Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Roger Waters
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 17.09.2010, 02:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie dziwię się - z tego co podglądnąłem z Toronto - wygląda rewelacyjnie, te nowe drop offy (Run like hell) i w ogóle - nie chcę sobie jednak psuć niespodzianki w przyszłym tygodniu - dlatego nie oglądam więcej.
Zobaczę na żywca to z pewnoscią podzielę się wrażeniami.
Rolling Stone
singel kompaktowy

PostWysłany: 17.09.2010, 12:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zazdroszczę. Do kwietnia chyba się spalę nerwowo. Twisted Evil
Po pracy zasysam pierwszego bootlega http://www.yeeshkul.com/forum/attachment.php?attachmentid=125637&d=1284666077
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 25.09.2010, 09:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I już po koncercie , jest srodek nocy tu w Chgo - chciałbym się podzielić wrażeniami na gorąco . Nie wiem dlaczego , ale czuję niedosyt , czegos mi w tym brakowało . "The Wall" to jak powiedział kiedys znajomy anestezjolog dzieło skończone , kompletne - nic dodać nic ująć.
I chyba w tym rzecz - można je bardziej lub mniej udanie odtworzyć , Rogerowi udało się to aż "za dobrze ", dla mnie zabrzmiało to niemal studyjnie . Może należałoby to jeszcze raz zobaczyć i usłyszeć ? (znam paru ludzi , którzy po raz drugi oglądali go w tym tygodniu - w Chgo grał w sumie 4 koncerty a bilety były dostępne w kasach przed koncertem).
A może własnie o to chodziło , aby dokładnie przeżyc to samo co 20 (Berlin) czy 30 lat temu (oryginalne turne 1980-81) - oczywiscie muzycznie , bo wizualnie Waters postarał się o aktualizację animacji i ich techniczne (komputerowe) udoskonalenie . Mnie niestety przypominało to trochę pomysły U2( ZOO TV).Zresztą ten cały polityczny "updating"(aktualne wojny w Iraku , Afganistanie) może był potrzebny dla młodej amerykańskiej widowni , dla której ubiegłowieczna II wojna swiatowa to już prehistoryczne dzieje . A przecież "Bring boys back home" ma tu i teraz całkiem realną wymowę dla ludzi, których koledzy , bracia , synowie i córki nie wrócą już nigdy żywi z "misji"w dalekich krajach. Jeden z tych nowych drop-offs przedstawia zamiast starych maszyn Luftwaffe bardziej znane tu sylwetki B-52 zrzucające bomby-symbole (gwiazda Dawida, sierp i młot , znaki firmowe Shella ,Mercedesa czy $ )
Oczywiscie wszystkie najbardziej znane grafiki z filmu i płyty zostały zachowane.
Ale wracając do muzyki - chociaż ta jest w przeważającej częsci dziełem Watersa , brakowało mi tu jakos solówek Gilmoura a nawet fenomenalnej partii Wrighta na Hammondach w Young Lust. Choć z drugiej strony absolutnie gilmourowski "Run like hell" zabrzmiał o dziwo lepiej , a dźwięki które pojawiły się w jego srodkowej (niby improwizowanej) partii przywołały wspomnienia z ery z przed DSOTM (choćby Ummagumma).Szkoda ,ze było tego tak mało - ale przecież na The Wall nie ma na to miejsca. W sumie mieszane uczucia , choć przeważają te dobre - musi się to wszystko "uleżeć" w głowie.
To dopiero początek tej gigantycznej trasy , to naprawdę warto zobaczyć,choć niektóre opinie o super multimedialnym widowisku są grubo przesadzone - po pierwsze Waters nie ma chyba takiej kasy jak David & S-ka, po drugie- nawet gdyby miał , nie sądzę by chciał przekopywać gruntownie swoje dzieło.Żegna się z fanami wielkim przedstawieniem - które był nam wszystkim "winien" od lat trzydziestu ( bo iluż ludzi mogło zobaczyć te kilkanascie koncertów z oryginalnej trasy przed laty ? )

Dziękuję, Roger
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.09.2010, 10:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanie natury organizacyjnej: kto z Was wybiera się do Łodzi z Wrocławia?
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 27.09.2010, 05:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieciaki w Chgo ruszały się super dynamicznie ( znacznie lepiej niż te w Toronto - chyba w każdym miescie są inne)
http://www.youtube.com/watch?v=20VAlYBcabY

A Run like hell - to był muzycznie i wizualnie jeden z najlepszych momentów tego koncertu
http://www.youtube.com/watch?v=WGFqtqp92_Q

Komus udały się nagrania w HD (nikt już chyba nie tępi tego typu praktyk - bo to walka z wiatrakami w dzisiejszej dobie - a swoją drogą gdyby ludzie mieli te wszystkie cacka 30-40 lat temu - ile wspaniałych rzeczy moglibysmy zobaczyć ! )
I jeszcze jeden z fragmentów , o którym już wczesniej wspominałem
http://www.youtube.com/watch?v=zf7HXdZawzo&feature=related
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.09.2010, 11:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szlag mnie trafi. Łódzkie koncerty są już chyba w 100% wyprzedane, a ja wreszcie znalazłem czas, żeby kupić bilet Sad
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 27.09.2010, 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kpisz sobie? Shocked Ja w ogóle jeszcze nad biletami nie myślałem, dając organizatorom kilka miesięcy na odwołanie. Niedobrze.
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 27.09.2010, 12:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Eventimie nie można kupić. Trafiłem tylko na oferty pakietów VIP oraz na bilety z drugiej ręki - 6 stów za płytę, fękju. Tez myślałem, że skoro rzucają z rocznym wyprzedzeniem, to będzie luzik, a okazało się, że Wodnisty ma wzięcie ze Ścianką.
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 27.09.2010, 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
Ja w ogóle jeszcze nad biletami nie myślałem, dając organizatorom kilka miesięcy na odwołanie. Niedobrze.

Eee tam, zaraz "niedobrze"! Bardzo dobrze ... że nie ma już biletów. Jeszcze byś przez pomyłkę pojechał ... i wtedy byłoby NIEDOBRZE! Wink
Powrót do góry
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 27.09.2010, 12:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cholera, jestem sentymentalnym człowiekiem i podobałoby mi się nawet gdybym widział, że jest do sempiterny Wink No ale przynajmniej więcej w kieszeni.
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 27.09.2010, 12:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też jestem sentymentalny, ale wolę sobie puścić Ścianę z winyla, zamknąć oczy i przenieść się myślami w lata, kiedy to naprawdę robiło wrażenie niż iść na spektakularny spektakl starego spekulanta wciąż żerującego na swych młodzieńczych kompleksach.
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 27.09.2010, 17:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten koncert był wyprzedany już dość dawno z tego co kojarzę. Na pewno na początku września nie można było już nic kupić.
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 27.09.2010, 18:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Meh, czyli zamiast angażować się całkowicie w swój ślub powinienem był zatroszczyć się o bilet na koncert na wiosnę 2011...
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 28.09.2010, 00:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie martwcie się - może wzorem Chgo dorzucą parę terminów ( tym sposobem bilety były do ostatniej chwili - a w hali zostały jeszcze pojedyncze miejsca ) Smile
crescent napisał:
Też jestem sentymentalny, ale wolę sobie puścić Ścianę z winyla, zamknąć oczy i przenieść się myślami w lata, kiedy to naprawdę robiło wrażenie niż iść na spektakularny spektakl starego spekulanta wciąż żerującego na swych młodzieńczych kompleksach.

Ja też tak myslałem jeszcze parę miesięcy temu(z tym ,że chciałem czekać na DVD ) - ale wcale nie żałuję i nawet wspomogłem "starego spekulanta" , bo dodatkowo nabyłem program i koszulkę co podwiło cenę biletu - a co ! niech ma na zasłużoną emeryturę Laughing
Podobały mi się zwłaszcza te z napisem "Mother , should I trust the government ? - no fucking way !"(choć tradycyjnie wybrałem tę z trasą)
Tarkus

PostWysłany: 28.09.2010, 08:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
Nie martwcie się - może wzorem Chgo dorzucą parę terminów ( tym sposobem bilety były do ostatniej chwili - a w hali zostały jeszcze pojedyncze miejsca ) Smile

Już dorzucili - pierwotnie miał być jeden koncert, są dwa.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
Strona 2 z 26

Skocz do: