Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3020, 3021, 3022 ... 3033, 3034, 3035  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akond
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 13.04.2021, 07:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie kiedyś polecono jako najlepszy Lonerism. Podszedł mi wtedy średnio, ale to generalnie "nie moja" muzyka. Innych już nie sprawdzałem.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.04.2021, 19:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
Moją uwagę przykuły ostatnio single Tame Impala. Nigdy nie słuchałem pełnego albumu, więc chyba czas to zmienić. Jakieś sugestie?

Dwie pierwsze. Moim zdaniem naprawdę dobre - szczególnie druga.

W temacie:

Muzyczna schizofrenia:

V.S.O.P - The Quintet - świetny koncert, numery konkretne, bez zbędnych dłużyzn, gęste, energetyczne granie - słucha się przednio

Apothecary - Apothecary - folk rock, psychodelia z początku lat 70-tych, po prostu ładne piosenki, całkiem urozmaicone

Cheap Trick - In Another World - porządny, rockowy album, taki numer w numer - zaskoczenie, że zespół w tym wieku potrafi nagrać tak świeży i żywiolowy album

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.04.2021, 22:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pink Floyd - The Division Bell

Można mówić różne rzeczy o tym wydawnictwie ale po latach smakuje chyba lepiej niż kiedyś. Piękna, dojrzała muzyka z lekkimi psychodelicznymi smaczkami. Coraz bardziej niedościgniony wzór dla współczesnych twórców a przecież to w katalogu Pink Floyd wcale nie jest wysoko pozycjonowane wydawnictwo.

Anathema - Judgement

Nie do końca mnie wygładzona Anathema rusza ale muszę przyznać że nawet jak czasem trochę brakuje uderzenia i trochę się dłuży to za chwilę zdarza się coś takiego jak tu:
https://www.youtube.com/watch?v=zeaK-GQcUgo
Poważny utwór, bardzo osobisty ale solo na końcu to lot w kosmos. Cudo.
Powrót do góry
Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 14.04.2021, 10:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwie świetne płyty.

Mam wielki sentyment do Division Bell. Pomijając zawartość muzyczną, która bardzo mi leży. Byłem bowiem na koncercie tej trasy w Pradze. Wyprawa i cała ta otoczka z nią związana, dwa dni w Pradze i tamten klimat.
Zawsze dobrze mi się jej słucha.

Natomiast od Judgement zaczęła się moja przygoda z Anathemą.
Dawno temu, oglądałem dok. Dziennik zapowiedzianej śmierci o Tomku Beksińskim. Około 18 min. filmu leci właśnie One Last Goodbye. I tak mi podeszła ta nuta, że po małym śledztwie trafiłem na Anathemę.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.04.2021, 10:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety jedyny dobry numer na tym krążku...

Powrót do góry
Oleeks
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 14.04.2021, 19:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z racji, że moje zainteresowanie muzyką niejako wywodzi się właśnie od muzyki Anathemy, to kategorycznie nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, że to jedyny warty uwagi utwór na tej płycie. Ba, śmiem twierdzić, że One Last Goodbye jest zbyt patetyczny i rozdmuchany. Nie nazwałbym go najlepszym na albumie. Forgotten Hopes/Destiny is Dead/Make it Right uważam za o wiele ciekawsze.

A z racji, że w ramach plebiscytu rocznikowego sięgnąłem do Anathemy - A fine day to Exit, to kilka słów o tej pozycji.

Z czasem doszedłem do wniosku, że to najlepszy - obok A Natural Disaster - album Anglików. Trochę zeszło z nich te pizdeńczenie z poprzednich albumów, ta wszechobecna patetyczność. To stylistyka, która podobała mi się w czasach gimnazjum, a teraz wcześniejszych pozycji słucham głównie przez sentyment. Z Afdte jest tak, że są tutaj naprawdę udane utwory, na czele z wieńczącym całość Temporary Peace. Jak bardzo znudziło mi się słuchanie ich przed laty, tak ten utwór nadal jest dla mnie wielką dawką emocji.
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.04.2021, 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chciałem zatem dla porządku zaznaczyć, że Anathema nagrała kilka albumów przyzwoitych, sporo więcej nieładnie rozwlekłych i jeden dużo lepszy od wszystkich innych, pewnie nawet wybitny. I ten jeden nazywa się The Silent Enigma Cool
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 14.04.2021, 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Silent Enigma - to jeszcze z tych "rzygających" albumów.... nigdy odgłosy wymiotującego niedźwiedzia mnie nie pociągały. Kiedyś u nas w domu było sporo płyt Anathemy, ale do teraz ostały się "Natural Disaster" i "Hindsight"

Powrót do góry
Retromaniak
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 14.04.2021, 23:15    Temat postu: MICK FLEETWOOD & FRIENDS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"MICK FLEETWOOD & FRIENDS celebrate the music of PETER GREEN". Premiera tego niecodziennego koncertu do zobaczenia w formie Streaming-On-Demand-Event od 24.04.2021 via www.nugs.net (21:00). Spotify cedzi od miesiecy pojedyncze nagrania. 8 kwietnia przyszla pora na "Albatross" z udzialem Davida Gilmoura. Jest bosko...
Retromaniak
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 15.04.2021, 21:09    Temat postu: The Treatment - Waiting For Good Luck Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Treatment - "Waiting For Good Luck" (09.04.21). To album dla fanow AC/DC, AIRBOURNE, KROKUS, RHINO BUCKET i JACKYL. Piatka brytyjczykow z Cambridge daje czadu, noga sama chodzi. 12 utworow i 44 minuty grania w stylu partyrock. Dla porzadku: grupa powstala w 2008 roku a to jest ich szosta plyta. Mixu dokonal Kevin Shirley (AEROSMITH, IRON MAIDEN, THE BLACK CROWES, SATRIANI).
Kilka nagran trafi zaraz na moja liste "Hard & Heavy" na Spotify...
https://youtu.be/s4c9n4wKSXU

Ostatnio zmieniony przez Retromaniak dnia 12.05.2021, 13:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 15.04.2021, 21:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Treatment Smile to ktoś ich oprócz mnie tu słucha Smile Jak milusio Smile

Powrót do góry
K o n i u
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 16.04.2021, 08:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shiva the Destructor - "Find the Others" (2021)

Muzyka rodem z Kijowa. Grupa wydała dotąd epkę oraz ten LP. Czasami docierają do mnie niespodziewanie dźwięki, od których nie mogę się opędzić. Tę płytę słucham z przyjemnością po raz trzeci. Dla miłośników psychodelicznej progresji. Sięgnąłem też do debiutanckiej EP "Supreme Light "
https://www.youtube.com/watch?v=h8mcVDbxQfc
https://www.youtube.com/watch?v=zltl_3jgrXY
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.04.2021, 17:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

KADAVAR Isolation Tapes (2020)

Najnowszy, już szósty studyjny album, znanych tu Berlińczyków zaczyna się jak heavy Pink Floyd z 1968 r. Co dalej to sobie posłuchajcie. Wink

Kolejne dwa odsłuchy i decyzja: nie na półkę. Pierwsza (umowna) strona LP, słuchałem z youtube jest dosyć fajna, jednak druga i nudna i senna i taka sobie.
WOJTEKK

PostWysłany: 16.04.2021, 18:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli znowu miałem rację Very Happy

Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.04.2021, 20:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Barry White - Can't Get Enough

Trochę wietrzę płyty i 3 inne albumy White'a pójdą to ludzi, bo jednak nieco za dużo na nich cukru i smyków, ale ten jeden zostaje. Ma moc, feeling, groove i liryzm. W idealnych proporcjach.
https://www.youtube.com/watch?v=BtwOeoeWhoo
No i tak okładka Wink

Jak mawia mój serdeczny przyjaciel: słuchajta Barry'ego White'a!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3020, 3021, 3022 ... 3033, 3034, 3035  Następny
Strona 3021 z 3035

Skocz do: