Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o sporcie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 347, 348, 349, 350  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
K o n i u
kaseta FeCr

PostWysłany: 30.09.2019, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślałem, że w dzisiejszym sporcie niewiele może jeszcze zaskoczyć. Ale to co przydarzyło się Kubicy podczas Grand Prix Rosji, to swoiste kuriozum. Nie wiem ile w tym prawdy, ale prasa donosi że szefostwo Williamsa nakazało zjazd do padoku i zaparkowanie do końca wyścigu by... oszczędzać bolid na następny wyścig! Czyli co? W następnym wyścigu George Russell, który rozpieprzył swoje autko o bandę wystartuje w aucie Kubicy? No bo jeżeli ma jechać Kubica, to co za różnica czy nie dokończy ten czy następny wyścig jak bolid mu się rozkraczy?
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 30.09.2019, 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roberto Chinchero – zazwyczaj dobrze poinformowany włoski dziennikarz – napisał na łamach włoskiego motorsportu.
„Ekipa zdecydowała się zakończyć wyścig Kubicy by ochronić bolid i uniknąć ryzyka kolejnego wyjazdu poza tor, który sprawiłby, że potrzebne byłyby zapasowe części, których Williams obecnie nie ma”

Myślę, że jest kwestią krótkiego czasu gdy Williamsa zabraknie w F1.

Bardzo dobrze się stało, że Kubica podziękował im wcześniej, nie ma teraz licytacji kto da więcej, Orlen czy ojciec Latifiego, a i Latifi coś zaoszczędzi dzięki tej zagrywce Kubicy.

Co nam pokazał ten rok w F1?
To, że Kubica wbrew niektórym opiniom o swojej niepełnosprawności udowodnił, że jest w pełni sprawny fizycznie i nie ma żadnych widocznych cech, które by temu przeczyły. Każdy znający się na rzeczy kibic wystarczy, ze popatrzy na starty Kubicy nie było takiego wyścigu, że nie przesunął się o parę miejsc do przodu, a to o czymś świadczy.

Leptirze i Koniu oczywiście nie wiem co dalej aczkolwiek opcje sa następujące:
1. rezerwowy w Racing Point i raczej tyle, Perez ma podpisany kontrakt do 2021 a Stroll wiadomo,
2. Haas - też trzeci kierowca ale tu jest b. duże prawdopodobieństwo wskoczenia za Grojeana w trakcie sezonu + dodatkowo mówi się, że Kubica będzie występował w serii DTM (jest już po słowie)

DTM- – najważniejsza seria wyścigowa samochodów w Niemczech. Obok brytyjskiej BTCC, najbardziej prestiżowa europejska seria wyścigowa w tej kategorii. W DTM startowało wielu kierowców Formuły 1, m.in. Ralf Schumacher, David Coulthard, Mika Häkkinen, Paul di Resta.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 30.09.2019, 15:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Greg, on się "przesuwał" tylko wówczas, gdy inni wypadali z toru. W przeciwnym razie kończył, będąc dublowanym dwukrotnie. Fajnie, że sobie coś tam udowodnił, spełnił marzenie, ale ten sezon to była kompletna żenada - jego i Williamsa.
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 30.09.2019, 15:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, pewnie dlatego, że jest taki cienki, regularnie wyprzedzał na starcie po kilku zawodników w lepszych bolidach (o koledze w "identycznym" gracie nie wspomnę).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 30.09.2019, 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus, "inni wypadali", chyba inne wyścigi oglądasz i o kimś innym piszesz.

Zresztą z każdego wyścigu są onboardy jazdy z Kubicą i tam wszystko widać. Możesz sobie posprawdzać.

Natomiast co do WMR to faktycznie myślałem, że osiągnęli dno parę m-cy temu ale wczoraj pokazali jak pogłębić dno-dnem.
Co tam się dzieje jeszcze ten komunikat, jakby nie zdawali sobie sprawy ze szkody tych słów.
Na wielu stronach wini się Claire Williams szefową zespołu, za nieudolne decyzje itd, ja nie wiem co jest grane, oni za zeszły rok wyszli na plusie (jako koncern Williams) wi9ęc może faktycznie liczy sie księgowość i oszczędzamy na paliwie, częściach itp wszak za chwile jest Suzuka i George musi na czymś jechać a bolid rozbity i części brak.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 01.10.2019, 09:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:

Leptirze i Koniu oczywiście nie wiem co dalej aczkolwiek opcje sa następujące.

Nie wiem czemu jestem adresatem tej odpowiedzi drogi Gregu. Szczerze powiem, że przyszłość tego sportu, a w tym i Roberta Kubicy nie spędza mi snu z powiek. Wink
Białystok

PostWysłany: 01.10.2019, 09:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widać nie jesteś zbyt piłkarski i byłeś pod ręką. Wink
Tarkus

PostWysłany: 01.10.2019, 13:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[Rad nierad] napisał:
Tak, pewnie dlatego, że jest taki cienki, regularnie wyprzedzał na starcie po kilku zawodników w lepszych bolidach (o koledze w "identycznym" gracie nie wspomnę).

Przypomnij mi proszę, ile punktów przyznawane za wyprzedzenie kogoś na starcie i przyjechanie na metę ze stratą dwóch okrążeń?
Zdaję sobie sprawę, że rozmowy z fanbojami Kubicy są bezcelowe, ale piedestał mu wzniesiony jest już mocno za wysoki - niezły kierowca w beznadziejnie słabym teamie będzie beznadziejny bez względu na to ilu "wyprzedził na starcie" czy też "dostępne onboardy". Choć oczywiście jestem człowiekiem pełnym wiary i wierzę, że może być jeszcze gorzej Very Happy
[Rad nierad]
epka kompaktowa

PostWysłany: 01.10.2019, 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
wierzę, że może być jeszcze gorzej Very Happy

Oj, jestem przekonany, że bardzo dobrze o tym wiesz.
Tarkus

PostWysłany: 08.10.2019, 08:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nikt nie zauważył, że w weekend Bartosz Zmarzlik jako trzeci w historii Polak został mistrzem świata na żużlu? Takie rzeczy powinny być celebrowane, a nie pasjonująca walka o przedostatnie miejsce w F1 Smile
I dodatkowo całkiem udane mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, ze szczególnym wskazaniem na Lewandowskiego i sztafetę 4x400 kobiet - w obu wypadkach medale okraszone wspaniałymi rekordami Polski. Niezły prognostyk przed Igrzyskami w Tokio.
Białystok

PostWysłany: 08.10.2019, 10:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żużel chyba ma więcej sensu?
Sens = decydują o wyniku w bardzo dużym stopniu umiejętności nie maszyna.
Tarkus

PostWysłany: 08.10.2019, 10:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W żużlu i w F1 dużym wykładnikiem jest silnik - posiadanie w boksie dobrego mechanika jest bezcenne Smile Ale tzw. czynnik ludzki jest zdecydowanie po stronie "czarnego sportu", w końcu nie na darmo Zmarzlik latami terminował u Golloba.
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 18.12.2019, 16:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam kilka pytań do Maćka - mam nadzieję, że to przeczyta. Dotyczą one fragmentów wpisu z innego tematu, ale nie chcę robić tam bałaganu, a temat Przy muzyce o sporcie jest najbardziej odpowiedni, bo o NBA chodzi.

Tytułem wstępu: nie jestem i nigdy nie byłem wielkim znawcą tej ligi. Lubię jednak!

Maciek napisał:
Od dobrych 25 lat jestem fanem NBA, ale interesuje mnie tylko to, co działo się tam do końca lat 90. (...) Jak mam ochotę, to młócę bez przerwy mecze z lat 90. i właściwie nigdy nie będę ich miał dosyć.

Gdy myślę o latach 90. (Chicago Bulls), ale nawet o początku tego stulecia (Lakersi i Spursi), to aż mi się prawie oczy szklą. Very Happy Ostatnio stwierdziłem, że fajnie by było pooglądać tamte mecze. Znalazłem trochę tego na YT, ale może nie jest to jedyne i najlepsze źródło? Jak Ty sobie radzisz w tej kwestii?

Maciek napisał:
Oglądanie NBA z XXI wieku nie ma dla mnie najmniejszego sensu

Nie jestem aż takim boomerem Very Happy (nie znałem wcześniej tego słowa) i chętnie pośledziłbym bieżące rozgrywki. Wiem, ze na kilku kanałach nadają, ale może jesteś w stanie coś doradzić? Od razu zaznaczę, że budżet domowy nie będzie spoglądał na to przychylnym okiem. Wink A Ty oglądasz? Zrozumiałem, że nie, ale Doncicia śledzisz, więc sam już nie wiem.

Ograniczenie akcji typu rozklepanie defensywy przeciwnika + efektowny wsad, na rzecz tych 20-30 trójek na mecz - czy to uważasz za największą bolączkę współczesnego NBA? W sumie jest coś na rzeczy, chociaż, gdy czytam, że jakiś zawodnik rzucił w jednym spotkaniu 15 trójek - to robi wrażenie. A statystyki (nie tylko punktowe) niektórych graczy (chociażby Hardena czy Antetokounmpo) są imponujące. Ale to tylko suche liczby...

I jeszcze jedno: gdzie można poczytać (najlepiej po polsku) coś sensownego o NBA?

PS. Nie podejrzewałem, że na Muzycznych Dinozaurach będę pisał o koszykówce, ale skoro nadarzyła się okazja...
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 19.12.2019, 23:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł, alem się wkopał. Wink
Na wstępie witam kolegę baskeciarza.
Nie oglądam ligi nigdzie, poza Youtubem, ale jest tam tego mnóstwo i czasem dobrze poukrywane, więc jak zaczniesz oglądać klasyki, to algorytmy same Ci będą podsyłać coraz to nowe kąski. Ja byłęm nieuleczalnym fanem Chicago i właściwie od rozpadu drugiego wielkiego składu pociągnąłem już tylko 2-3 lata jako widz. Byli wprawdzie później magicy, którym kibicowałem, bo zostali wierni mojej wizji koszykówki (Jason Kidd, Steve Nash jako jedni z najlepszych rozgrywających ever plus kilku innych ze starej gwardii). Tak symbolicznie to pewna epoka zakończyła się wraz z karierą Garnetta, choć wtedy już i tak byłem długo poza tym, co tam się działo. Obecnie nie jestem już w stanie w ogóle obejrzeć czegoś dłuższego niż 5-10 minutowy skrót. To nie moja bajka. Wolę oglądać w nieskończoność filmiki takie jak te, może się jeszcze czegoś nauczę, o ile kolana pozwolą jeszcze coś porzucać na wiosnę:
https://www.youtube.com/watch?v=dkxFtT0GUP0

Może kiedyś jak będzie nam dane wypić browara, to zasymulujemy chyba najczęstszą wojnę pomiędzy obozami NBA. Kto jest lepszy - Byki z lat 96-98 czy Golden State Warriors z kilku ostatnich sezonów (wyłączając bieżący i chyba ten ostatni jednak też). Choć z drugiej strony odpowiedź jest banalna. Jeśli obowiązywałyby stare przepisy, to Byki zmiotłyby młodziaków w obronie i nie pomogłyby im nawet te wszystkie trójki (a pamiętajmy ilu gości w Chicago rzucało celnie za 3!). Jeśli byłyby to nowe zasady promujące płaczków i patologie typu kroki Hardena, to ekipa z Chicago zostałaby wyfaulowana w pierwszej kwarcie. Smile Dla mnie ten kompletny brak obrony to jedno wielkie nieporozumienie. Nigdy nie byłem wybitnie ruchliwym obrońcom, ale na deskach nie ma ze mną tak lekko. Moja naczelna zasada - nie zrobić nikomu krzywdy i nie płakać jak ktoś mnie pacnie w łapę. Aha, tylko ja 80% swojej przygody zaliczyłem poza halami, a street (nawet ten oszukany, nie w ujęciu klasycznego 3x3) to jednak zupełnie inna para k(al)oszy.
Crazy
epka analogowa

PostWysłany: 20.12.2019, 00:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Kto jest lepszy - Byki z lat 96-98 czy Golden State Warriors z kilku ostatnich sezonów

A może Detroit Pistons z Ajzeją Tomasem? Smile

Moja słabość do NBA jest tak duża, że definitywnie odmówiłem rodzinie nabywania Canal Plus - wiem, że regularnie zacząłbym zarywać noce, a to nie wyszłoby mi na dobre.

Zamiast tego zapisałem się na forum dinozaurów i tu piszę po nocach Confused
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 347, 348, 349, 350  Następny
Strona 348 z 350

Skocz do: