Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polecane sklepy i e-sklepy
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.09.2010, 09:37    Temat postu: Polecane sklepy i e-sklepy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio szukałem jakiegoś dobrego, niemieckiego sklepu z rockiem, żeby sprowadzić kilka płytek, ale jakoś poszukiwania nie wyszły. Pomyślałem, że w sumie pożyteczne by było, gdybyśmy zrobili spis różnych sklepów. Ja znam tylko sklepy w Warszawie, ale z chęcią dowiedziałbym się co "zwiedzać" będąc w innym mieście w Polsce albo skąd z zagranicy sprowadzić rzadsze płyty.

Proponuję utworzyć listę dobrych sklepów, antykwariatów i e-sklepów w Polsce i za granicą. Zachęcam do dodawania własnych, choćby krótkich wpisów (tych siedzących w innych częściach świata również Wink).
Fajnie by było, gdyby oprócz samych adresów wpisać jakieś wady i zalety, cechy szczególne sklepów.

POLSKA

Internetowe

- www.FAN.pl - największy polski sklep internetowy. Częste przeceny, wygodny system obsługi i gromadzenie zamówień do czasu, gdy my sobie zażyczymy wysyłkę. Mało aktualna baza rzadszych płyt lub ich brak, podczas gdy można je swobodnie zamówić u konkurencji. Ceny rzadszych płyt albo importowanych z Japonii stale rosną (mini-lp Columbii kosztowały 2-3 lata temu ok 80zł, dziś ok. 140zł).

- www.gigant.pl - duży wybór muzyki popularnej, ale również sporo perełek rockowych i jazzowych w całkiem przyzwoitych cenach. Sprawna realizacja zamówień, najczęściej nie więcej niż kilkanaście dni/miesiąc. Możliwość odbioru osobistego w centrum Warszawy. Przeceny wyłącznie, gdy urządza je wydawca płyt.

- www.merlin.pl - podobnie jak Gigant, ale dłuższy czas realizacji na rzadkości. Często wysokie ceny.

Warszawa

- Antykwariat Muzant, Warecka 4/6 (róg Świętokrzyskiej i Nowego Światu, wejście przez podwórko) - duży wybór LP, głównie używanych, podział na rock/progrock, jazz/jazzrock, funk/soul, polskich artystów oraz krajowy/regionalny. Duży wybór CD, głównie używanych - spory dział z rockiem, progiem i hardem, muzyką polską i jazzem/jazzrockiem - często dostawy, ceny najczęściej rozsądne. Pojawiają się również wydania japońskie, DVD, jest też spory zbiór starej literatury, nieliczne VHS-y.
www.muzant.pl

- Megadisc, ul. Nowy Świat 52 (wejście przez podwórko) - rock, progrock, psychodelia. hard'rock, metal. Spory wybór LP i duży CD z tych gatunków. LP starannie opisane, najczęściej pierwsze pressingi z "lepszych krajów", zadbane, ale bardzo drogie. CD większości od 50 złotych w górę - spory wybór rzadkości, szybko pojawiają się nowe wydania. Możliwość sprowadzania na życzenie przez internet.
www.megadisc.pl

Poznań

- Multikulti, Rynek, na rogu ul. Żydowskiej i Wielkiej - bardzo duży wybór CD jazzowych, zwłaszcza z wytwórni ECM i Tzadik oraz nowości.
www.multikulti.pl
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 18.09.2010, 11:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świat : www.lasercd.com - witryna Laser's Edge. Fajny wybór CD i DVD od fusion po metal, do tego co chwila jakieś smakowite wyprzedaże.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Andy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.09.2010, 14:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.deepdiscount.com/

Potezny wybor plyt cd i dvd po chyba najnizszych na necie cenach. Na terenie Stanow darmowa wysylka.

I jeszcze dwa sklepy ze starym rockiem progresywnym, w ktorych najczesciej sie zaopatruje:

http://synphonic.8m.com/index.htm
http://www.hicom.net/~dlarson/

Maja praktycznie wszystko co sie ukazalo i jest dostepne w sprzedazy, a czesto tez rzeczy, ktorych nigdzie nie mozna dostac. Doug Larson sprzedaje tez rzdkie uzywane plyty winylowe a w Syn-phonic mozna kupic nowe winyle. Obydwu wlascicieli znam osobiscie. Very Happy

Warto zajrzec tez do:

http://www.waysidemusic.com/
http://www.forcedexposure.com/ (bardzo duzy wybor plyt z calego swiata)
http://www.kinesiscd.com/
http://www.rockadrome.com/superstore/index.php

Sklep w Grecji, w ktorym kilka razy trafilem na atrakcyjne przeceny:

http://www.lpcdreissues.com/catalogue/SearchandList.php?hotdeal=-1
Procella
album CD

PostWysłany: 20.09.2010, 18:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do osób, które kupowały kiedyś w Fan.pl płyty "pomarańczowe", czyli te na specjalne zamówienie, gdzie trzeba wpłacać kaucję. Jak to dokładnie wygląda i ogólnie osochozi?

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 20.09.2010, 22:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andy napisał:

Potezny wybor plyt cd i dvd po chyba najnizszych na necie cenach. Na terenie Stanow darmowa wysylka.

Prawda jest co pisze Andy, ale uwaga. Wlasnie czekam na realizacje zamowienia z powyzszego. Po raz n-ty po starannym wyborze plyt, ktore rzekomo sa na stanie, po zlozeniu zamowienia okazuje sie, ze ich nie ma i trzeba czekac. Tydzien, dawa, trzy - czasem sam sklep anuluje zamowienie bo "naklad sie wyczerpal" Confused

pzdr

mir
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 20.09.2010, 23:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mir napisał:
Andy napisał:

Prawda jest co pisze Andy, ale uwaga. Wlasnie czekam na realizacje zamowienia z powyzszego. Po raz n-ty po starannym wyborze plyt, ktore rzekomo sa na stanie, po zlozeniu zamowienia okazuje sie, ze ich nie ma i trzeba czekac. Tydzien, dawa, trzy - czasem sam sklep anuluje zamowienie bo "naklad sie wyczerpal" Confused

pzdr

mir

Typowe...Jest bardzo wiele zagranicznych sklepów (choćby na Ebayu) które działają w taki właśnie sposób. Na stronie masz całą paletę płyt w cenach śmiesznie niskich, że tylko zamawiać (20-25zł), na składzie jest kilka czy kilkanaście egzemplarzy danego tytułu (tak wynika z informacji). Po czym jak już się zamówi, to nagle - BACH! - okazuje się, że akurat tych tytułów nie ma i sprzedawca musi je dopiero sprowadzić. Normalka.
Pół biedy jak człowiek poczeka te 2-3 tygodnie, ale towar otrzyma i będzie w stałym kontakcie ze sprzedawcą. Gorzej jak towaru jednak nie otrzyma, bo wówczas jest tylko przykre rozczarowanie.

Zabrzmi to trochę jak przechwałka, ale z doświadczenia wiem, że jak w internecie ktoś sprzedaje bardzo tanio płyty, to w większości przypadków coś musi być nie tak. Jakiś czas temu, dla przykładu - zamówiłem CD grupy The Sonics za bardzo małe pieniądze (płyta nowa, zapieczętowana), jeśli mnie pamięć nie myli było to ok. 30zł - wydanie Sundazed, czyli raczej droga wytwórnia. Oczywiście płyta nigdy nie przyszła, a sprzedawca nie odpowiedział na żadną z moich wiadomości. Szczęśliwie dostałem zwrot pieniędzy.

Aha, jeszcze jedno - żeby było zabawnie, to niedawno zamówiłem dwa tytuły bezpośrednio z Sundazed i przyszły...po jakiś 2-3 tygodniach, bo...pracownicy jakoby nie otrzymali potwierdzenia mojej wpłaty. Czyli troszkę na te dwa kompakty poczekałem, a oni trochę sobie za wysyłkę liczą, bo, bagatela - jakieś 11 dolarów.
abraxas
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.09.2010, 00:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Procella napisał:
Mam pytanie do osób, które kupowały kiedyś w Fan.pl płyty "pomarańczowe", czyli te na specjalne zamówienie, gdzie trzeba wpłacać kaucję. Jak to dokładnie wygląda i ogólnie osochozi?

Zapewne chodzi o zaliczkę stosowaną przy niektórych płytach z długim terminem oczekiwania lub ciężko dostępnych , jeśli dobrze pamiętam około 30% całości zamówienia.
Powrót do góry
Andy

PostWysłany: 21.09.2010, 01:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Deep Discount nie jest tak zle. Plyty u nich kupuje od co najmniej 10 lat i jak do tej pory zrealizowali 90 - 95% moich zamowien. Mir przy ostatnim zamowieniu mial po prostu pecha.
3-4 miesiace temu zamowilem u nich 15 plyt dla jednego z Forumowiczow. Po tygodniu dostalem maila, ze dwie z zamowionych plyt sa juz OOP i zamowienie nie moze byc w calosci zrealizowane. Otrzymalem 13 plyt, a za jakies 3 tygodnie...jendna z tych, ktora rzekomo byla juz OOP. Cool

Pozd.
mir
remaster

PostWysłany: 21.09.2010, 01:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andy, to ja musze miec chronicznego pecha. Kupuje u nich dopiero od 4 lat i, jak napisalem, po raz n-ty mam ta sama sytuacje. Cos mi sie zdaje ze ten problem z nimi wystepuje tak co drugie zamowienie Mad . Moze po prostu tytuly jakich mi sie zachciewa, nie sa az tak popularne jak inne Confused

pzdr

mir
Powrót do góry
Andy

PostWysłany: 21.09.2010, 03:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mir napisał:
Moze po prostu tytuly jakich mi sie zachciewa, nie sa az tak popularne jak inne Confused

I to jest prawdopodobnir glowny powod problemow DD ze zrealizowaniem Twoich zamowien Rolling Eyes . Trzeba sluchac prostego rocka i problemow nie bedzie. Wink
Procella
album CD

PostWysłany: 22.09.2010, 12:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

abraxas napisał:
Procella napisał:

Zapewne chodzi o zaliczkę stosowaną przy niektórych płytach z długim terminem oczekiwania lub ciężko dostępnych , jeśli dobrze pamiętam około 30% całości zamówienia.

Ale jak to dokładnie przebiega? Dostaję jakieś specjalne wskazówki i informacje? I co z tymi pieniędzmi, czy przepadają, jeżeli płyty np. nie uda im się sprowadzić?

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Powrót do góry
Peter Hammill
album CD

PostWysłany: 22.09.2010, 13:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O właśnie - nie tak dawno zamówiłem płytę Spriguns 'Time Will Pass'. Na stronie widniało jak wół - 5 egzemplarzy dostępnych - a dzisiaj otrzymałem maila, że sprzedawca się pomylił i że tytuł jest już niedostępny i że mogę u nich kupić pierwszy CD. Niech się w nos pocałują. 'Revel, Weird & Wild' już mam.
Kupowanie przez internet to loteria, ale niestety nie ma innej możliwości. A w każdym razie ja nie mam innej możliwości.
abraxas
epka kompaktowa

PostWysłany: 25.09.2010, 15:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Procella napisał:
abraxas napisał:
Procella napisał:

Ale jak to dokładnie przebiega? Dostaję jakieś specjalne wskazówki i informacje? I co z tymi pieniędzmi, czy przepadają, jeżeli płyty np. nie uda im się sprowadzić?

Dostajesz dane konta bankowego i wpłacasz, jeśli zamówiłaś kilka-kilkanaście pozycji, to część na pewno przyjdzie i ta zaliczka na pewno nie przepadnie. Ja tylko raz tam kupowałem i wszystkie zamówione pozycje przyszły.
Powrót do góry
Magog
epka analogowa

PostWysłany: 19.10.2010, 19:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Świat : www.lasercd.com - witryna Laser's Edge. Fajny wybór CD i DVD od fusion po metal, do tego co chwila jakieś smakowite wyprzedaże.

Tego adresu nie polecam. Miesiąc temu zamówiłem i zapłaciłem za kilka płyt. Przysłali dosyć szybko ale o jedną płytę za mało. Moje pytania o tą brakującą płytę ignorują.
Powrót do góry
Magog
epka analogowa

PostWysłany: 19.10.2010, 19:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktoś już pisał o tym w innym wątku. Ale nie tu, więc przypomnę.
http://www.amazon.co.uk
Teraz za zakupy za ponad 25 funtów wysyłka do Polski za darmo.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: