Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[']['][']
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 285, 286, 287  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.06.2020, 16:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kundera żyje. Wiadomość okazała się nieprawdziwa.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.06.2020, 16:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, faktycznie, teraz widzę sprostowanie na kilku stronach. Kto wymyśla te kretyńskie fake newsy? W każdym razie dobrze, że wieści o śmierci Kundery okazały się przesadzone! Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 18.06.2020, 19:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

18 czerwca w wieky 103 lat zmarła Vera Lynn
https://www.youtube.com/watch?v=HsM_VmN6ytk
https://www.youtube.com/watch?v=MummZBgO3Ek
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 19.06.2020, 13:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
O, faktycznie, teraz widzę sprostowanie na kilku stronach. Kto wymyśla te kretyńskie fake newsy?

W tym konkretnym wypadku jakiś włoski "dziennikarz" od dawna trollujący na czeskich stronach.

Ian Holm. 88 lat, piękna kariera, Bilbo Baggins [']
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 06.07.2020, 08:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś nad ranem... Ennio Morricone

['] ['] [']
Okechukwu
digipack

PostWysłany: 06.07.2020, 08:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeden z największych melodyków w historii muzyki Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir

PostWysłany: 06.07.2020, 08:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smutne...
https://www.youtube.com/watch?v=oag1Dfa1e_E
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 06.07.2020, 08:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[']
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 06.07.2020, 08:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odszedł mistrz [']
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 06.07.2020, 09:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje osobiste wspomnienia z Morricone to film z Jeanem Paulem Belmondo - Le Professionnel - z chłopakami z połowy lat 80 gdy byliśmy na wsi na żniwach wieczorem u jednego sąsiada ( o którego w miarę łapał program 2 Very Happy ) oglądaliśmy ten film - w pamięć wrył wyciskający łzy motyw Chi Mai - gdy główny bohater trafił do więzienia w Afryce i był torturowany i na sam koniec gdy ginie od kuli snajpera .... my wtedy takie "wioskowe" chojraki i twardziele ryczeliśmy jak bobry........ że "świnie zastrzeliły takiego herosa".... Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=GUyjYC_Pv90

In Memoriam.... (`)......

ps. taki motyw może stworzyć jedynie natchniony iskrą bożą geniusz.... lata świetlne od naszych chociażby krajowych wyrobników.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 06.07.2020, 09:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są takie kompozycje, które regularnie nas nawiedzają i stanowią muzyczne tło w kluczowych / przełomowych momentach naszego życia - by nie popaść w tani sentymentalizm. Inne silne wspomnienie związane z Chi Mai to gdy pod koniec szkoły średniej gdy z kolegami mieliśmy w grupach zadanie udokumentowania terenów rekultywowanych, często pokopalnianych, które już zostały ustanowione jako np rezerwat chroniony lub taki, który powinien za takowy zostać uznany - zrealizowaliśmy materiał wideo rezerwatu ptaków lęgowych z pełną dokumentacją i jako tło właśnie wstawiłem Chi Mai - pamiętam te lekkie z trudem powstrzymywane pochlipiwania koleżanek - którym coś z zamierzchłej przeszłości zaczęło się przypominać, ta muzyka przepełniona dojmującym smutkiem, poczuciem ogromnej straty nie pozostawała obojętnym - potem miałem mnóstwo pytań - kto to jest ?, kto to gra ?, jaki kompozytor ?, bo to gdzieś dawno słyszały i przechowywały w pamięci ..... i taka jest rola muzyki, ma przejmować do kości i wyciskać piętno na życiu , dalej miałem mnóstwo zleceń bo każda chciała mieć to zgrane - a to była jeszcze era przed mp3 .... a ja jako jedyny dysponowałem w klasie nagrywarką CD Audio Very Happy
Freefall

PostWysłany: 06.07.2020, 10:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:

[']
Powrót do góry
Heartbreaker
singel kompaktowy

PostWysłany: 06.07.2020, 11:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:
Ennio Morricone

Tarkus napisał:
Ian Holm

[']['][']
Powrót do góry
Arnold Layne
remaster

PostWysłany: 06.07.2020, 12:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[']['][']
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 06.07.2020, 13:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:

['] ['] [']

Wczoraj wziąłem z półki książkę o Morricone i przeczytałem przy okazji wizyty na plaży spory fragment. Nie wiem czemu jakoś tak mnie tknęło i wieczorem nawet słuchałem jego wczesnej twórczości Rolling Eyes
To nie był jakiś tam jeden z... Morricone to najlepszy twórca muzyki filmowej. Dobrze że zdążyłem go zobaczyć na żywo.
Pomimo wieku ogromna strata bo wciąż tworzył bardzo dobrą muzykę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 285, 286, 287  Następny
Strona 286 z 287

Skocz do: