Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W rytmach soul, funk, jazzfunk, afrobeat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
remaster

PostWysłany: 16.08.2020, 18:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Następny z nieobecnych lat 2000.

Erik Truffaz - Saloua [2005]

Razem=lepiej Very Happy

Yabous
Dub

Stare śmieci, ale jakże jakże Wink

Łubudubu punk
Grać trza umić Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.08.2020, 15:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świetne! W plebiscycie 2005 miałbym niezmiernie mocnych graczy z całkiem innych regionów stylistycznych, ale to podoba mi się na maksa.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.08.2020, 18:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lee Fields

Miał trochę więcej szczęścia niż Charles Bradley, bo zanim świat o nim zapomniał, to zdążył nagrać płytę w 1979 roku. Ale na swoje największe sukcesy musiał poczekać do XXI wieku. Czy to retro? Jeśli tak można nazwać to, co grają i śpiewają Durand Jones czy Charles Bradley, to chyba trochę tak, ale z drugiej strony Lee gra przecież od ponad 40 lat swoje, więc chyba nawet się nie zorientował, że jego dusza w międzyczasie stała się retro. Napoleon Soulu. Wink

Towar spod Lady: https://www.youtube.com/watch?v=MCYywNiuOv8
+
Lee Fields and the Expressions - Full Performance (Live on KEXP): https://www.youtube.com/watch?v=oLKFHsO5qpo
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 17.08.2020, 19:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Buddy to naprawdę spoko koleś.

Buddy spoko i super, ale przy okazji - ten klip to prawdziwy dinozaur! Gość pisze, że sory, ale musiał ściąć końcówkę, żeby mu się zmieściło w limicie czasowym. Zupełnie zapomniałem, że były czasy, kiedy pliki na youtubie musiały mieć max 10 minut. Prawdę mówiąc bardzo mało wtedy youtuba używałem...

Maciek napisał:
Jan Brzechwa na funkowo. (...) No i największe zaskoczenie to wokal.

Też jestem w szoku. Nawet ostrzeżony nie zgadłem! Niezły odlot. Można powiedzieć, że pewna odmiana w porównaniu do wersji z Akademii Pana Kleksa, choć tam też bywa specyficznie.

Maciek napisał:
Nie wiem co lepsze: animacja czy muzyka?

No tak. Wyobrażasz sobie dzisiaj taką animację? Autor zostałby od razu pedofilem, bo gołe dziewczę. A takie dziewczę w dzisiejszych czasach, to już od 8 lat by nosiło biustonosz...
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 17.08.2020, 21:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Maciek napisał:
Katar

No tak. ...

Kapitalny kawałek, a chyba reszta zespołu to Kombi?
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.08.2020, 07:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakość audio i wideo nieco słabsza, ALE wynagradzają to z nawiązką dwie wielkie sprawy:
Sharon Jones - wielki głos, wielka artystka. Rocznik 1956, ale dopiero XXI wiek okazał się dla niej łaskawy. Zdążyła nagrać kilka bardzo dobrych płyt ze swoim świetnym zespołem, a w wieku 55 lat wywijała takie niesamowite rzeczy jak w filmiku poniżej.
Prince - zaprosił Sharon z zespołem na jeden ze swoich koncertów i kiedy ci pracowali nad rozgrzaniem publiczności, to rozgrzali też samego Mistrza (dziwnym nie jest), który wyszedł zza kulis ze swoją gitarą i dołożył to, co potrafi najlepiej.
https://youtu.be/99WYDZP5gtQ

Niestety Sharon zmarła kilka lat później na raka trzustki, ale do końca dawała czadu na scenie.
I&I
remaster

PostWysłany: 18.08.2020, 16:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Świetne! W plebiscycie 2005 miałbym niezmiernie mocnych graczy z całkiem innych regionów stylistycznych, ale to podoba mi się na maksa.

Very Happy
Inne płyty Truffaza takie sobie.
Na tej Arabia i Czarna strona muzyki zrobiła swoje dobre.
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 18.08.2020, 16:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Jakość audio i wideo nieco słabsza, ALE wynagradzają to z nawiązką dwie wielkie sprawy:
Sharon Jones - wielki głos, wielka artystka. Rocznik 1956, ale dopiero XXI wiek okazał się dla niej łaskawy. Zdążyła nagrać kilka bardzo dobrych płyt ze swoim świetnym zespołem, a w wieku 55 lat wywijała takie niesamowite rzeczy jak w filmiku poniżej.
Prince - zaprosił Sharon z zespołem na jeden ze swoich koncertów i kiedy ci pracowali nad rozgrzaniem publiczności, to rozgrzali też samego Mistrza (dziwnym nie jest), który wyszedł zza kulis ze swoją gitarą i dołożył to, co potrafi najlepiej.

Niestety Sharon zmarła kilka lat później na raka trzustki, ale do końca dawała czadu na scenie.

Dzięki Maćku za przypomnienie. Sharon depczę po piętach od dawna. Lubię, ale do mistrzów trochę dystansu brakuje. U mnie to pewnie sprawa brzmienia i pracy w studio. Ale rzecz zacna, rzecz jasna Exclamation
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 18.08.2020, 17:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Durne, ale fajne.

Amerykańce z world music. Jest Arabia, jest Francja, czyli jest w porządku.

Świetny numer, ale cała dysko pod znakiem zapytania.

Khruangbin - Connaissais

Powrót do góry
esforty
album CD

PostWysłany: 22.08.2020, 13:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Maciek napisał:

Dzięki Maćku za przypomnienie. Sharon depczę po piętach od dawna. Lubię, ale do mistrzów trochę dystansu brakuje. U mnie to pewnie sprawa brzmienia i pracy w studio. Ale rzecz zacna, rzecz jasna Exclamation

Panią Jones(ile tych Jonesów w tej estetyce?), poznałem kilka lat temu przy okazji filmu o muzyce soul, zrealizowanym dla, bodaj, telewizji ARTE. Emitowała go tvp Kultura. Komentowała tam kilka wydarzeń i kilku wykonawców z obszaru soul, funk, hip-hop. Odniosłem wrażenie, że ze znawstwem, bez zadęcia i zazdrości.
Kilka razy pokazano fragmenty jej występów z Joe's Pub w Nowym Jorku. Jest/była bardzo popularna we Francji. Od tamtej pory polowałem na płyty, ale <rozbijałem> się o ceny 18.99-19,99 euro Embarassed .
Aż nagle(!), za 33.99 nabyłem takie coś:
https://www.discogs.com/Sharon-Jones-The-Dap-Kings-Soul-Of-A-Woman-3-CD-Box-Set/release/11912439
... i jestem szczęśliwym posiadaczem (i nawet sąsiad skorzysta, czasem...) Wink
Wg. mnie najlepsza jest Soul of a woman z 2017, chociaż wcześniejsze też warte posiadania.
I&I
remaster

PostWysłany: 26.08.2020, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma tematu polskiego, to w temacie soul po polsku.

Gdybyś

Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 26.08.2020, 22:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakość c****a, ale reszta nie.

Bemibem sto lat temu

[list=][/list]
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 26.08.2020, 23:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słaby wokal, nie ten świat. Ale co tam.

Jedna z najlepszych płyt nowoczesnych czasów. From Poland.

Krótkie spodnie

Nie
Powrót do góry
Fiks
singel kompaktowy

PostWysłany: 28.08.2020, 19:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Trammps - The Legendary Zing Album (1975) - niby 1975, ale nagrania z lat 72-74, więc jeszcze nie jest to disco!!!,
bardzo przyjemny soul z całkiem zgrabnymi piosenkami, polecam muzyka wielce daleka od ich największego hitu Cool
Powrót do góry
Crazy
epka kompaktowa

PostWysłany: 28.08.2020, 20:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jednak Grażynę Łobaszewską czy Ewę Bem cenię, zwłaszcza za walory wokalne, ale traktuję ich twórczość trochę jednak na zasadzie uboższego krewnego ze wschodu.
Natomiast ta debiutancka płyta Krystyny Prońko (a jeszcze Deszcz w Cisnej! tylko on mniej soulowy), którą mamy w 1975 chwyciła mnie po całości i co tam będę owijał w bawełnę - jest u mnie zdecydowanym numerem jeden rocznika, jeżeli chodzi o regiony soulu/funku!

p.s. bardzo lubię taką jakość nagrania, jak w tym Podaruju Smile
czuję się, jakbym słuchał swojej starej kasety!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Następny
Strona 39 z 40

Skocz do: