Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najpiękniejsze okładki płyt
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafalt104
longplay

PostWysłany: 01.05.2012, 19:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 01.05.2012, 20:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dudia napisał:
moim skromnym zdaniem neo-prog w pięknych okładkach przoduje

Nie tylko w okładkach, neo-prog przoduje we wszystkim! W kiczu i powielaniu tych samych tematów najbardziej.
rafalt104
longplay

PostWysłany: 02.05.2012, 14:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jedna z piękniejszych okładek .

Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 02.05.2012, 17:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okładka "Closera" rzeczywiście robi wrażenie, szczególnie znając historię Iana Curtisa i fakt, że płyta ukazała się już po jego śmierci. Kiedyś sądziłem, że to był sposób na uczczenie i także wykorzystanie losów Curtisa. Później jednak dowiedziałem się, że on zdążył jeszcze zaakceptować projekt graficzny - tym bardziej to wszystko niesamowite.
Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 02.05.2012, 18:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawa opowieść . Smile A ja kupując ją w 80's nawet nie zwróciłem uwagi na obrazek w środku . Właściwie wtedy mogłoby tam być cokolwiek . Ważne były dla mnie 2 napisy na górze albumu o których to się nasłuchałem , a jakże , a od kogo by innego jeśli nie Piotra Kaczkowskiego Wink
Powrót do góry
LPD
epka analogowa

PostWysłany: 04.05.2012, 08:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak sobie myślę o ulubionej (najładniejszej?) okładce...

Może przez sentyment do tej płyty, ale tą najładniejszą - jak dla mnie - chyba jest ta:

Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 04.05.2012, 09:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli weżmiemy sentyment pod uwagę to znajdzie ich się wiele . M.in ta działa na mnie sentymentalnie..........

Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 08.05.2012, 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 08.05.2012, 20:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 08.05.2012, 20:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eee tam... Hawkwindy jaskichś rewelii okladkowych nie zaliczyli.

To jest ciekawa okładka i ciekawa płyta.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
rafalt104
longplay

PostWysłany: 08.05.2012, 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Yourmaster
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 12.05.2012, 10:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako miłośnik fotografii Alfreda Stieglitza czy Henriego Bressona najbardziej cenię sobie tego rodzaju piękno (a przynajmniej jeżeli chodzi o okładki płyt):

A poza tym:

Rufin
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.05.2012, 13:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okładki płyt to setki, jak nie tysiące znakomitych prac. Trudno zatem wybrać z nich to, co chciałoby się pokazać innym - okładkową drużynę gwiazd.

Podobnie jak Yourmaster, przepadam za pracami fotograficznymi, oraz za okładkami jazzowymi, które często w prostej, typowej dla lat 60-ych formie, wprowadzają w klimat zawartej na płytach muzyki. Chętniej z tego względu wpatruję się w abstrakcyjny "bohomaz" oblekający wiele jazzowych wydawnictw, niż pociągnięty klasyczną kreską, bogaty w barwy i symbole obraz, zdobiący kolejny symph, tudzież neo-progowy album. Oczywiście również w rocku znaleźć można mnóstwo świetnych okładek. To także jeden z powodów, dla którego kupuje się płyty Smile

Osobną kwestią jest muzyka metalowa, która również może pochwalić się wsparciem znakomitych cover artów, często, za wyjątkiem black metalu, komiksowych w formie, jednakże prezentujących bardzo wysoki poziom. Nie każdy wszakże gustuje w takiej estetyce.

Skupię się jednak na fotografii, i na jazzie, wrzucając kilka rzeczy, które przyszły mi teraz do głowy. I pewnie wcale nie najlepszych rzeczy Smile

'62 '64 '65 1968 2002

I bonusik Wink
rafalt104
longplay

PostWysłany: 12.05.2012, 15:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ze mną problem jest tej natury że nie jestem fanem fotografii . Ani tej profesjonalnej ani prywatnej . Z Twojego zestawu jedynie te dwie panie zwróciły moją uwagę ; jedna na polu a druga pod wodą . Wink Wolę swoją bajkę okładkową i przykładowo chciałbym aby ktoś kiedyś nagrał muzę do tego obrazu ................
Powrót do góry
Rufin
epka kompaktowa

PostWysłany: 12.05.2012, 15:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To Beksiński, prawda? Okładki tego typu również lubię. Dzieło sztuki zawsze przyciągnie uwagę, niezależnie od tego jaki to rodzaj sztuki.

A pani na polu to z zestawu Yourmastera Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Skocz do: