Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budka Suflera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cure
digipack

PostWysłany: 20.10.2010, 10:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Dostałem w prezencie Cień wielkiej góry, tę nową reedycję cd. Wydanie jest ok. Nie mam nic do zarzucenia. A płyta jest bardzo dobra - świetne, rockowe brzmienie i bardzo interesujące linie melodyczne do bardzo oryginalnych tekstów. 7/10. Dobre, bo polskie. Wink Polecam Idea

I wreszcie jakaś normalna opinia, pisana z pozycji normalnego człowieka lubiącego muzykę, a nie z pozycji fetyszysty.

Dziękuję za ten rozsądny głos!!

Pozdrawiam,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 20.11.2010, 23:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oglądałem bardzo dokładnie kilka reedycji będąc w Empiku. Nie zauważyłem żadnych błędów w oprawie graficzej, zaś same albumy są całkiem ładnie wykonane. Przed zakupem zatrzymała mnie jedna rzecz: jak właściwie jest z jakością brzmienia tych remasterów?
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.11.2010, 23:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Quasarsphere napisał:
Oglądałem bardzo dokładnie kilka reedycji będąc w Empiku. Nie zauważyłem żadnych błędów w oprawie graficzej, zaś same albumy są całkiem ładnie wykonane.

Jeśli oglądałeś tak dokładnie i nie zauważyłeś, jak wygląda "Ona przyszła prosto z chmur", to radzę skoczyć do okulisty Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 20.11.2010, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hehe, tej akurat nie było na półce Smile
Powrót do góry
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 21.11.2010, 18:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Quasarsphere napisał:
Oglądałem bardzo dokładnie kilka reedycji będąc w Empiku. Nie zauważyłem żadnych błędów w oprawie graficzej, zaś same albumy są całkiem ładnie wykonane. Przed zakupem zatrzymała mnie jedna rzecz: jak właściwie jest z jakością brzmienia tych remasterów?

Ja mam tylko "Cień wielkiej góry" i brzmieniowo jest świetnie. Co prawda w komentarzach w Empiku ktoś pisał, że to brzmi "obrzydliwie", ale podejrzewam, że tak tylko mogą stwierdzić Ci fani, którzy 20 lat słuchali winyla i nie akceptują najmniejszych zmian czy poprawek Wink (bo jak powszechnie wiadomo: lubimy tylko te piosenki, które znamy Very Happy).
mir
remaster

PostWysłany: 22.11.2010, 03:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja mam do Szanownego Kolezenstwa pytanie o zdanie Smile

Otoz wiele lat temu szarpnalem sie na znana chyba wszystkim antologie:

Oprocz tego, plyty pozniejsze, czyli post '99, mam w osobnych wydaniach, plus te wszystkie koncerty w Carnegie H itd. Czy jest sens inwestowac w ten nowy box? Niby cena niezwykle przystepna jak na ilosc CDkow, remastery itp. Ale cholerka, i tak nie slucham Budki zbyt czesto, wiec miec tylko po to zeby miec? czy jest jednak cos, co przemawia zdecydowanie na korzysc nowego zbioru?

pzdr

mir
Powrót do góry
rockowy
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.11.2010, 09:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli oczekujesz bonusów i dobrego brzmienia, to nic nie przemawia za nowym boxem Smile Twoja "Antologia" ma wszystko, co powinna - a do tego całe mnóstwo niepublikowanego materiału, którego nigdzie indziej nie ma i raczej nie będzie Smile
abraxas
epka kompaktowa

PostWysłany: 22.11.2010, 13:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Box kosztuje ok 280zł. Szkoda, ze nie jest podzielony przynajmniej na pół.

A brzmienie? Wygląda na to, że zarówno płyty w boxie jaki i te wydane pojedynczo mają ten sam "mastering", opierający się na poprzednich wydaniach CD.
Albowiem:

Cytat:
W Teraz Rock perkusista Budki Tomasz Zeliszewski zapowiada m.in. wznowienie na winylu wszystkich płyt zespołu.
Bazą mają być oryginalne taśmy Polskich Nagrań, obiecane grupie na wiosnę 2011. Szkoda, że do obecnych reedycji nie wykorzystano tych taśm; zapowiadany na koniec tego roku box pewnie też będzie bazował na wcześniejszych wydaniach. ( może przy okazji wydawania winyli pojawią się również wersje CD)
Ciekawe czym podpadły dwa nie wydane LP - Na brzegu światła i 1974-1984?
Szukałem w necie info na temat planowanych wznowień i nie znalazłem, czyli informacja papierowa czasem bywa górą

http://4.bp.blogspot.com/_Q2mCiQ4M3pk/TLICKgkZ6bI/AAAAAAAAAq4/mYMTYqlVFj8/s1600/budka+suflera+2010+text+b.jpg

Nie lepiej byłoby zaczekać te kilka miesięcy i skorzystać z oryginalnych taśm-matek?
Powrót do góry
mir
remaster

PostWysłany: 22.11.2010, 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Michale i abraxasie za wyrazenie opinii. Bede sie tego trzymal Exclamation Wink

pzdr

mir
Powrót do góry
abraxas
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.01.2011, 00:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nowy box jest już od pewnego czasu dostępny, więc nieśmiało zadaję pytanie, jakie są odczucia szanownych forumowiczów na temat boxów Budki Suflera? Jak dla mnie, opierając się na materiałach z sieci, wszystkie te trzy kompleksowe wydania mają wady:
- Antologia - nagrania z płyt w bardzo dowolny sposób pouzupełniane materiałem z innych płyt i źródeł, brak zachowania podstawowej zasady czyli materiał z danej płyty plus oryginalna okładka plus ewentualne bonusy
zdecydowana zaleta to obecność wielu rzadkich nagrań
- Leksykon - jeszcze gorszy misz-masz, nagrania z różnych lat wymieszane jak groch z kapusta

- Collection - oryginalne płyty, oryginalne okładki, ale zdumiewający brak płyty olimpijskiej, "1974-1984", żadnej extra płyty typu rarities, zero bonusów, w wyniku nie ma nawet "Jolki", "Nocy komety" i "Nie wierz nigdy kobiecie". Za to są dwie oddzielne płyty "Live at Carnegie Hall".

Czy te płytki chociaż dobrze brzmią? podobno są lepiej wydane niż te pokraki wydane w poronionych pudełkach SACD.
Powrót do góry
Cure
digipack

PostWysłany: 10.01.2014, 09:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio osłuchałem porządnie album Jest.
Mam mieszane uczucia w tyglu których jest miejsce na zachwyt (To moja pieśń, Taniec cieni, Skazani na ten czas, Spóźniamy się), ale i na odrazę i niesmak (Nad brzegiem tęczy, Doganiaj).
Problemem płyty jest jej długość, czego wynikiem jest wepchanie zapewne wszystkiego co nagrali do tego wora. Na płycie jest i ciężki (konkretnie ciężki) rock, porządny pop, nieporządny pop, a nawet jakieś ocierki o disco.
Gdyby zostawić utwory 1-7 oraz 13 i 14 (15, 16 - to anglojęzyczne wersje wcześniejszych piosenek, z czego Breathing you jest w nieco innej wersji niż Taniec cieni) - to wyszedłby album, który swobodnie można by stawiać obok klasycznych, największych dokonań zespołu.
Podsumowując - ogólny obraz płyty nie jest zły, jest średni.

Muszę jeszcze poznać album Zawsze czegoś brak - i mógłbym przystąpić do strzelanki.
Powrót do góry
Cure
digipack

PostWysłany: 11.01.2014, 21:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:

Muszę jeszcze poznać album Zawsze czegoś brak - i mógłbym przystąpić do strzelanki.

Skłamałem. Jeszcze nie znam Na brzegu światła.
Powrót do góry
Cure
digipack

PostWysłany: 16.01.2014, 08:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobno ma się nowa płyta Budki ukazać. Ostatnio wydają w cyklu 5 letnim.
Dwa nowe utwory dostępne są na tubie.
Tylko dla orłów:
http://www.youtube.com/watch?v=yl4EZlLT2lk

Stąd do gwiazd:
http://www.youtube.com/watch?v=IGAqW8-stPk
Powrót do góry
Sheik Yerbouti
album CD

PostWysłany: 16.01.2014, 09:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Orłach podoba mi się zwrotka, a dalej średnio, a w tym drugim najpierw średnio, a refren niezły. Ogólnie mam wrażenie, że oba numery już w ostatnim czasie mieli w repertuarze, tylko tytuły inne były Wink. Brzmienie jakieś kiepskie i płaskie tylko, gitarka coś tam ledwo pitoli, chórek chyba śniadania nie jadł - a może głośniczki w komputerze mam przytkane Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cure
digipack

PostWysłany: 16.01.2014, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sheik Yerbouti napisał:
Ogólnie mam wrażenie, że oba numery już w ostatnim czasie mieli w repertuarze, tylko tytuły inne były Wink.

Cóż, grają najwidzoczniej dla inżynierów Mamoniów Smile

Brzmienie mi się podoba. Budka na przestrzeni lat miewała bardzo średnio brzmiące albumy, tu jest zdecydowanie dobrze pod tym względem - przynajmniej dla mnie.
Muzycznie oba numery są całkiem niezłe. Cug w formie (dla mnie jeden z lepszych polskich wokalistów).
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

Skocz do: