Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Dire Straits / Mark Knopfler
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maciek
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 29.08.2011, 22:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Parafrazując klasyka "You forgot 'Local Hero' " Smile Swoją drogą obok "Wag the Dog" chyba najlepszy film, do jakiego MK muzykę pisał.

Local Hero oraz Music from 'Cal' wymknęły się zgrabnie mojej klasyfikacji "mniej znanych ścieżek dźwiękowych" Smile
Maciek

PostPosted: 13.12.2011, 21:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podobno niedawno przeprowadzono w Niemczech badania, według których większość naszych zachodnich sąsiadów marzy o Markach. I tego właśnie łącznika użyłbym do pojednania polsko-niemieckiego. Choć przyznać muszę, że średnie zainteresowanie wzbudza u mnie ich waluta, to jednak staram się jak mogę i mimo że obiekt mojej obserwacji i sympatii nie jest do końca tożsamy z obiektem westchnięć popularnych Helmutów, to jednak jest to również marka - Marka. I po tym równie krótkim co zawiłym tle historycznym dochodzimy do sedna sprawy, które pozwolę sobie przedstawić czytelnikowi w telegraficznym skrócie:

Mark gra gościnnie STOP Ponadto jest producentem płyty STOP Sprawcą zamieszania - niejaki Bap Kennedy STOP Płyta w styczniu STOP Zagra na niej stary znajomy Marka - Glenn Worf STOP START STOP START STOP
Maciek

PostPosted: 24.06.2012, 10:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z płytami Marka jest jak z dziećmi - przychodzą na świat w dziewiątym miesiącu. I tak, jak było do tej pory z jego prawie każdym (oprócz "Golden Heart") solowym albumem, tak też będzie z tym najnowszym, który ukaże się na początku września.
Jakby tego było mało, będzie to wydawnictwo dwupłytowe i znajdzie się na nim aż 20 kompozycji. Sprawa jest banalna - jak donosi Guy Fletcher, podczas sesji powstało tyle dobrego materiału, że zwyczajnie nie zmieściłby się on cały na jednym krążku. I to jest zasadniczo bardzo dobra koncepcja.

Okładka będzie wyglądała tak:

a lista utworów tak:

DISC 1:

Redbud Tree

Haul Away

Don’t Forget Your Hat

Privateering

Miss You Blues

Corned Beef City

Go, Love

Hot or What

Yon Two Crows

Seattle

DISC 2:

Kingdom of Gold

Got to Have Something

Radio City Serenade

I Used to Could

Gator Blood

Bluebird

Dream of the Drowned Submariner

Blood and Water

Today is Okay

After the Bean Stalk

A w tak zwanym międzyczasie można posłuchać, jak Mark wypada w repertuarze Boba Dylana:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3fKszPYmj7s

oraz jak wypadł tytułowy utwór z zapowiadanej płyty na ubiegłorocznej trasie koncertowej:
http://www.youtube.com/watch?v=wiw6tVBWTpk&feature=related
kłapouch
maxi-singel analogowy

PostPosted: 24.06.2012, 13:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja muszę się nieskromnie pochwalić, że udało mi się już zebrać na płytach siedem solowych krążków mniej popularnego z braci Knopflerów - Davida. Ostatnią płytą jaka do mnie trafiła jest "Songs for the Siren" z 2006 roku. 11 nastrojowych, nostalgicznych kawałków utrzymanych w stylu Dire Straits. Wokalnie David niezwykle wpasował się w manierę swego brata Marka i to do tego stopnia, że człowiek trzy razy sprawdza na okładce, czy to na pewno nie Mark. Gitara również w starym stylu, na klawiszach gra znany choćby z Rainbow Tony Carey. Przez wszystkie lata David raczej nie uwolnił się spoza kręgu stylistycznego, jakim było Dire Straits. Pewnie dla wielu to srogi zarzut, dla mnie jednak sporo radości w słuchaniu takiej muzyki.

A tak swoją drogą miło by było, jakby się któryś z braci pojawił kiedyś w Dolinie Charlotty ze starym repertuarem Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
rafalt104
longplay

PostPosted: 24.06.2012, 15:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
I to jest zasadniczo bardzo dobra koncepcja.

Od koncepcjii to tutaj ja jestem !!! Rozumiesz ? Wink Natomiast co do Marka K. - to powinien On z Zimmermanem i Cohen'em nagrać jakiś album na podobieństwo Trzech Tenorów albo Stinga , Stewart'a i Adamsa . Natomiast z wyglądu Knopfler coraz bardziej przypomina Klausa meine . Może są rodziną ? Wszak lider Dire Straits nazwisko posiada germańskie . Very Happy
Back to top
Maciek

PostPosted: 30.12.2013, 15:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pod koniec listopada ukazał się winylowy box, zawierający wszystkie studyjne albumy Dire Straits.

The Complete Studio Albums 1978-1991

Zarówno Brothers in Arms jak i On Every Street zostały wydane jako 2lp. Wszystko fajnie, tylko cena (ponad 400 zł) w ogóle nie zachęca do zakupu.
Tarkus
box

PostPosted: 30.12.2013, 16:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szkoda, że na CD tak tego nie wydali też... Kupiłbym.
View user's profile Send private message Visit poster's website
gacek778
digipack

PostPosted: 30.12.2013, 21:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

W kopertach? Dyże spokój....
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 30.12.2013, 23:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

W miniaturowych replikach winyli, z CD pakowanymi w foliową koszulkę i dopiero w porządną, kartonową okładkę. Mam kilka tak wydanych japończyków i jest to wzorzec vinyl-replica dla mnie Smile
Maciek

PostPosted: 22.05.2014, 13:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Już za chwileczkę, już za momencik ukaże się najnowsza płyta Johna Illsley'a, zatytułowana Testing The Water.

Dwa poprzednie krążki Johna były naprawdę bardzo dobre, miejmy nadzieję, że nadal trzyma się on dzielnie i nie spuścił z tonu.
Tarkus
box

PostPosted: 23.05.2014, 00:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Były nawet bardziej Straits, niż krążki Knopflera Smile
Maciek

PostPosted: 22.06.2014, 23:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
najnowsza płyta Johna Illsley'a, zatytułowana Testing The Water.

Właśnie grają w Minimaxie - jest bardzo dobrze.
Maciek

PostPosted: 27.06.2014, 11:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pozwolę sobie przenieść dyskusję w to miejsce.

kłapouch wrote:
Też jestem ciekawy, jak tam Illsley radzi sobie na nowej płycie. Chyba miesiąc temu słuchałem już teraz przedostatniej jego płyty "Streets of Heaven". W dwóch utworach zagrał Mark Knopfler i choćby taki numer tytułowy (z jego udziałem) jest wyśmienity. Jakbym słyszał stare Dire Straits. Ogólnie ani Illsley, ani tym bardziej David Knopfler chyba nigdy nie wyszli poza stylistykę Dire Straits - zespołu, który dał im sławę i pieniądze. Davida mam już siedem płyt (z dziesięciu, jakie wydał) i choć cały czas to muzyka wtórna to przecież słucha się jej znakomicie!!!

Póki co słyszałem 2-3 kawałki z nowej płyty Johna i odczucia miałem bardzo pozytywne. W weekend mam nadzieję przesłuchać wreszcie całość.
Moim zdaniem Illsley, nie licząc oczywiście Marka Knopflera, radzi sobie najlepiej ze wszystkich byłych członków Dire Straits. Jego 2 wcześniejsze albumy są znakomite, a nawet 3, bo koncertówka też daje radę. Jakiś czas temu przedstawiłem swój ranking jego płyt- jest na poprzedniej stronie w tym temacie Wink

David mi już tak lekko nie wchodzi. Tych jego starszych płyt nie oceniam najwyżej, choć przyznaję, że dawno ich już nie słuchałem. Wydawnictwa z XXI wieku były dużo lepsze. Sprawdziłem właśnie jego aktualną dyskografię i widzę, że ominęły mnie 2 płyty - z 2011 Acoustic (with Harry Bogdanovs) i z 2013 - Made in Germany (Live in Erfurt) (with Harry Bogdanovs). Trzeba będzie nadrobić.

A które płyty Davida Ty oceniasz najwyżej?

No i nie wolno zapomnieć o dokonaniach Guya Fletchera, który tez radzi(ł) sobie całkiem dobrze. Nie słyszałem chyba jego ostatniego albumu, tu też będę musiał nadrobić braki.
Freefall
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 27.06.2014, 23:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Posłuchałem dzisiaj nowej płyty Johna Illsleya - Testing The Water. Dire Straits forever Smile. I gitara i wokal, jakby to był sam Knopfler. Może w pierwszym utworze, aż tak tego nie słychać, ale w drugim "Nothing To Do", to śpiewa zupełnie, jak Mark.
Płyta bardzo przyjemna do słuchania. Jeśli komuś poprzednie albumy Johna się spodobały, to i ten powinien przypaść do gustu.
Back to top
stranger
singel analogowy

PostPosted: 02.07.2014, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Najnowsza płyta Johna Illsley'a, przypomina mi solowe dokonania Marka K. z czasów albumu "Golden Heart", co bynajmniej nie jest zarzutem, a wręcz przeciwnie Smile Świetnymi utworami są: Railway Tracks, Sometimes, oraz wg. mnie najlepszy z całego albumu - When God Made Time.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum