Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sklepy i komisy płytowe w Polsce

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
druDru
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 18.09.2009, 20:25    Temat postu: Sklepy i komisy płytowe w Polsce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Dawno tu nie zaglądałem i pewnie z Was nie jeden nie wie, kto zacz. Niestety, jakoś tak się porobiło, że nie mam natchnienia, by pisać o muzyce. Co nie przeszkadza mi podejmować tematów pobocznych Wink

Zastanawiam się, jak w Polsce funkcjonuje rynek płytowy w dobie Internetu oraz wszędobylskiego Empiku i MM. Interesują mnie też jakieś ciekawe antykwariaty czy komisy, gdzie można kupić winyle. Prosiłbym forumowiczów z różnych miast o wpisy.

Jeżeli chodzi o Łódź, poza wielkimi sklepami sieciowymi znam tylko jeden porządny płytowy sklep - Ale Jazz na Pomorskiej 6. W asortymencie sporo jazzu, dużo polskiego młodego, trochę rocka też się znajdzie. Poza tym jest bardzo ciekawy kącik płytowy w księgarni "mała litera.art" na Ogrodowej 19 (przy Muzeum Sztuki) Tam raczej rocka nie uświadczysz, ale jest dużo rzeczy z wytwórni Johna Zorna czy Mikołaja Trzaski.

Nie ma u nas o ile wiem porządnego komisu winylowego. Czarne płyty można kupić w antywariatach rozrzuconych po mieście. Czasem trafi się rarytas praktycznie za darmo, bo właściciel nie wie, co ma. (kupiłem sobie np. 'Closer' Joy Division za 10 zł, Tangerine Dream za 3) Przykładowo, w jednym z antykwariatów można kupić LP Marillion "Misplaced Childhood" za 35 zł. Tyle na razie ode mnie Wink
"(...) co robi na mnie znacznie większe wrażenie, niż wysłanie kilku analfabetów na pustynny kamień Księżyca, co kosztowało miliardy dolarów, potrzebnych tysiącom ludzi." (Feyerabend o mistyce wschodniej)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.09.2009, 22:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Druciarzu miły. Z pewnością ktoś tutaj doda reminiscencje związane z pobytem w komisie płytowym na 3 Maja w Katowicach - świetne miejsce do zaliczenia starych, nierzadko-rzadkich Wink płyt. Bardzo pokaźny zbiór analogów również. Ja jestem za cienki bolek, żeby się autorytatywnie wypowiadać na temat oferty tego sklepiku - jest tutaj kilkoro odpowiedniejszych i bardziej przygotowanych forumowiczów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
boczeq
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 19.09.2009, 19:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma u nas o ile wiem porządnego komisu winylowego.

Swego czasu w Łodzi było parę przyzwoitych komisów z winylami. Ze szczególną estymą wspominam Echo na Piotrkowskiej. Kupiłem tam sporo analogów, ceny były całkiem atrakcyjne i miły właściciel/sprzedawca z którym można było o muzyce porozmawiać. Asortyment głownie jazzowy. Potem zrobili tam sklep z jakimiś hiphopowymi winylami a ostatnio to nawet i tego już nie ma. Był też na Piotrkowskiej 88 całkiem niezły komis. Też zamknięty. Kojarzę jeszcze jeden komis (Rocker ?) ale nie pamiętam adresu. Z kompaktami to fajny sklep był ( jest ?) na Rewolucji 1905.
Był też ( jest ?) sklep w przedsionku biblioteki na Struga/Kościuszki. No ale tam mieli głownie towar zza wschodniej granicy, choć przyznaję, że wybór całkiem przyzwoity. Do tego trochę winyli i oryginalnych cd.
Powrót do góry
druDru
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 20.09.2009, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm... muszę poobczajać te adresy, które podałeś. Jakieś dziesięć lat temu chyba było lepiej z tym wszystkim. Nie do końca cenię sobie zakupy przez Internet, nie mówiąc już o ściąganiu (nie chodzi mi tu nawet o dylematy moralne, po prostu nie chce mi się słuchać muzyki w postaci cyfrowych plików na Winampie) i dlatego kilka fajnych miejsc by się przydało. Poza tym zawsze warto wiedzieć o ciekawych miejscach kiedy jest się z wizytą w jakimś mieście - stąd ten wątek.
"(...) co robi na mnie znacznie większe wrażenie, niż wysłanie kilku analfabetów na pustynny kamień Księżyca, co kosztowało miliardy dolarów, potrzebnych tysiącom ludzi." (Feyerabend o mistyce wschodniej)
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.09.2009, 23:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boczeq napisał:

Swego czasu w Łodzi było parę przyzwoitych komisów z winylami. Ze szczególną estymą wspominam Echo na Piotrkowskiej. Kupiłem tam sporo analogów, ceny były całkiem atrakcyjne i miły właściciel/sprzedawca z którym można było o muzyce porozmawiać. Asortyment głownie jazzowy. Potem zrobili tam sklep z jakimiś hiphopowymi winylami a ostatnio to nawet i tego już nie ma. Był też na Piotrkowskiej 88 całkiem niezły komis. Też zamknięty. Kojarzę jeszcze jeden komis (Rocker ?) ale nie pamiętam adresu. Z kompaktami to fajny sklep był ( jest ?) na Rewolucji 1905.
Był też ( jest ?) sklep w przedsionku biblioteki na Struga/Kościuszki. No ale tam mieli głownie towar zza wschodniej granicy, choć przyznaję, że wybór całkiem przyzwoity. Do tego trochę winyli i oryginalnych cd.

Niestety Echa już nie ma... Podobnie jak Rockera (był na Jaracza 6, zakupiłem tam masę bardzo cennych analogów, obecnie wszystko wyprzedałem na allegro). Poza kilkoma antykwariatami (m.in. jeden na Nowomiejskiej 6 - sporo płyt, wyczaiłem tam m.in. 2-płytowy koncert Mingusa za 3 dychy) jest jeszcze w miarę porządny, ostatni już komis z winylami: na ul. Rzgowskiej 10 - i to już chyba wszystko...
Argenteum Astrum
singel analogowy

PostWysłany: 24.09.2009, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do skladania zamowien - dysponuje szeroka oferta jesli idzie o plyty winylowe oraz CD z okresu lat 60tych i 70tych, takze lata pozniejsze. Mam mozliwosc sprowadzenia wielu rzadkich tytulow (rowniez bootlegow), zarowno pierwszych oryginalnych tloczen jak i audiofilskich wznowien. Ceny do uzgodnienia.
Email: abracadabra@argenteumastrum.com
Powrót do góry
After...
cylinder Edisona

PostWysłany: 30.01.2013, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Poznaniu przy ulicy Wielkiej 9 mieści się bardzo dobry sklep z winylami i CD Smile.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: