Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

THE BEST OF PSYCHODELIA 1966-69
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 34, 35, 36  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 28.04.2010, 23:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ano dlatego, że pierwszy Caravan jest zdecydowanie psychodelicznym albumem. To tyle. Mieści się w tej konwencji aż nad to. The Doors na początku (choćby debiut) to była fantasmagoria. Pewno te zespoły nie chciałyby być szufladkowane, ale my będziemy okrutni i przypiszemy je do psychodelicznego nurtu. Wystarczy wskazać na Manzarkowe organy, te dźwięki, które generował na nich.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.04.2010, 23:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Psychodelia to bardzo śliski temat. Skoro - zgodnie z nazwą - ma być to muzyka "objawiąjąca umysł" (z greckiego psyche-umysł, delein-objawiać), zatem czy muzyka jest psychodeliczna, czy nie - zalezy od samego słuchacza, gdyż w przypadku jednego ostre dźwięki Metalliki bedą mu objawiać umysł, a w przypadku drugiego - oniryczne dźwięki wczesnego Pink Floyd.
To tak, żeby namieszać Very Happy
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 29.04.2010, 08:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pearls Before Swine - One Nation Underground /67/
Pearls Before Swine - These Things Too /69/

nie ma tu oszałamiających solówek ,wirtuozerii i rozwlekłych utworów - ale jest KLIMAT - polecam
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Procella
album CD

PostWysłany: 29.04.2010, 08:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, Pearls Before Swine też polecam.

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 29.04.2010, 14:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja podobnie jak Mirek zraziłem sie do zespołu Spooky Tooth płytą "Spooky Two", a że miała to byc najlepsza płyta zespołu i w ogole genialna to nie widziałem sensu poznawania pozostalych plyt.
Jakis rok temu byłem bliski poznania "Ceremony", któs bardzo mi ja polecał, przeczytałem tez narpawde zachecajaca recenzje, z której wynikało, że pod wpływem jakiegoś muzyka (chyba z Francji) płyta podryfowała w psychodelicznym kierunku. Nie posłuchałem wtedy, posłucham teraz.

Mała poprawka: płyta zespołu Locomotive, nie nazywa sie Locomotive tylko WE ARE EVERYTHING YOU SEE.

Jest świetna, polecam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 29.04.2010, 14:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:

Mała poprawka: płyta zespołu Locomotive, nie nazywa sie Locomotive tylko WE ARE EVERYTHING YOU SEE.

Jest świetna, polecam Wink

No fakt już poprawiłem, ale jest też Locomotive, który grał blues rocka Razz
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 29.04.2010, 14:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma 2 waznych płyt:

Vanilla Fudge - Vanilla Fudge
Van Der Graaf Generator - Aerosol Grey Machine

Tylko mi nie mowcie, że debiut VDGG to nie psychodelia Wink No i skoro Caravan sie załapal...
Powrót do góry
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 29.04.2010, 14:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:
Nie ma 2 waznych płyt:

Tylko mi nie mowcie, że debiut VDGG to nie psychodelia Wink No i skoro Caravan sie załapal...

Nie przesadzajmy bo nam ktoś zaraz wrzuci debiut King Crimson Wink
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 29.04.2010, 14:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No własnie - nie przesadzajmy, z takim porównaniem. Oba progresywne giganty zaczynały jednak zupełnie inaczej. Król od razu od natchnionych i podniosłych songow, zdecydowanie w duchu klasycznej progresji, VDGG startował od krótkich piosenek z psychodelia na kazdym planie. Jeśli to nie jest psychodelia to ja nie wiem co tu robia zespoły pokoroju Love.

Ciekawe co inni powiedza.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.04.2010, 14:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vanilla Fudge już wrzuciłem wcześniej. Ale panowla - gdzie psychodela i "Spooky Two"?????? Przecież to rock żeniony z bluesem, powoli w hard-rock przechodzący...

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MirekK

PostWysłany: 29.04.2010, 16:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:

Pomimo, ze b.lubie ten album, do mojej psychodelicznej 30-tki nie wejdzie. Dlaczego? Bo moim zdaniem to nie psychodelia, aczkolwiek ktos inny moze miec inne zdanie i tez miec racje. Very Happy
WojtkKu - zgadzamy sie przynajmniej w kwesji Spooky Tooth. To nie psychodelia, wlacznie z Ceremony.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.04.2010, 16:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale Ceremony klimacik ma, bardziej ze szpitala dla psychicznie i umysłowo chorych, ale ma Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Procella
album CD

PostWysłany: 29.04.2010, 19:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba zaczyna się to, czego się bałam - że się zabawa rozjedzie w sporach o szufladki... Sad Chyba jednak zestawienia gatunkowe to nie jest najlepszy pomysł.

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 29.04.2010, 19:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Procella napisał:
Chyba zaczyna się to, czego się bałam - że się zabawa rozjedzie w sporach o szufladki... Sad Chyba jednak zestawienia gatunkowe to nie jest najlepszy pomysł.

Nie ma szans, bo już sobie wyjaśnialiśmy, że celem tej zabawy mi. jest to jak każdy z głosujących widzi psychodelie.
MirekK

PostWysłany: 29.04.2010, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego tez wpisujemy wszystkie podane tytuly do listy propozycji. Jesli Ty osobiscie uwazasz, ze dany album nie kwalifikuje sie, to na niego nie zaglosujesz.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 34, 35, 36  Następny
Strona 4 z 36

Skocz do: