Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Muzyka z Francji i krajów Beneluksu
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tux
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 20.12.2010, 22:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie doszły mnie głosy, że nie widać okładek - zupełnie nie wiem czemu, u mnie są. Widzi je ktoś jeszcze? (zaraz to poprawię)

Leptirze - Heldon i Jarre na 11, z elektroniką nie jest tak źle.

Gwoli rankingu drużynowego - do Gainsbourga zaliczyłem album z Birkin zaś do Magmy solówkę Vandera. Mam nadzieję, że nie nadużyłem Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 20.12.2010, 22:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziękuję za prowadzenie i cieszę się, że udało się wygrać z "materią" Very Happy.

Bartosz wrote:
Ale najbardziej cieszy mnie wysokie w sumie miejsce(15e o ile pamiętam) Association P.C. - Sun Rotation.

To faktycznie chyba jeden z najbardziej zaskakujących wyników. Zwłaszcza że w rankingu fusion ta formacje nie otrzymała ani jednego głosu Embarassed Wink.

Szkoda, że Ponty został tak "porozstrzeliwywany", ale piąte miejsce w klasyfikacji grupowej jest ok Smile.

edit
O cholera, teraz patrzę na przebieg pierwszej tury, a tam Atoll na pierwszym miejscu - nieźle Very Happy.
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 20.12.2010, 22:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie widać okładek Tuxie, nie widać ... (EDIT: O! Teraz już widać Smile)ale mimo to dzięki za podliczenie tej 2-etapowej batalii. Następnym razem pójdzie jak z nut! Wink

Leptir, nie ma co narzekać, Focusy robią za jazz-rock. A propos, Erika Truffaza nikt nie posłuchał? Tylko dlatego, że go nie było na liście?
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 20.12.2010, 23:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziękować, panie Tux Smile Wyniki w sumie fajne, aczkolwiek "Heresie" nieco za nisko...
View user's profile Send private message Visit poster's website
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 21.12.2010, 11:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Leptir, nie ma co narzekać, Focusy robią za jazz-rock. A propos, Erika Truffaza nikt nie posłuchał? Tylko dlatego, że go nie było na liście?

A no chyba, że tak... Smile Znam Truffaza, chyba najbardziej podoba mi się w wersji koncertowej. Nawet zastanawiałem się nad "Face-A-Face", ale później wyleciało mi z głowy.
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 21.12.2010, 16:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tux wrote:

Yer Blue wrote:
Z tego co zdązyłem zauważyc głosy były 4, ale średnia punktow blisko 30. O czyms to świadczy. Dzieki Procello, że tez dała maxa.

To bodaj najwyższa średnia w zestawieniu licząc pozycje z przynajmniej 3 głosami - 27.5.

I ten fakt sprawia mi wielka radosc. Kto zna tę płytę, odlatuje i świruje na jej punkcie. Tak wiec jesli ktos jeszcze tego nie słyszał - koniecznie nadrabiajcie!

Tux wrote:

PS. Doliczyłem poprawkę - nie wczytujcie się zanadto w poprzednie wyniki - jedna Magma (1001 centigrades) spadła, a druga nieco awansowała (debiut) i to trochę miesza w pozycjach.

Dziekuje za ta poprawke i jednoczesnie przepraszam za pomyłke. Dzieki temu Ange weszło do 20-tki rzutem na taśme Very Happy

Zauważyliście, że w drugiej dziesiatce każdy kolejny album z wyższej pozycji ma średnio punkt wiecej od poprzedniego Shocked Ścisk niesamowity. Kilkanascie takich punkcikow i "Caricatures" byłoby w top 10 Cool Strasznie żałuje, że nie napisałem recenzji, ale chyba jestem za mały na opis TAKIEJ plyty, bo chciałem to zrobić drobiazgowo. Kto wie, może ktos by sie skusił i tych kilkanascie punktow podarował Wink

Ale moimi cichymi zwyciezcami tego rankingu sa bez watpienia plyty Atoll i Earth And Fire. Totalnie sie tego nie spodziewałem Very Happy Earth And Fire na piątym Shocked To samo z siebie wyglada egzotycznie, tyyyle konkurencji, wszystkie Focusy w tyle. Szok.
A sukcesu Atoll nie potrafie sobie w ogole wyłumaczyc. Pamietam w roczniku 75 dostał głosy od Mirka, ode mnie i chyba tylko jeszcze od kogos, jakas marna 40 pozycja czy cos w tak srednim roczniku, a teraz, w takim towarzystwie... nie wiem, chyba faktycznie Wojtek ma jaks siłe przekonywania i on jest sprawca sukcesu. No i pierwsze miejsce w pierwszym etapie - czyli w rankingu własciwym. Po prostu Atoll wygrał. Very Happy

A co do tych Focusow to dziwnie wyszło, średni Hamburger wyżej od wstrzasajacej dwojki, nawet trudna Trojka wyżej.

Dzieki wszystkim i oczywiscie prowadzacemu. Kolejny udany ranking.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tarkus

PostPosted: 21.12.2010, 17:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja "Caricatures" znam, ale się tym nie podniecam - w porównaniu do "Synów Mandaryna" nie ma czym...
Yer Blue
remaster

PostPosted: 21.12.2010, 17:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ile razy słuchałes?
Back to top
Tarkus

PostPosted: 21.12.2010, 17:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

O, wyznajemy zasadę "ilość ponad jakość"? Wink) Nie pamiętam. Dwa-trzy razy. Nie podeszło, płyta poszła w piach.
Yer Blue
remaster

PostPosted: 21.12.2010, 17:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Żebys Ty wiedzaił ile i JAKIE płyty w moim przypadku poszły na spalenie na stosie po pierwszych przesłuchaniach. Dwoch, trzech, pieciu...np. Pawn Hearts, Palepoli, jedynka East Of Eden itd. Do niektórych rzeczy trzeba wrocic po dłuższym czasie, nawet na przekor siebie. Dlatego dziwi mnie taki szybki pas...
Back to top
Tarkus

PostPosted: 21.12.2010, 17:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam za mało czasu, żeby marnować go na płyty, które mnie kompletnie nie ruszają.
Tux
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 21.12.2010, 22:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
A propos, Erika Truffaza nikt nie posłuchał? Tylko dlatego, że go nie było na liście?

Podobnie jak Leptir zastanawiałem się nad jakimiś punktami dla Truffaza (fajna płyta - dzięki!), ale poznałem ten album tuż po wysłaniu mojej listy do Jakuza i nie chciałem zbytnio mieszać - zresztą jak czas pokazał moje ewentualne głosy i tak nic by nie zmieniły.

Yer Blue wrote:
Dziekuje za ta poprawke i jednoczesnie przepraszam za pomyłke. Dzieki temu Ange weszło do 20-tki rzutem na taśme Very Happy

Nie ma sprawy - mnie większe pomyłki się zdarzały Wink

Gwoli błędów - wszystko wskazuje na to, że brak okładek był spowodowany zabezpieczeniami przed hotlinkowaniem, których niestety nie przewidziałem Embarassed
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 23.12.2010, 17:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tux wrote:
1. Magma 1181 pkt
2. Art. Zoyd 635 pkt
3. Univers Zero 547 pkt
4. Focus 405 pkt
5. Jean - Luc Ponty 348 pkt
6. Ange 318 pkt
7. Jean Michel Jarre 284 pkt
8. Gainsbourg 232 pkt
9. Association P.C. 223 pkt
10. Heldon 220 pkt
11. Atoll 214 pkt
12. Clan of Xymox 213 pkt
13. Earth & Fire 170 pkt
14. Eskaton 137 pkt
15. Supersister 126 pkt
16. Pulsar 124 pkt
17. Dun 122 pkt
18. Clearlight 117 pkt
19. Present 104 pkt

Jakby tak trzeźwo spojrzec to Ange zaliczył spory sukces: wyżej od Jarre'a, nie wiele niżej od Focusa. Żadna z plyt nie zawojowała w 10-tce gdyż głosy porozkładały sie na wszystkie 4. I nie widze w tym nic niesprawiedliwego, tylko zwyczajnie mamy inny gust i zabrakło nam jednomyslnosci.
Ciekawy jestem jak wielkie były różnice pomiedzy listami z pierwszego i drugiego etapu - prawdopodobnie minimalne. Ten dugi etap chyba wiec nie był potrzebny. Nie pojmuje co takiego niesprawiedliwego było w wynikach po pierwszej czesci, i czemu tak bardzo miał sie przysłużyc etap drugi. Wink Przeciez w wiekszosci głosowalismy na to samo, zastepujac tylko jakies drobnostki, które nie weszły do drugiego etapu płytami, które sie przedostały, ale tez dajac im jakies grosze typu 5 pkt. Zreszta troche z koniecznosci, a nie z jakiegos strasznego uwielbienia. Dla mnie pierwszy etap zostaje skończenie sprawiedliwy i miarodajny i postulowałbym o powrot do dawnej formy rankingu.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Page 18 of 18

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum