Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o fotografii
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 06.05.2010, 21:29    Post subject: Przy muzyce o fotografii Quote selected Reply with quote

Co prawda trudno mnie zaliczyć do Klanu Wielkiej Ogniskowej - zdjęcia to ja najpierw Smieną i Zenitem robiłem a dorobiłem się później tylko jakiegoś pół-lustrzanego fotoplastykonu jak by Balcerek powiedział, ale oglądać fotografie lubię nadal - i to przeróżne. Tak więc zamieszczajcie, zamieszczajcie (swoje przede wszystkim!)- ja będę sobie oglądał ku uciesze swojej i - mam nadzieję innych Smile
A całkiem niedawno trafiłem na kilka galerii zdjęć wykonywanych w technice tzw. HDR (dziś na onecie mi o tym przypomnieli) - niezwykłe rzeczy czasami wychodzą, jedna z galerii poniżej :

http://fundir.org/gallery,zdjecia_hdr,165,0,0.html
Back to top
View user's profile Send private message
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 06.05.2010, 21:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja się właśnie rozstałem z portalem fanfoto.pl Rolling Eyes No to sobie chyba teraz tutaj będe wrzucał foty Wink
Jakuz

PostPosted: 06.05.2010, 21:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

No i bardzo dobrze - wrzucaj! Smile Mam też malutką nadzieję, że pewna urocza Pani Moderator Wink wrzuci tutaj trochę swoich "produkcji". Z uwzględnieniem tych black&white - takie bowiem tygrysy lubią najbardziej Wink
Back to top
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 06.05.2010, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może na poczatek coś bardziej gorącego, bo ten początek maja taki deszczowy i zimny. A jeszcze jedno mikrofon jest od Harolda!!!

Jakuz

PostPosted: 06.05.2010, 22:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ekhemmm... Jak tak dalej pójdzie (się rozwinie) to chyba dorobię kategorię "18+" do tego tematu Laughing
Back to top
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 06.05.2010, 22:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Spoko narazie aktów jeszcze nie pstrykałem. Boje się, że mi aparat nie zadziała Wink Laughing
Indi
epka analogowa

PostPosted: 07.05.2010, 07:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
Mam też malutką nadzieję, że pewna urocza Pani Moderator Wink wrzuci tutaj trochę swoich "produkcji". Z uwzględnieniem tych black&white - takie bowiem tygrysy lubią najbardziej Wink

Czuję się wywołana do odpowiedzi Wink Postaram się sprostać wymaganiom, chociaż zdjęć Yupiego nie przebiję Smile
Indi
epka analogowa

PostPosted: 07.05.2010, 18:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zdjęcia robię zwykłą cyfrówką, takim małym kompakcikiem. Nie obrabiam ich później - chyba że chodzi o zmianę koloru na czarno-biały. Najczęściej fotografuję architekturę wszelaką, ze szczególnym uwzględnieniem latarni i ciekawych szyldów. Nie znam się na zasadach fotografowania, robię to tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności.

Na początek trzech poważnych panów

z Warszawy:

z Krakowa:

z Torunia:

Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 07.05.2010, 18:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Indi wrote:
Zdjęcia robię zwykłą cyfrówką, takim małym kompakcikiem. Nie obrabiam ich później - chyba że chodzi o zmianę koloru na czarno-biały. Najczęściej fotografuję architekturę wszelaką, ze szczególnym uwzględnieniem latarni i ciekawych szyldów. Nie znam się na zasadach fotografowania, robię to tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności.

Wydaje mi się, ze takich rzeczy chyba nie da się robić bez przyjemności!!! Wink
Indi
epka analogowa

PostPosted: 07.05.2010, 18:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

No nie wiem, znam takich, co fotografują z obłędem w oczach, robią po kilkadziesiąt podobnych ujęć, żeby potem przez kilka godzin zastanawiać się, które jest najlepsze. Takich, którzy skreślają zdjęcie tylko dlatego, że lewy dolny róg jest minimalnie rozmyty. W takim wypadku fotografia to raczej przekleństwo niż przyjemność Wink
Crowley
digipack

PostPosted: 07.05.2010, 19:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli jednak są jacyś miłośnicy celuloidu na forum. Smile Co prawda ostatnio mam raczej inne rzeczy na głowie ale lubię czasem wyskoczyć poza dom z aparatem na szyi. Kiedyś z Zenitem, potem cyfrowym głuptakiem Fuji, a teraz Nikonem D80.

Odgrzebałem kilka sztuk z tegorocznego wyjazdu w góry (mam nadzieję, że nie za duże):

I jeszcze tak w stylu Indi:

Smile
Back to top
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 07.05.2010, 19:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to może teraz ja zarzuce czymś z pleneru, wszystkie mają tytuł bo tak sobie wymyśliłem, że w tym roku będe je nazywał:

I kilka moich eksperymentów z techniką HDR:

Indi
epka analogowa

PostPosted: 08.05.2010, 08:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Crowley, świetne górki! Twoje zdjęcia oddychają Smile
Yupy, osobiście nie przepadam za techniką HDR (za to mój brat ją uwielbia), ale zdjęcia w górnym rzędzie bardzo ciekawe Smile
Crowley
digipack

PostPosted: 08.05.2010, 12:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Warto rozróżnić HDR od "HDR". Smile Formalnie hdr to zdjęcie o dużej rozpiętości tonalnej czyli mówiąc po ludzku takie, gdzie widać szczegóły zarówno w cieniach, jak i w najjaśniejszych partiach. Większość prac w linku z pierwszego posta to grafiki stworzone przez automat z jednego lub kilku RAWów, a reszta to... też grafiki tylko uzyskane Photoshopem. Osobiście wolę raczej bardziej naturalne klimaty.

Odgrzebałem kilka pocztówek:

Dwa pierwsze to jeszcze skany z tradycyjnych negatywów. Reszta poza trzecim i ostatnim to Fuji s5600, świetny kompakt.

Podoba mi się ten zamek Yupy. Te różne zabarwienia to sprawa obróbki czy wstajesz tak rano, że świat wygląda inaczej niż zwykle? Smile
Back to top
Yupy
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 08.05.2010, 12:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Crowley wrote:

Podoba mi się ten zamek Yupy. Te różne zabarwienia to sprawa obróbki czy wstajesz tak rano, że świat wygląda inaczej niż zwykle? Smile

W tym przypadku zaskocze cię to zachód a nie poranek. To jest HDR nie pamiętam ale gdzieś z 9 klatek było (apropos HDR nie da się zrobić naturalnie za pomocą samego aparatu). A kolorystyka to też duży wpływ filtra Cokin P.
A co do moich HDR to nie kończe tylko roboty na tym, by je połączyć. Zwykle potem w PD na HDR nakładam zwykłe zdjęcie (jedną klatke z tych które zastosowałem do stworzenia HDR i bawie się na warstwie, pokazuje to co chce)
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum