Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

FLASH AND THE PAN

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 12.02.2011, 07:01    Temat postu: FLASH AND THE PAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Australijska grupa nowofalowa ( o "zabarwieniu" elektronicznym),którą pod koniec lat 70-tych założyli weterani australijskiego rocka (Easybeats) George Young(wokalista i klawiszowiec) i Harry Vanda(gitarzysta).
Brzmienie zespołu,oparte o syntezatory,uzupełnione charakterystycznym wokalem Younga (prywatnie - starszy brat innych znanych australijczyków Angusa i Malcolma Young) było dość
oryginalne.Choć nie zdobyli tak wielkiej sławy jak AC/DC,to ich nagrania,zwłaszcza dwa pierwsze albumy są interesujące-nie tylko na tle tego co działo sie w ówczesnej muzyce.Wybiegały w przyszłosc,dlatego z przyjemnoscią słucha się ich do dziś. Utwory takie jak Media Man są może nawet bardziej aktualne niż wtedy, natomiast Lights in the night to swoiste arcydzieło melorecytacji .Później to już różnie bywało ( raczej gorzej - równanie do popowej średniej lat 80-tych ) , ale co by nie powiedzieć o panu P.K. - chwała Mu za popularyzację drugiego albumu grupy - to naprawdę bardzo dobra płyta , która w innym przypadku nie przebiłaby się do słuchaczy.

DYSKOGRAFIA: Flash and the pan (1979)
Lights in the nights (1980)
Headlines (1982)
Early morning wake up call (1984)
Nights in France (1987)
Burning up the night (1992)

http://www.youtube.com/watch?v=oe5N_jXD9zI
http://www.youtube.com/watch?v=C_GqLMrwT-M&feature=related
I jeszcze jeden z wczesnych clipów gdzie wyrażnie widać , że George to rzeczywiście sławna familia Youngów
http://www.youtube.com/watch?v=3-q1H9N_u10
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 12.02.2011, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem nawet , ze pierwsze cztery są bardzo dobre, na "Headlines" są Psychole na Ulicy, a na "Early Morning" - "On The Road" i "Midnight Man". Poza tym - w życiu nie nazwalbym FATP grupą nowofalową. to pop, tyle, ze troche udajacy nową falę.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 12.02.2011, 18:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
w życiu nie nazwalbym FATP grupą nowofalową. to pop, tyle, ze troche udajacy nową falę.

Pewno masz rację - w tamtych czasach ( schyłkowe disco ) cokolwiek pojawiło się innego, wrzucano do tego pojemnego worka ( znam i takich co do niego wkładali nawet pierwsze solowe dokonania P.Gabriela ). Większość tych wykonawców i tak grała ( zwłaszcza później , w latach 80-tych ) lepszy lub gorszy pop , zaprawiony modną elektroniką.
FATP wyczuli ten moment jako jedni z pierwszych - a że znali swe rzemiosło songwriterskie od lat 60-tych, poszło to im tym zgrabniej.
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 13.02.2011, 10:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

,, dawno temu w akademiku ,przy czarodziejce gorzałce
przetłumaczyłem cały tekst Lights in the Night -
albo mi się tak wydawało Laughing
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 13.02.2011, 10:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piękny opis wszechogarniajacej nudy i zniechęcenia Very Happy

Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.02.2011, 14:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swego czasu "Headlines" nagrany za pośrednictwem Kaczkowskiego "Minimaxu" był często przez mój magnetofon katowany. Chętnie bym to dzisiaj nabył w jakiejś dobrej dźwiękowo formie - na CD lub winylu, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 13.02.2011, 16:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwróć sie do naszego kolegi z Antypodów - Mira, jeśli powódź i wichury go nie nadwyrężyły to moż Ci jakoś pomoże.

Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 14.02.2011, 06:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akukuuu napisał:
,, dawno temu w akademiku ,przy czarodziejce gorzałce
przetłumaczyłem cały tekst Lights in the Night -
albo mi się tak wydawało Laughing

Tak , teksty mieli fajne - mnie podoba się ten o kpt.Black , który na ciężkim kacu wziął balon meteo za chińską rakietę i nacisnął guzik - rozpętując wymianę atomowych ciosów ( California - z pierwszego albumu ).Także " Atlantis calling " to taka zgrabna historia archeologiczno-fantastyczna z gatunku zaginionych cywilizacji.
Muzycznie zaś bardzo lubię Headhuntera z drugiej płyty - to może nawet ich najlepsze dokonanie.
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 14.02.2011, 06:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:

Raczej kliniczny obraz depresji Sad
Leptir

PostWysłany: 14.02.2011, 10:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Zwróć sie do naszego kolegi z Antypodów - Mira, jeśli powódź i wichury go nie nadwyrężyły to moż Ci jakoś pomoże.

Dziękuję, ale nie będę zawracał Mirowi głowy, szczególnie po tylu kataklizmach jakie nawiedziły jego kraj (zaliczam do nich także brak w finale Australian Open Federera i Nadala Smile ). Znalazłem winylek FATP na niemieckim e-Bayu i właśnie zakupiłem... Smile
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.02.2011, 20:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dżejdżej napisał:
WOJTEKK napisał:

Raczej kliniczny obraz depresji Sad

Momentami jest to zbyt sarkastyczne jak na depresję.

Powrót do góry
Jakuz

PostWysłany: 14.02.2011, 20:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mir pewnie by załatwił ale czy z Australii to już inna sprawa. Sam posiadam CD z "Lights in the Night" dzięki niemu właśnie ale smyk jeden sprowadził to via Europa Cool
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 14.02.2011, 21:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
Mir pewnie by załatwił ale czy z Australii to już inna sprawa. Sam posiadam CD z "Lights in the Night" dzięki niemu właśnie ale smyk jeden sprowadził to via Europa Cool

Jeszcze poszperam po sieci, bo i LITN, i debiut przydałoby się mieć. Jak nie znajdę, to może w końcu Mira poproszę o pomoc. Swoją drogą ciekaw jestem nowych rzeczy z kangurolandu, zawsze miałem słabość do rocka z tamtych okolic.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.02.2011, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lights in The Night - szczególnie, a i debiut niezgorszy...

Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 15.02.2011, 05:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwa pierwsze albumy mam na podwójnym CD wydanym w 1997 przez Sony - a kupiłem to w polonijnym sklepie z płytami , przed wielu laty.
Debiutu nie znałem , był dla mnie wtedy nowością - ale teraz słucha mi się tego może nawet lepiej niż LITN (jest chyba lżejszy , bardziej popowy - choć to nie jest wcale przytyk). A utwór "Hole in the middle" to takie zgrabne skrzyżowanie Gabriela z Talking Heads co jak na '78 brzmi całkiem nieźle.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: