Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"To nie tak miało być" - kolekcjonerskie uwagi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.01.2010, 22:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:
bo kupiłem "Mourner's Rhapsody"

Czy mozna wiedziec jakie wydanie. Mam wersje angielska i amerykanska, a usilnie poszukuje niemieckiej, tzn. wydanej w RFN Very Happy .
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 23.01.2010, 01:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andy napisał:
Backside napisał:
bo kupiłem "Mourner's Rhapsody"

Czy mozna wiedziec jakie wydanie. Mam wersje angielska i amerykanska, a usilnie poszukuje niemieckiej, tzn. wydanej w RFN Very Happy .

Anglik. A cóż takiego szczególnego jest w wersji z RFN, że jej szukasz Smile?

Tak swoją drogą... kiedy nadejdzie czas, że ukaże się box z "pomieszanymi językami" Rolling Eyes? To już zakrawa na wstyd, że wielkie dzieła wielkiego muzyka sprzedaje tylko niemiecka firma krzak albo handlarze używanymi winylami.
Andy

PostWysłany: 23.01.2010, 08:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:

Anglik. A cóż takiego szczególnego jest w wersji z RFN, że jej szukasz Smile?

Nic szczegolnego poza tym, ze jest najrzadsza, bo wydana ja tam w jakims mocno ograniczonym nakladzie. Rolling Eyes
Tomek Mały Kotyla
krucha płyta jednostronna

PostWysłany: 18.02.2010, 22:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:
tralalala - nic nie słyszę Very Happy.

Niestety warszawskie elektro-markety są wyjątkowo ubogie pod względem płyt. Jak znajdę to kupię, a "grata" sprzedam Wink.

Zresztą humoru nic mi nie popsuje, bo kupiłem "Mourner's Rhapsody" na LP za 142zł, w stanie EX - poprzedni egzemplarz, jakieś 1,5 tygodnia temu, poszedł za 250 Very Happy.

No to miałeś człowieku fart Exclamation
Jazz-rockowa Płytoteka niedziela 22:00-24:...
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=47&sid=08b8f6e8577af9c3dc7e1b1edfa90503
http://www.myspace.com/jazzrockowaplytoteka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Backside

PostWysłany: 10.03.2010, 18:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytanie do posiadaczy płyty Joe Cockera - With A Little Help From My Friends z bonusami.

Z którego roku i jakiego wydawnictwa jest ten album? Bo Allmusic podaje, że bonusy ma A&M 1999. Tymczasem widziałem w e-sklepach A&M 1998 (na Allmusic takiego nie ma) i nie ma informacji o bonusach.

Odpowiedź znaleziona - dopiero wydanie A&M z '99 ma bonusy Twisted Evil
Backside

PostWysłany: 18.09.2010, 01:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłem Cień Wielkiej Góry - cena fajna, nie wiem do końca o co chodzi z "wersją z lat '80" (o której wspominał ktoś w komentarzach Empiku), bo brzmi całkiem ok.

Szkoda tylko, że na tym zalety się kończą Confused. Generalnie fajnie, że mam w końcu także na CD "legendarną płytę" (a znając życie - pewnie za rok będzie OOP), ale:

- pudełko Super Jewel Box to pomysł z kosmosu. Wmawianie, że to "bardziej ekskluzywne" to czysty marketing. Laik nie doceni "ekskluzywności", kolekcjoner raczej będzie wolał tradycyjne CD, a za ekskluzywne uzna wydanie mini-lp albo gruby digipack.
(Zresztą z takim pudełkiem są same kłopoty. Przekonałem się o tym, jak dostałem pocztą słowacką Fermatę. Ząbki się wyłamały, pustego Super boxu nie ma w sklepach (trzeba na Allegro kupić), więc kulturalnie przyciąłem okładki i wsadziłem do zwykłego boxa.)

- poligrafia, w przypadku Cienia, jest bardzo dobra. Napisy i zdjęcia z tyłu są wyraźne. Niestety każda płyta jest oszpecona przez gigantyczny kod kreskowy, cenę i napis empik.com oraz zaiksowski hologram (tak, to wszystko jest wtłoczone w poligrafię, a nie przylepione do pudełka od zewnątrz!!!). Czy szukanie oszczędności trzeba było posunąć aż do takiego stopnia?

- booklet, jak na wielce oczekiwaną reedycję, rozczarowuje. Nie jest tak źle, bo tych kilka stron wypełniono pełnymi tekstami utworów, ale oprócz tego nie ma absolutnie nic. Pół zdania eseju, podstawowych informacji wydawniczych.

Gdybym był fanem Budki, pewnie cieszyłbym się, że jest cokolwiek. Ale jako "postronny" oczywiście wolałbym dołożyć te 15zł i otrzymać wydawnictwo na miarę płyt SBB.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 18.09.2010, 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Ona przyszła prosto z chmur" ma z prawej strony tylnej okładki poobcinane (!!!!!!) tytułu utworów - skan wszedł nierówno. Jest to bubel i ja tych reedycji kupować nie zamierzam (a napaliłem się, jak szczerbaty na suchary...) Sad

Pomijam tu już fakt, że zespół z takim archiwum nie pokusił się o dodanie choćby jednego durnego bonusa na płytę. Zero, nul, nic. Paranoja.
Cure
digipack

PostWysłany: 18.09.2010, 12:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopiero dzięki Wam się dowiedziałem, że takowe coś wyszło.
Prawdopodobnie przy okazji obejrzę w Empiku te wydawnictwa.
Niestety, ale trafić na vinylu dobrej jakości Budkę to chyba zadanie niemożliwe - ja po kilku próbach odpuściłem :/

Pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 18.09.2010, 17:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli wychodzi na to, że dość nędznie ten powrót Budki na półki sklepowe wyszedł. Część ludzi pewnie i tak kupi kierując się zasadą "lepiej mieć cokolwiek niż nic albo kopię", więc wpływy ze sprzedaży murowane.

A ja sobie będę sprawdzał na Allegro, czy moje wydania znacząco stracą na wartości - ostatnio były warte ok. 100 PLN Cool .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cure
digipack

PostWysłany: 18.09.2010, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sheik Yerbouti napisał:
Czyli wychodzi na to, że dość nędznie ten powrót Budki na półki sklepowe wyszedł. Część ludzi pewnie i tak kupi kierując się zasadą "lepiej mieć cokolwiek niż nic albo kopię", więc wpływy ze sprzedaży murowane.

Ja z opinią wstrzymam się do momentu nabycia choćby jednego remastera. Na forum Budki i Audiostereo trafiają się skrajne opinie.

A jeśli chodzi o brak bonusów - to ja jestem dzikim typem, który z tego się cieszy.

Pzdr
Powrót do góry
Backside

PostWysłany: 19.09.2010, 00:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Pomijam tu już fakt, że zespół z takim archiwum nie pokusił się o dodanie choćby jednego durnego bonusa na płytę. Zero, nul, nic. Paranoja.

To całkiem niezrozumiałe. Kolejne reedycje ukażą się... za 10 lat? Może 15. A może już w ogóle nie będzie rynku na pełne reedycje tylko kilka antologii?

To też mocne pokazanie stosunku do fanów - nie ma dla nich zupełnie nic nowego. Jedynie box z dyskografią ma być jakąś perełką. Ale czy ten szumnie zapowiadany box (od którego, jak pisze moderator forum Budki, ma "zmięknąć rura") zainteresuje osoby, które kupiły 2 poprzednie kolekcje? Zresztą ciekawe od czego ma "zmięknąć rura" jeśli nie chwalą się, żadnymi bonusami czy bookletem-książka - od ładnego opakowania Rolling Eyes?

Cure napisał:
A jeśli chodzi o brak bonusów - to ja jestem dzikim typem, który z tego się cieszy.

Ok, ale osobną płytkę z bonusami już by mogli wydać, prawda Smile? Tak jak "Sikorki" i "Wicher" SBB. Albo koncertówkę.
Cure
digipack

PostWysłany: 19.09.2010, 09:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:

Cure napisał:

Ok, ale osobną płytkę z bonusami już by mogli wydać, prawda Smile? Tak jak "Sikorki" i "Wicher" SBB. Albo koncertówkę.

Koncertówkę z lat 70 jak najbardziej Smile. Oddzielną płytę z bonusami, dla mnie, już niekoniecznie.
Mam box SBB - uważam, że dałem się naciąć na poważną kasę (nie dziwił mnie fakt, że koperty się rozklejały, skoro to na płytach było najwięcej kleju). Później wszystkie płyty z boxu wyszły niezależnie, w zdecydowanie porządniejszych pudełkach.
Ale wracając do meritum, Sikorki i Wicher przesłuchałem raz, może dwa razy.
Jakieś takie zbieraniny odrzutów, sesji radiowych, raczej mnie nie podniecają.

Pzdr
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 19.09.2010, 09:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:

Tę funkcję pełni zapewne Underground, choć to też reedycja składanki, chyba z `94 (OOP).
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 19.09.2010, 17:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale i "Underground" był edytorskim koszmarkiem - utwory nieopisane w sensie składów, brak informacji o okolicznościach nagrania itp. Nie wiem, jak prezentował się w tym kontekście boks z nieznanymi nagraniami Budki, bo też takie coś wyszło.

Poza tym w reedycjach nie wyszło " '74-'84", czyli...nie wydali "Jolki". A w archiwach mają też przecież całą niewydaną płytę z Andrzejczakiem na wokalu, mają też sporo nagrań z Węglorzem, mają koncerty, mają...tylko nie wydają.
rockowy

PostWysłany: 19.09.2010, 18:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Antologia" tez byla dziwna - niepublikowane rzeczy pomieszane z nagraniami z katalogowych plyt. A co do plyty z Andrzejczakiem, to jakos nie chce mi sie wierzyc, zeby sie kiedykolwiek ukazala. Zreszta - album dobrze znamy. Tyle, ze z innymi ponoc tekstami i wokalem Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: