Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy talent do rocka sie dziedziczy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 02.01.2012, 11:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale co dokładnie? Co jest niesmaczne i nieetyczne?
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 02.01.2012, 11:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też się zastanawiam. Laska nagrała płytę w modnym klimacie retro, a że leci na nazwisku Rusowicz? Przecież to jej nazwisko. To tak, jakby glanować Kukulską, że korzystała z piosenek Anny Jantar.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esflores1
kaseta FeCr

PostWysłany: 02.01.2012, 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi mi o to. Może sobie spokojnie nagrać całą płytę w hołdzie z coverami, nazwisko też nie jest problemem, przecie to jej. Chodzi mi o anturaż, to nawet trudno nazwać stylizacją, to jest zwykłe rażące kopiarstwo, artystyczny plagiat. Wiesz, to mi przypomina takie występy goscia, który parodiuje głosem, różne znane osoby, ale on to robi z założenia. Pewnie to tylko moje spostrzeżenie lub mnie podobnych ale dziwi mnie to, że inni to "kupują". Lubię jeśli inni przetwarzają lub sie silnie inspirują, lecz zwykła kalka to atystyczna taśma produkcyjna.
Może za ostro to widzę i Ania zacznie robić coś po swojemu.
Tymczasem nawet porusza sie jak mama czy Mira - kryptopop Wink)))
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 02.01.2012, 12:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale: co z tego? Nie twoja bajka, nie kupuj. Przecież nie ma przymusu.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Indi
epka analogowa

PostWysłany: 02.01.2012, 12:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale Ania robi swoje rzeczy, ma swoją kapelę, która gra zupełnie inną muzykę (moim zdaniem nie do strawienia). A to, że nagrała tę płytę totalnie w klimatach swojej mamy, to dla mnie zaleta, nie wada. Poza tym Ania nie kryła się i nie kryje z tym "plagiatem". Druga sprawa, że jest mnóstwo zespołów, które grają niemal nuta w nutę tak, jak ich mistrzowie, vide choćby The Australian Pink Floyd czy inne cover bandy. W tym wypadku Ania wydaje mi się bardziej uprawniona do śpiewania piosenek mamy czy w stylu mamy - na jednej płycie, która ma być hołdem dla Ady. A Dweezil Zappa? Jak jego traktujesz?
esflores1
kaseta FeCr

PostWysłany: 02.01.2012, 13:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Muszę to jakoś doprecyzować, nie chodzi mi o dźwięki. Chodzi mi raczej o to, ze nie można tak sobie wchodzić w skórę martwego artysty i trzepać na tym kasę, tutaj chodzi mi o konkretne zachowania. Pewnie, ze nic mi do tego, chce sie tylko podzielić swoimi emocjami. Poszukam sobie co ona tam spiewa jeszcze (dzięki).
Dweezil bynajmniej nie upodabnia sie do ojca w ten sposób, inaczej miałby taką samą fryzurę i wąsy i "puszczał" podobne teksty do publiki. Jednak i tak mi sie wydaje, że nadchodzi już kres i Zappa "powinien" wykonać kolejna próbę "usamodzielnienia".
B.J.
box

PostWysłany: 02.01.2012, 13:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja to widzę tak, że Ania po prostu popularyzuje dorobek Mamy. Jeśli na tym zarabia to - no cóż - za każdą, a szczególnie za dobrą robotę kasa się należy.
pesada
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 18.02.2013, 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mozna odziedziczyc talentu do rocka, bo na rockmana sie wyrasta,
a to jest zalezne od srodowiska i kilku innych czynnikow, ale nie od genow.
Natomiast jak najbardziej mozna odziedziczyc talent do muzykowania,
ten trudny do zdefiniowania feeling, ktorego brak tak bardzo odczuwa wiele dzieciakow
zmuszanych przez rodzicow do bycia pianista, skrzypkiem, itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: