Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Muzyczna literatura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radek
Gość

PostWysłany: 16.05.2007, 08:48    Temat postu: Re: sprostowanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spod_lady napisał:
Okechukwu ma na imię Jarek (nie Jacek).
Ja nazywam się Wiesiek - i jestem jego wspólnikiem w w/w produkcji.
Pozdrawiam serdecznie "Muzyczne Dinozaury"

Wiesław

Czyli już wiadomo: Jarek (być może nawet Leśniewski Wink) i [Jego] towarzysz Wiesław. Wink Wink
Skojarzyło mi się, więc wybaczcie, że nie mogłem się powstrzymać. Embarassed Mój żarcik nie zmienia faktu, że gorąco Wam kibicuję. Very Happy
Powrót do góry
spod_lady
pirat mono

PostWysłany: 16.05.2007, 09:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.05.2007, 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy artykuł prezentujący inne, niż zwykle spojrzenie na Krautrock - okiem Niemca. Bardzo krytycznym okiem. Warto.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.05.2007, 08:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

xxx

Ostatnio zmieniony przez Bernard dnia 17.09.2008, 12:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.05.2007, 08:38    Temat postu: Biblie NKRowców Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pięć rewelacyjnych książek z serii Record Collector Dreams znanego kolekcjonera NKRów Hansa Pokory. Pozycje te są do nabycia w internetowym sklepie Abraxas. Kupiłem jedynkę - mam, czytałem, więc polecam. Książka obejmuje lata 60-te i 70-te, zawiera reprodukcje okładek, numery katalogowe, podaje rodzaj muzyki uprawianej przez danego wykonawcę. Jest znakomitym przewodnikiem dla poszukujących NKRowców. Tylko ta cena - poszczególne tomy kosztują od 155 do 165 złotych. Właśnie przymierzam się do drugiego...
Powrót do góry
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.05.2007, 08:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedna pozycja z Abraxasa. Też warta polecenia i też... nieprzyzwoicie droga. Podaje opis za Abraxasem:

Znakomicie wydana książka o szwedzkim rocku progresywnym z lat 1967-1979 . Tekturowa gruba okładka, 238 stron formatu A 4 w języku angielskim, bogato ilustrowana, pełne dyskografie ponad czterystu wykonawców szwedzkiej sceny progresywnego rocka, kolorowe okładki wszystkich albumów wraz z singlami, krótka charakterystyka oraz dodatkowe zdjęcia wykonawców + kolorowe zdjęcia labels - płyt winylowych.

A może ktoś z forumowiczów już to ma, chętnie poznamy opinie na temat tej pozycji. Bo cena każe się dokładnie zastanowić....
Powrót do góry
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.05.2007, 09:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba jedna z najważniejszych pozycji dla zbieracza NKRów. Książka jednego z największych kolekcjonerów winyli Vernona Joynsona. Zawiera opisy setek brytyjskich kapel z lat 60-tych i 70-tych, nawet i tych, które zarejestrowały zaledwie jednego singla (sic!). Przy zakupie proszę uważać na cenę. Amazon amerykański - 100 dolarów, brytyjski - 55 funtów. Ale UWAGA!!! - znajomy kupił mi tę książkę w Glasgow, w jakiejś małej księgarni za 25 funciaków. Dla malkontentów dodam, że inna z książek Joynsona poświęcona NKRom Australii, Kanady i Ameryki Łacińskiej jest do kupienia w Amazonie angielskim za - bagatela - 199 funtów. Co przy dzisiejszym kursie funta zmusiłoby nas do wysupłania z kieszeni 1100 złotych i 47 groszy. Przecież to jest chore.
Powrót do góry
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.05.2007, 09:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest jeszcze ktoś, kto nie został znokautowany cenami (ja niestety podnoszę się z trudem) chętnie opiszę wiele innych ciekawych pozycji traktujących o starym rocku.
Czekam na odzew. Pomarzyć zawsze warto... czyż nie tak, drodzy forumowicze?
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 21.05.2007, 09:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bernard napisał:
Znakomicie wydana książka o szwedzkim rocku progresywnym z lat 1967-1979 .

Tutaj można ją kupić za cca 165 zł - bez wysyłki.... Dodają gratis (he,he) koncertowy CD zespołu Baby Grandmothers.
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 28.06.2007, 07:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Return Of Italian Pop - A Complete Guide To Italian Progressive Music

Niech nie zmyli Was ten pop w tytule!!! Książka jest znakomitym przewodnikiem po włoskim progresie i gatunkach pokrewnych (art, symphonic). Zawiera opisy ponad 350 wykonawców, ich dyskografie i składy. Minusem są czarno białe zdjęcia okładek, choć dzięki temu zabiegowi udało się obniżyć koszty produkcji. Wydanie w języku angielskim. Miłośnicy NKRów odkryją tam wiele ciekawych pozycji. W Polsce książkę można kupić już za 70 złotych.
Powrót do góry
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 29.06.2007, 17:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Genesis. W krainie muzycznych olbrzymów.
Autor: Łukasz Hernik
Stron: 608
Wydawnictwo: In Rock
Kompetentne, wyczerpujące dzieło o zespole Genesis, jego historii i płytach. Wszystko opatrzone bogatą kolekcją zdjęć i reprodukcji.
Powrót do góry
Bernard
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 29.06.2007, 17:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sabbath Bloody Sabbath
Autor: Joel McIver
Stron: 420
Wydawnictwo: Kagra
Fragment opisu ze strony wydawnictwa: "Oto kompletny przewodnik po legendzie zespołu Black Sabbath, którego wiarygodność opiera się na informacjach z pierwszej ręki zebranych od tych, którzy byli naocznymi świadkami wydarzeń – w 1970 roku, kiedy po raz pierwszy podniosła się ręka przeznaczenia, w 1978, gdy na zespół spadł pierwszy z wielu poważnych kryzysów, a także w 2005, kiedy to po raz kolejny znaleźli się na rozstaju dróg"
Powrót do góry
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 30.06.2007, 00:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno przyjaciel z Australii obdarowal mnie czyms takim:

Iain McIntyre - Tomorrow Is Today: Australia in the Psychedelic Era, 1966-1970

Format A4. Stron 216.

Ksiazka chronologicznie i szczegolowo opisuje wydarzenia na tamtejszym rynku muzycznum, podaje swiatowe oraz australijskie notowania list przbojow, a takze wspomina o akurat panujacej modzie i najwazniejszych wydarzeniach politycznych. Na razie przejrzalem ja pobierznie, ale na pewno bede do niej czesto powracal. Serdeczne dzieki Mirku
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 30.06.2007, 02:09    Temat postu: Re: Biblie NKRowców Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bernard napisał:
Pięć rewelacyjnych książek z serii Record Collector Dreams znanego kolekcjonera NKRów Hansa Pokory. Pozycje te są do nabycia w internetowym sklepie Abraxas. Kupiłem jedynkę - mam, czytałem, więc polecam. Książka obejmuje lata 60-te i 70-te, zawiera reprodukcje okładek, numery katalogowe, podaje rodzaj muzyki uprawianej przez danego wykonawcę. Jest znakomitym przewodnikiem dla poszukujących NKRowców. Tylko ta cena - poszczególne tomy kosztują od 155 do 165 złotych. Właśnie przymierzam się do drugiego...

Bernardzie, wszystkie ksiazki Hansa Pokory to swietna lektura, ale raczej dla zapalonych zbieraczy winyli. Zwykly fan muzyki progresywnej czy rockowej raczej nie znajdzie tam zbyt wiele wiadomosci. Sa tam tylko okladki rzadkich plyt, nazwy wytworni plytowych, numery plyt i wartosc poszczegolnych plyt.
Mam cztery pierwsze pozycje z tej serii. Piata ukazala sie niedawno i jeszcze nie zdazylem kupic, ale napewno niedlugo nadrobie zalegosci.
Hans Pokora, zanim zaczal wydawac ksiazki z seri Record Collector Dreams wydal Rare Record Cover Book. Nietety, ta pozycja juz dawno jest niedostepna. Sam kupilem ja bezposrednio od Autora, ale bylo to jakies 5 lat temu.

Tarkus

PostWysłany: 26.07.2007, 08:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to interesująca pozycja i biorąc pod uwagę, że zawiera dodatkowo CD, 33$ wydają się niewygórowaną kwotą.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Następny
Strona 2 z 36

Skocz do: