Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o sporcie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 335, 336, 337 ... 343, 344, 345  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 14.11.2018, 17:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sława jej i chwała.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus

PostPosted: 15.11.2018, 21:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

20 wygranych turniejów WTA, w tym Miami, Pekin i Masters. 8 finałów, w tym Wimbledon. Sześć sezonów z rzędu kończonych w I dziesiątce rankingu WTA, dwukrotnie notowana jako numer 2. Blisko 28 milionów dolarów zarobionych na korcie, nie licząc kontraktów sponsorskich. I to, co równie ważne, a ulotne - silna fanbaza na całym świecie, co dało jej zwycięstwo w każdym z organizowanych dotąd głosowań na "Shot of the year". Wspaniała tenisistka, o unikalnym już dziś stylu - gdyby urodziła się kilkanaście lat wcześniej, rządziłaby na kortach razem z Hingis. Będzie mi jej cholernie brakowało, w końcu kibicowałem jej dekadę. I mam nadzieję, że doczekam za swojego życia następczyni Radwańskiej - póki co nikłe są na to nadzieje, mimo buńczucznych zapowiedzi Igi Świątek.
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK

PostPosted: 15.11.2018, 22:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie doczekasz się - chyba, że będziesz żył tak długo jak Tomaszewski. On jeszcze pamiętał Jędrzejowską i doczekał do Radwańskiej.

Back to top
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 21.11.2018, 13:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

wg R.Chinchero włoskiego dziennikarza motosportu
JUTRO ROBERT KUBICA ZOSTANIE OFICJALNIE OGŁOSZONYM KIEROWCĄ WILLIAMSA NA SEZON 2019!!

Informacja jest pewna. Kubica wnosi do zespołu 11mln euro za sprawa orlena, który będzie sponsorem zespołu ale nie tytularnym czy Kubicy.
Są informacje, że kontrakt Kubicy jest dwuletni.
Pierwszy start w Melbourne w marcu 2019 roku.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 21.11.2018, 19:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

I dalsze newsy
Jutro o 10.00 ogłoszenie w mediach o 11.00 konferencja Williamsa.
Wiadomość potwierdził dziś ojciec Roberta, Artur.

Wielki powrót. Very Happy
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 22.11.2018, 10:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cieszę się, że Kubica wraca do realnego ścigania, choć w zespole Williamsa będzie mu trudno zdobywać jakiekolwiek punkty. O miejscach w czołówce raczej nie ma na razie co marzyć.

Martwi mnie w tym wszystkim tylko jedno - czy naprawdę w sytuacji, gdy trwa nieustanny wzrost cen paliw w naszym kraju warto dawać Williamsowi aż 11 mln Euro przez Orlen? Stać nas na to? Przecież ten koncern odbije sobie to właśnie podnosząc ceny swoich produktów. Zapłacimy za to wszyscy.
WOJTEKK

PostPosted: 22.11.2018, 10:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

A czy warto było dawać jakiemuś hiszpańskiegu księciu pół miliarda? albo płacić za kolejkę dal turystów też pół miliarda? IMO nie jest to wcale taki głupi pomysł.

Back to top
Leptir

PostPosted: 22.11.2018, 10:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wojtku - też sobie zadawałem te pytania i nie znajdowałem odpowiedzi. W sprawach związanych z F1 nie siedzę, dlatego po prostu pytam bardziej otrzaskanych w temacie - jaki jest bilans strat i potencjalnych zysków? Czemu to ma służyć (oprócz oczywiście świadomości posiadania polskiego kierowcy w jednym z najsłabszych zespołów F1)? Pytam życzliwie.
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 22.11.2018, 10:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Udział Skarbu Państwa w Orlenie to około 20%, reszta to własność prywatna. Z tego co czytałem, Orlen w ubiegłym roku wypracował kilka mld złotych zysku, więc myślę, że jego właściciele mogą sobie robić z tą kasą co chcą.
Back to top
Leptir

PostPosted: 22.11.2018, 11:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może i mogą, ale wiadomo, że jest to firma kontrolowana przez polityków. To oni podejmują kluczowe decyzje, w tym m.in. takie jak to jaką firmę będą sponsorować - bo przecież te 100 mln zł, które Orlen wyda przez 2 lata zasilą m.in. konto Mercedesa. A poza wszystkim, Orlen jest głównym graczem na naszym rynku paliwowym i podwyższając ceny paliw dotyka nas wszystkich. Powtarzam - pytam życzliwie i liczę na rzetelną odpowiedź, być może udział naszego kierowcy w wyścigach F1 daje Orlenowi jakieś dodatkowe atuty, o których nie wiem. Może zwiększa jego prestiż i pozwoli mu rozszerzyć swoje wpływy na świecie? Nie wiem, chętnie bym się dowiedział.
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 22.11.2018, 11:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

To jest dobre pytanie. Nieraz słyszy się głosy, że Państwo nie powinno finansować tego czy tamtego (często w kontekście np. budowy kościołów czy finansowania lekcji religii w szkole), ale rzadko kiedy krytykuje się finansowanie sportu. Zawsze mnie ciekawi czy w skali kraju ktoś to kiedyś policzył, w jaki sposób nam się to zwraca, albo czy w ogóle się zwraca? Mnie np. ogromnie wnerwiło budowanie idiotycznych stadionów, które służą tylko do promowania głupiego futbolu, który z kolei jest reklamą piwska i chipsów. Często samorządy dokładają spore sumy do lokalnych zespołów np. żużlowych czy piłkarskich. A ja się pytam po cholerę dawać kasę na zawodowy sport? Rozumiem dotowanie sportu dla dzieci, czy mniejszych klubów które rzeczywiście wspierają młodzież, ale np. takie wspieranie Kubicy to jest jakiś całkowity absurd. Dzięki temu młodzież będzie lepiej samochody prowadziła? Nie kumam.

Pytanie oczywiście dotyczy tez wielu innych spraw dotowanych nieraz przez Państwo, jak np. czy dopłacać do teatru, opery, bibliotek, które i tak maja znikomy odbiór społeczny.
Back to top
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 22.11.2018, 11:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
czy dopłacać do teatru, opery, bibliotek, które i tak maja znikomy odbiór społeczny.

w jakim sensie? w sensie procenta ludzi, którzy chodzą do teatru czy opery? czy np. tego, że te miejsca często są pełne? sam lubię chodzić do teatru i nie tylko ja
Back to top
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 22.11.2018, 11:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

kośmin wrote:
czy dopłacać do teatru, opery, bibliotek, które i tak maja znikomy odbiór społeczny.

w jakim sensie? w sensie procenta ludzi, którzy chodzą do teatru czy opery? czy np. tego, że te miejsca często są pełne? sam lubię chodzić do teatru i nie tylko ja

Ja tez nie chcę dyskutować czy to lub tamto jest lepsze, ale o zasadnicze pytanie dla funkcjonowania Państwa jako takiego, czy w zasadzie kto ma określać pewne priorytety. W zeszłym roku wszystkich zbulwersowało, że TVPis sfinansował i transmitował koncert discopolo sylwestrowy, w domyśle, że discopolo to najgorszy syf. Ale ludzie to lubią! Jeśli 99% lubi i szanuje w tym kraju discopolo to dajmy im to, chyba, że jednak istnieją jakieś inne priorytety, albo jest Ktoś kto godzien jest określać co jest mniej lub bardziej wartościowe (finansowanie kina niezależnego???). Może zamiast wywalić 11 mln na to żeby Kubica sobie pojeździł samochodem lepiej wydać na lekcję jogi czy taichi w szkołach?
Back to top
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 22.11.2018, 11:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Byłem ostatnio na świetnej sprawie, koncercie Pendereckiego (Tren dla Hiroszimy i te sprawy), wykonanym przez Aukso Orkiestra z Tych, kapitalna sprawa (jedno z najlepszych moich przeżyć muzycznych ever) tyle, że muzyków było 50 na scenie, a na widowni może ze 150 osób (w tym i sam K. P.!!!). Bilety były po 30 zł. Ciesze się, że się załapałem na to, ale ktoś musi zapłacić za utrzymanie tych 50 muzyków.
Back to top
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 22.11.2018, 11:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może zamiast wywalić 11 mln na to żeby Kubica sobie pojeździł samochodem lepiej wydać na lekcję jogi czy taichi w szkołach?

Skoro Orlen może sponsorować piłkarzy ręcznych, to czemu nie Kubicę? Kierowca Formuły I jest bardziej rozpoznawalny w świecie niż szczypiorniści, zatem to może być dobra reklama. Poza tym prezesem Orlenu jest były wójt Pcimia. Taki fachowiec chyba wie co robi Wink
Z drugiej strony Kubice czeka ciężkie zadanie. Musi się bardzo sprężyć, jeśli nie chce zajmować ostatnich miejsc, bo Williams to bardzo słaba ekipa.

PS. Ja tam bardzo lubię głupi futbol i piwsko
Cool.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 335, 336, 337 ... 343, 344, 345  Next
Page 336 of 345

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum