Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Roger Waters
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 17.09.2010, 03:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie dziwię się - z tego co podglądnąłem z Toronto - wygląda rewelacyjnie, te nowe drop offy (Run like hell) i w ogóle - nie chcę sobie jednak psuć niespodzianki w przyszłym tygodniu - dlatego nie oglądam więcej.
Zobaczę na żywca to z pewnoscią podzielę się wrażeniami.
Rolling Stone
singel kompaktowy

PostPosted: 17.09.2010, 13:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zazdroszczę. Do kwietnia chyba się spalę nerwowo. Twisted Evil
Po pracy zasysam pierwszego bootlega http://www.yeeshkul.com/forum/attachment.php?attachmentid=125637&d=1284666077
Back to top
View user's profile Send private message
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 25.09.2010, 10:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

I już po koncercie , jest srodek nocy tu w Chgo - chciałbym się podzielić wrażeniami na gorąco . Nie wiem dlaczego , ale czuję niedosyt , czegos mi w tym brakowało . "The Wall" to jak powiedział kiedys znajomy anestezjolog dzieło skończone , kompletne - nic dodać nic ująć.
I chyba w tym rzecz - można je bardziej lub mniej udanie odtworzyć , Rogerowi udało się to aż "za dobrze ", dla mnie zabrzmiało to niemal studyjnie . Może należałoby to jeszcze raz zobaczyć i usłyszeć ? (znam paru ludzi , którzy po raz drugi oglądali go w tym tygodniu - w Chgo grał w sumie 4 koncerty a bilety były dostępne w kasach przed koncertem).
A może własnie o to chodziło , aby dokładnie przeżyc to samo co 20 (Berlin) czy 30 lat temu (oryginalne turne 1980-81) - oczywiscie muzycznie , bo wizualnie Waters postarał się o aktualizację animacji i ich techniczne (komputerowe) udoskonalenie . Mnie niestety przypominało to trochę pomysły U2( ZOO TV).Zresztą ten cały polityczny "updating"(aktualne wojny w Iraku , Afganistanie) może był potrzebny dla młodej amerykańskiej widowni , dla której ubiegłowieczna II wojna swiatowa to już prehistoryczne dzieje . A przecież "Bring boys back home" ma tu i teraz całkiem realną wymowę dla ludzi, których koledzy , bracia , synowie i córki nie wrócą już nigdy żywi z "misji"w dalekich krajach. Jeden z tych nowych drop-offs przedstawia zamiast starych maszyn Luftwaffe bardziej znane tu sylwetki B-52 zrzucające bomby-symbole (gwiazda Dawida, sierp i młot , znaki firmowe Shella ,Mercedesa czy $ )
Oczywiscie wszystkie najbardziej znane grafiki z filmu i płyty zostały zachowane.
Ale wracając do muzyki - chociaż ta jest w przeważającej częsci dziełem Watersa , brakowało mi tu jakos solówek Gilmoura a nawet fenomenalnej partii Wrighta na Hammondach w Young Lust. Choć z drugiej strony absolutnie gilmourowski "Run like hell" zabrzmiał o dziwo lepiej , a dźwięki które pojawiły się w jego srodkowej (niby improwizowanej) partii przywołały wspomnienia z ery z przed DSOTM (choćby Ummagumma).Szkoda ,ze było tego tak mało - ale przecież na The Wall nie ma na to miejsca. W sumie mieszane uczucia , choć przeważają te dobre - musi się to wszystko "uleżeć" w głowie.
To dopiero początek tej gigantycznej trasy , to naprawdę warto zobaczyć,choć niektóre opinie o super multimedialnym widowisku są grubo przesadzone - po pierwsze Waters nie ma chyba takiej kasy jak David & S-ka, po drugie- nawet gdyby miał , nie sądzę by chciał przekopywać gruntownie swoje dzieło.Żegna się z fanami wielkim przedstawieniem - które był nam wszystkim "winien" od lat trzydziestu ( bo iluż ludzi mogło zobaczyć te kilkanascie koncertów z oryginalnej trasy przed laty ? )

Dziękuję, Roger
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostPosted: 26.09.2010, 11:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mam pytanie natury organizacyjnej: kto z Was wybiera się do Łodzi z Wrocławia?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1z9x-QSzHTBcx9Fjh5zi6i0531cJRM2uKt1qSf0ojFKM/edit?usp=drivesdk

Kontakt na priv lub email (w zakładce mojego profilu)
Back to top
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 27.09.2010, 06:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzieciaki w Chgo ruszały się super dynamicznie ( znacznie lepiej niż te w Toronto - chyba w każdym miescie są inne)
http://www.youtube.com/watch?v=20VAlYBcabY

A Run like hell - to był muzycznie i wizualnie jeden z najlepszych momentów tego koncertu
http://www.youtube.com/watch?v=WGFqtqp92_Q

Komus udały się nagrania w HD (nikt już chyba nie tępi tego typu praktyk - bo to walka z wiatrakami w dzisiejszej dobie - a swoją drogą gdyby ludzie mieli te wszystkie cacka 30-40 lat temu - ile wspaniałych rzeczy moglibysmy zobaczyć ! )
I jeszcze jeden z fragmentów , o którym już wczesniej wspominałem
http://www.youtube.com/watch?v=zf7HXdZawzo&feature=related
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 27.09.2010, 12:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szlag mnie trafi. Łódzkie koncerty są już chyba w 100% wyprzedane, a ja wreszcie znalazłem czas, żeby kupić bilet Sad
View user's profile Send private message Visit poster's website
Duch 1532
remaster

PostPosted: 27.09.2010, 12:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kpisz sobie? Shocked Ja w ogóle jeszcze nad biletami nie myślałem, dając organizatorom kilka miesięcy na odwołanie. Niedobrze.
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
Tarkus

PostPosted: 27.09.2010, 13:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na Eventimie nie można kupić. Trafiłem tylko na oferty pakietów VIP oraz na bilety z drugiej ręki - 6 stów za płytę, fękju. Tez myślałem, że skoro rzucają z rocznym wyprzedzeniem, to będzie luzik, a okazało się, że Wodnisty ma wzięcie ze Ścianką.
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 27.09.2010, 13:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Duch 1532 wrote:
Ja w ogóle jeszcze nad biletami nie myślałem, dając organizatorom kilka miesięcy na odwołanie. Niedobrze.

Eee tam, zaraz "niedobrze"! Bardzo dobrze ... że nie ma już biletów. Jeszcze byś przez pomyłkę pojechał ... i wtedy byłoby NIEDOBRZE! Wink
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 27.09.2010, 13:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cholera, jestem sentymentalnym człowiekiem i podobałoby mi się nawet gdybym widział, że jest do sempiterny Wink No ale przynajmniej więcej w kieszeni.
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 27.09.2010, 13:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też jestem sentymentalny, ale wolę sobie puścić Ścianę z winyla, zamknąć oczy i przenieść się myślami w lata, kiedy to naprawdę robiło wrażenie niż iść na spektakularny spektakl starego spekulanta wciąż żerującego na swych młodzieńczych kompleksach.
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 27.09.2010, 18:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ten koncert był wyprzedany już dość dawno z tego co kojarzę. Na pewno na początku września nie można było już nic kupić.
Back to top
Tarkus

PostPosted: 27.09.2010, 19:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Meh, czyli zamiast angażować się całkowicie w swój ślub powinienem był zatroszczyć się o bilet na koncert na wiosnę 2011...
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 28.09.2010, 01:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie martwcie się - może wzorem Chgo dorzucą parę terminów ( tym sposobem bilety były do ostatniej chwili - a w hali zostały jeszcze pojedyncze miejsca ) Smile
crescent wrote:
Też jestem sentymentalny, ale wolę sobie puścić Ścianę z winyla, zamknąć oczy i przenieść się myślami w lata, kiedy to naprawdę robiło wrażenie niż iść na spektakularny spektakl starego spekulanta wciąż żerującego na swych młodzieńczych kompleksach.

Ja też tak myslałem jeszcze parę miesięcy temu(z tym ,że chciałem czekać na DVD ) - ale wcale nie żałuję i nawet wspomogłem "starego spekulanta" , bo dodatkowo nabyłem program i koszulkę co podwiło cenę biletu - a co ! niech ma na zasłużoną emeryturę Laughing
Podobały mi się zwłaszcza te z napisem "Mother , should I trust the government ? - no fucking way !"(choć tradycyjnie wybrałem tę z trasą)
Tarkus

PostPosted: 28.09.2010, 09:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dżejdżej wrote:
Nie martwcie się - może wzorem Chgo dorzucą parę terminów ( tym sposobem bilety były do ostatniej chwili - a w hali zostały jeszcze pojedyncze miejsca ) Smile

Już dorzucili - pierwotnie miał być jeden koncert, są dwa.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Next
Page 2 of 26

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum