Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Budka Suflera
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Crowley
digipack

PostPosted: 20.01.2014, 21:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiem czy wiecie ale wp.pl donosi, że muzycy Budki potwierdzili informacje o planach zakończenia działalności zespołu w tym roku.
Back to top
View user's profile Send private message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 20.01.2014, 21:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

smutno...

http://artrock.pl/
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 20.01.2014, 21:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardziej pasuje mi inne słowo... Nareszcie.
Lubię ich ale lata lecą a rozmienianie legendy na średniej jakości chałturę to nie jest dobra droga.
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 20.01.2014, 21:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Lubię ich ale lata lecą a rozmienianie legendy na średniej jakości chałturę to nie jest dobra droga.

Zgadzam się, nie lubię ostatnich płyt. ALE koncerty ze starym repertuarem wypadały im znakomicie. W 2012 byłem w Szarlotce i wspominam ten występ bardzo miło.
Back to top
Gacek

PostPosted: 20.01.2014, 22:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja byłem w Niepołomicach i bez względu na charakter imprezy... 2 świetnych wokalistów, wokalistka, masa doskonałych utworów na koncie a oni grali bardzo krótko, Cugowski zamiast śpiewać coś nucił, przeciągał, repertuar kiepski na bis o zgrozo Bal.... który był grany 20 minut wcześniej. Zawiodłem się na nich.
Widziałem jakieś występy w necie i na zamkniętych koncertach wyglądało to lepiej ale i tak już czas iść na emeryturę. Dobrze że się zdecydowali.
Można przecież się zając w wolnych chwilach wydaniem jakiegoś niedostępnego już materiału albo może jakieś koncertówki czy czegoś. Zajęcie sobie jakieś znajdą.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 20.01.2014, 22:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

2012 - impreza z okazji jubieuszu jakiegos miejscowego banku - za darmochę, dla wszystkich chętnych, jako support Ewa Farna (groza...). Grali dwie godziny, pelny full wypas the best of, prześpiewalem z wokalistami prawie wszystkie piosenki. Wróciłem uchachany i zadowolony jak rzadko. Dali radę. Szkoda, że kończą karierę.

Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 20.01.2014, 22:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=kTfRivIEcdQ

Tu krótkie streszczenie z Charlotty poglądowo (początek, potem jest Uriah Heep Smile ). Dodam, że wychodząc z amfiteatru słyszałem gościa narzekającego, że koncert był do dupy, bo grali jakieś nieznane piosenki i nie było Tanga. Smile
Back to top
Dżejdżej
epka analogowa

PostPosted: 21.01.2014, 06:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przed prawie czterdziestu laty (1975) widziałem ich w starym krośnieńskim WDK-u i wydaje mi się , że tamten skład -z Romkiem Lipko na basie i Ziółkowskim na gitarze -suitę Szalony koń zagrał brawurowo , choć wersja z 2012 ( którą mam na "amerykańskiej" płycie) też jest niezła.
A propos czy istnieją jakieś nagrania / bootlegi z tamtego okresu z wykonaniem tej suity - chętnie bym sobie przypomniał bo może moja pamięć mitologizuje już fakty Laughing
WOJTEKK

PostPosted: 21.01.2014, 08:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dżejdżej - A Ty też z Galicji?

Back to top
Koniu
epka analogowa

PostPosted: 21.01.2014, 09:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dżejdżej wrote:
(...)bo może moja pamięć mitologizuje już fakty Laughing
Twoja pamięć niczego nie mitologizuje, jest perfekcyjna. W owym czasie (mniej więcej) oglądałem ich na dwóch krakowskich występach (viva Galicja! ) Wink W tamtym składzie i tamtym repertuarze byli rewelacyjni. Niestety POPadli w komercję i poszli w TANGO, co im na dobre nie wyszło. Nie mam nic przeciwko komercji (bo przecież większości artystom chodzi o popularność i kasę) ale BS skończyła się dla mnie na płycie Czas czekania, czas olśnienia. Potem było popowo. No może Cisza i Jest zasługują jeszcze na uwagę.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sheik Yerbouti
album CD

PostPosted: 21.01.2014, 09:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po Ciszy była jeszcze zupełnie dobra i całkiem rockowa płyta Noc. Z tego, co pamiętam z wywiadów z zespołem "z epoki" to właśnie słaba sprzedaż tej płyty zdecydowała o tym, żeby iść w kierunku prostszych kawałków - stąd Nic nie boli tak, jak życie, a potem to już poszło siłą rozpędu Wink.

Ciekawe, czy ta informacja rzeczywiście okaże się prawdziwa - a nawet gdyby kończyć karierę można przez wiele lat jak Scorpionsi i wcale nie raz, jak np. Phil Collins Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Cure
digipack

PostPosted: 21.01.2014, 10:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Coś mi się wydaje, że będzie to zakończenie w stylu, o którym wspomniał Sheik - Scorpions.
Zobaczcie proszę, zespół ma wydać płytę na swoje 40-lecie. To jest jednak wydarzenie, tym bardziej, że Budka właściwie chyba nigdy nie zawiesiła działalności.
Z drugiej strony spójrzcie na rozpiskę koncertów na oficjalnej stronie zespołu - od marca do końca 2014 roku, grają po kilka koncertów w miesiącu. W tym zapewne jakieś z pompą (czyli z wątpliwej jakości choreografią miotających się tancerzy i scenek na poziomie teatrzyku szkolnego), które pokaże TVP.

Wracając do artystycznego poziomu Budki. Do Czasu Czekania - esktraklasa, do Nocy - bardzo dobrze. Od Nic nie boli - zazwyczaj dobrze i średnio z okresowymi wzlotami na poszczególnych utworach, ale zdecydowanie nie można powiedzieć, że źle.

Ja lubię Nic nie boli, Bal, Jest. Słabo pamiętam Mokre oczy - mam mgliste skojarzenie, że to płyta bez jakiejkolwiek solówki, ale słuchałem ją pewnie ostatni raz w roku wydania 2002, 2003?
Nie znam tylko Zawsze, ale jak dorwę to osłucham, no i Mokre muszę sobie przypomnieć.

Jeszcze o hiciorach - Takie Tango i Bal - to naprawdę dobre utwory, tylko zarżnięte przez radio/tv. Ja w okresie największej popularności tych piosenek nie mogłem ich znieść. Wystarczyło, że poznikały z eteru, od razu stały się dla mnie lepiej zjadliwie.
Back to top
dziobak
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 21.01.2014, 10:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja się tylko pytam - dlaczego do cholery nie można w normalnej cenie kupić płyty Cień Wielkiej Góry? Czy naprawdę trzeba to sprzedawać w boxie za 270 zł?
Back to top
Cure
digipack

PostPosted: 21.01.2014, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

dziobak wrote:
Ja się tylko pytam - dlaczego do cholery nie można w normalnej cenie kupić płyty Cień Wielkiej Góry? Czy naprawdę trzeba to sprzedawać w boxie za 270 zł?

Ja większość dyskografii Budki mam na płytach wydanych przez Empik kilka lat temu. Były w cenach 25-30plnów.
Ostatnio Empik dwa razy rzucił płyty Budki po 9,90 na swojej stronie. Uzupełniłem znacząco dyskografię (po szybkim wyprzedaniu tych promocyjnych egzemplarzy, kilka wciąż jest dostępnych, ale po 20 z groszami). Aby zamknąć dyskografię brakuje mi Sopotu (który dobrze znam z alternatywnych źródeł) i Zawsze czegoś brak.

Edit: Dla pocieszenia dodam, że w tych rzutach po 9,90 nie było płyty, która Cię interesuje.
Back to top
Gacek

PostPosted: 21.01.2014, 11:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
2012 - impreza z okazji jubieuszu jakiegos miejscowego banku - za darmochę, dla wszystkich chętnych, jako support Ewa Farna (groza...). Grali dwie godziny, pelny full wypas the best of, prześpiewalem z wokalistami prawie wszystkie piosenki. Wróciłem uchachany i zadowolony jak rzadko. Dali radę. Szkoda, że kończą karierę.

No to pogratulować bo tego właśnie się po nich spodziewałem. W takim wypadku zdarzają im się koncerty dobre jak i bardzo słabe. To też nie jest dobry znak.

Quote:
http://www.youtube.com/watch?v=kTfRivIEcdQ

Tu krótkie streszczenie z Charlotty poglądowo

Za taki koncert Budki bym nawet chętnie zapłacił.

Pewnie ten koniec kariery to taki trochę chwyt bo jeszcze trochę będą męczyć bułę zanim wreszcie sobie dadzą na wstrzymanie. W sumie może nawet się przejdę jak będą grali w pobliżu, jak znowu zrobią badziewie to z czystym sercem będę mógł po ich aktualnej formie jechać.
Mam nadzieję jednak że się trochę zrehabilitują.

Quote:
Jeszcze o hiciorach - Takie Tango i Bal - to naprawdę dobre utwory, tylko zarżnięte przez radio/tv. Ja w okresie największej popularności tych piosenek nie mogłem ich znieść. Wystarczyło, że poznikały z eteru, od razu stały się dla mnie lepiej zjadliwie.

To są pomnikowe przykłady wspaniałych, stylowych acz prostych popowych piosenek (takich jak dziś nikt za bardzo nie potrafi zrobić). Zarżnięte zostały przez radio ale i przez sam zespół. Ja tego nie potrafię pojąć w żaden sposób dlaczego rypią te kawałki po 2 razy na koncercie. To już nie można zostawić na bis np Noc Komety tylko grać po raz kolejny to samo?
Oni mają tyle kilerskich kawałków że mogli by grać całą noc, 3 osoby się za mikrofonem zmieniają non stop, grają same spokojne rzeczy i jak się wydaje że koncert się rozkręca to mówią dziękuje do widzenia. Nie rozumiem. Kult w tym samym miejscu pomimo że 2 razy brakło prądu łoił chyba dobrze ponad 2 godziny i leciało samo gęste a nie tylko "Gdy nie ma dzieci".
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Next
Page 3 of 16

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum