Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W rytmach soul, funk, jazzfunk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 10.01.2021, 19:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Ja ze swojej strony przygotuję parę tarasów na taką okazję. Jak nic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 10.01.2021, 19:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarasów, czyli rarytasów Very Happy

Smartfon przejmuje kontrolę - to źle.
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.01.2021, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy da się zagrać funky na wiolonczeli i skrzypcach?
Oczywiście!
https://www.youtube.com/watch?v=ZkU9fhgW12k

Oryginalna płyta, z kilkoma zaskakującymi numerami (Higher Ground, Stratus, czy wyżej wymieniony). Może nie da się tego słuchać przez kilka godzin, ale w kategorii pomysłu, wykonania i elegancji ocena wysoka.
akond
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 14.01.2021, 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do afro-propozycji '2001 wrzuconych na Czarny Ląd dokładam jedną tutaj - bo jakoś bardziej mi pasuje.

Mamani Keïta & Marc Minelli - Electro Bamako [EmArcy / Palm Pictures, 2001]

Podsuwam z wahaniem, bo ten album to jednak typowy mixed bag, zaaranżowany pod paryskie elektro-parkiety. Melanż nowo-jazzu, soulu, reggae i wassoulou sprawny, z niejednym oryginalnym pomysłem, ale chyba wolę późniejsze nagrania Mamani współfirmowane przez Nicolasa Repaca, wydawane przez doskonałą francuską wytwórnię Nø Førmat (ostatnio zauważyłem, że zakotwiczyła na Bandcampie, co mnie cieszy niezmiernie - i ułatwi mi podsuwanie co smakowitszych kąsków).

Zdaje się też, że płyta wyleciała z większości strumyków (a kiedyś była tam na pewno) - więc nie wiem, czy chętnym uda się jej posłuchać. Jutubowe próbki są podlinkowane w discogs:

https://www.discogs.com/Mamani-Keita-Marc-Minelli-Electro-Bamako/master/833554

a tu jeszcze trzeci kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=1907_jc4DAI

Okładka ma dwie wersje, w zależności od edycji - wybieram ładniejszą:

.
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 22.01.2021, 18:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam założyciela wątku, ale po raz kolejny pozwolę sobie wrzucić coś spoza głównego tematycznego nurtu. Ale nadal twierdzę, że to ten sam grzebień do zaczesywania muzycznego gustu Very Happy

Bunny Wailer - Dub D'sco Vol.1 (1978)

Bunny Wailer kariery takiej jak Bob Marley nie zrobił. Płyty rzecz jasna nagrywał gorsze, poza tą załączoną dziś.

Rok 1978, czyli, tak jak już wcześniej w jakimś poście wspominałem, złota era reggae music i pierwsza płyta Bunny’ego nagrana w stylu dub. Jedna ze wzorcowych płyt w tej technice. Na bazie roots reggae pięknie poprowadzone tematy dubowe, a do tego świetny wokal Wailera.

Jedna z moich ulubionych pozycji w całej teczce z napisem reggae (roots, rzecz jasna). Klasyka gatunku.

Jah Rastafari Wink
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.01.2021, 18:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nawet fajnie się kręci Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
I&I
digipack

PostWysłany: 22.01.2021, 18:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twoje "nawet ..." oznacza dla mnie " świetne" Wink
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.01.2021, 18:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A masz rację, parę numerów poleciało na yt Smile
a teraz przeskok na Czarny Ląd.... hop, hop, hop Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
I&I
digipack

PostWysłany: 22.01.2021, 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieszę się Exclamation

Jukka Tolonen Band - In A This Year Time (1982)

Nawet Jukka Tolonen popełnił mezalians i zaangażował się w walkę o lepsze jutro dla wszystkich Wink

Niestety w internecie nie uświadczysz zdjęcia płyty (poza discogs - ale blokuje), wiec wrzucam co znalazłem (wiem, że za duże, sorry).

Na płycie wszystkie kompo są Tolonena.

Płyta dobra z plusem, bo trochę pachnie brakiem zrozumienia tematu. No, ale liczą się intencje i że to 1982 rok w Finlandii.

[Jukka na rzecz wspólnej sprawy proga i reggae Wink
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 22.01.2021, 20:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prince Fatty - In the Viper's Shadow (2019)

Żeby nie było, że tylko staruchy grają reggae Cool

Rzecz nowa, ale z nawiązaniem do najlepszych wzorców. Może za bardzo miejscami pop, ale na wysokim poziomie wykonawczym . Czują rytm, wokal ok., praca w studio jakby z lat 70. No i jest dub czasami. Very Happy

Two Timer

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42
Strona 42 z 42

Skocz do: