Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

[']['][']
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 250, 251, 252 ... 264, 265, 266  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 15.01.2019, 13:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

To nie jest kwestia religii, ani tym bardziej Kościoła. Co to ma być za usprawiedliwienie: "przedstawiciele Kościoła grzeszą, to i ja sobie pogrzeszę"? Żeby zwyczajnie być dobrym człowiekiem, nie potrzeba dużo, naprawdę. Wielu ludzi nie potrzebuje nawet wiary.
Back to top
View user's profile Send private message
Duch 1532
remaster

PostPosted: 15.01.2019, 16:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
Żeby zwyczajnie być dobrym człowiekiem, nie potrzeba dużo, naprawdę.
To bardzo interesująca teza; mnie się nigdy nie udało, chociaż doprawdy próbuję. I są bardzo nieliczni, których z przekonaniem bym tak określił, do czego rzeczywiście nie mieszałbym ani epoki, ani Kościoła. Czym w żadnym razie nie podważam uwag Leptira, niechbym nie z każdą do końca się zgadzał.
Albatros to ptak z rodziny diomedeidae, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Back to top
esforty
longplay

PostPosted: 15.01.2019, 22:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:
Paweł Adamowicz

[*] [*]
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 16.01.2019, 10:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

[']['][']
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 17.01.2019, 01:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Nie łudźcie się "Barankowie Mili". Wartości chrześcijańskie w naszym kraju są w defensywie. Młodzież masowo odwraca się od Kościoła, głównie przez mieszanie się owej instytucji do funkcjonowania państwa i życia społecznego w sposób wręcz agresywny. A to wskazywanie wprost z ambony na kogo należy głosować w wyborach, a to zakaz handlu w niedziele (jakże oczywisty kontrakt pomiędzy Kościołem, a obecną władzą), a to wymiecione spod dywanów, skrzętnie dotychczas tuszowane afery pedofilskie. Redemptorysta z Torunia też nie pomaga. To nie te czasy, gdy Kościół był ostoją dla zbuntowanych wobec systemu i przezeń prześladowanych. Oczywiście można być ponad tym wszystkim i nucić sobie w chwilach słabości: "nic się nie stało..."

Trafione w punkt. Sam mam tego wszystkiego dość a najgorsze że kościół wini za to wszystkich tylko nie siebie.

Jest rada jak zmienić społeczeństwo. Zamiast wpajać młodym zabobony i ograniczać lepiej uczyć ich od najwcześniejszych lat etyki. Uczyć że pewnych rzeczy się nie robi chociaż prawo może tego nie zabrania. Inne rzeczy natomiast robić trzeba pomimo że dla nas samych to nie jest może potrzebne. Trzeba inwestować w młodych i to się opłaci. Ale jak będziemy im wtłaczać religijne komunały to się nie zmieni nic. Wiara powinna być wyborem każdego z osobna a nie jakimś szkolnym obowiązkiem.

A to co się stało jest wydarzeniem wyjątkowym. Nie znałem Adamowicza i powiem szczerze nie słyszałem o nim za wiele. Nie wiem jakim był człowiekiem, mogę się tylko domyślać że dawał radę jako włodarz miejski bo wygrywał w wyborach od dawna. Tak czy inaczej na naszych oczach, w obecności tłumu, na imprezie charytatywnej został zasztyletowany na scenie człowiek. To jest coś czego nie da się zrozumieć i wytłumaczyć. Szczególnie to jest szokujące po jego ostatnich słowach. Chwilę po tym jak jesteśmy dla siebie mili i szczerzy, jak wydaje się że wszystko jest dobrze i ktoś do nas mówi miłe i mądre słowa ktoś inny wbija nóż. Zło wygrało w sposób zatrważający.
Tylko ta scena pozostawia nadzieję :
https://www.youtube.com/watch?v=OkseW5UOtz4
Swoją drogą ten utwór w tym wykonaniu stał się nagle magiczny i chyba zaczarował ten tłum.

[']
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 17.01.2019, 08:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Umarł człowiek, po tym jak inny dźgnął go nożem w miejscu publicznym w trakcie imprezy. To fakt, który mnie zasmuca.
Przeraża mnie natomiast skala hipokryzji polityków i manipulacji mediów, które żywią się tą tragedią.

Proponuję wstrzymać się z osądami i receptami na uzdrowienie społeczeństwa.
Ciszej nad tą trumną.
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 17.01.2019, 09:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
Ciszej nad tą trumną.

To tytuł artykułu Strońskiego, napisanego po śmierci Gabriela Narutowicza.

Zanim użyjesz jakiegoś sformułowania, to może przeczytaj, kto i w jakim kontekście użył tych słów, bo wyszło mocno niezręcznie Confused.
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 17.01.2019, 10:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:

Proponuję wstrzymać się z osądami i receptami na uzdrowienie społeczeństwa.

Lepiej niech będzie tak jak jest prawda?
Back to top
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 17.01.2019, 10:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Stała się wielka tragedia, zginął niewinny człowiek. Każdy może to na swój sposób komentować ale na forum poświęconym muzyce wstrzymajmy się lepiej od wszelkich politycznych aluzji po podzielimy się jeszcze bardziej niż to ma obecnie miejsce w naszej codzienności.
Heartbreaker
singel analogowy

PostPosted: 17.01.2019, 10:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wielka tragedia, która nie powinna się wydarzyć.
Szkoda człowieka. Współczuję bliskim.
Świeć Panie nad jego duszą.
Szkoda tylko, że nie stanie już przed sądem ludzkim.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 17.01.2019, 10:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Otóż to - dajcie już spokój. Właśnie takie wypominanie - z obu stron - doprowadziło w końcu do tragedii. Powinniśmy z tego się czegoś nauczyć i przeciąć wreszcie tę pętlę kłótni. Każdy z nas ma swoje poglądy, często odmienne - uszanujmy to. Szukajcie tego, co nas łączy, a nie dzieli.
Monstrualny Talerz
longplay

PostPosted: 17.01.2019, 10:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Książkę "Ziemia Planeta Ludzi" A. S. Exupery miałem sobie przeczytać (przypomnieć) w czasie świąt, ale zabrakło czasu. Wziąłem ją do ręki w tym tygodniu i na pierwszej stronie pojawił się taki niezwykły obraz, nie wątpię, że wszystkim potrzebny, a niezwykle istotny w kontekście tego co się wydarzyło:

Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 17.01.2019, 10:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar, nie bądź symetrystą,opozycja nie wzywa do zabijania wrogów ojczyzny, tylko pupilki władzy na zupełnie oficjalnych marszach patriotycznych, to nie opozycja wyzywa przeciwników politycznych od zdrajców, gorszego sortu i ubeckich wdów.

niewątpliwie Adamowicz zginął z ręki faceta, który tak wszystkich w domu nie miał, ale gdyby nie klimat kreowany nagonki kreowany przez rządowe media może tak by się nie stało.

http://artrock.pl/
Back to top
Heartbreaker
singel analogowy

PostPosted: 17.01.2019, 10:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
gdyby nie klimat kreowany nagonki kreowany przez rządowe media może tak by się nie stało.

O tak. Marek Rosiak z pewnością by żył.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 17.01.2019, 10:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wcale nie popieram partii rządzącej. Obecnie nie popieram żadnej partii ani ugrupowania. Zresztą to nie miejsce na tego rodzaju dywagacje. I pisząc o zaprzestaniu sporów nie miałem na myśli polityków, tylko nas samych. Komuś tam na górze - mam na myśli rząd - zależy widocznie, byśmy byli skłóceni, bo skłóconym społeczeństwem łatwiej się rządzi. A ja myślę, żeby właśnie na złość tym podżegaczom pokazać, że głęboko w poważaniu mamy ich spory i trzymamy się razem.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 250, 251, 252 ... 264, 265, 266  Next
Page 251 of 266

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum