Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3030, 3031, 3032, 3033  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 04.05.2021, 19:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Zachęciłeś mnie do zapuszczenia jakiejś ścieżki dźwiękowej z filmu, hmm, co by tu wybrać...
Maurice Jarre - Jacob's Ladder (1990)
Bardzo często myślę o tym filmie, tak mi się wrył w głowę...

Bardzo dobry, niesamowicie klimatyczny film. Muzyki – w oderwaniu od obrazu – nie słuchałem (niespecjalnie ją też pamiętam), i przyznaję, że jestem trochę zaskoczony, że odpowiada za nią Maurice Jarre. Muszę koniecznie ją sprawdzić.

Z mniej znanych rzeczy polecam Anima Mundi autorstwa Philipa Glassa. W sumie można nawet obejrzeć sobie cały film (niecałe pół godziny):
https://www.youtube.com/watch?v=jQZP4mZHv9Q
To tak trochę a propos tematu "Przy muzyce o przyrodzie".
Najbardziej znanym (i zapewne najlepszym) filmem reżysera tego obrazu, czyli Godfreya Reggio, jest Koyaanisqatsi – też z muzyką Glassa. Bardzo dobrą muzyką Glassa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
remaster

PostWysłany: 04.05.2021, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niesamowitą muzyką! Dzięki za linka, chętnie obejrzę ten krótki.

Adi napisał:
Muzyka z pierwszej części najlepsza, znacznie bardziej zapamiętywalna od pozostałych dwóch.

Z tym się nie zgodzę, dla mnie Dwie wieże zdecydowanie ponad resztę, motyw z Rohanu przeważa wszelkie wątpliwości... no ale nie żebym deprecjonował Fellowshipa Wink

To co, Crowley, dopisać do spisu 2001?

(a nie, właśnie się zorientowałem, że jednak już jest... trochę się pogubiłem Wink)
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 04.05.2021, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Niesamowitą muzyką!

Nie będę polemizował. Wink A muzyka do Anima Mundi wcale nie jest znacznie gorsza! Większa różnica jest za to między obrazami – zdecydowanie na korzyść Koyaanisqatsi.

Warto też rzucić okiem na Chronos z muzyką Michaela Stearnsa (film można legalnie ściągnąć: https://archive.org/details/Chronos1985720pX26510bitJoyFan).

PS. Nie wiem, czy to najlepszy wątek na wpisy o muzyce filmowej. Embarassed
Powrót do góry
SafeMan
singel analogowy

PostWysłany: 05.05.2021, 06:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
Peter Gundry - 2018 - Goëtia.

Wow, świetne to jest. Dzięki Smile
Powrót do góry
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 05.05.2021, 12:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Z tym się nie zgodzę, dla mnie Dwie wieże zdecydowanie ponad resztę,

No proszę Wink

Paweł napisał:
PS. Nie wiem, czy to najlepszy wątek na wpisy o muzyce filmowej.

Bez przesady.

Howard Shore - The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Paweł
epka analogowa

PostWysłany: 05.05.2021, 12:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Paweł napisał:
PS. Nie wiem, czy to najlepszy wątek na wpisy o muzyce filmowej.

Bez przesady.

Wasze wpisy są ok, ale ja zacząłem linkować filmy. Very Happy Z drugiej strony to najbardziej offtopowy wątek na Forum, więc zapewne to nie problem...
Powrót do góry
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 05.05.2021, 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeciwnie. Najmniej Cool

Wreszcie: Iva Bittová & Čikori (2001). Niestety — tylko na głośnikach laptopa. Momentami urzekająco Bittove, choć przynajmniej raz brzydko pachnące jazzem.
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 05.05.2021, 12:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
brzydko pachnące jazzem.

Jazz pachnie tylko i wyłącznie ładnie Razz
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 06.05.2021, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
brzydko pachnące jazzem.

Podobnie brzydko pachną ryby i francuskie sery typu Vieux Boulogne Wink

W temacie: ostatnio zero smrodu, tzn. Tangerine Dream "Rubycon" (1975)

Ostatnio zmieniony przez Bednaar dnia 06.05.2021, 13:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 06.05.2021, 13:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka dni z rzędu przy pracy gra Stefan Wilson.

Najpierw kilka razy Insurgentes.

Nie specjalnie pamiętałem z tej płyty cokolwiek i jakby nie brak czasu na szukanie czegoś innego pewnie bym nie wrócił. W sumie przyjemna rzecz, sporo dobrych momentów ale czy nie mógł tego wydać zespół na P? Po pewnej selekcji byłaby z tego dobra EPka. Zresztą nawet pojawia się tutaj motyw z The Sky Moves Sideways.
W sumie całkiem dobra rzecz ale nie wnosząca za wiele nowego a bardziej nawet patrząca w przeszłość... co nie jest wcale zarzutem.

Za to dziś kolejny raz The Raven That Refused to Sing (And Other Stories).

Tutaj wciąż ten sam problem co przy pierwszym przesłuchaniu, Stefan chce, dużo obiecuje, zachwyca, czaruje i jak już jest ten moment... właśnie ten... to zazwyczaj nie dzieje się nic. Wilson to nie Fripp, Hackett czy inny Waters. Wilson to jest Wilson a odnoszę wrażenie że tutaj jakby zapatruje się na innych tylko po co?
Obawiam się trochę kolejnych wydawnictw. Sygnały są sprzeczne.
Powrót do góry
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 06.05.2021, 14:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dead Can Dance - "Spleen and Ideal" (1985)

Debiutu słuchało mi się fajnie, zobaczymy, jak będzie z tą płytą.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 06.05.2021, 16:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze. De profundis i Indoctrinations rządzą! Ten drugi był nawet dużym przebojem w Polsce.

W temacie:

Arcade Fire - Arcede Fire , Live EP, Everything Now na jednym CDR - debiutancki mini LP jest jeszcze dosyć surowy brzmieniowo, ale muzycznie już jest dobrze no i jest "No Cars Go". "Live EP" to nagrania z Fashion Rock Show, gdzie wystąpili z Davidem Bowie - świetna wersja "Wake up" - właśnie z Bowiem na głównym wokalu. Will Butler prawie bębna nie rozwalił z entuzjazmu. A na koniec fragmenty koszmarnego "Everything Now" - dwa kapitalne single - czyli tytułowy i "Creature Comfort" - i było milusio!

I Pooh - Tropico Del Nord - fajna pop rockowa płyta, Puchatki spokojnie dawali radę do połowy lat 80-tych

A teraz po raz kolejny w krótkim czasie Tangerine Dream - Le Parc - wiem, że opinie o tym albumie są różne, ale moim zdaniem to bardzo udana płyta - stworzenie kilku sensownych miniatur to też sztuka. A kilka jest nawet bardziej niż sensowne - np. Tiergarten, Yellowstone Parc, Gaudi Parc

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crazy
remaster

PostWysłany: 06.05.2021, 21:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bjork - Vespertine - czy ma szanse wygrać rok 2001? Dla mnie to by był wymarzony wynik (skoro wiadomo, że nie ma szans wygrać wiadomo co Wink). Godny odpowiednik Kideja z 2000, tylko że mnie osobiście głębiej to porusza.

edit: poprawiłem Amnezjakiem i chorera... miał być wyraźnie niżej, ale chyba trzeba będzie się dostosować do rzeczywistości. Świetne to jest, może nie we wszystkich zakątkach, ale te dziwne zabałaganione kąty też mają swój smak, a highlighty, których na tym albumie nie brakuje, to wysokości nieosiągalne dla prawie nikogo. Obawiam się, że jednak nie Brooklyńska rada Żydów jest najlepszym utworem roku 2001 Neutral
SafeMan
singel analogowy

PostWysłany: 07.05.2021, 07:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście najlepszym utworem rocznika jest Pyramid Song Wink
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 07.05.2021, 07:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vespertine będzie u mnie wysoko, ale mój numer jeden będzie nieco inny.

W temacie

a-ha - Stay on These Roads - całkiem udany następca "Scoundrel Days" - no i jest tu temat z Bonda - fajnie się słucha

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3030, 3031, 3032, 3033  Następny
Strona 3031 z 3033

Skocz do: