Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

New Romantic i pokrewne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
remaster

PostWysłany: 09.11.2019, 23:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon napisał:
I&I napisał:
...Po latach to być może najlepsza płyta Marca i Balla...

Ano właśnie - być może najbardziej wartościowa płyta Soft Cell...ale jednak w prywatnej, sentymentalnej podróży, wciąż najlepiej wspominam ich "Non-Stop Erotic Cabaret".
Podobnie rzecz ma się z "Reproduction" The Human League - w ogóle ten zespół (jego muzyka) jest w moich oczach jakiś taki nieoczywisty / odsłaniający z każdym słuchaniem inne treści...

Obie wymienione przez Ciebie płyty są znakomite. Może być tak jak mówisz Very Happy

Ja b. lubię dwie pierwsze Human League, a Non Stop Cabaret to nawet uwielbiam Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.11.2019, 17:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I - tak, też uważam po latach, że "The Art of Falling Apart" to bodaj najlepsza, najbardziej dopracowana płyta Soft Cell, ale jednak największe hiciory były na debiucie. Smile A co do OMD - jasne "Architektura i Moralność" to absolutny klasyk, ale ja cenię prawie tak samo kolejną "Dazzle Ships" - tu z kolei umiejętne wykorzystanie dziedzictwa Krafwerku dało bardzo ciekawy efekt.

A ja dzisiaj sobie przypomniałem pre-stadionowy okres Simple Minds - jaki to był fajny zespół! Smile https://www.youtube.com/watch?v=OFrhtyV3mWM
I&I
remaster

PostWysłany: 11.11.2019, 17:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To mój ulubiony numer ze wspomnianej ery. Nawet go puszczałem w 1992 roku w Radiu Zet (kiedy była tam jeszcze wolność i anarchia).
Mam duży sentyment do tego bandu, ale największy do wczesnych płyt (ulubiona: Sons and Fascination). Skończyłem przygodę z nimi chyba w 1985 roku (Once Upon a Time).
To był naprawdę dobry zespół. Do starych ich płyt wracam nawet częściej niż innych romantyków Wink .

Simple Minds - In Trance As Mission
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.11.2019, 18:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sobie ich odpuściłem po Street Fighting Years, może nie bylo juz to new romantic, ale płyta jest przerewelacyjna. to co zrobili razem z Hornem w studiu to majstersztyk. Pamiętam, ze wyszła na wiosnę 1989 w okolicach Okrągłego Stołu i co się biedni radiowcy nabiedzili, zeby nie tłumaczyć tego "Lata Ulicznych walk". Zresztą nie dziwota, sytuacja była wtedy napięta jak baranie jaja. Każdy dmuchał na zimne. Dwa księża zginęli wtedy dziwną śmiercią, obaj powiązani z opozycją, istniało poważne podejrzenie, ze ich bezpieka zabiła.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 11.11.2019, 18:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na szczęście kurestwo się już kończyło.

Ta płyta gdzieś mi się obiła o uszy, ale to już był skok na mainstream i liczenie dularów. Tak ją wtedy odebrałem.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 11.11.2019, 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, mainstream, ale to i tak świetna płyta! A Sons And Fascination to zaraz następna najlepsza!

Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 11.11.2019, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja właściwie lubię wszystkie płyty Simple Minds od "Life in a Day" do "Street Fighting Years" - "Real Life" ma też fajne momenty ale jest straszliwie przeprodukowana. Później już jakoś nie chciało mi się śledzić dorobku zespołu, jeśli coś ważnego straciłem to chętnie nadrobię. Smile
esforty
album CD

PostWysłany: 11.11.2019, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
... "Real Life" ma też fajne momenty ... Smile

Pierwsza połowa płyty, jest wyraźniej konstruowana jako <skok na kasę>, za to taki z klasą.
A tak w ogóle, to płycie, w kraju naszym, pod górę ... przez pewną recenzję Rolling Eyes .
Leptir

PostWysłany: 12.11.2019, 08:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tuszę, że któryś z naszych guru ową recenzję popełnił. Czyżby Tomek Beksiński? Zdaje się, że nie był entuzjastą tej płyty...
WOJTEKK

PostWysłany: 12.11.2019, 09:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie był. Ja też nie jestem, bo słuchałem i nie spodobała mi się wtedy i ni chuchu

Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 12.11.2019, 10:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest to jakieś wybitne arcydzieło, ale po latach traktuję ją przychylniej niż kiedyś. Gdyby te numery pozbawić tej efekciarskiej, bombastycznej pop-produkcji to nie byłaby taka zła. Na żywo te kawałki prezentowały się całkiem nieźle.
esforty
album CD

PostWysłany: 12.11.2019, 10:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, to śp. Beksiński T. nie miał serca dla tego wydawnictwa, a wówczas to autorytet Jego z tych trudno podważalnych...
Zresztą, jak, powyżej widać, nie tylko on nie miał Wink
I&I
remaster

PostWysłany: 24.11.2019, 21:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WojteKK wspomniał w grze o mistrZOstwo świata o nim.

Nie miał hitów, zapomniany, ale potencjał był.

Brzmi to jak połączanie Ultravox, Visage, Gary Numan, Human League, ale z tego co się orientuję, to oni wszyscy się kotłowali w jednym Very Happy

Mnie się podobało bardzo. I podoba.

Newsreel

State of The Nation

Powrót do góry
I&I
remaster

PostWysłany: 14.12.2019, 22:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładnie nadają.

Ktoś na forum wspomniał o nich dobrze (Banana)

Wytrzymajcie więcej

PS Nie wiem dlaczego, ale mi się to kojarzy ze stanem wojemnym. Miałem 17 lat Wink
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 08.01.2020, 11:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- Gdzie te Łużniki Dave? Kręcimy się już trzecią godzinę w kółko. Ten sklep z walonkami widzę już chyba z piąty raz!
- Jak taki mądry jesteś to sam jedź! Nie moja wina, że się uparłeś na to mauzoleum Lenina. Pół dnia w kolejce, żeby jakiegoś śmierdzącego trupa oglądać!
- Wcale nie śmierdział! Poza tym to historyczna postać, wódz rewolucji…
- Rewolucję to tu będziesz miał, jak na koncert nie dojedziemy.
- O zobacz, tam jakiś koleś stoi! Podjedź, to spytamy o drogę.
- Ty pytaj, ja po ichniemu nie gadam…
- Czekaj, gdzieś tu mam rozmówki… o jest! Zdrawstwujtie! Mienia zawut Martin, Martin Gore. My angliskaja kamanda Depesz…
- Mówcie angielski, u mienia otiec KGB szpion, my angielski znać…
- O, super! Szukamy stadionu Łużniki, mamy tam koncert za godzinę…
- Za godzinę!? Eta Gagarinski Dystrykt, Łużniki oczeń daleko, korki w Maskwie bolszoje, niet wazmożno, nie da rady…
- Co robić!?
- Po co wam Łużniki! Nu jop jewo mat’! Ja Serioża, my tu z kamratami w Akademiku Łomonosowa mieszkamy, mamy elektoniczieskie ustrojstwo, gramy techno muzyku… Pajditie k’nam u nas wodka charoszaja…
- Dave, może faktycznie pójdziemy? To studenci, może ktoś będzie wiedział, jak się szybko na te cholerne Łużniki dostać?
- No nie wiem. To jakiś podejrzany typ…
- Daj spokój, chłopak jest wporzo, nawet trochę podobną stylówę do nas ma.
- No dobra, spytamy i lecimy dalej.
I rano, kiedy wszyscy się ocknęli i odgarnęli butelki po Stolicznej zmieszanej z paliwem rakietowym, okazało się, że na wielkim radzieckim magnetofonie „Romantic” kręciła się szpula nagranej taśmy…

https://www.youtube.com/watch?v=UlHM70lIAv8
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Strona 15 z 16

Skocz do: