Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W rytmach soul, funk, jazzfunk, afrobeat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szbe
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 20.06.2019, 05:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po świetnym koncercie w powracającym w nowej lokalizacji Pardon To Tu, Orlando Julius i Heliocentrics kręcą się u mnie w odtwarzaczu bez końca.
Weteran nigeryjskiego jazzu i bardzo żywiołowy zespół rozruszali cały budynek. 76-latek ruszał się powoli, co jakiś czas się zawieszał, ale jak tylko zbliżał saksofon do ust momentalnie ubywało mu lat.
Płyta utrzymuje tę energię, polecam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.06.2019, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe napisał:
Orlando Julius i Heliocentrics

Widziałem ich kilka lat temu w Katowicach i wtedy też dali ognia, aczkolwiek taka muzyka zawsze lepiej i mocniej wypali w klubie niż na scenie festiwalowej (choćby to był i namiot). Wtedy grali też nieco materiału z tej płyty. Co nie zmienia faktu, że zazdroszczę takich okazji koncertowych pod nosem Wink

A z innej beczki, jeśli ktoś czuje się staro, albo narzeka, że tu go łupie, a tam go boli - rocznik 1939, Bracia i Siostry.
Cała płyta utrzymana raczej w bluesowym i balladowym klimacie, ale kilka razy poszedł piękny cug do komina. Wink
Maciek

PostWysłany: 26.06.2019, 22:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Reklamowałem już w innym miejscu koncertowe szaleństwa pani Staples, rocznik 1939, ale tym razem ten sam numer w jeszcze bardziej bujającej wersji. Matulo, ależ ona ma niesamowicie silny i głęboki głos.

Mavis Staples & Arcade Fire - Slippery People
esforty
longplay

PostWysłany: 27.06.2019, 11:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O żesz Ty !!!
Moja mama (ten sam rocznik) obłożyła się restrykcyjnymi dietami tak, że już nawet, Gandhi lepiej jadał i nadal przechowuje w sobie większość chorób wieku podeszłego XX w. (wróć, XXI w.) i w jednej dziesiątej nie przypomina mrs. Staples.
Okazuje się, który to już raz, że wszystko co jest nielegalne, niemoralne i tuczące to lepszy sposób na przeżycie!
I&I
album CD

PostWysłany: 27.06.2019, 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja to nagranie rozprzestrzeniałem z parę miechów temu na innym forum, ale nie potrafię teraz znaleźć. Bez Arcade, ale równie mocne, a może lepsziejsze Very Happy
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 27.06.2019, 21:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz na myśli ten wykon?

Maciek napisał:
Fanom nie tyle surowych, co skromniejszych instrumentalnie i brzmieniowo płyt być może przypadnie do gustu koncertowy album weteranki sceny soulowo-bluesowej.

Mavis Staples - Live in London (2019)

Brakuje mi w tym trochę mięcha, ale dla innych może to być akurat zaleta. Poza tym - duża klasa i przyjemność obcowania z tak doświadczoną artystką, która nie tylko może, ale najwyraźniej również chce i sprawia jej to radość. Raczej spokojniejszy format koncertowy, choć na żywo musiało to robić dużo, dużo głębsze wrażenie. Szczególnie, jak pojawia się numer Talking Heads Wink
Slippery People - do dziś nie wpadłem na to, że to taki gospelowy kawałek! Cool

I&I
album CD

PostWysłany: 27.06.2019, 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek ma w małym palcu syćkie internety Exclamation

O to chodziło staremu nie satyrowi, a człowiekowi Wink
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 27.06.2019, 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz słucham Twojej wersji i jest lepsza. Więcej mięcha i w ogóle.
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 28.06.2019, 02:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Reklamowałem już w innym miejscu koncertowe szaleństwa pani Staples, rocznik 1939, ale tym razem ten sam numer w jeszcze bardziej bujającej wersji. Matulo, ależ ona ma niesamowicie silny i głęboki głos

Dwa-trzy lata temu mialem okazje byc na koncercie pani Staples. Co za przezycie.

Dosc spore audytorium (jakies 2000-2500 luda). Zadnego wolnego miejsca. Od wejscia na scene, pani Staples totalnie zawladnela publika. Kiedy kazala wstac z foteli, wszyscy byli na nogach. Kiedy kazala klaskac, wszyscy klaskali. Kiedy poprosila o zaspiew, wszystkie gardla w unisono wyspiewywaly co nakazla. Raz tylko mezczyzni, raz tylko kobiety a pozniej wszyscy razem.

Energia i glos tej kobiety wgniataly w fotel badz unosily w przestrzen. Wszystko bylo przeplatane opowiesciami o histori walki czarnych Amerykanow o rowne prawa, walki kobiet o to samo. A muzyka to kwintesencja soulu, protest songu, dobrego popu, bluesa. Bylo wszystko.

pzdr

mir
Powrót do góry
bananamoon
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 28.06.2019, 10:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Various Artists "Congotronics 2"

Nie wiem skąd u mnie ta muzyka? - właśnie wyszperałem cedeera (ale od kogo go dostałem?) i sobie słucham; z opisu wynika, że wydawnictwo zaopatrzone jest także w defałde "Buzz'N Rumble From The Urb'n' Jungle" dokumentujące wizualne okoliczności nagrania (jedynie numer Konono No. 1 zarejestrowano w Brukseli).
Słuchami i wygląda mi na to, że jakiś białas przemycił do Konga dietyloamid kwasu lizergowego, że jegomoście z jarmarku nie jadą na miejscowym towarze (Made in Congo), a w każdym razie nie tylko (he, he).

Bazar w Kinszasie na kwasie.

https://www.discogs.com/Various-Congotronics-2/release/639834
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.06.2019, 15:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szbe napisał:
Orlando Julius i Heliocentrics

Przegapiłem, bo odłożyłem zakup biletu o dzień i poooooszło. Szlag mnie trafił, bo z płyt ta muzyka brzmi przefajnie, a na żywo to musiał być srogi kosmos.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek

PostWysłany: 02.07.2019, 21:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roy Ayers i jazda na dwie kosy.
I&I
album CD

PostWysłany: 04.07.2019, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Good vibration Very Happy
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 17.07.2019, 08:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Curtis Harding - "Face your fear"2017
To żaden <hermetyczny soul> a raczej płyta na lato. Produkował to Danger Mouse nie odciskając na całości pieczątki z napisem: Nowatorskie. Harding jest, wedle tego co na płycie słychać retro-soulowy(okładka). Do tego stopnia, że w przerwach pomiędzy piosenkami, szeleści umowa z Motown Wink.
Lepsza jest pierwsza cz. materiału ze wskazaniem na otwierającą i następującą po tejże. Chociaż dalej nie traci dobrego smaku.
Leptir

PostWysłany: 13.08.2019, 11:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za parę dni rocznica śmierci Arethy Franklin. Rozmyślałem o niej niedawno i przypomniał mi się taki sympatyczny występ. Godfather of Soul i Queen of Soul, a wcześniej Wilson Pickett, Joe Cocker i Robert Palmer.
https://www.youtube.com/watch?v=Q76fWTkNzTI
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następny
Strona 27 z 30

Skocz do: