Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

The Who
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 14.01.2011, 11:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno - nie nazywałbym 'Substitue' pioseneczką! Pamiętając, że to 66 rok, to numer raz - zawiera kapitalną zagrywkę na gitarze oraz mocarną sekcję rytmiczną. Ten bas Entwistle'a buczy aż przyjemnie. Dla mnie jeden z najważniejszych nagrań The Who i całych lat 60.
Ale nie będę ściemniał, jeśli idzie o The Who, to do 1973 roku jest właściwie bezkrytyczny Smile
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.01.2011, 12:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peter Hammill napisał:
był inspiracją dla Zwierzaka - perkusisty z Muppetów Wink

Bo był Smile On i - chyba - Buddy Rich Smile
A "Substitute", nawet przy "My Generation" to taka fajna, słodka, melodyjna piosenka. Nawet tekstowo jest dość banalna Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.01.2011, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Peter Hammill napisał:
był inspiracją dla Zwierzaka - perkusisty z Muppetów Wink

Bo był Smile On i - chyba - Buddy Rich Smile
A "Substitute", nawet przy "My Generation" to taka fajna, słodka, melodyjna piosenka. Nawet tekstowo jest dość banalna Smile

Zawsze uważałem, że bardziej Buddy Rich, zwłaszcza, że zdaje się wystąpił w jednym z programów i zagrał razem ze Zwierzakiem.

A co do The Jam - zawsze lubiłem tę punkową inkarnację The Who. Oprócz All Mod Cons świetna jest też Sound Affection. Po latach uważam, że oni i The Clash najlepiej się bronią z całej tej punkowej hałastry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 14.01.2011, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo może takie wrażenie sprawiać, ale według mnie to kawał mięsistego rockowego grania! Te singlowe numery były autentycznie świetne. Tak 'I Can See For Miles', gdzie Daltrey śpiewa tym swoim słodkim głosem, a w tle zespół gra z niezłą parą, to bomba! Nie nie nie, zdecydowanie nie można tego lekceważyć. Ten okres z płytami 'A Quick One' i 'Sell Out' jest bardzo rewolucyjny i ważny, a może ważniejszy jak 'Tommy' czy 'Who's Next'.
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 26.01.2011, 05:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
A jak zapatrujecie się na The Jam, czyli generalnie takie The Who czasów punka? "All Mods Cons" jest po prostu prześwietne.

Inni punkowcy też się na nich wzorowali jak widać choćby z tego przykładu (dziwne bo przecież WHO to modsi , którzy jak pokazuje Quadrophenia walczyli z punkami - czy raczej z ich prekursorami rockersami )
http://www.youtube.com/watch?v=L1G0jl0Vc64&feature=related
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 01.07.2011, 04:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem ostatni , nagrany przed śmiercią koncert Oxa - mimo,że pozostawał trochę w cieniu - jego wkład w brzmienie the Who był nieoceniony. W swym własnym zespole miał okazję do większego wykazania się - solo w Shakin' all over znakomicie pokazuje specyfikę stylu gry Johna
http://www.youtube.com/watch?v=qRPppiaf9KY&playnext=1&list=PLD3798152D86CB76B
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.10.2011, 19:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pare anegdotek w roli głównej Keith Moon
*** Mick Jagger przebywał w hotelu w Londynie z Biancą tuż po ślubie. O mało nie zastrzelił człowieka wspinającego się za oknem uznając go za włamywacza. Keith Moon chciał w ten sposób złożyć gratulacje młodej parze.

*** Pewnego wieczoru Keith Moon wpadł do restauracji indyjskiej w towarzystwie sześciu prostytutek. Ogłosił: 'Teraz dla waszej przyjemności jedyny w swoim rodzaju, wielki, zadziwiający i zdumiewający Moonio wykona sławną stymulację na wiele łechtaczek przed waszymi zacnymi oczyma, kompletnie bez siatki zabezpieczającej'. Po czym tak, jak ogłosił, wykonał pokaz ku uciesze dziewczyn i przerażeniu szefa restauracji.

*** Pewnego dnia, na początku lat 70-tych Keith jechał kompletnie nagi na dachu Rolls-Royce'a, prowadzonego przez szofera. Podjechali pod nocny klub, Moon założył coś na siebie i wszedł do lokalu. Wewnątrz rozebrał się znowu i przysiadł się do stolika zajętego przez Micka Jaggera i jego towarzystwo. Ci szybko opuścili lokal.

*** Keith został wyrzucony z pewnego hotelu po tym, jak w nocy przybił wszystkie meble pokojowe na suficie Very Happy
WOJTEKK

PostWysłany: 07.10.2011, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wesoły człowiek. Ale własne demony go i tak ścigały...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 07.10.2011, 19:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To i ja dorzucę dwie:
- kiedy Keith Moon nie został wpuszczony do hotelu, w którym odbywała się gruba rock'n'rollowa impreza (organizowana przez Faces), po prostu rozbił sobie namiot w hotelowym lobby Smile
- Keith odkupił też od Stonesów jedną ze scen używanych przez nich na tournee ('77 / '78 ) po to, żeby... ustawić ją sobie w ogrodzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 07.10.2011, 19:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, a czy to nie są jakieś bajeczki w stylu 'Chuck Norris zgrał sobie cały internet na dyskietkę'??
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 07.10.2011, 19:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jak Greg - ja swoje bajeczki zaczerpnąłem z książki Ronnie Ronniego Wooda, którą właśnie rozpracowuję...
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 07.10.2011, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, a to jakaś świeża pozycja? Jeśli tak, liczba książek do kupienia związanych ze Stonesami właśnie powiększyła się do dwóch Smile
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 07.10.2011, 20:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie taka świeża - 2007 rocznik, więc pewnie na przekład polski nie ma co liczyć, skoro do tej pory nikt na to nie wpadł.

Jestem dopiero w połowie mniej więcej, może skrobnę coś jak skończę, ale na razie mogę stwierdzić, że czyta się chyba nawet fajniej niż Life Keitha - głównie właśnie z powodu licznych anegdot. W ostatnim rozdziale, który czytałem, było rewelacyjne wspomnienie na temat koncertu Marvina Gaye'a, na który Ronnie wybrał się z Jaggerem. Po koncercie udało im się dostać do pokoju hotelowego Marvina. Jak tylko zobaczyli gościa w sypialni, natychmiast do niego doskoczyli, a Jagger zaczął recenzować koncert - co powinien zaśpiewać, czego zabrakło itp., w ogóle nie dopuszczając tamtego do słowa. Kiedy wreszcie to mu się udało, wykrztusił tylko - "Marvin będzie za kilka minut, ja jestem jego bratem" Laughing .
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.10.2011, 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.anecdotage.com/browse.php?category=people&who=Moon

tu jest tego więcej
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 23.07.2012, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przyszłym roku 40 rocznica wydania Quadrophenii. A chłopaki ruszają na jesieni w trasę koncertową. Szkoda, że tylko po USA i Kanadzie...
http://thewho.com/story/tickets-on-sale-beginning-friday-july-20-general-public-on-sale-july-27/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Skocz do: