Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

[']['][']
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 259, 260, 261  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 18.01.2019, 09:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Mógłbyś rozwinąć o co chodzi z tą swoistą imitacją? Nie słyszałem, żeby hipisi w Woodsock, czy Altmont zbierali datki na sprzęt medyczny. WOŚP działa jako filantropijna fundacja od 25 lat i nie przypuszczam, że po tej tragedii przestanie działać. Jej lider i współtwórca wprawdzie zrzekł się dalszego przewodzenia, ale to się jeszcze może zmienić. Co ma więc piernik do wiatraka? Nie chodzi chyba o to, że Owsiak był hipisem?

Może hipisi tę całą kasę wydawali nie na LSD, tylko na sprzęt dla szpitali - i zebrali więcej, niż WOŚP Wink
crescent

PostPosted: 18.01.2019, 09:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przypuszczam, że kolega Dżejdżej miał na myśli imprezę zwaną Przystanek Woodstock organizowaną przez WOŚP, ale to przecież małe miki w porównaniu do tego co generalnie robi owa fundacja, zwłaszcza na początku każdego roku.
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar

PostPosted: 18.01.2019, 09:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Napisał o epoce WOŚP będącej jej swoistą imitacją - więc jednak nie chodzi tylko o Przystanek Woodstock. Zresztą poczekajmy, aż sam to wyjaśni.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 18.01.2019, 11:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie chcę tu wchodzić Dżejdżejowi w paradę, ale wydaje mi się, że chodzi o tę radosną atmosferę jedności i zbratania wszystkich orkiestrowiczów przypominającą jako żywo atmosferę koncertów Ery Hippisowskiej, ale mogę się mylić. Lepiej, żeby sam autor rozwiał wątpliwości...
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 18.01.2019, 11:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
za naszych młodych czasów, to co mysmy sluchali było dla naszych starszych nie do przejścia - hałas, łomot, wystrojeni jak małpy tfu, tfu apage satanas. Dla nas to co słucha tzw. dzisiejsza młodzież też jest najczęściej nie do przejścia, ale z zupełnie innych powodów - bo to dla nas są cieple siki - po co mam słuchać Grety Van Fleet, jezeli w domu mam całą dyskografię Zeppów? Po co będę słuchał gorszej kopii czegos, co juz bylo grane 35-40, albo i 50 lat temu? I to jest fenomen. Pierwsze pokolenie od -set lat, które nie kontestuje.

Bardzo słuszne spostrzeżenie - ciekawe są też tego konsekwencje. Jak teraz młodzież odreagowuje problemy wieku dojrzewania? Jak wyraża naturalny bunt związany z dojrzewaniem? Skoro nie walczy z pokoleniem rodziców, to w jaki sposób osiąga własną tożsamość?
Bednaar

PostPosted: 18.01.2019, 11:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tego, co widzę na ulicy, w tramwajach, autobusach, na uczelni - dzisiejsza młodzież cały swój świat trzyma w dłoni - zamknięty w smartfonie.
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 18.01.2019, 14:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Z tego, co widzę na ulicy, w tramwajach, autobusach, na uczelni - dzisiejsza młodzież cały swój świat trzyma w dłoni - zamknięty w smartfonie.

Po pierwsze, taka ocena jest wysoce zgeneralizowana i niesprawiedliwa. Po drugie, żeby to był tylko problem młodych... Przedwczoraj byłem w teatrze i przede mnią siedziała parka w wieku +/-40 lat, która w trakcie trwania sztuki(!) nie potrafiła się oprzeć i co piętnaście minut sprawdzała Facebooka w telefonie. Postęp technologiczny z wszystkimi swoimi zaletami i wadami dotyka wszystkich.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 18.01.2019, 14:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zawsze wyrażanie opinii jest generalizacją, nie uwzględniającą wyjątków. Czy w takim razie na wszelki wypadek siedzieć cicho? Zlatan, poruszam się po miescie komunikacją miejską i większość osób grzebie w smartfonie - nie tylko młodzież, ale w znacznym stopniu. Zresztą mam syna w podstawówce, w rodzinie paru nastolatków i swoje zdanie opieram na obserwacji. Naprawde uwazasz ze kogoś krzywdzę wyrażając swoje zdanie? Chyba przesadzasz.
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 18.01.2019, 14:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie uważam, że kogokolwiek krzywdzisz, tylko że za mało wiesz na temat "współczesnej młodzieży", żeby ją ot tak wrzucić do jednego wora. Ja też jak jadę tramwajem, to gapię się w smartfona, bo co mam robić, podziwiać warszawską szarość za oknem? Zamiast tego wolę na przykład zobaczyć, co się dzieje na rockjazz.pl. Co nie znaczy, że ja (i tysiące innych młodych) nie mam swoich hobby i ogólnie zainteresowania światem. Mam, tylko nie wszędzie jest na to czas i miejsce.

Stwierdzenie "dzisiejsza młodzież cały swój świat trzyma w dłoni - zamknięty w smartfonie" jest... a, szkoda gadać.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 18.01.2019, 18:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

... jest z sensem a co ciekawe nie jest to wcale stwierdzenie pejoratywne. z różnych powodów.

http://artrock.pl/
Back to top
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 18.01.2019, 18:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Co do tzw. dzisiejszej młodzieży to nad jej upadkiem biadolili starożytni Grecy - na co są nawet pisemne dowody.

Quote:
"Młodsi mają się za równych starszym i występują przeciwko nim słowem i czynem."

Otóż to. Każde pokolenie ma w zwyczaju narzekać na poprzednie, idealizując swoje. Tymczasem nietrudno się przekonać, jak fałszywy jest to obraz, choćby po przewijającej się ostatnio w tym temacie WOŚP, gdzie w działalność charytatywną angażują się przede wszystkim młodzi ludzie. Zresztą w przypadku wielu innych pozytywnych inicjatyw jest podobnie. Mało tego, za dość nieprzekonujący argument o dramatycznym wpływie TV na młodych - obecnie to głównie starsze osoby oglądają TV, bo bardzo wielu młodych wybiera platformy streamingowe w Internecie, gdzie raczej mają do wyboru filmy, seriale czy sport, a rzadziej jakieś prymitywne formy rozrywki w stylu reality show.

Zresztą, te generalizacje do niczego nas nie prowadzą. W każdym pokoleniu występuje jakiś odsetek jednostek i środowisk patogicznych. Dotyczy to też przestępców morderców, gwałcicieli czy złodziei. Nie mamy co sobie wmawiać, że te zjawiska dopiero co się pojawiły, bo istnieją niestety od wieków.

Quote:

To tylko kwestia przystosowania do współczesnej technologii, wg mnie nic złego. Narzekanie na takie zmiany kojarzy mi się z tym:

Back to top
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 18.01.2019, 21:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Nie chcę tu wchodzić Dżejdżejowi w paradę, ale wydaje mi się, że chodzi o tę radosną atmosferę jedności i zbratania wszystkich orkiestrowiczów przypominającą jako żywo atmosferę koncertów Ery Hippisowskiej, ale mogę się mylić. Lepiej, żeby sam autor rozwiał wątpliwości...

ale nie tylko o to - epoka Dzieci Kwiatów ze swoimi ideałami zakończyła się właśnie w Altamont , koncerty nigdy już nie były takie same (gdy publiczność siedziała niemal na scenie), wykonawcy oddzielili się od widowni murem ochroniarzy, bramkami -ale też gorszym, bo niewidzialnym murem gwiazdorstwa. Nabrało to wręcz wymiaru symbolicznego (The Wall).
Obawiam się , że podobnie stanie się z WOŚP - wymuszone względy zaostrzonego bezpieczeństwa zabiją spontan tej imprezy , tak ważny dla młodych ludzi , poza tym nie da się już uciec od jej kontekstu politycznego - wie to dobrze Owsiak , dlatego się wycofał , a WOŚP bez Owsiaka to jak Beatlesi bez Lennona.
To był nagrany mord polityczny z perfidnym wykorzystaniem degenerata-szaleńca - być może już wkrótce poznamy prawdziwy cel ; nie zdziwiłbym się gdyby Jurek Owsiak stanął na czele ruchu politycznego "młodzi przeciw przemocy i hipokryzji władzy" i w jesieni wyborczej odniósł sukces na miarę Kukiza. Takie rozważania przekraczają ramy tego forum i wolałbym ich tutaj nie kontynuowć
Bednaar

PostPosted: 18.01.2019, 22:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
Nie uważam, że kogokolwiek krzywdzisz, tylko że za mało wiesz na temat "współczesnej młodzieży", żeby ją ot tak wrzucić do jednego wora.(...)

Stwierdzenie "dzisiejsza młodzież cały swój świat trzyma w dłoni - zamknięty w smartfonie" jest... a, szkoda gadać.

Podobne, jak Twoje - że za mało wiem o współczesnej młodzieży. Wynika z tego, że Ty za mało wiesz o mnie. EOT z mojej strony.
Freefall

PostPosted: 18.01.2019, 22:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dżejdżej wrote:

To był nagrany mord polityczny z perfidnym wykorzystaniem degenerata-szaleńca - być może już wkrótce poznamy prawdziwy cel ... Takie rozważania przekraczają ramy tego forum i wolałbym ich tutaj nie kontynuowć

Nagrany mord polityczny ... .Tak, może lepiej nie kontynuuj tych rozważań Smile.
Back to top
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 18.01.2019, 23:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oczywiście trudno jest uogólniać, ale w rodzinie mam trochę młodzieży i w otoczeniu też. Być może oni wiedzą różne rzeczy, których ja nie wiem (jak podrywać dziewczyny za pomocą Tindera, używać facebooka i tak dalej), ale jednocześnie zdecydowanie potwierdzam, że ich wiedza na tematy kultury czy świata jest znikoma, a sądzę, że jednak za mojej młodości tak nie było. Generalnie nie czytają książek, a wiedza zdobywana przez internet jest … nie wiem, jakaś taka strasznie niepoukładana, bez podstaw, jakiejś podbudowy.

Ostatnio brałem udział w wesołej zabawie w kalambury, właśnie z pewnymi studentami, podkreślam STUDENTAMI. Gra polegała nie na pokazywaniu, tylko osoba pokazująca czytała hasło i potem musiała opowiadając o tym haśle a reszta zgadywała np.: hasło dla dinozaurów to „Robert Fripp”, więc wystarczy powiedzieć „lider King Crimson” i od razu zgadujemy.
No więc pojawiały się tam takie banalne hasła do odgadnięcia jak: „Michał Wołodyjowski”, „ George Lucas”, „Audrey Hepburn”, „Elvis Presley”, „Duma i Uprzedzenie”, „Piękny Umysł” i tym podobne banały. Było to straszne, bo oni naprawdę w ogóle, absolutnie nigdy nie słyszeli o tego typu postaciach, filmach, książkach. Nawet nic im w głowach nie świtało. Gościu, który miał do pokazania Michała Wołodyjowskiego próbował opowiadać o rodzajach krów, które się doii….Nikt nie wiedział o co chodzi.

Z drugiej strony ja też nie wiem za bardzo co się dzieje we współczesnej kulturze, a za ciemniaka się nie uważam.

Z trzeciej strony chyba w tym wszystkim jest jeszcze głębszy problem, bo całkowicie tracimy jakiś rodzaj wspólnego „kodu kulturowego”. Dawniej każdy miał podobny ogląd spraw, a szczególnie pośród jakichś plemion pierwotnych czy w sumie jeszcze całkiem niedawno (używanie jakichś powiedzeń czy porównań było jasne, bo wynikało z przeczytanych przez ogół książek, słuchanej w radiu muzyki, wartościowych filmów). Obecnie wyznacznikiem trendów może być jakiś spektakularny youtuber czy wiocha.pl, z której młodzież czerpie wszelkie informacje (z resztą część starszych też). Przy czym część osób i przez jeden sezon się na to napala, w drugim jest już całkiem coś innego „znane i lubiane”, a o tamtym się całkowicie zapomina. A reszta nawet nie wie o istnieniu takiej doniosłej postaci.

A w rozmowach ze spotkanymi ludźmi, zarówno młodymi i starszymi, ostatnio coraz częściej proszę: „słuchaj, gdy rozmawiasz ze mną to odłóż na chwilkę smartfona, bo głupio mi kiedy próbujemy rozmawiać, a ty jesteś całkiem gdzieś indziej”.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 259, 260, 261  Next
Page 254 of 261

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum