Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LIZARD - NOWY MAGAZYN PROGRESYWNY W POLSCE
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tryton65
longplay

PostWysłany: 29.12.2010, 11:33    Temat postu: LIZARD - NOWY MAGAZYN PROGRESYWNY W POLSCE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Wlasnie odebralem na poczcie nowy,pierwszy egzemplarz LIZARDa.
Piekny papier , i duzo proga.
Bonus dostalem-nowy Peter Gabriel-wielkie dzieki.Wiem ze jest nudny jak flaki z olejem ale to Peter .
W notatce o wystepie ELP mozna bylo dodac ze wyszedl 2Cd z wystepem z festiwalu besposrednio z konsolety.
Taki naprawde LIVE.
Dzieki za zastrzyk energii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LPD
epka analogowa

PostWysłany: 30.11.2011, 12:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam:

Wielkie muzyczne odkrycia

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,10731525,Wielkie_muzyczne_odkrycia.html
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.11.2011, 18:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LPD napisał:
Polecam:

Wielkie muzyczne odkrycia

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,10731525,Wielkie_muzyczne_odkrycia.html

Agnieszko, Michale - serdeczne gratulacje! Smile
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 30.11.2011, 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, fajna sprawa! Cieszę się i też gratuluję Very Happy
epka analogowa

PostWysłany: 01.12.2011, 10:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy Smile Nowy Lizard już w drukarni, więc za jakiś tydzień będzie dostępny (miejmy nadzieję...) Smile
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 02.07.2012, 08:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 2 tygodni przeglądam w wolnych chwilach ostatniego Lizarda. Znakomity jest tekst Okechukwu o siedmiu samurajach japońskiego rocka - b. lubię, kiedy meritum przyodziewa wyszukana forma. Polecam Exclamation
Inne artykuły jeszcze czekają na przeczytanie - a ciekawego jest wiele.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 02.07.2012, 09:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajna jest też dołączona płyta - sporo psychodelizującego folku. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że inspiracje The Strawbs są dość powszechne, przynajmniej w tej konkretnej wytwórni Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bobski66
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 07.07.2012, 22:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również prenumeruję ten kwartalnik i myślę, że już tak zostanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mad
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 06.09.2012, 20:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prenumeruję, nie mam tylko 1. numeru. Również chyba tak zostanie, nie widzę przeciwwskazań. Co prawda ostatnia płyta - bonus za prenumeratę mi nie podpasiła, ale zawsze się można wymienić.
Powrót do góry
Algernon
singel analogowy

PostWysłany: 17.12.2014, 14:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje pierwsze spotkanie z tym kwartalnikiem to numer 16.

Świetny bonus w postaci pełnoprawnego albumu na cd! Jeśli będzie się to powtarzało, to wyjdzie to na wielki +.

Pismo bardzo estetyczne, czytelnie poskładane, w bardzo przyjemnych barwach. Sam papier, jego jakość sprawiają że aż chce się je trzymać w dłoniach. Jednocześnie pismo jest dość sporego formatu - dla mnie raczej do czytania w domu. Dobrze że są wywiady - dużo wywiadów. Niestety tylko wywiad ze Steve Hillagem był dla mnie bardzo wciągający i interesujący, reszta była wg. mnie bardziej oklepana. Co do innych tekstów - ciekawe podejście jak choćby do psychodelicznego okresu twórczości Beatlesów, jednak sam tekst dla mnie nie do końca zjadliwy Momentami chaotyczny. No i mamy jeszcze świetny dział recenzje! w którym to oddzielnie omawiane są nowości, a oddzielnie wznowienia. Notki bardzo krótkie, przybliżające bardziej styl i gatunek grania aniżeli próbujące w jakiś sposób opisać samą muzykę. Dodatkowo przedstawiane tam albumy są, przynajmniej dla mnie, często nieznanymi wcześniej tworami, przez co z wielką chęcią po nie sięgam (choć występuje problem z dostępnością niektórych dzieł do sprawdzenia, zwłaszcza tymi polskimi, jednak większość WIMP posiada w swojej bazie).

Największym mankamentem wydają mi się częste błędy w druku czy składzie - niewydrukowana część zdania (biała kreska idą wzdłuż liter), liczne powtórzenia czy też okładka albumu Budki Suflera z przypisem "Clearlight" w wywiadzie ze Steve Hillagem.
Powrót do góry
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.12.2014, 23:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To tylko wierzchołek góry lodowej. Marnie widzę przyszłość "LIZARDA" - a szkoda.
Powrót do góry
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 22.03.2015, 11:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję stosować większą czcionkę w artykułach. Zdecydowanie ułatwiłoby to czytanie.
Powrót do góry
Algernon
singel analogowy

PostWysłany: 22.03.2015, 11:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mi czcionka nic a nic nie przeszkadza Smile

Bardzo dobry wywiad z byłym członkiem Genesis, słaby z Indian Summer.

No i ukłuło mnie określenie solowej kariery Petera Gabriela jako mniej artystyczna od choćby solowej kariery Hacketta.
Powrót do góry
Quasarsphere
epka kompaktowa

PostWysłany: 22.03.2015, 15:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do poziomu artystycznego to zgadzam się z kolegą powyżej, ale jeśli chodzi już o subiektywne podejście to zdecydowanie bardziej podoba mi się twórczość solowa Hacketta.
Powrót do góry
Arnold Layne
remaster

PostWysłany: 22.03.2015, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Algernon napisał:
ukłuło mnie określenie solowej kariery Petera Gabriela jako mniej artystyczna od choćby solowej kariery Hacketta

Nie czytałem, ale faktycznie to jest "kłujące" określenie.
A czy Redakcja - bądź Autor artykułu - odnieśli się do "artystyczności" solowej kariery Phila Collinsa?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: