Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o fotografii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.01.2017, 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym się zmieścić w tysiącu zł.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 01.01.2017, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tej kwocie można kupic już cos dobrego. Długi zoom to tylko bajer, im krótszy tym jakość zdjęć lepsza. Patrz tez na zasilanie, najlepiej jak ma zasilanie na paluszki lub akumulatory AA. Wszystko w tej cenie jest plastikowe ale plastik plastikowi nie równy, polecam sprawdzić to organoleptycznie, niektóre aparaty są całkiem solidnie zrobione ale są tez takie jak wydmuszki. Nie musi mieć tez wbudowanej lampy błyskowej bo zdjęcia przy użyciu takiej lampki wychodzą z reguły fatalnie. Natomiast dobrze jest jak taki aparat ma duzy zakres ustawiania czułości ISO.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.

PostWysłany: 01.01.2017, 14:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady, ale czasem chciałoby się przybliżyć wiewiórkę, czy ptaka na drzewie i na takiej opcji by mi zależało, żeby zwykłym kompaktem zrobić w miarę dobre takie zbliżenia.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 01.01.2017, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy długich ogniskowych potrzebny jest statyw, inaczej zdjęcia Ci wyjdą poruszone. Jest taka zależnośc - im dłuzsza ogniskowa tym bardziej musisz skrócić czas naświetlania, jak jest w miare jasno to nie ma problemu. Sprawdz czy wybrany przez Ciebie aparat ma na spodzie gniazdo na statyw, to b. ważne. Kazde zdjęcie zrobione ze statywy jest lepsze niż bez, wychodzi to zawsze przy większych powiększeniach. Polecam mały lekki statyw a zobaczysz różnice.
B.J.

PostWysłany: 01.01.2017, 16:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A gdybym chciał też robić duże zbliżenia z ręki (akceptując utratę jakości), to czy ten Kodak AZ361 jest sensowny (gwint na statyw też ma)? http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/kodak-pixpro-az361-czarny.bhtml?from=ceneo&p=579.00&cr=0&ceneo_spo=true
A może polecisz mi jakiś konkretny model np. Olympusa?
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 01.01.2017, 16:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten Kodak wygląda sensownie, ważna rzecz że można ustawić ręcznie parametry ekspozycji. 36x zbliżenie optyczne, nie za bardzo wierze ze można zrobić nie poruszone zdjęcie przy ogniskowej ponad 800mm z ręki ale od czego jest statyw? I wydaje mi się ze jest dobra cena jak na takie możliwości. W tej cenie Olympusa nie kupisz. W Olympusie trochę się płaci za nazwe.
B.J.

PostWysłany: 01.01.2017, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne za rady. Smile
Jakby Ci przyszedł do głowy jakiś konkretny aparacik do 1kzł, to jeszcze mam parę dni na decyzję. Chcę kupić w ciągu tego tygodnia.
Oczywiście czekam też na opinie pozostałych Forumowiczów.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 05.05.2017, 06:15    Temat postu: Plener fotograficzny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku lat w sierpniu organizuje plener fotograficzno - malarski. Termin 21 - 27.08, miejsce Bośnia (Medjugorie, Mostar, Sarajevo ) Wiem ze są na forum miłośnicy Sztuk Pieknych i może się ktoś zdecyduje. Można jechać z osobą towarzyszącą. Każdy uczestnik sam sobie opłaca pobyt, potem liczymy kilometry i płacimy za transport. W programie dyskusje o sztuce, fotografowanie i naprawdę mile spędzony czas . Pełny program i więcej informacji na maila.
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.09.2017, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Być może powinniśmy założyć wątek "Przy muzyce o astronomii", ale nie wiem czy oglądalność by podskoczyła Wink
W każdym razie wpisuję tutaj - ku przestrodze.
Postanowiłem kupić sobie lunetę z dobrym zoomem. Wiecie, taką do oglądania widoków w tatrach czy na pojezierzach, przyglądania się ptakom, zwierzętom leśnym, obserwacji wież dalekich kościołów, sąsiadek z naprzeciwka etc... - czyli uniwersalną taką. Ale oczywiście z możliwością robienia zdjęć czy to aparatem typu lustrzanka, cyfrowym, kompaktem czy nawet komórką. Specjalnie nie wymieniłem obserwacji astronomicznych bo - moim zdaniem - do tego celu to należy stosować sprzęty innego rodzaju, gabarytowo chociaż znacząco większe. Ale przyznaję, że ten zestaw spokojnie radzi sobie przy obserwacjach planet bliskich, o księżycu nie wspomnę - widziałem na prezentacji. Ale jest jedno, małe "ale" - nawet przy poprawnym użyciu zestawu Levenhuk Blaze on nadaje się do niczego. A w zasadzie wymaga zakupu nowego, innego, mocniejszego statywu. Ten - niby dedykowany, dołączany do zestawu - jest chybionym, plastikowym, niestabilnym gniotem. Leniwki puszczają od razu, plastikowe gwinty podobnie, a już możliwości stabilizacji tego ustrojstwa (mimo, że to jest mikrus - 25 cm), dążą do nieskończoności prób na różnych powierzchniach.
Oczywiście w specyfikacji towaru ani słowa o tym - nigdzie. Na żadnej stronie internetowej gdzie jest oferowany. A całość nie kosztuje 100 czy 200 zł Cool
Dlatego - odradzam zakup. Ja mam na szczęście porządny, ważący kilka kilogramów (może nawet kilkanaście) i przede wszystkim wieloelementowy statyw, do którego mogę kupioną lunetę podpiąć ale to wynik wcześniejszych zakupów innych ustrojstw, raczej do obsewerwacji stricte na nieboskłonie.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 23.09.2017, 22:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
przyglądania się ptakom

Za każdą fotę Raniuszka płacę w dularach. Mam w domu taką jedną fankę tego gatunku. Nie śpi, nie je, tylko ogląda te Raniuszki w internecie Wink
Ja chyba też zaczynam łapać bakcyla ornitologicznego. Może to jeszcze nie ten moment, w którym pójdę o 3 rano poleżeć w lesie przez parę godzin, ale kto mnie tam wie za parę lat! Wink
Jakuz

PostWysłany: 23.09.2017, 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to polecam powtórnie Bory Tucholskie - tam Raniuszki jedząc rano z ręki pytają o której będzie kolacja Wink
Żartuję, ale poszukam Raniuszka na Dolnym Śląsku - pamiętam, że tam bywa.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 23.09.2017, 22:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem podobne doświadczenia w przypadku teleskopu Made in China - niestety modelu nie pamiętam, teleskop nie mój, tylko znajomych - kilka lat temu pożyczyłem ów sprzęt celem obserwacji pogodnego, letniego, gwieździstego nieba no i właśnie nieszczęsny statyw spowodował, iż udało mi się nacelować teleskop jedynie na Księżyc, próby nacelowania ustrojstwa na jakąś planetę czy gwiazdę kończyły się fiaskiem - podczas manipulacji całość niemiłosiernie się trzęsie, co jest jedynie przyczyną ogromnej irytacji. Z drugiej strony jakość obrazu całkiem przyzwoita, ale statyw do wymiany.
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.09.2017, 23:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie obserwowanie sąsiadek jest utrudnione ze względu na układ budynków (stoją wolno względem siebie jak litera L), za to częstymi gośćmi na moim balkonie są sikorki i tym bym pewnie popstrykał udane zdjęcia, jednak z lustrzanki przy szybie to za blisko, bo bestie są płochliwe. Ale gdy połże kromkę chleba na poręczy balkonu, to mogę przynajmniej popatrzeć przez kuchenne okno. Smile Ptaki są piękne.

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 23.09.2017, 23:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Jakuz napisał:
przyglądania się ptakom

Za każdą fotę Raniuszka płacę w dularach. Mam w domu taką jedną fankę tego gatunku. Nie śpi, nie je, tylko ogląda te Raniuszki w internecie Wink
Ja chyba też zaczynam łapać bakcyla ornitologicznego. Może to jeszcze nie ten moment, w którym pójdę o 3 rano poleżeć w lesie przez parę godzin, ale kto mnie tam wie za parę lat! Wink

Nie trzeba nigdzie łazić po lasach, ani wstawać o 3 rano, trzeba tylko poczekać do października - listopada, wtedy pojawia się masa raniuszków na przelotach i gdy już się je upatrzy to są wszędzie, na parkingach, w ogrodach, na zadrzewieniach osiedlowych itp. One w ogóle nie boją się ludzi i można blisko podejść i zrobić super zdjęcie. Piękne ptaki to są.
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 23.09.2017, 23:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar, z teleskopami to bywa różnie. Tak naprawdę, jeśli chcesz mieć sensowną zabawę z obserwacjami np. dalekiego kosmosu (po drodze oczywiście Księżyc, Mars, Wenus, pierścienie Saturna czy Jowisz) to statyw jest najmniejszym problemem Smile Bo używasz do tego celu innego sprzętu, który jest posadowiony na platformie z silnikiem krokowym na przykład. Ja mam Dobsona Sky-Watchera 1200, który do najmniejszych nie należy, dzięki niemu można oglądać obiekty głębokiego kosmosu - m.in. mgławice - ale i tak zawsze mam problem z właściwą kalibracją teleskopu czy właśnie stabilizacją. To osobny problem, wielu entuzjastów na tym pada Wink
Aha! I jeszcze - a może przede wszystkim - KALIBRACJA! Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

Skocz do: