Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Gov`t Mule
Goto page 1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
B.J.
box

PostPosted: 17.03.2010, 09:18    Post subject: Gov`t Mule Quote selected Reply with quote

Gov't Mule

Amerykański zespół rockowy, założony w 1994 roku. Grupa powstała pierwotnie jako projekt działający w przerwach w działalności nagraniowej odradzającego się The Allman Brothers Band, z inicjatywy jego członków Warrena Haynesa i Allena Woodyego oraz Matta Abtsa. W 1997 roku Haynes i Woody odeszli z ABB, w pełni koncentrując się na Gov't Mule.

Skład:
Warren Haynes – gitara, śpiew (1994- )
Matt Abts - instrumenty perkusyjne (1994- )
Jorgen Carlsson - gitara basowa (2008- )
Danny Louis - instrumenty klawiszowe, gitara, śpiew (2002- )
Andy Hess - gitara basowa (2003-2008 )
Allen Woody - gitara basowa, śpiew (1994-2000)

Albumy studyjne:
1995 - Gov't Mule
1998 - Dose
2000 - Life Before Insanity
2001 - The Deep End Vol.1
2002 - The Deep End Vol.2
2004 - Deja Voodoo
2006 - High & Mighty
2007 - Mighty High
2009 - By a Thread

Lubię Muły, szczególnie koncertowe. Jeden z najlepszych współczesnych zespołów kultywujących rockowe tradycje. Z płyt studyjnych najbardziej mi pasują obie The Deep End oraz High & Mighty. Nie znam jeszcze dwóch następnych i debiutu, aczkolwiek ten regowy album odsłuchałem na szybkich i mam na liście życzeń (wiem, wiem - jest kontrowersyjny).
A Wy co sądzicie o Gov`t Mule?
View user's profile Send private message
B.J.
box

PostPosted: 17.03.2010, 09:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
Zacne zakupy B.J., oj zacne. I skrobnij potem coś o tych Mułach Cool

Gov`t Mule - The Best Of The Capricorn Years And Rarities
2006, 2cd

Składak. Z tymi rarytasami to trochę przesada, bo to 5 nagrań wybranych z Live... With A Little Help From Our Friends, z tej kolekcjonerskiej wersji 4cd. Poza tym pojedyncze utwory z Dose i Life Before Insanity oraz ze standardowego wydania Live... With A Little Help...
Dobry starter dla osób chcących poznać fenomen zespołu. Ale fanom kolekcjonującym dyskografię wszystko się zdubluje.
Razem ~115 min. łojenia.

Ja jestem zadowolony, bo nie mam akurat żadnej z tych płyt i nie zbieram wszystkich Mułów, a chciałem mieć tę ich wersję Third Stone From The Sun. Mam, no i gites. Cool
Tarkus
box

PostPosted: 17.03.2010, 10:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam ich dwie płyty, "Live From Roseland Ballroom" i "Live With A Little Help From Our Friends" plus zapisy polskich koncertów. Studyjnych płyt nie słuchałem i...jakoś nie zamierzam. Podobnie, jak Allmanów uważam Muły za zespół stricte koncertowy i w wersji live mogę słuchać ich godzinami. To, jak tworzą na scenie dźwięki, klimat... Prawdziwa magia. Jak w latach 70. Plus ten luz, swoboda, ale i doskonały warsztat. I to, jak robią kowery - często wychodzi im lepiej, niż oryginalnie Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 19.03.2010, 23:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

No wreszcie ktoś założył temat o Gov't Mule Wink
Jak dla mnie bardzo dobrze się stało, że Haynes i Woody pewnego wieczoru w maju 94 stwierdzili - granie w ABB jest super, ale może byśmy pohasali ciut głośniej i ciężej? Smile
Dzięki temu powstał jeden z moich ulubionych wykonawców przełomu wieków. Wyszło im kapitalne połączenie tego co wynosili z gry w The Allman Brothers z hard-rockową mocą i jeszcze swobodniejszymi, odważniejszymi improwizacjami.
Jednym słowem : WALEC (nie mylić ze spychaczem). Spośród wszystkich albumów studyjnych i całego tego koncertowego bogactwa Mułów w zasadzie nie podchodzi mi tylko "Mighty High", no ale to całkowicie irracjonalny skok w bok był - wybaczam chłopakom. Całą resztę łykam bez popitki, ze szczególnym uwzględnieniem debiutu (kocham tą płytę) oraz koncertowych "The Deepest End" oraz "Live...With A Little..." - absolutne mistrzostwo. I pozwolę sobie nie zgodzić się z mgr Tarkusem co do mniejszej wartości albumów studyjnych. Muzycy Gov't Mule to nie Mike Oldfield i jak wchodzą do studia to podłączają piece i lecą z koksem - w nakładki czy powtórki to oni sie raczej nie bawią. W związku z tym to co jest na albumach studyjnych to w zasadzie też jest taki Muł na żywo, tylko trochę skompresowany co by jeden utwór całej płyty nie zajmował jak sie chłopaki rozkręcą Wink
Super band, a przecież tyle jeszcze można pisać o solowych projektach Haynesa, o Blue Floyd czy współpracy z Allmanami, że temat rzeka może z tego wyjść.
Back to top
Andy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 19.03.2010, 23:37    Post subject: Re: Gov`t Mule Quote selected Reply with quote

B.J. wrote:
Gov't Mule

Nie znam jeszcze ...i debiutu, A Wy co sądzicie o Gov`t Mule?

I to jest najwiekszy Twoj blad, BJ-u. Rolling Eyes
Debiut GM to po prostu mistrzostwo swiata, jedna z najlepszych blues-rockowych plyt wszechczasow. Trzeba tylko przebrnac przez pierwszy utwor... Rolling Eyes
Andy

PostPosted: 19.03.2010, 23:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Studyjnych płyt nie słuchałem i...jakoś nie zamierzam. Smile

I to jest wielki blad, o czy napisalem powyzej. Skosztuj Debiutu Very Happy
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 20.03.2010, 19:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

O Gov't Mule mógłbym napisać właściwie dokładnie to samo co Jakuz i tak samo, jak On i Andy nie rozumiem jak można programowo odrzucać studyjne płyty Muła. Debiut jest świetny (dla mnie Grinnin' in Your Face to genialny początek - jak po raz pierwszy usłyszałem, to mnie ciary przeszły), ale jeżeli miałbym wybierać tę jedną jedyną studyjną, to chyba Life Before Insanity - za niesamowity klimat.

O Mighty High już kiedyś pisałem - dla mnie pomyłka. Kilka rzeczy doskonałych (np. I'm a Ram) i gdyby to ukazało się jako EPka z dwoma - trzema kawałkami w takim dubowo-regowym klimacie, to byłoby super. A tak, to mamy rozciągnięte impresje na temat Unring the Bell Confused .
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 26.07.2010, 20:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakieś cuś koncertowego z Alenem Łudim (ale nie tym chudym) ma się za chwilę pojawić na rynku, ciekawe po wiela u nas to cudo będzie dostępne? Rolling Eyes
Gov't Mule - Mulennium

Disc: 1
1. Bad Little Doggie
2. Lay Your Burden Down
3. Blind Man In The Darl
4. Life Before Insanity
5. Larger Than Life
6. Towering Fool
7. 21st Century Schiziod Man
8. We're Not Gonna Take It
9. Dazed and Confused
Disc: 2
1. When The Blues Comes Knockin' (feat Little Milton)
2. My Dog and Me (feat Little Milton)
3. Lump On Your Stump (feat Little Milton)
4. I Can't Quit You Baby (feat Little Milton)
5. It Hurts Me Too (feat Little Milton)
6. Blues Alright (feat Little Milton)
7. It Is My Body? (feat Audley Freed)
8. Power of Soul (feat Audley Freed)
Disc: 3
1. Helter Skelter (feat Audley Freed)
2. Sometimes Salvation (feat Audley Freed)
3. 30 Days In The Hole (feat Audley Freed and Robert Kearns)
4. End Of The Line (feat Audley Freed)
5. Out Of The Rain (feat Audley Freed, Johnny Mosier and Mark Van Allen)
6. I Shall Be Released (feat Barry Richman, Robert Kearns, Johnny Mosier and Mark Van Allen)
7. Simple Man (feat Audley Freed and Mark Van Allen)
album CD

PostPosted: 15.09.2010, 18:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakoś nikt nie ma odwagi nic napisać o Mullenium? Nie wierzę, żeby nikt jeszcze nie poznał Smile.

Z mojej strony jakichś niespodziewanych wniosków nie będzie - REWELACJA i tyle (zresztą można się było tego chyba po mnie spodziewać Wink). Fajne jest to, że spora część materiału to numery pozamułowe - np. cały set na drugiej płycie z Little Miltonem - fantastyczny! Do tego sporo coverów - wkroczenie w XXI wiek ze Schizofrenikiem to musiało być niezłe przeżycie dla widzów.

Warto więc postawić to wydawnictwo na półce nawet jeżeli już się ma inne koncertówki tego składu - Roseland Ballroom i With a Little Help..., bo to coś innego.

I taka refleksja - jednak Gov't Mule z Woodym to był inny zespół. Nie wiem, czy lepszy, ale tak ostro i zadziornie już teraz nie grają. Zresztą wiedząc, co Haynes robił przed Mułem (np. Tales of Ordinary Madness) trudno nie zauważyć, że jest to obecnie coś w stylu Warren Haynes Band.
Back to top
Jakuz

PostPosted: 15.09.2010, 20:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wykorzystałem dziś okazję bycia w sąsiedztwie i zajrzałem na Sarni Stok w B-B. Celem było kupno kilku płyt w cenie 19,99, bo ten bielski MM ma chyba najbogatszą i najfajniejszą tego typu ofertę w Polsce południowej Cool
Pech(?) chiał, że wypatrzyłem na półce właśnie czerwieniące się i mrugające do mnie czarnym, smoczym okiem "Mullenium" Laughing
No i kilka trzymanych w ręku płyt wróciło na półkę a Muły do koszyka.
No bo juz po pierwszym przesłuchaniu tego albumu - w wersji hard-drive Cool wiedziałem, że trzeba mieć. Trzeba mieć by cieszyć uszy. Zgadzam się tutaj z Szejkiem - Gov't Mule w wersji klasycznej, jeszcze XX wiecznej to jest to co tygrysy lubią najbardziej.
A tutaj mamy tego trzy długie płyty nagrane jednego magicznego jak sądzę popołudnia, wieczoru i nocy sylwestrowej w The Roxy Theatre w Atlancie.
Piękne, jeszcze ciepłe Wink mięcho leciało wtedy ze sceny. Niezależnie czy grali własne kompozycje czy covery. Sheik wspomniał o Schizofreniku ja dodam chociażby genialne, dwunastominutowe wykonanie "Dazed & Confused" Zeppów czy równie rozbudowane "Power of Soul" Jimiego.
Cud, miód i orzeszki Mr. Green

P.s. I tylko troszkę szkoda, że cena tak podobna do tych za 19,99 - bo trzy dziewiątki się zgadzają, jednak ciut się różni - ta pierwszą cyferką jak się domyślacie Wink
Back to top
Andy

PostPosted: 15.09.2010, 22:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Plyte kupilem kilka dni temu ale dopiero dzisiaj, podczas powrotu po nocnej szychcie do domu mialem okazje posluchac dysk #1.

Sheik Yerbouti wrote:
wkroczenie w XXI wiek ze Schizofrenikiem to musiało być niezłe przeżycie dla widzów.

Kiedy Warren odliczyl ostatnie 8 sekund starego roku, przywital nowy 2000 i zagrali "Schizofrenikia" ciary przeszly mi po calym ciele. Lepiej nie mogli tego zaaranzowac. Cool
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 19.09.2010, 17:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Słów parę o chyba nieco mniej znanej płycie koncertowej Muła - Holy Haunted House (2007):

CD1:
Play With Fire
Time To Confess
Million Miles From Yesterday
Rocking Horse
Birth of The Mule
Larger Than Life
Fallen Down
The Other One Jam
Blind Man In The Dark

CD2:
The Song Remains The Same
The Rain Song
Over The Hills and Far Away
The Crunge
Dancing Days
Drums
D'Yer Mak'er
No Quarter
The Ocean
Come On Into My Kitchen
32/20 Blues

Jak widać panowie wzięli na celownik jeden z albumów pewnego słynnego zespołu i pewnie chęć pochwalenia się tym skłoniła ich do wydania materiału z tego występu. Czy warto było? Odpowiedź jak zwykle w przypadku Muła brzmi - no jasne, że tak Wink. Chociaż... ci, którzy spodziewają się, że usłyszą te numery w jakichś zmienionych aranżacjach, raczej się zawiodą. Fakt, niektóre numery brzmią jakby wyszły spod paluchów Warrena & Co. (co już samo w sobie świadczy o klasie wykonawcy), ale jednak trochę brakuje mi jakichś większych szaleństw, zmienionych aranży, dłuższych solówek itp. - jak np. w zagranym na bis ponad dziesięciominutowym 32/20 Blues, czy rozciągniętym do 17 minut Blind Man in the Dark. Mały minus też za wokal w Over the Hills - Haynes jakby recytował, a nie czarował tą swoją genialną chrypą.

W ogóle ten występ jest jakiś mało żywiołowy, jak na Muła. Jakby trochę uszło z nich powietrze - świetnie słychać to np. w Rocking Horse, zagranym nieco bez pasji, jakby tym razem postanowili grać na 80%, nie za głośno, nie za szybko, statecznie i bez szaleństw. Świetnie słychać to w porównaniu np. ze wspomnianym Mullenium. Swoje robi też trochę płaskie brzmienie - gitary są za słabo nagłośnione.

Tak czy inaczej warto poszukać tej płyty, ale raczej jako dodatku do pozostałych płyt koncertowych.
Back to top
Tarkus
box

PostPosted: 02.01.2011, 22:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tutaj zainteresowani znajdą koncert Mułów z Sylwestra 2010/2011 Smile Bardzo smakowita setlista.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 07.01.2011, 21:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

A tak z ciekawości - jaka? Bo nie korzystam z tego serwisu, to i podejrzeć nie dają...
Back to top
Jakuz

PostPosted: 07.01.2011, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Govt Mule
Beacon Theatre
New York,NY
2010-12-31

Source: Aud / Behind SBD > Nak 300's w CP1's > Tascam HDP2 CF @ 24/48
Lineage: CF > Nero 8 / Track & Dither > Traders Little Helper Convert to flac

Set 1

1) Million Miles From Yesterday / Played along with Video
2) Mule with Kirk West Introduction
3) Painted Silver Light
4) Gameface
5) Blind Man In The Dark
6) Bad Little Doggie
7) No Need To Suffer
Cool Beautifully Broken
9) Banks Of The Deep End
10) Trying Not To Fall
11) Time To Confess with Get Up, Stand Up Tease
12) Thorazine Shuffle

Set 2

13) Slackjaw Jezebel
14) Brand New Angel
15) Steppin' Lightly
16) Broke Down On The Brazos
17) New Years Countdown
1Cool Achilles Last Stand *
19) Bridge Of Sighs *
20) Nantucket Sleighride *#
21) Bad Company *
22) Yer Blues *

Set 3

23) Shakedown Street *
24) Sugaree #%
25) Sco-Mule, Oye Como Va Tease & Dance To The Music Lyrics #%
26) Afro Blue, Norwegian Wood Tease #@

* 1st Time Played
# w/ Corky Laing
#% w/ Jon Herington & Bill Evans
#@ w/ Bill Evans & Oz Noy

Wink
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum