Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DINOZAURZY ALBUM ROKU 1965
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 29.11.2009, 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki BJ. Podgladalem z doskoku pracujac ciezko przy przeprowadzce Rolling Eyes .
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 29.11.2009, 22:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za emocjonujące ogloszenie wyników,
co to za panie ,które są na okładkach Otisa Reddinga i Boba Dylana
Bringing it All at Home?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 29.11.2009, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tutaj można pobrać pełną listę:
http://www.plikos.pl/wqe/posumowanie_1965.xls.html

Dzięki za wspólną zabawę Exclamation
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 29.11.2009, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drugie miejsce, trzecie -- w sumie brak różnicy, więc nie mam wyrzutów sumienia, że nie pomogłem Dylanowi.
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 29.11.2009, 22:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Backside napisał:
Hmm, czy Charlie Christian to nie jest przypadkiem ten, który pojawiał się na pierwszych obrazkach w autobiografii Milesa o którym pisał, że miał niesamowite brzmienie gitary i chciał upodobnić grę na trąbce do jego stylu?

Autobiografię Milesa czytałem baaaardzo dawno temu i nie pamiętam tego, ale wiem, że sposób gry Christiana czasami określa się jako horn-like, bo był on zainspirowany saksofonistami, takimi jak Lester Young, czy Herschel Evans. Słyszałem też opinie o wpływie Charliego Parkera.
Więc reasumując Charlie Christian to ogólnie trębacz, więc nie dziwne, że miał wpływ na Milesa. Wink

Edit: Mirku, dzięki za korektę - pomylił mi się Lester Young z Lesterem Bowie. Smile

Ostatnio zmieniony przez B.J. dnia 30.11.2009, 08:23, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 29.11.2009, 22:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgrabnie Ci to poszło Błażeju! Dzięki serdeczne.
Kilka moich pozycji "z czuba" tabeli niziutko, o dwóch tytułach w ogóle zapomniałem Embarassed ale nie zmieniłoby to jakoś znacząco końcowych pozycji. Raz jeszcze pokłon za wspaniałe zaangażowanie i udany finał! Smile
Powrót do góry
afterc
remaster

PostWysłany: 29.11.2009, 22:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyniki niezaskakujące.
Dobrze, że SBB nic nie nagrało i wygrał wreszcie powszechnie szanowany album ( choć czy najlepszy album JC z tego rocznika ? ).

Na kilka świetnych, jazzowych płyt, tylko ja głosowałem i nie wiem, czy to dobrze dla mnie, czy źle.

Błażej, dzięki za tę zabawę i za pretekst do poznania/przypomnienia sobie albumów z tego rocznika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Procella
album CD

PostWysłany: 29.11.2009, 22:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

djmis napisał:
choć czy najlepszy album JC z tego rocznika ?

Najlepszy czy nie, na pewno najważniejszy.

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bednaar

PostWysłany: 29.11.2009, 23:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety nie zdazyłem - straszny kocioł w pracy i w domu Sad

Ale na szczęście wygrał Trane Smile - choć pewnie moje głosy zwiększyłyby ilość jazzu w czołówce.
MirekK

PostWysłany: 30.11.2009, 00:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze miejsce "A Love Supreme" to bardzo miłe zaskoczenie. Smile Stawiałem raczej na którąś z płyt Beatlesów albo osławiony "Highway 61".

Dzięki Błażeju za miłą zabawę.
mir
remaster

PostWysłany: 30.11.2009, 01:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J.u

Swietne przerywniki i super liczenie. Dzieki za prowadzenie Exclamation Smile

pzdr

mir
Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 01.12.2009, 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co prawda Help! przegrał z Rubber Soul ale i tak znośnie, w dodatku zajmujac zankomite miejsce w top 5. U nas w Polsce Help! zawsze cieszył sie sporym powodzeniem (co obrazuje sprzedaz remasterów - tylko Sierżant, Abbey i Biały maja lepszy wynik, ale tez plebiscyt w Tylko Rocku na najlepsze plyty lat 60-tych, gdzie do top 20 weszły tylko 3 płyty Beatlesów, w tym Help! właśnie), niestety na świecie jest ceniony marniutko - wystarczy spojrzec na liste RYMu wszystkich czasów - jest poza tysiacem, natomiast to Rubber Soul świeci triumfy- jest w okolicach 30 miejsca, w co aż trudno uwierzyć. U nas róznica jest nieznaczna, ale i tak wiadomo, że to Help! jest lepszy Smile
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 01.12.2009, 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue, a w `65 wyszedł jeszcze jeden Help! - soundtrack. Ale jakoś nikt go nie zaproponował. Ciekawe dlaczego? Ja nie znam. Fajne?
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 03.12.2009, 15:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Yer Blue, a w `65 wyszedł jeszcze jeden Help! - soundtrack. Ale jakoś nikt go nie zaproponował. Ciekawe dlaczego? Ja nie znam. Fajne?

Tez nie znam. Mało tego, pierwsze słysze o takim soundracku jako o oddzielnym wydawnictwie Shocked Soundrack do filmu stanowiła standardowa płyta "Help!" (pierwsza strona LP), az dziwne, że ukazało sie cos specjalnego, i że ja o tym nie wiem Wink
Powrót do góry
jarex
digipack

PostWysłany: 12.01.2017, 23:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

John Coltrane - Ascension
Recenzja młodzieży, chyba bym tak nie potrafił.
http://www.screenagers.pl/index.php?service=classics&action=show&id=42
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11

Skocz do: