Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Polecane sklepy i e-sklepy
Goto page 1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 17.09.2010, 09:37    Post subject: Polecane sklepy i e-sklepy Quote selected Reply with quote

Ostatnio szukałem jakiegoś dobrego, niemieckiego sklepu z rockiem, żeby sprowadzić kilka płytek, ale jakoś poszukiwania nie wyszły. Pomyślałem, że w sumie pożyteczne by było, gdybyśmy zrobili spis różnych sklepów. Ja znam tylko sklepy w Warszawie, ale z chęcią dowiedziałbym się co "zwiedzać" będąc w innym mieście w Polsce albo skąd z zagranicy sprowadzić rzadsze płyty.

Proponuję utworzyć listę dobrych sklepów, antykwariatów i e-sklepów w Polsce i za granicą. Zachęcam do dodawania własnych, choćby krótkich wpisów (tych siedzących w innych częściach świata również Wink).
Fajnie by było, gdyby oprócz samych adresów wpisać jakieś wady i zalety, cechy szczególne sklepów.

POLSKA

Internetowe

- www.FAN.pl - największy polski sklep internetowy. Częste przeceny, wygodny system obsługi i gromadzenie zamówień do czasu, gdy my sobie zażyczymy wysyłkę. Mało aktualna baza rzadszych płyt lub ich brak, podczas gdy można je swobodnie zamówić u konkurencji. Ceny rzadszych płyt albo importowanych z Japonii stale rosną (mini-lp Columbii kosztowały 2-3 lata temu ok 80zł, dziś ok. 140zł).

- www.gigant.pl - duży wybór muzyki popularnej, ale również sporo perełek rockowych i jazzowych w całkiem przyzwoitych cenach. Sprawna realizacja zamówień, najczęściej nie więcej niż kilkanaście dni/miesiąc. Możliwość odbioru osobistego w centrum Warszawy. Przeceny wyłącznie, gdy urządza je wydawca płyt.

- www.merlin.pl - podobnie jak Gigant, ale dłuższy czas realizacji na rzadkości. Często wysokie ceny.

Warszawa

- Antykwariat Muzant, Warecka 4/6 (róg Świętokrzyskiej i Nowego Światu, wejście przez podwórko) - duży wybór LP, głównie używanych, podział na rock/progrock, jazz/jazzrock, funk/soul, polskich artystów oraz krajowy/regionalny. Duży wybór CD, głównie używanych - spory dział z rockiem, progiem i hardem, muzyką polską i jazzem/jazzrockiem - często dostawy, ceny najczęściej rozsądne. Pojawiają się również wydania japońskie, DVD, jest też spory zbiór starej literatury, nieliczne VHS-y.
www.muzant.pl

- Megadisc, ul. Nowy Świat 52 (wejście przez podwórko) - rock, progrock, psychodelia. hard'rock, metal. Spory wybór LP i duży CD z tych gatunków. LP starannie opisane, najczęściej pierwsze pressingi z "lepszych krajów", zadbane, ale bardzo drogie. CD większości od 50 złotych w górę - spory wybór rzadkości, szybko pojawiają się nowe wydania. Możliwość sprowadzania na życzenie przez internet.
www.megadisc.pl

Poznań

- Multikulti, Rynek, na rogu ul. Żydowskiej i Wielkiej - bardzo duży wybór CD jazzowych, zwłaszcza z wytwórni ECM i Tzadik oraz nowości.
www.multikulti.pl
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 18.09.2010, 11:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Świat : www.lasercd.com - witryna Laser's Edge. Fajny wybór CD i DVD od fusion po metal, do tego co chwila jakieś smakowite wyprzedaże.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Andy
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 18.09.2010, 14:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

http://www.deepdiscount.com/

Potezny wybor plyt cd i dvd po chyba najnizszych na necie cenach. Na terenie Stanow darmowa wysylka.

I jeszcze dwa sklepy ze starym rockiem progresywnym, w ktorych najczesciej sie zaopatruje:

http://synphonic.8m.com/index.htm
http://www.hicom.net/~dlarson/

Maja praktycznie wszystko co sie ukazalo i jest dostepne w sprzedazy, a czesto tez rzeczy, ktorych nigdzie nie mozna dostac. Doug Larson sprzedaje tez rzdkie uzywane plyty winylowe a w Syn-phonic mozna kupic nowe winyle. Obydwu wlascicieli znam osobiscie. Very Happy

Warto zajrzec tez do:

http://www.waysidemusic.com/
http://www.forcedexposure.com/ (bardzo duzy wybor plyt z calego swiata)
http://www.kinesiscd.com/
http://www.rockadrome.com/superstore/index.php

Sklep w Grecji, w ktorym kilka razy trafilem na atrakcyjne przeceny:

http://www.lpcdreissues.com/catalogue/SearchandList.php?hotdeal=-1
Procella
album CD

PostPosted: 20.09.2010, 18:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam pytanie do osób, które kupowały kiedyś w Fan.pl płyty "pomarańczowe", czyli te na specjalne zamówienie, gdzie trzeba wpłacać kaucję. Jak to dokładnie wygląda i ogólnie osochozi?

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Back to top
mir
remaster

PostPosted: 20.09.2010, 22:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andy wrote:

Potezny wybor plyt cd i dvd po chyba najnizszych na necie cenach. Na terenie Stanow darmowa wysylka.

Prawda jest co pisze Andy, ale uwaga. Wlasnie czekam na realizacje zamowienia z powyzszego. Po raz n-ty po starannym wyborze plyt, ktore rzekomo sa na stanie, po zlozeniu zamowienia okazuje sie, ze ich nie ma i trzeba czekac. Tydzien, dawa, trzy - czasem sam sklep anuluje zamowienie bo "naklad sie wyczerpal" Confused

pzdr

mir
Back to top
View user's profile Send private message
Peter Hammill
album CD

PostPosted: 20.09.2010, 23:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:
Andy wrote:

Prawda jest co pisze Andy, ale uwaga. Wlasnie czekam na realizacje zamowienia z powyzszego. Po raz n-ty po starannym wyborze plyt, ktore rzekomo sa na stanie, po zlozeniu zamowienia okazuje sie, ze ich nie ma i trzeba czekac. Tydzien, dawa, trzy - czasem sam sklep anuluje zamowienie bo "naklad sie wyczerpal" Confused

pzdr

mir

Typowe...Jest bardzo wiele zagranicznych sklepów (choćby na Ebayu) które działają w taki właśnie sposób. Na stronie masz całą paletę płyt w cenach śmiesznie niskich, że tylko zamawiać (20-25zł), na składzie jest kilka czy kilkanaście egzemplarzy danego tytułu (tak wynika z informacji). Po czym jak już się zamówi, to nagle - BACH! - okazuje się, że akurat tych tytułów nie ma i sprzedawca musi je dopiero sprowadzić. Normalka.
Pół biedy jak człowiek poczeka te 2-3 tygodnie, ale towar otrzyma i będzie w stałym kontakcie ze sprzedawcą. Gorzej jak towaru jednak nie otrzyma, bo wówczas jest tylko przykre rozczarowanie.

Zabrzmi to trochę jak przechwałka, ale z doświadczenia wiem, że jak w internecie ktoś sprzedaje bardzo tanio płyty, to w większości przypadków coś musi być nie tak. Jakiś czas temu, dla przykładu - zamówiłem CD grupy The Sonics za bardzo małe pieniądze (płyta nowa, zapieczętowana), jeśli mnie pamięć nie myli było to ok. 30zł - wydanie Sundazed, czyli raczej droga wytwórnia. Oczywiście płyta nigdy nie przyszła, a sprzedawca nie odpowiedział na żadną z moich wiadomości. Szczęśliwie dostałem zwrot pieniędzy.

Aha, jeszcze jedno - żeby było zabawnie, to niedawno zamówiłem dwa tytuły bezpośrednio z Sundazed i przyszły...po jakiś 2-3 tygodniach, bo...pracownicy jakoby nie otrzymali potwierdzenia mojej wpłaty. Czyli troszkę na te dwa kompakty poczekałem, a oni trochę sobie za wysyłkę liczą, bo, bagatela - jakieś 11 dolarów.
abraxas
epka kompaktowa

PostPosted: 21.09.2010, 00:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Procella wrote:
Mam pytanie do osób, które kupowały kiedyś w Fan.pl płyty "pomarańczowe", czyli te na specjalne zamówienie, gdzie trzeba wpłacać kaucję. Jak to dokładnie wygląda i ogólnie osochozi?

Zapewne chodzi o zaliczkę stosowaną przy niektórych płytach z długim terminem oczekiwania lub ciężko dostępnych , jeśli dobrze pamiętam około 30% całości zamówienia.
Back to top
Andy

PostPosted: 21.09.2010, 01:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z Deep Discount nie jest tak zle. Plyty u nich kupuje od co najmniej 10 lat i jak do tej pory zrealizowali 90 - 95% moich zamowien. Mir przy ostatnim zamowieniu mial po prostu pecha.
3-4 miesiace temu zamowilem u nich 15 plyt dla jednego z Forumowiczow. Po tygodniu dostalem maila, ze dwie z zamowionych plyt sa juz OOP i zamowienie nie moze byc w calosci zrealizowane. Otrzymalem 13 plyt, a za jakies 3 tygodnie...jendna z tych, ktora rzekomo byla juz OOP. Cool

Pozd.
mir
remaster

PostPosted: 21.09.2010, 01:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Andy, to ja musze miec chronicznego pecha. Kupuje u nich dopiero od 4 lat i, jak napisalem, po raz n-ty mam ta sama sytuacje. Cos mi sie zdaje ze ten problem z nimi wystepuje tak co drugie zamowienie Mad . Moze po prostu tytuly jakich mi sie zachciewa, nie sa az tak popularne jak inne Confused

pzdr

mir
Back to top
Andy

PostPosted: 21.09.2010, 03:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

mir wrote:
Moze po prostu tytuly jakich mi sie zachciewa, nie sa az tak popularne jak inne Confused

I to jest prawdopodobnir glowny powod problemow DD ze zrealizowaniem Twoich zamowien Rolling Eyes . Trzeba sluchac prostego rocka i problemow nie bedzie. Wink
Procella
album CD

PostPosted: 22.09.2010, 12:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

abraxas wrote:
Procella wrote:

Zapewne chodzi o zaliczkę stosowaną przy niektórych płytach z długim terminem oczekiwania lub ciężko dostępnych , jeśli dobrze pamiętam około 30% całości zamówienia.

Ale jak to dokładnie przebiega? Dostaję jakieś specjalne wskazówki i informacje? I co z tymi pieniędzmi, czy przepadają, jeżeli płyty np. nie uda im się sprowadzić?

http://www.lastfm.pl/user/Wurunzimu
Back to top
Peter Hammill
album CD

PostPosted: 22.09.2010, 13:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

O właśnie - nie tak dawno zamówiłem płytę Spriguns 'Time Will Pass'. Na stronie widniało jak wół - 5 egzemplarzy dostępnych - a dzisiaj otrzymałem maila, że sprzedawca się pomylił i że tytuł jest już niedostępny i że mogę u nich kupić pierwszy CD. Niech się w nos pocałują. 'Revel, Weird & Wild' już mam.
Kupowanie przez internet to loteria, ale niestety nie ma innej możliwości. A w każdym razie ja nie mam innej możliwości.
abraxas
epka kompaktowa

PostPosted: 25.09.2010, 15:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Procella wrote:
abraxas wrote:
Procella wrote:

Ale jak to dokładnie przebiega? Dostaję jakieś specjalne wskazówki i informacje? I co z tymi pieniędzmi, czy przepadają, jeżeli płyty np. nie uda im się sprowadzić?

Dostajesz dane konta bankowego i wpłacasz, jeśli zamówiłaś kilka-kilkanaście pozycji, to część na pewno przyjdzie i ta zaliczka na pewno nie przepadnie. Ja tylko raz tam kupowałem i wszystkie zamówione pozycje przyszły.
Back to top
Magog
epka analogowa

PostPosted: 19.10.2010, 19:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Świat : www.lasercd.com - witryna Laser's Edge. Fajny wybór CD i DVD od fusion po metal, do tego co chwila jakieś smakowite wyprzedaże.

Tego adresu nie polecam. Miesiąc temu zamówiłem i zapłaciłem za kilka płyt. Przysłali dosyć szybko ale o jedną płytę za mało. Moje pytania o tą brakującą płytę ignorują.
Back to top
Magog
epka analogowa

PostPosted: 19.10.2010, 19:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ktoś już pisał o tym w innym wątku. Ale nie tu, więc przypomnę.
http://www.amazon.co.uk
Teraz za zakupy za ponad 25 funtów wysyłka do Polski za darmo.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum