Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

W rytmach soul, funk, jazzfunk, afrobeat
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
I&I
album CD

PostPosted: 18.04.2019, 20:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Usiądź, wypij naparstek, poczytaj i nadawaj Wink
Back to top
View user's profile Send private message
esforty
longplay

PostPosted: 18.04.2019, 20:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
I&I - pięknie dziękuję, niebawem sprawdzę.
Biedny esforty - pewnie piecze mazurki, a tu tyle świetnych, nowych płyt do nadrobienia Wink Już nawet nie powiem, że mam w rękawie z 5 nowych i starych asów, których tu jeszcze nie wyciągam tylko dlatego, że nie wyrabiam.

Ja na obczyźnie 😢, a tu forum tak fajnie ożyło.
I&I
album CD

PostPosted: 18.04.2019, 20:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Święta panie, czas nic nie robienia.
Back to top
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 19.04.2019, 13:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

I&I wrote:
Wrzucam tutaj ze względu na podlinkowany numer tylko, bo raczej nadaje się do sekcji "Jazz i okolice". Ale co tam.

Toshio Matsuura Group - Loveplaydance - 8 Scenes From The Floor (2018)

Lider i jego zespół na tapetę wzięli osiem cudownych kawałków z przeszłości (m.in. autorstwa Roni Size'a, DJ Shadowa, Rotary Connection, Bugge Wesseltofta). Lider zespołu to pionier sceny jazz, funk, soul w Japonii, a w zespole m.in. perkusista Sons Of Kemet. Płytę wydala zacna oficyna Brownswood Recordings.
Polecam gorąco.

Kitty Bey

No, Panie, to je dobre!!!
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 23.04.2019, 19:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Edu Lôbo - Edu Lôbo (1973)

MPB, samba, bossa, jazz + psychodelia o delikatności ciasta filo. Nie tak przebojowe jak Tim Maia, nie tak podniosłe jak Jorge Ben, ale czy brazylijska kawa ma tylko dwa smaki? A jak już mamy to ciasto filo i czarną kawę, to okazuje się, że Brazylię i Bałkany łączy trochę mostów, także muzycznych. Jak ktoś się boi dalekich wycieczek, a jego kumplem jest np. Drago Mlinarec, to poczuje się jak w domu.
https://www.youtube.com/watch?v=gx_be2s44I8
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 24.04.2019, 18:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Soul, w którym na pierwszym planie jest znakomity głos, którego nie trzeba przykrywać bogatym instrumentarium, ma się bardzo dobrze. Yazmin Lacey to pierońsko zdolna artystka, która doskonale rozumie, że mniej znaczy więcej. Kwestią czasu powinien być moment, w którym odsłony jej utworów ze skromnych tysięcy przejdą w oczywiste miliony.

https://www.youtube.com/watch?v=9Z5bANcYWAE
https://www.youtube.com/watch?v=ITMd4JFzbqw
https://www.youtube.com/watch?v=PYL-hYK8g4Y

Więcej na bandcampie i innych takich.
I&I
album CD

PostPosted: 28.04.2019, 20:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
Edu Lôbo - Edu Lôbo (1973)

Dom Um Romão - Ponteio
Back to top
esforty
longplay

PostPosted: 10.05.2019, 12:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

I&I wrote:
Wrzucam tutaj ze względu na podlinkowany numer tylko, bo raczej nadaje się do sekcji "Jazz i okolice". Ale co tam.

Lider i jego zespół na tapetę wzięli osiem cudownych kawałków z przeszłości (m.in. autorstwa Roni Size'a, DJ Shadowa, Rotary Connection, Bugge Wesseltofta). Lider zespołu to pionier sceny jazz, funk, soul w Japonii, a w zespole m.in. perkusista Sons Of Kemet. Płytę wydala zacna oficyna Brownswood Recordings.
Polecam gorąco.

Proszę! jeszcze proszę Wink , wywierać większy nacisk na potencjalnie zainteresowanych, a nie tak... mimochodem jakby to była jakaś relacja z kolejnego performance M. Abramović, którego kontekst leży daleko poza granicami pojmowania owych zainteresowanych.No, jakoś tak.
... że się bardzo podoba to nie muszę dodawać Very Happy .
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 10.05.2019, 23:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Byłem na P.Unity przy okazji koncertu Trombone Shorty'ego (swoją drogą polecam miłośnikom rock-funk-soulu!). Wrażenia mam dość mieszane - z jednej strony fajnie to rytmicznie pulsuje, dużo się dzieje (skład bogaty!), mają fajny czarny feeling - z drugiej te kawałki jakieś takie niezorganizowane, a i wokal nie do końca mnie przekonał. Warto jednak myślę dać im szansę i zainwestować trochę uwagi i cierpliwości, bo mają chłopaki (i dziewczyny) potencjał.

Może ich ta czwórka stremowała albo coś innego nie za grało - bo parę tyg. temu na koncercie w Spatifie w Warszawie roznieśli salę. Wszystko się zgadzało, od wokali lidera, przez flow kawałków, po proporcje grania "na staro", "na Prince'owog" i momentami rockowego wypiardu.

Jak żyję, nie słyszałem w Polsce lepszego zespołu, który grałby tego typu muzę Smile
I&I
album CD

PostPosted: 11.05.2019, 18:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
I&I wrote:

Polecam gorąco.

Proszę! jeszcze proszę Wink , wywierać większy nacisk na potencjalnie zainteresowanych, a nie tak... mimochodem jakby to była jakaś relacja z kolejnego performance M. Abramović, którego kontekst leży daleko poza granicami pojmowania owych zainteresowanych.No, jakoś tak.
... że się bardzo podoba to nie muszę dodawać Very Happy .

Obiecuję poprawę, jeśli chodzi o styl i temperaturę opisu potencjalnych wrażeń Very Happy

Cieszę się, że Ci podpasowało.
Back to top
I&I
album CD

PostPosted: 18.05.2019, 13:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Julien Lourau & The Groove Retrievers ‎– Julien Lourau & The Groove Retrievers (2017)

Julien to stara wyga saksofonowa, mająca na koncie m.in. współpracę z Henri Texierem i Abbey Lincoln.
Ale na boku ma romans z funkiem, latin jazzem i ogólnie niezłą muzyką do bujania.

Powinno paru uczestnikom forum przypaść i nie odpuścić na chwil parę Wink

Kunnossa / Gafieira Universal Medley

Red Sands
Back to top
bananamoon
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 21.05.2019, 16:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

- I&I

Przeniosłem moją odpowiedź na Twoje pytanie z kanadyjskiego wątku - mam nadzieję, że we właściwe miejsce i że tutaj "moi czarni" będą mieli się lepiej...no i żeby nie bazgrać gdzie popadnie.

Doskonale wiem o co Ci chodzi z tą "czarną muzyką".
Prawdę powiedziawszy "położyłem poletko odłogiem", aczkolwiek zdarza mi się niekiedy natknąć na naprawdę interesującą "rzecz w temacie".
Obiecuję, że jeśli w bieżących odsłuchach zaintrygują mnie wiadome nagrania, to dam znać; choć z drugiej strony, trudno mi będzie zaskoczyć takiego znawcę tematu jak Ty.

Ze strzępów pamięci mogę jedynie wyłowić kilka tytułów, które zaciekawiły mnie w ostatnich tygodniach, kolejny raz zresztą: Group Doeuh ("Guitar Music From The Western Sahara", "Treeg Salaam", "Zayna Jumma"), Group Inerane "Guitars From Agadez", a także Hassan Hakmoun And Adam Rudolph "Gift Of The Gnawa" (choć ten duet nosi znamiona pewnej odpustowości, czy też straganowości).

Jeśli zaś nieco "naciągnąć" temat i zahaczyć o dżezowe sprawy, to z wielką atencją polecam odkurzoną po latach muzykę Dona Cherry - niekonwencjonalne w formie utwory z "Eternal Now"; narkotyczny koncert "Live Ankara"; delikatny, wielowymiarowy "Multikulti"; transowy, a momentami wręcz "fjużynowy" "Brown Rice" - oczywiście powyższe płyty unurzane są po uszy, we wszystkich chyba, etnicznych zdobyczach, dowolnego zakątka świata.
Znakomita, wielopoziomowa muzyka!

Dobrze odebrałem także krążek Family Of Percussion & Archie Shepp "Here Comes The Family", pełen rytmicznych uzupełnień oraz dżezowych improwizacji.

A pretekstem powyższego jest płyta "z gatunku", którą właśnie sobie odświeżyłem (dowiedziałem się o niej od niezwykle osłuchanego kolegi, którego zapewne dobrze znasz).

Hedzoleh "Hedzoleh"

Zespół z Ghany (ze starych, dobrych czasów), w pląsającym, melodyjnym, a zarazem transowym klasyku.
Fundamentem tej muzyki są etniczne afrykanizmy (szczególnie w obrębie rytmu), jednak końcowy przekaz nie jest już tak jednoznaczny.
Stwierdzenie, jakoby muzycy wstydzili się swoich korzeni byłoby sporym nadużyciem, jednak forma utworów oraz aranżacje ciążą w stronę upodobań ujaranych białasów.
Całość zyskuje iście fjużynowego kolorytu, szczególnie kiedy do głosu dochodzi krautrockowy flet, czy dżez-rockowa gitara.

Treściwa, rdzennie przebojowa muzyka - te melodie chodzą po głowie i nie dają spokoju.

https://www.discogs.com/Hedzoleh-Hedzoleh/release/2830600
Back to top
I&I
album CD

PostPosted: 21.05.2019, 18:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za zwrotkę Wink

Hedzoleh to pierwszorzędna reko (właśnie leci końcówka płyty). Korzenna muzyki z serca czarnej krainy z rytmem, bo jakże inaczej, ale z dużą dawką liryzmu i uspokojenia. Elementy białe akceptowalne i podbijające bębenek Very Happy Exclamation

PS Wiem o jakim koledze gadasz. Pozdrawiamy Donga z planety dinozaurów!
Back to top
I&I
album CD

PostPosted: 21.05.2019, 19:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

bananamoon wrote:
Dobrze odebrałem także krążek Family Of Percussion & Archie Shepp "Here Comes The Family", pełen rytmicznych uzupełnień oraz dżezowych improwizacji.

Tylko dobrze? Brachu to jest muzyka Exclamation

Takie coś trzeba tłustym drukiem polecać. Załączony numer to tylko rapowa zapowiedź smakowitej jazzowej ekskursji.

Family of Percussion - Here Comes The Family

Back to top
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 21.05.2019, 19:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dong próbował nawet się tutaj kiedyś zarejestrować, ale zniechęciły go utrudnienia związane z adresem e-mail. Miał skrzynkę na gmailu, a tutaj adresy z gmaila są automatycznie blokowane ze względu na rzesze bootów. W sumie banalny problem, ale... szkoda...
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next
Page 25 of 28

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum