Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pink Floyd
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89, 90  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 31.08.2017, 02:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście masz rację - bo z tego co opisałeś była to prawdziwa multimedialna uczta a z koncertami , zwłaszcza stadionowymi , różnie to bywa.
Moonchild
epka analogowa

PostWysłany: 04.09.2017, 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktoś wie w jakich kinach będzie puszczany Gilmour? konkretnie mam na myśli Kraków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 06.09.2017, 12:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Multikino.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 22.09.2017, 15:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pięć lat temu była u nas ciekawa rozmowa na temat tego czy w latach 80. „The Final Cut” było zaprezentowane przez kogoś w całości. Wątpliwości były w przypadku audycji Tomka Beksińskiego z 1987 roku. No i wyjaśniło się. On także nie zaprezentował płyty w całości – pominięto rzecz jasna „Get Your Filthy Hands Off My Desert”. Przypadkowo trafiłem na ten krótki fragment audycji Tomka Beksińskiego z marca 1998 roku. Wyjaśnia w nim, dlaczego pominął „Get Your Filthy Hands Off My Desert”.

https://www.youtube.com/watch?v=MHOyWCFMZuU

Prawdopodobnie po raz pierwszy w całości zaprezentowany został w radiu 13 maja 1990 roku. Była to audycja Tomasza Szachowskiego ,,Wieczór płytowy''. Gościnnie wystąpił wtedy w studiu Wojciech Leśniak. Wtedy padły zresztą słowa, że jest to pierwsze odtworzenie tego albumu w całości w polskim radiu.
Włodek
epka kompaktowa

PostWysłany: 22.09.2017, 16:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na filmie Tomasz Beksiński wyraźnie przetłumaczył tytuł Get Your Filthy Hands Off My Desert jako Zabieraj parszywe łapska od mojego deseru gdy tymczasem chyba powinno być "pustyni" bo jest jedno s. Niewątpliwie Tomasz był świetnym tłumaczem i zakładam, że ja się mylę, ale wolałbym mieć pewność.

Jerzy Janiszewski na 100% prezentował płytę w Trójce w godzinach południowych, ale czy w całości to nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 22.09.2017, 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie chodzi o pustynię. Tekst dotyczy m.in. wojny afgańskiej, więc... Rolling Eyes
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.09.2017, 19:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Włodek napisał:
Na filmie Tomasz Beksiński wyraźnie przetłumaczył tytuł Get Your Filthy Hands Off My Desert jako Zabieraj parszywe łapska od mojego deseru gdy tymczasem chyba powinno być "pustyni" bo jest jedno s. Niewątpliwie Tomasz był świetnym tłumaczem i zakładam, że ja się mylę, ale wolałbym mieć pewność.

Intuicja podpowiada mi, że Beksiński mógł tu puścić oko do ucha słuchacza.
Coś na zasadzie Majstra od tapet, z którym mieszka Majkel. Wink
Cure
digipack

PostWysłany: 26.05.2018, 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aż dziw, że nikt z Was o tym nie nawijał. Przecież tyle tu fanów PF.

http://ultimateclassicrock.com/nick-mason-saucerful-of-secrets-band/

Próbka z koncertu:

https://www.youtube.com/watch?v=U3dorVXtHX8

Oj miernie tu musiało być, jak mnie nie było.
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 27.05.2018, 20:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na jesieni będzie europejska trasa, nawet zahaczą o kraj ościenny. Mnie to średnio kręci, bardziej jako tribute band niż coś poważnego. Ale miło, że Masonowi się jeszcze na stare lata zachciało.
Cure
digipack

PostWysłany: 28.05.2018, 06:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Ale miło, że Masonowi się jeszcze na stare lata zachciało.

I trzeba przyznać, że nawet daje radę. Nigdy wybitnym perkusistą nie był, obstawiam również, że nie trenował przez ostatnie lata zbyt intensywnie - a na klipach zadziwiająco żywotny.
Powrót do góry
Tarkus

PostWysłany: 28.05.2018, 07:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie nie robił nic specjalnego od trasy "The Division Bell" nie licząc okazjonalnych featów u Gilmoura i Watersa, więc baterie powinien mieć naładowane pod korek Wink
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 30.05.2018, 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu jest cały ten Mason z Londynu - kurde, świetne to jest!

https://www.youtube.com/watch?v=sM-VT5cIzxM
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 30.05.2018, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mason naprawdę daje radę. Punkt dla niego.

Ostatnio przypomniałem sobie po wielu latach przerwy Radio K.A.O.S. Watersa i żeby nie pisać zbyt wiele o nudzie, napiszę tylko, że mocno sobie przewartościowałem ten album i nie wiem czy kiedykolwiek zdecyduję się na ponowną stratę 3 cennych kwadransów życia. Jedynie The Tide Is Turning sprawia mi jako taką przyjemność i to nie tylko dlatego, że po nim następuje błoga cisza. Wink

Edit:
OK, mała poprawka, gdyby wyciąć wszystkie sceny z drętwawym Rogerem, to byłby to całkiem sympatyczny klip z lat 80.:
https://www.youtube.com/watch?v=VIBCPAWUEKM
WOJTEKK

PostWysłany: 30.05.2018, 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie się to cały czas podoba od 30 lat - a ostatnio nawet bardziej.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 30.05.2018, 22:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Mason naprawdę daje radę. Punkt dla niego...

Raczej dają radę inni - Mason nigdy nie windował PF, wręcz przeciwnie - to najsłabszy perkusista wśród "wielkich rocka" - we wszystkich odmianach. On był jednak sprytny - słabo gram?, to chociaż "ponamageruje" sobie bo Waters ma do tego dwie lewe ręce a Gilmour nie ma czasu - sesje zdjęciowe, wywiady, etc...

Cytat:
Ostatnio przypomniałem sobie po wielu latach przerwy Radio K.A.O.S. Watersa i żeby nie pisać zbyt wiele o nudzie, napiszę tylko, że mocno sobie przewartościowałem ten album i nie wiem czy kiedykolwiek zdecyduję się na ponowną stratę 3 cennych kwadransów życia. Jedynie The Tide Is Turning sprawia mi jako taką przyjemność i to nie tylko dlatego, że po nim następuje błoga cisza. Wink

Poważnie? Wyłączyłeś czas i kontekst? I swoją obecną niechęć do płyt dawnych progrockowców? Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89, 90  Następny
Strona 88 z 90

Skocz do: