Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W rytmach soul, funk, jazzfunk
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
remaster

PostWysłany: 25.01.2021, 08:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Załączony numer brzmi świetnie i wkręcił mnie od razu. Okładka faktycznie intrygująca!

Nie głosowałeś, bo w 68 było tyle rzeczy, że nie sposób pomieścić, czy to jakieś nowe znalezisko?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.01.2021, 09:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja znam dopiero od 2017 roku. Wypatrzyłem ten album (oraz kilka innych w rytmach latin, soul, funk) w jednym z londyńskich sklepów z płytami. Mieli tam tyle fantastycznych rzeczy i to w bardzo przyzwoitych cenach (~10 funciaków za płytę + jakiś rabat do całości), że cieszyłem się, że trafiłem tam dopiero przedostatniego dnia pobytu. Miałem jeszcze tylko lekki stresik czy uda się przemycić te wszystkie płyty jako podręczny bagaż, ale udało się i od tego czasu Ray często stuka i puka w moim mieszkaniu. Wink
Fiks
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.01.2021, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

King Errisson – L.A. Bound (1977)

zaafrykanizowane disco naprawdę ok i kompozycje na tyle chwytliwe,
że mogę polecić dla forumowiczów, przykład ot. https://www.youtube.com/watch?v=FMjeZW5Hpxo
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.01.2021, 22:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy nowe znalezisko, buja jak cholera.
Roczniki 1968 i 69 zostały wzbogacone o wiele nowych nazw i płyt. Zasypało mnie i lista mogłaby wyglądać trochę inaczej.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
I&I
digipack

PostWysłany: 29.01.2021, 15:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piątek, hej.

Lekki dancehall z miasta Bristol po robocie. Nawijka rapowa chyba szła równolegle pomiędzy USA a GB (hip-hop vs rastaman gadanie)Wink

Dawno temu to było, pamięć może zawodzić.

Restriction - Four Point Plan (Radio Edit)
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 29.01.2021, 16:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I Jah Man - Haile I Hymn (1978)

Jedna z najważniejszych płyt z reggae music.
Z Anglii.

Roots reggae w pełnej krasie, bez zbytecznych ornamentów, można rzec rzecz źródłowa.

No i niezłe jaja, bo tylko 4 utwory, a trzy trwają więcej niż przewiduje limit radiowy (pom.7-12 min.).

Autor nagrań miał przeszłość bardziej zacną i mniej (pobyt w więzieniu), ale widać wszystko wyszło mu (i nam) na zdrowie.

Jah Heavy Load

PS Po latach (chyba 2006) nasza Antonina Krzysztoń przystąpiła do działania. Brawo Antonina!

Perłowa łódź
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 29.01.2021, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasami wrzucam sobie do zero-jedynkowych muzyk do auta co mi wpadnie. Wpadło i dziś w drodze do Kocmyrzowa Wink

Durne, ale dobre.

Also
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 29.01.2021, 19:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Matumbi - Seven Seals (1978)

Następni z następnych.

Hypocrite
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 29.01.2021, 19:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze, jeszcze Wink

Ticklah vs. Axelrod (2007)

Młodzież ówczesna. Dobra młodzież.

Latino-reggae.

Si Hecho Palante (Feat. Mayra Vega)
Powrót do góry
Crazy
remaster

PostWysłany: 29.01.2021, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
PS Po latach (chyba 2006) nasza Antonina Krzysztoń przystąpiła do działania.

Ależ gdzie tam, drogi Panie! 1993! Antonina wydała wtedy swój przecudny (jednak nijak nie pasujący do tego wątku Wink) album Takie moje wędrowanie, i tam się znalazła Perłowa łódź, chyba wtedy była w miarę nowa.
Hehe, na jednej mało oficjalnie wydanej kasecie, był taki opis:

Perłowa łódź (muz. J. Jachman)

czaicie?.. Very Happy I Jah Man -> J. Jachman. Jerzy Jachman może? Very Happy

Nigdy nie zrobiłem swojej listy ulubionego reggae, ale myślę, że Haile I Hymn zajęło by u mnie miejsce numer DWA. (Niewykluczone, że w roczniku 1978 - również.)

Zaś utwór Jah Is No Secret to niemal na pewno mój regałowy numer jeden wszechczasów!

A tu inny I Jah Man, nie z tej płyty, ale też bardzo piękne śpiewanie:

The Church
I&I
digipack

PostWysłany: 29.01.2021, 23:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No masz😀
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 31.01.2021, 16:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Various ‎– Rockers Vibration (1982)

Składak wydany przez wytwórnię Mickey Dreada (Dread at the Controls).

Klasyczne roots z domieszką dub (jak to często bywa). Ale wysoki poziom, nawet bardzo.

Ovations - Shy Girl 12"
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 31.01.2021, 17:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

William S. Burroughs Conducted By Dub Spencer Trance Hill - William S. Burroughs In Dub (2014)

Młodzież ze starszym panem zza światów. Na gadanym wokalu.
Ładna kombinacja nie norweska.

Dead Souls
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 31.01.2021, 21:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
To niesamowicie łatwy album, z fantastycznym klimatem a perkusja Barretto jest zaraźliwa. Skutecznie łączy bardziej jazzowe wysiłki z popową wrażliwością, całkowicie bezpretensjonalnie i skupione na zabawie.
Dwie trąbki idą szczególnie świetnie a wokalne zaśpiewy są dobre jak instrumentalne jamy.
Przyjemna rzecz.
Czego chcieć więcej?

Super! W ogóle nie słyszałem wcześniej o tym twórcy, a tu taka przyjemna niespodzianka. Już pierwszy kawałek mnie wkręcił, a A Deeper Shade of Soul lubię sobie powtarzać wielokrotnie Smile
I&I
digipack

PostWysłany: 12.02.2021, 19:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Barretto to jest Barretto Very Happy

Ja ten numer katowałem chyba w 1990 roku za pomocą Urban Dance Squad.

Może on nie mieć nic wspólnego z panem B.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następny
Strona 43 z 47

Skocz do: