Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 184, 185, 186  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.04.2021, 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że rekomendacja trafiona. Niewiele gorzej wypadają ostatnie spektakle improwizowane Hrabi (i ich gości): Kutia 8-9/10, Ziele Angielskie 7,5-8/10, a ten ostatni, bez nazwy (z publicznością), to już lekka obniżka formy, za to z wybitnymi momentami pana Michała. Podlinkuję Kutię: https://youtu.be/tgBgUPEP2vA

Stand up to od zawsze była i jest dla mnie forma, która nie jest mnie w stanie rozbawić (nawet Gervais w tym formacie co najwyżej poruszy lekko kącik moich ust - nic więcej). Nie potrafię tego uargumentować i dobrze wytłumaczyć, bo to prostu stan emocjonalny, ale nie ma w tym dla mnie autentyczności, przez co odnosi skutek odwrotny do zamierzonego. Dowcip i wesołość (czynne i bierne), to moje życiowe paliwo, a stand up jest niczym LPG, do którego nie mam u siebie wlewu. Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.04.2021, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Rutles - Al You Need Is Cash - jeden z najlepszych filmów dokumentalnych traktujących o jakims wykonawcy - bez słodzenia, konkretnie, uczciwie ,dużo rzadkich zdjęć no i oczywiście świetna muzyka.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
remaster

PostWysłany: 11.04.2021, 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
poczytałem ostatnio trochę o Cesarskim piekarzu i nieco mnie to zaintrygowało, ale że film trudno znaleźć w wersji online bez logowania się na wszelkie strony osobliwe, to rozważam, czy warto wysilić się bardziej. Warto?

Warto!

Drogi Maćku, Wysoka Izbo,

jeżeli interpretowałeś kiedyś moje milczenie w sprawie w/wym filmu tak, że nie podobał mi się i wolałem nic nie pisać, by nie robić Ci przykrości, to pomyliłeś się! Rzeczywistość wygląda o wiele gorzej, ponieważ dopiero dziś rano go w końcu obejrzałem Embarassed Tak to jakoś bywa, że czasem to i owo musi poczekać na swój czas... Bardzo fajny film! Fantastyczno-historyczny Very Happy No, z cokolwiek moralitetową końcówką Wink Ale szereg scen komediowych wybornych, szczególnie kiedy spiskowcy próbują się połapać , który kielich jest którą planetą! No i oczywiście nieśmiertelne żarty z cyklu skórka od banana, kiedy kolejni wchodzący wywalają się na podłodze przetartej nowym eliksirem nadwornego alchemika Laughing
B.J.

PostWysłany: 13.04.2021, 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Incydent w Loch Ness (2004)
Kiedy Werner Herzog mierzy się z potęgą tajemnicy szkockiego jeziora, giną niewinni ludzie. Nigdy nie zapomnimy Kitany Baker, najlepszego operatora sonaru w historii kina.

WOJTEKK

PostWysłany: 14.04.2021, 16:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Judy - o ostatnich miesiącach zycia Judy Garland - rewelacyjna Renee Zelweger

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Adi
epka analogowa

PostWysłany: 15.04.2021, 15:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie niedawno "Nić widmo" (2017). Dobrze się oglądało, oprawa audiowizualna bardzo dobra, również bardzo dobry Daniel Day-Lewis, ale spodziewałem się w ogóle czegoś innego, i to jest oczywiście tylko i wyłącznie moja wina. Nie wiem dlaczego, ale ubzdurałem sobie, że akcja filmu dzieje się w XVII, XVIII albo maksymalnie XIX wieku, i obraz będzie przypominał film "Dziewczyna z perłą" Wink
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Crazy
remaster

PostWysłany: 15.04.2021, 15:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja równiutko rok temu również ją oglądałem! Poniekąd może i przypomina Dziewczynę z perłą... trochę Wink

U mnie cały czas reminiscencję Cesaruv piekarza. Dzieci chodzą po domu i wołają: My chceme Golema! My potřebujeme Golema! My musime mit Golema!

Całe szczęście, że nie tłuką żadnych waz Smile

A to chyba najlepsza scena, instruktaż astronomiczny Mr. Green

A kde je Země?
Crazy
remaster

PostWysłany: 15.04.2021, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Włączyłem sobie "na chwilę" telewizor. Trafiłem na Titanika, Kate i Leo już się poznali, ale jeszcze nie zaczęli szaleć. O, dobry pomysł, żeby się chwilę odprężyć, pomyślałem, potem czas usiąść do pracy. Już po półtorej godzinie udało mi się wyłączyć... Miałem nadzieję, że tym razem może się uda, może ominą tę górę... Crying or Very sad Zmusiłem się do wyłączenia po jednym z moich ulubionych momentów:

Gentlemen, it has been a priviliege playing with you tonight.

Przy muzyce o... umieraniu?
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.04.2021, 11:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Duch 1532 napisał:
poczytałem ostatnio trochę o Cesarskim piekarzu i nieco mnie to zaintrygowało, ale że film trudno znaleźć w wersji online bez logowania się na wszelkie strony osobliwe, to rozważam, czy warto wysilić się bardziej. Warto?

Warto!

Drogi Maćku, Wysoka Izbo,

jeżeli interpretowałeś kiedyś moje milczenie w sprawie w/wym filmu tak, że nie podobał mi się i wolałem nic nie pisać, by nie robić Ci przykrości, to pomyliłeś się! Rzeczywistość wygląda o wiele gorzej, ponieważ dopiero dziś rano go w końcu obejrzałem Embarassed Tak to jakoś bywa, że czasem to i owo musi poczekać na swój czas... Bardzo fajny film! Fantastyczno-historyczny Very Happy No, z cokolwiek moralitetową końcówką Wink Ale szereg scen komediowych wybornych, szczególnie kiedy spiskowcy próbują się połapać , który kielich jest którą planetą! No i oczywiście nieśmiertelne żarty z cyklu skórka od banana, kiedy kolejni wchodzący wywalają się na podłodze przetartej nowym eliksirem nadwornego alchemika Laughing
Ja też obejrzałem dopiero teraz. To jest najlepszy (nie-tak-bardzo-)propagandowy film na świecie Very Happy Cudo, cudo, cudo. A jeśli chodzi o „skórkę od banana”, wcale nie kolejni się przewracający byli w tym najlepsi, tylko to, co potem Wink
Powrót do góry
Crazy
remaster

PostWysłany: 18.04.2021, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sceną numer jeden musi chyba pozostać scena "astronomiczna", którą dla polepszenia humoru polecam obejrzeć wszystkim, niezależnie od wszystkiego Wink

A kde je Země?
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.04.2021, 19:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duchu 1532, Crazy, teraz to mnie zawstydziliście, bo chwile po zakupie obejrzałem sobie CD1 i zapomniałem dokończyć. Powyższy fragment z działaniem układu słonecznego jest pyszny, więc muszę niebawem dokończyć CD2. Embarassed
esforty
remaster

PostWysłany: 23.04.2021, 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Incydent w Loch Ness (2004)
Kiedy Werner Herzog mierzy się z potęgą tajemnicy szkockiego jeziora, giną niewinni ludzie. Nigdy nie zapomnimy Kitany Baker, najlepszego operatora sonaru w historii kina.
...

Zabrakło na końcu deklaracji, że żadne <zwierze> (ę) nie ucierpiało, podczas realizacji filmu i Werner też nie ucierpiał. Wszak to, Herzog dla Herzoga Wink
B.J.

PostWysłany: 24.04.2021, 08:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze, że wiemy co jest grane z jeziorem. Smile
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 27.04.2021, 10:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadszedł dzień kiedy udało mi się wreszcie obejrzeć w całości Pokot.
Nigdy nie miałem tak ambiwalentnych uczuć przy oglądaniu filmu.
Od strony technicznej to perełka bez wątpienia. Piękne kadry pokazujące przyrodę tak blisko że można niemal poczuć zapach lasu. Do tego trochę fajnych smaczków takich jak wygląd pomieszczeń czy stary Ford jednego z bohaterów, wszystko tworzy fajny klimat z trochę innej epoki. Techniczny majstersztyk.
Pomysł na fabułę i osadzenie jej w takim miejscu też miał ogromny potencjał. Do tego plus za lekkie pomieszanie konwencji, baśniowy klimat, nawet kilka zabawnych scen. Tego wystarczyło tylko nie zepsuć.

Niestety to co robi pani Mandat na ekranie jest żenujące. Tak irytującej postaci jak Duszejko nie widziałem bodaj w żadnym filmie. Być może taki był zamysł że to miała być osoba chora psychicznie. Zresztą inne role też bywają kuriozalne.
Największy zarzut - piramidalne bzdury piętrzące się w scenariuszu, podlane histerycznymi reakcjami głównej bohaterkami i jadowitą propagandą zrównującą myśliwych z kłusownikami i ogólnie pokazującą że tylko pani Duszejko i tego typu świry mogą uratować ekosystem bo przecież nie ludzie, którzy się tym zawodowo zajmują. A scena jak entomolog opowiada w ogromnym napięciu o tym że drewno z larwami owadów trafia do tartaków i to jest holokaust.... ciekawe co by na to powiedzieli ludzie, którzy holokaust przeżyli.

Strasznie mierzi oglądanie filmu, który jest technicznym cackiem, tak blisko pokazuje przyrodę i ma klimat, jakąś tajemnicę ale jest to tylko środek żeby epatować straszliwą niewiedzą twórcy graniczącą z głupotą i pozbawioną jakichkolwiek wartości pustką moralną. Aż trudno uwierzyć że autorka nie wysiliła się chociaż w minimalnym stopniu żeby zgłębić podstawowe zagadnienia związane z tematami poruszanymi w filmie. O totalnym przewróceniu wartości i nawet nie wspominam. Przykre to tym bardziej że twórczość Pani Holland nie słynęła raczej z miałkości.
Nic tak mnie ostatnio nie zirytowało w filmie jak zmarnowany potencjał tego obrazu. Ogromna szkoda.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 27.04.2021, 15:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rolą filmu jest kształtować umysły. Gdybyś nie miał wiedzy w temacie, łykałbyś jak pelikan i się zachwycał kunsztem wybitnej filmowczyni. A tak masz dysonans poznawczy - Twoja strata.
Tysiące ludzi film ten ubogacił i pozwolił przyjąć postawy jedynie słuszne.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 184, 185, 186  Następny
Strona 185 z 186

Skocz do: