Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o sporcie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 336, 337, 338 ... 343, 344, 345  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 22.11.2018, 11:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja bym nie dał kasy na disco polo w Zakopcu - w ogóle bym tego nie puszczał w TV, a niestety takie rzeczy lecą w kółko - kiedyś co tydzień był Ich Troje - z naszych pieniędzy

co do Kubicy - zgoda, należy rozważyć czy warto go wspierać
w sumie jak zarobi kasę na torze dużą, to czy coś zwraca?

a do kasy - w tym kraju w różnych spółkach SP, czy na budowę stadionów przewalono multum kasy (różne doradztwa), że w tym układzie danie na jakąś kulturę nie robi wrażenia Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 22.11.2018, 12:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, to są dość trudne rozważania i decyzje. Czy dokładać do sztuki elitarnej licząc się z tym, że jej odbiór będzie niewielki? Czy też fundować społeczeństwu igrzyska licząc na to, że zapewni to jego przychylność w postaci oglądalności, słupków poparcia dla partii/polityków, odwróci uwagę od takich czy innych problemów gospodarczych i społecznych etc., etc. Ja jestem jednak za pierwszym wyborem, ale rozumiem, że decydenci siedzą na niepewnych stołkach i bliższa im jednak ich własna koszula.

Pytam akurat o Kubicę bo reprezentuje on sport bardzo mocno umocowany w światowym biznesie i politycznych układach. Te wszystkie powiązania i możliwe zyski i straty wydają mi się ciekawym zagadnieniem, dlatego chętnie bym poznał kulisy takich transakcji jak zatrudnienie naszego kierowcy w F1. Oczywiście problem dotyczy też i innych sportów o masowym wymiarze - piłka nożna sama się tu nasuwa. Przy okazji niedawno czytałem na blogu red. Steca ciekawy artykuł porównujący sytuację piłki nożnej w Czechach i Polsce. Okazuje się, że tam, przy ułamku nakładów, jakie są normalne dla polskich klubów efekty sportowe (mierzone międzynarodowymi sukcesami) są dużo większe. W dodatku czeskie kluby, które regularnie kwalifikują się do LM i LE grają głównie rodzimymi zawodnikami, co dobrze rokuje ich reprezentacji (mieliśmy zresztą szansę niedawno odczuć to na własnej skórze). Czyli coś tu jest jednak nie tak w kwestii efektywności wydatków. Może warto przemyśleć dlaczego tak się dzieje?
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 22.11.2018, 20:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Powrót Roberta Kubicy do ścigania wywołał w świecie sportu wielki entuzjazm, bo tak naprawdę to trzeba na to spojrzeć tak. Po siedmiu latach od wypadku, pełen samozaparcia i determinacji wraca, jeszcze dwa lata temu prawie nikt nie wierzył w to. Jego wola i profesjonalne podejście do współpracy pokazuje jakiego typu to jest facet. Przecież ktoś inny mógł rok będąc trzecim kierowcą olewać prace w ekipie. Nie Kubica. Wg mechaników WMR cały czas podawał i mówił co ulepszać. I dlatego wcale nie stawiam go na pozycji straconej. Uważam, że wspólnie z ekipą mogą osiągnąć środek stawki w 2019r a to dużo patrząc co dwaj pay-driverzy poczynili.
Na docenienie Jego uporu i dążeniu do celu ( co dla mnie jest ważne jak na sportowca) zareagowali i gratulowali mu m.in. Jerzy Dudek, Adam Małysz, Fernardo Alonso, Nicko Rosberg, Lewis Hamilton, Maciek Szczepaniak,Jean Todt.
To naprawdę jest duży powrót i możliwe , że będzie kiedyś film o Kubicy jak o Sennie czy innych.

Leptirze nie ma sensu zastanawiać się czy ruch Orlenu jest w porządku. Zobacz ile firm sponsoruje piłkarzy czy bokserów ( a tu muszę dodać od siebie , że wielu z nich powinno normalnie pracować za pensje a grać po godzinach taki reprezentują poziom intelektualny i fizyczny).
View user's profile Send private message Visit poster's website
Leptir

PostPosted: 22.11.2018, 22:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Drogi Gregu - napisałem przecież wyraźnie, że cieszy mnie powrót Kubicy do ścigania w F1. Normalnie, po ludzku podziwiam tego faceta za upór, samozaparcie, wiarę w siebie i w sens bycia sportowcem.

Zastanawiam się jedynie nad celowością wydawania 100 mln zł - decyzją niedwuznacznie polityczną - za to, żeby jakiś tam Williams pozwolił mu jeździć na swoich bolidach. Jeśli jest dobrym kierowcą i świat sportu czekał na jego powrót, to dlaczego trzeba wydawać aż takie pieniądze, żeby mógł jeździć? Pieniądze, które mogą odbić się na finansach każdego z nas - bo ceny paliw dotykają pośrednio lub bezpośrednio każdego w tym kraju. Zastanawiam się co Orlen, jako koncern paliwowy, będzie z tego miał? Czy jest to tylko i wyłącznie decyzja polityczna, mająca na celu ocieplenie wizerunku władz, czy może kryje się za tym jakaś strategia? Pisałem, że nie znam się na kulisach takich takich transakcji. Być może przy takich układach łatwiej wejść na rynki międzynarodowe, wywalczyć sobie lepszą pozycję? Bo przecież chyba nie chodzi tylko o logo na kombinezonie? 100 mln to kwota za jaką można by pewnie kupić klub piłkarski Ekstraklasy (i tu się zgadzam z Tobą Gregu, że być może byłyby to gorzej wydane pieniądze Smile)
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 22.11.2018, 22:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Mnie np. ogromnie wnerwiło budowanie idiotycznych stadionów, które służą tylko do promowania głupiego futbolu, który z kolei jest reklamą piwska i chipsów.

To Żubra i Laysy tylko reklamują przed meczami Ekstraklasy? Oooo tego to nie wiedziałem. Very Happy
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 22.11.2018, 23:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Orlen może zyskać to co każda firma sponsorująca - reklamę. A podejrzewam, że reklama na bolidzie F1 wraz z otrąbieniem w mediach kto jest sponsorem Kubicy, będzie dużo skuteczniejsza niż wywieszenie jakiegoś baneru z hot-dogiem na stadionach Ekstraklasy. A pewnie de facto niewiele droższa.

Ale to tak na marginesie. Bo po pierwsze: jak pisałem, Orlen nie jest firmą państwową. Po drugie: wolę, żeby Polak w F1 był sponsorowany przez polską firmę, a nie jakiś zagraniczny koncern. Po trzecie: paliwo na Orlenie i tak już jest stosunkowo drogie i nawet jak zdrożeje (czego nie jestem taki pewien, bo Orlen 100mln zysku to pewnie robi w tydzień), to można kupować u konkurencji, tak jak dotychczas można było.

No generalnie te pytania o zasadność finansowania Kubicy to według mnie takie szukanie dziury w całym Smile Nikt jakoś się nie czepiał, że finansowani są nędzni piłkarze albo niszowi lekkoatleci, a kiedy jest okazja wypromować faceta, który jest wzorem profesjonalizmu i niezłomności, to nagle troska o pieniądze podatnika Smile
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 23.11.2018, 08:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

I tu się zgodzę z przedmówcą.

http://artrock.pl/
Back to top
Leptir

PostPosted: 23.11.2018, 10:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zlatanie - 1. Orlen tylko teoretycznie nie jest firmą państwową. Jest spółką Skarbu Państwa i wszystkie strategiczne decyzje podejmują urzędnicy państwowi lub jej szefowie (też z reguły z partyjnego nadania).
2. Orlen jest głównym graczem na naszym rynku paliwowym z blisko 40% udziałem. W związku z tym jego ceny paliw dotykają sporą część społeczeństwa, zresztą rzecz nie dotyczy tylko klientów indywidualnych, ale - przede wszystkim firm, które korzystają z ich produktów. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że większymi kosztami paliw obciążą swoich klientów - czyli nas. Owszem, można kupować u konkurencji, ale - patrz udział w rynku Orlenu, a poza tym, skoro wolimy, żeby Polak był sponsorowany przez polską firmę, to czy przede wszystkim nie powinniśmy preferować kupowanie paliwa polskiej produkcji?
3. Owszem pisałem wielokrotnie o przesadnym i do tego zupełnie nieefektywnym finansowaniu polskich klubów (już nawet nie polskich kopaczy, bo w czołowych klubach naszej ligi procent rodzimych zawodników nie jest zbyt wielki. Najczęściej finansujemy zagranicznych nieudaczników.) Co do finansowania niszowych lekkoatletów - nie jest to znowu taka nisza, na świecie na mityngi lekkoatletyczne przychodzi sporo ludzi, wbrew pozorom nagrody nie są też takie małe, a największe gwiazdy cieszą się sporą medialnością. Zresztą - nie są to tak wielkie pieniądze jak w przypadku F1 czy futbolu. Poza tym o ile sponsorowanie polskich lekkoatletów czy nawet piłkarzy od biedy można podciągnąć pod promowanie sportu w ogóle, to finansowanie (zagranicznego!) teamu F1 - w dodatku uzależnionego od niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego już niekoniecznie. Teoretycznie każdy może być biegaczem, kulomiotem, czy piłkarzem - ale do bycia zawodnikiem F1 potrzebny jest profesjonalny team z zapleczem technicznym, inżynieryjnym itp., itd. Takiego teamu nie mamy i raczej nieprędko będziemy mieć. Już bardziej byłbym skłonny zaakceptować wydawanie takich (i nawet większych) pieniędzy na właśnie stworzenie własnego, polskiego teamu związanego z polskim (?) przemysłem motoryzacyjnym niż płacenie wielkich sum za to, żeby ktoś łaskawie pozwolił naszemu kierowcy sobie pojeździć.
greg66

PostPosted: 23.11.2018, 15:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptirze myślę, ze tak naprawdę to nigdy nie dowiemy się dlaczego Orlen zasponsorował Kubicę a poniekąd również Williamsa, ale w tej dyscyplinie sportowej nie mamy w najbliższej przyszłości szans na zbudowanie toru wyścigowego a o bolidzie F1 możemy pomarzyć.
Dlatego jest dobrze, że wyłożono pieniądze na kierowcę-polaka, no nie można było mu dać 100mln i rządź się tym, sam wiesz, że to tak nie działa. Ja cieszę, że forsę tę pośrednio dostanie RK a nie jeszcze kolejnych jedenastu piłkarków-cymbałków.
greg66

PostPosted: 23.11.2018, 15:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

I jeszcze wieści z dzisiaj odnośnie Orlenu:
"Orlen ma całkiem sprawnie działający marketing i bez problemu przekują to na realne kwoty. Sama kampania w social mediach #supportkubica została wyceniona na 1,5 mln dolarów, wczoraj (dzisiaj nie sprawdzałem) po ogłoszeniu sponsoringu wartość giełdowa skoczyła o 1.39 %. Wywołają Kubicomanię, akcje promocyjne, gadżety itp. Spokojnie zarobią na tym wydarzeniu. To jedna sprawa druga jest taka, iż z wyliczeń wyszło mi że sponsoring to w koszcie litra paliwa ĆWIERĆ GROSZA".
i z innej strony
"Akcje Orlenu wzrosły wczoraj o 2,15% czyli około 967 mln złotych".
Leptir

PostPosted: 23.11.2018, 21:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, w takim razie pozostaje mi tylko życzyć Robertowi szybkiej i bezpiecznej jazdy, a Williamsowi lepszego bolidu w przyszlym sezonie.
WOJTEKK

PostPosted: 20.01.2019, 13:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tsitsipas - Federer - powiem krótko - WOW! Shocked

Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 20.01.2019, 16:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie mogłem oglądać; Federer w gorszej odsłonie, czy owo WOW dotyczy Tsitsipasa?
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 20.01.2019, 18:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Intensywności tego meczu.

Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 24.01.2019, 11:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Tsitsipas
[*] Crying or Very sad

Ostatnia nadzieja w Pouille'u — czyli praktycznie brak nadziei.
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 336, 337, 338 ... 343, 344, 345  Next
Page 337 of 345

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum