Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

[']['][']
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 196, 197, 198 ... 203, 204, 205  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Konik Polny
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.03.2017, 22:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ogrom współczucia
rockowy
digipack

PostPosted: 25.03.2017, 23:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Raz jeszcze - dziękuję wszystkim za ogrom ciepłych słów i wspomnień. Dziękuje serdecznie forumowej ekipie która pojawiła się dzisiaj w Sosnowcu wraz z prawdziwym tłumem znajomych, przyjaciół i rodziny Agnieszki. To dla nas bardzo, bardzo ważne.

Dziękuję także za uszanowanie woli Agnieszki w kwestii wpłat na Fundację Alivia zamiast kwiatów (niektórzy chcieli namiary na konto fundacji - jest na ich stronie). Zebraliśmy niemal cztery tysiące zł (!), które przekazujemy na leczenie młodych ludzi - a kwiaty i tak za kilka dni poleciałyby na przycmentarny śmietnik.
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 25.03.2017, 23:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cure wrote:
KURWA!!

Jakby to powiedziała Agnieszka - Kurwa fix!*.

Mam wiele bardzo cennych wspomnień z wspólnych chwil spędzonych z Agnieszką.
Pierwsze nasze spotkanie to chyba to, o którym wspomniał Cure i Radek - jest trochę zdjęć z tego niezapomnianego weekendu, a wspomnieniami z części oficjalnej, a zwłaszcza nieoficjalnej można by zapisać wiele, wiele stron. Kilka dni po tym opolskim zlocie dostałem od Agnieszki list. Taki prawdziwy, jakiego w dzisiejszych czasach już się raczej nie dostaje. Podzieliła się w nim ze mną swoimi obawami, które miała przed tym spotkaniem (obawy te na szczęście bardzo szybko zostały rozwiane), dużą ilością pozytywnych wrażeń ze zlotu i bardzo trafnymi i mądrymi refleksjami, które zrodziły się chwilę po jego zakończeniu. List ten zapamiętam na długo nie tylko z powodu treści, ale także formy - mógłby służyć jako wzór sztuki epistolarnej. Bardzo żałuję, że przepadł, w trakcie jednej z moich przeprowadzek.
Jakieś pół roku później (okolice kwietnia 2007 roku), fortunny zbieg okoliczności sprawił, że wybieraliśmy się z Agnieszką i moim dobrym znajomym na festiwal Kino na granicy do Cieszyna. Wspomnienia z tego wyjazdu bez najmniejszego problemu kwalifikowałyby się jako dobry scenariusz jeszcze lepszej, czeskiej komedii, której reżyserem mógłby być i sam Jiří Menzel. Działo się wtedy naprawdę sporo - od grania klasyki rocka na lizakowych gwizdkach, udawania Słowaków przed rozweselonym czeskimi napojami i beztrosko zdezorientowanym ogólną sytuacją Robertem Makłowiczem, poprzez przedpołudniową, kulturalną, ale jednak nieco studencką biesiadę (z czeskim winem w roli głównej) w loży cieszyńskiego teatru, która z nieznanych nam przyczyn była naszą niezdobytą twierdzą praktycznie przez cały festiwal, aż po noc magicznych sztuczek z wyciąganiem przy użyciu nadmuchanego nylonbojtla korka z butelki po winie i długich dżemseszyn na metalowych kubkach, pustych butelkach, desce do krojenia i muzyczki z telefonu (takiego z 2007 roku) - Trilok Gurtu miałby się od kogo uczyć. Mam nadzieję, że uda mi się odnaleźć zdjęcia z tego wypadu (robiła je oczywiście sprzętem analogowym Agnieszka), wówczas postaram się napisać nieco więcej o tych beztroskich przygodach, o których zakwasy mięśni brzucha, nadwyrężonych nieprzeciętną ilością śmiechu nie dawały nam chyba długo zapomnieć.

*
Powiedzeniem tym zaraził nas właśnie w Cieszynie niejaki Egon Bondy, który był wówczas jednym z bohaterów tej edycji KNG.
rockowy
digipack

PostPosted: 25.03.2017, 23:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja jeszcze mały PS. Jutro w katowickim radio eM o 21:30 audycja Jacka Kurka "Noc nie bez końca" ma być w całości poświęcona Agnieszce. Szykuję się bardzo eklektyczna jazda! Smile
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 26.03.2017, 22:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podobno zmarła Tina Turner

Edit: dobra trafiłem na internetowy bubel, wszystko z nią OK.

Last edited by Yupy on 26.03.2017, 22:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 26.03.2017, 22:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Jakby to powiedziała Agnieszka - Kurwa fix!*

Nie znałem Agnieszki od tej strony Wink
Przy mnie nigdy nie przeklinała - Maciek, chyba miałeś na nią zły wpływ Wink
Nie mogę się powstrzymać, aby nie napisać o anegdocie dotyczącej zwrotu kurwafix. Kilka lat temu Mariusz Szczygieł odwiedził Egona Bondy'ego w Bratysławie, gdzie filozof, właściwie Zbynek Fiszer, wtedy mieszkał. Szczygieł podarował mu piękny kucharski fartuch z wizerunkiem jędrnych pośladków. Kurwafix, zakrzyknął Bondy, teraz będę miał dupę z tyłu i z przodu!
Nie pamiętam, czy opowiadałem Agnieszce o tym fakcie. Jeśli nie, to na pewno śledzi wytrwale co też za głupstwa na FD wypisuję. Jeśli tak, to zapewne jeszcze raz się ubawi Very Happy
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 26.03.2017, 22:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
21:30 audycja Jacka Kurka "Noc nie bez końca" ma być w całości poświęcona Agnieszce

I była.
Agnieszka "Lady Fantasy" Wilczyńska
Taką ją zapamiętamy...
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 27.03.2017, 14:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dopiero teraz się dowiedziałem.
Wyrazy współczucia Michale.
[']
rockowy
digipack

PostPosted: 27.03.2017, 20:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zacząłem wątek poświęcony odejściu Agnieszki, to i ja go zamknę - niestety kolejną smutną wiadomością:

Roman Pawelski (Klan)
B.J.
box

PostPosted: 27.03.2017, 21:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Śmierć Agnieszki napełniła mnie wielkim smutkiem. Zapamiętałem ją uśmiechniętą, aktywną, twórczą, pomysłową i obdarzoną dobrym smakiem. Pamiętam, jak jakieś dwie lokalizacje temu wrzuciła na Forum link do Beautifully Broken i w ten sposób poznałem Gov`t Mule, za co nie będę miał już okazji się odwdzięczyć. Pamiętam Jej uroczy Stryszek w Sosnowcu - swoistą śluzę do podróży w czasie, a w wcześniej jej ręcznie robione okolicznościowe kartki i bibeloty. Pamiętam też, że lubiła w muzyce psychodelię, lecz nigdy nie udało nam się dłużej porozmawiać na ten temat, czego bardzo żałuję. Nie widzieliśmy się od grudnia 2015 r., kiedy to gnałem jak wariat do Sosnowca po muzykę z 07 zgłoś się - spełnienie jednego z moich muzycznych marzeń. Zostały same dobre, miłe i ciepłe wspomnienia. Dziękuję, Agnieszko. Do zobaczenia!

rockowy wrote:
Roman Pawelski (Klan)

[']
Freefall
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 27.03.2017, 22:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Roman Pawelski (Klan)

[']
Back to top
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 27.03.2017, 22:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

rockowy wrote:
Roman Pawelski

[']
afterc
remaster

PostPosted: 29.03.2017, 11:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Indi wrote:
Zostawić Was na chwilę samych... Mam już tego dość, zabieram swoje grabki.

Wstrząsające ... najszczersze wyrazy współczucia dla Rodziny ... i dla nas wszystkich, dotkniętych tą śmiercią ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 30.03.2017, 14:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

24 marca zmarł Peter Shotton - człowiek, który wraz z Lennonem tworzył podstawy The Quarrymen. Pozwolę sobie wkleić fragment własnej pracy na jego temat:

"Pete był przyjacielem Johna od najmłodszych lat. Podobnie jak on rozpoczął naukę w Dovedale County Primare School, a później kontynuował ją w Quarry Bank High School. Swą przygodę z muzyką rozpoczął od The Blackjacks, później w Quarrymen - zespole, dla którego wymyślił nazwę. Grał w nim na tarze, instrumencie bardzo charakterystycznym dla muzyki skifflowej. Kiedy po przyjściu Paula zespół zaczął zwracać się w stronę rock and rolla, Pete rozstał się z kolegami nie widząc już dla siebie miejsca w nowej muzyce. A jednak jego przyjaźń z późniejszymi Beatlesami trwała nadal. Gdy w grudniu 1967 zespół otwierał sklep Apple Boutique Pete został jego kierownikiem. Rok później był już dyrektorem beatlesowskiej korporacji Apple Corps. Był częstym gościem w domu Lennona w Kenwood. Jego stosunki z Johnem stały się nieco chłodniejsze od chwili małżeństwa Johna i Yoko. Rozstał się z firmą Apple, stając się właścicielem sieci restauracyjnej. Zamieszkał w Dublinie, prawdopodobnie uciekając z Anglii przed zbyt wysokimi podatkami. Jego ostatnie spotkanie z Johnem miało miejsce w 1976 roku w Nowym Jorku. Kiedy 8 grudnia 1980 roku dowiedział się o śmierci Johna jego pierwszą reakcją była wizyta u George'a Harrisona. "Byłem ogłuszony. Chciałem być z kimś, kto znał Johna tak dobrze, jak ja". Miał też swój maleńki wkład przy nagrywaniu niektórych utworów Beatlesów, jak również przy tworzeniu tekstów do "I Am The Walrus" i "Eleanor Rigby". W życiu prywatnym ożenił się z Beth Davidson (zmarła na raka w 1970 roku) i miał z nią syna Matthew'a.

W 1983 roku ukazała się książka autorstwa Shottona i Nicholasa Schaffnera "John Lennon - In My Life", w 1984 wznowiona jako "The Beatles - Lennon And Me". Była to opowieść o przyjaźni Johna i Pete'a od wieku dziecięcego do momentu śmierci Johna.

Od stycznia 1997 do końca 2001 pojawiał się w składzie przywróconego po prawie 40 latach do życia The Quarrymen"
Back to top
zbigniew stolarczuk
pirat stereo

PostPosted: 03.04.2017, 06:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lonnie Brooks
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 196, 197, 198 ... 203, 204, 205  Next
Page 197 of 205

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum