Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Roger Waters
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 07.08.2018, 16:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

A co to jest szkoła frankfurcka?

Poza tym nie oczekujcie od rocka, ze będzie spiewal o dupie Maryni - drzewiej bardzo duzo wykonawców poruszało tematy społeczne/polityczne - najczęściej to jedno i to samo. Roger należy do ludzi wrażliwych na to co dzieje się wokół, zawsze tak było i to się nie zmieni.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
akukuuu
epka kompaktowa

PostPosted: 07.08.2018, 18:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gra idzie oto , czy Waters w dość jednostronnym przekazie błądzi ,czy ma rację.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 07.08.2018, 19:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeden stary Żyd mówił, że jeśli ktoś ma 50% racji to jest dobrze, jesli ma 75 procent racji to jest jeszcze lepiej, ale juz trzeba byc ostroznym. a jesli ma 100 % to jest hucpiarz grandziarz, gwałtownik i łobuz i trzeba się od niego trzymac daleko.

Czyli ma duzo racji.

http://artrock.pl/
Back to top
Monstrualny Talerz
epka analogowa

PostPosted: 07.08.2018, 19:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gacek wrote:
...Chociaż pod koniec muszę przyznać że trochę byłem
przytłoczony, wujek Roger trochę przedobrzył.

A z czym przytłoczył i z czym przedobrzył? Bo setlista wygląda mimo wszystko zacnie.
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.08.2018, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

akukuuu wrote:
Gra idzie oto , czy Waters w dość jednostronnym przekazie błądzi ,czy ma rację.

Ale kto to ma ocenić i po co? Po to żeby się ten czy inny na niego obrażał?
Ma swoje zdanie i wyraża je na swoich występach. Pomimo wszystko doceniam takie podejście ale nie oceniam.

Monstrualny Talerz wrote:

A z czym przytłoczył i z czym przedobrzył? Bo setlista wygląda mimo wszystko zacnie.

Setlista bardzo dobra, nowe utwory zabrzmiały lepiej niż na płycie i wpasowały się dobrze w znane klasyki. Oprawa była momentami trochę zbyt przytłaczająca.
Back to top
Tarkus

PostPosted: 08.08.2018, 08:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Generalnie lewactwo właśnie na tym polega: niedostrzeganiu rzeczywistości taką jaka jest.

Za to prawica, zwłaszcza skrajna, taka spostrzegawcza i wrażliwa, że chwała Adolfowi, że jesteście normalnie.

* * *

Jeśli chodzi o setlistę, to zabrakło mi jednego - większej reprezentacji kariery solowej, numerów z Pros & Cons, Amused... i zwłaszcza z KAOS. "Radio Waves" to bym sobie pośpiewał. Ale i tak od niedzieli mnie trzyma Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
gharvelt
digipack

PostPosted: 08.08.2018, 13:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widzę, że solidny offtopic z pogranicza muzyki i polityki nam się uchował.

Gacek wrote:
Faktycznie koncert był dość mocno nacechowany pewnym przekazem co pewnie mogło kogoś urazić ale z dwojga złego może lepiej że artysta się głośno wypowiada w takich sprawach. Nie wiem tylko czy rockowe widowisko jest dobrym miejscem.
Tak czy inaczej myślę że u wielu osób tak jak u mnie ten występ wywołał pewne refleksje, nie wiem czy przyjemne ale potrzebne. Chociaż pod koniec muszę przyznać że trochę byłem przytłoczony, wujek Roger trochę przedobrzył.

Nie sądzę, żeby ktoś był przekazem urażony. Przede wszystkim ci, którzy znają dorobek oraz poglądy artysty, zapewne doskonale wiedzieli, czego się można spodziewać. Ponieważ nie przepadam za solową twórczością ex-Floyda, to oglądanie takich występ(k)ów na żywo mi nie grozi, dlatego widziałem jedynie zdjęcia w necie. Nie uraziły, choć wprawiły w silne zażenowanie. Poza tym Waters nie jest pierwszą gwiazdą światowego formatu, która uznała, że lepiej wie od Polaków co się dzieje i co oraz jak trzeba naprawić w naszym nieszczęśliwym kraju. Niektórzy tak mają, niezależnie czy rzeczywiście przekazują coś wartościowego, czy tylko narażają się na śmieszność. Tego typu sytuacje wzbudzają naprawdę duże emocje chyba tylko wśród głęboko zaangażowanych, skrajnych zwolenników jednej bądź drugiej strony - jedni chwalą wsparcie z Zachodu, ich przeciwnicy piętnują "napuszczonych zdrajców".

Tarkus wrote:
Generalnie lewactwo właśnie na tym polega: niedostrzeganiu rzeczywistości taką jaka jest.

Za to prawica, zwłaszcza skrajna, taka spostrzegawcza i wrażliwa, że chwała Adolfowi, że jesteście normalnie.

Argumentum ad Hitlerum nigdy nie stanowi dobrego uzasadnienia swojej racji, ale w tym wypadku to już w ogóle pasuje jak pięść do nosa.
Back to top
Tarkus

PostPosted: 08.08.2018, 14:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Poza tym Waters nie jest pierwszą gwiazdą światowego formatu, która uznała, że lepiej wie od Polaków co się dzieje i co oraz jak trzeba naprawić w naszym nieszczęśliwym kraju. Niektórzy tak mają, niezależnie czy rzeczywiście przekazują coś wartościowego, czy tylko narażają się na śmieszność.

Ale rozbawił cię konkretnie napis piętnujący rozkoszne zabawy z konstytucją i władzą sądowniczą, czy ten dotyczący rozdzielności religii i państwa - bo to były jedyne "polskie" elementy na koncercie. Plus postawienie Kaczyńskiego w jednym rzędzie ze współczesnymi autorytarianami. Wskaż, co tu się według prawaczka nie zgadza, dziękuję.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Heartbreaker
singel analogowy

PostPosted: 08.08.2018, 14:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:

Ale błysnąłeś normalnie.
Idee "postępu" i "historycznej konieczności", które przyświecały Hitlerowi w jego chorej, skrajnie nacjonalistycznej wizji wywodzą się wprost z dzieł Marksa i Engelsa i nie mają nic wspólnego z prawicą konserwatywną kojarzoną z tradycją, rodziną, Kościołem i narodem.
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 08.08.2018, 14:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak, tak Hitler był lewakiem Laughing. I dlatego np. stworzył pakt antykominternowski.
Rany...
Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 08.08.2018, 14:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skończcie, serio. Czy naprawdę wystarczy ledwie kilka zdań o polityce, by grupkę normalnych, w miarę na poziomie ludzi zamienić w obrzucających się nawzajem błotem osobników?

Zna ktoś chociaż jeden przypadek, żeby udało się przekonać kogoś argumentami do zmiany stanowiska politycznego? Pewnie nie, więc po co to wszystko pisać? Żeby podkreślić jak bardzo "moje zdanie jest moje", czy co? Smile
Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 08.08.2018, 14:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rozumiem, że na FD nie brak powiedzmy - weteranów życia, ale, serio, rozmawianie o konstytucji nie dość, że łamie regulamin forum, to i powala mocą żenady. Dlatego błagam, skończcie.

Back to top
Heartbreaker
singel analogowy

PostPosted: 08.08.2018, 15:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Freefall wrote:
Tak, tak Hitler był lewakiem Laughing. I dlatego np. stworzył pakt antykominternowski.
Rany...

"Nauczyłem się bardzo wiele od marksizmu, czego nie waham się przyznać [...] Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera."

Hitler Speaks (1939) - Hermann Raushining

Laughing
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 08.08.2018, 15:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

To, że się nauczył, to jeszcze nie znaczy, ze był lewakiem Confused.
Hitler mógł się fascynować bolszewizmem, bo ZSRR Stalina był wówczas potęgą. Propaganda nazistowska do końca wojny mówiła o tym, że Niemcy prowadzą wojnę przeciw bolszewizmowi, który obok żydostwa był głównym wrogiem ideologii Hitlera.
Inspiracja elementami jakiejś ideologii nie oznacza utożsamiania się z tym zjawiskiem.
Czy ktoś, kto np. zainspirował się Garym Glitterem będzie automatycznie pedofilem?
Czy naprawdę trzeba tłumaczyć takie rzeczy?
Faktycznie żenada.
Back to top
Heartbreaker
singel analogowy

PostPosted: 08.08.2018, 16:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

To, że żołnierze Wehrmachtu nosili na klamrach napis "Got mit uns" nie znaczyło, że III Rzesza nie była antychrześcijańska.
Hitler zamierzał rozprawić się z chrześcijanami zaraz po Żydach, zgodnie z frazą Marksa, że „religia to opium ludu”.

Freefall wrote:
Propaganda nazistowska do końca wojny mówiła o tym, że Niemcy prowadzą wojnę przeciw bolszewizmowi

Propaganda właśnie.
Naziści i bolszewicy najwyżej ze sobą konkurowali.
Ideologię Hitlera powinno się nazywać "nacjonalbolszewizmem".
Obie opcje łączyła za to za to nienawiść do kontrrewolucji, chrześcijaństwa ( zwłaszcza katolicyzmu) i tradycjonalizmu - prawicy, właśnie tej konserwatywnej.

PS. Przykład z Glitterem to dopiero żenada.

Last edited by Heartbreaker on 08.08.2018, 16:40; edited 1 time in total
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next
Page 24 of 26

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum