Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2021 - Witajcie w drugim roku zarazy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.05.2021, 11:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nieźle, ale to jeszcze nie to.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Retromaniak
kaseta FeCr

PostWysłany: 23.05.2021, 15:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WHO KILLED BAMBI – 12

12 / 48:51

01. Falling Free - Eivør - 06:38
02. Be Human - Asbjørn - 03:49
03. My Father 061053 - Wangel - 03:11
04. Til Jeg Har Dig - Ida Wenøe - 03:35
05. Lost at Sea - Kellermensch - 04:33
Shanghai Roar - Lydmor - 03:38
I'll Ride with You - Cody - 05:59
Weightless Words - Therese Aune - 03:32
Sådan Det Skal Være - Julie Maria - 03:40
Cool Fire - Jonas H. Petersen - 03:48
Mango Corner - Sandra Kolstad - 03:36
Den Samme Rille - Bjørn Fjæstad - 02:47

Louise Drengsgaard Jørgensen (skrzypce)
Mette Dahl Kristensen (altówka),
Benedikte Borum Poulsen (wiolonczela)

Żenskie trio instrumentów smyczkowych z Danii.
Orginalna nazwa zespołu wywołuje bardzo różne skojarzenia – tytuł piosenki Sex Pistols, tytuł filmu z lat 80-ch. Prawda jest jednak inna: panie, będąc kiedyś przejazdem w Berlinie, zafascynował po prostu szyld tamtejszego sklepu "WHO KILLED BAMBI". I oto cała tajemnica.
Absolwentki królewskiej akademii muzycznej w Aarhaus debiutowały w 2009 roku. Wtedy były w szóstkę, ale ze względu na to, że 3 panie mieszkały na stałe, w odległych częściach globu, skończyło się na trio.
Grupa ciągle szuka nowych muzycznych wyzwań, nie należy do konwencjonalnych. Ich muzyka łączy w sobie, jak same niedawno wspomnialy, wytrwałość z kobiecościa (patrz aktualny cover)
Na nowej płycie w każdym utworze śpiewa inny wokalista. Trochę jak na ich debiucie z 2015 roku, jednak bardziej przystępnie.
Wszystkie 3 panie oprócz muzykowania w zespole, są czynne zawodowo: Mette Dahl Kristensen jest wykładowcą w Skive Musikskole. Aranżuje również instrumenty smyczkowe dla innych artystów, takich jak: Steffen Brandt, Ane Brun, Søren Huss, Pernille Rosendahl, Mikael Simpson.
Benedikte Borum Poulsen jest nauczycielką gry na wiolonczeli.
Louise Drengsgaard Jørgensen pracuje głównie jako architekt.
Grupa słynie z niekonwencjonalnych koncertów; panie same wybierają miejsce i towarzyszących muzyków. Ciągle zmieniają aranżacje, dobierając stosownie oświetlenie sceny.
Miejmy nadzieję, że pandemia nie popsuje ich planów.

Dla fanów pięknych melodii oraz akustycznej, wyrafinowanej „muzyki ciszy”.

Uwaga: można się uzależnic!
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.05.2021, 06:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomasz Mreńca - Echo

Mreńca zaczyna trafiać do coraz szerszego grona odbiorców. Zaczynał w niszowych wytwórniach For Tune i Requiem Records by w 2021 roku zakotwiczyć w dużo bardziej komercyjnym Kayaxie. Mógłby to być sygnał ostrzegawczy i niepokojący, ale na szczęście artyście kolejny raz udało się zachować swoją tożsamość i nagrać album w swoim stylu. Gościnnie na płycie pojawiają się Hanoa Rani (na szczęście w tym niekomercyjnym obliczu) i Daniel Spaleniak. Nie ma się co rozpisywać, fani Mreńcy powinni być bardzo zadowoleni.
https://youtu.be/8HcmT2rLPkc
Bednaar

PostWysłany: 28.05.2021, 07:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Tomasz Mreńca - Echo

Pomiędzy Klausem Schulze a Pete Namlookiem - fajne Smile
Bartosz
digipack

PostWysłany: 28.05.2021, 07:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

black midi - Cavalcade

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie oni na tej płycie są kapelą klasy King Crimson, albo Soft Machine, albo Slint. Mam tylko nadzieję, że się za chwilę nie rozpadną, ani nie obniżą lotów. Jeśli tego nie zrobią, staną się jednym a absolutnie najwybitniejszych brandów w muzyce rockowej ever.

Myślę, że na tym forum Cavalcade powinno zaskoczyć tak samo, jak robi to w całym muzycznym świecie. Wiadomo, że na black midi załapią się tu raczej fani awangardy, ale trudno mi uwierzyć, że wyłącznie oni.

Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 28.05.2021, 07:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
black midi - Cavalcade

Płyta jest bardzo dobra (słuchałem wczoraj dwa razy), ale jednak pierwszy singiel okazał się jej najmocniejszą stroną (to nie zarzut, ale liczyłem, że mnie tak przeorają bez chwili przerwy). Na pewno nie jest to coś na jedno, dwa, a pewnie i 20 przesłuchań, tylko na dłuższą i częstszą przygodę. Ostudziłbym trochę te zapały najlepszości, bo tak naprawdę komu są one potrzebne? Największą pożywkę z takich tez i tak będą ci, do których ta płyta nie trafi. Wink
Kilka lat temu nie nadawali jeszcze na moich częstotliwościach i mając ich koncert w zasięgu kilkuset kroków, wybrałem rewelacyjny OM, który grał o tej samej godzinie i nie żałowałem ani sekundy. Dziś wybrałbym już chyba black midi.
A tych skojarzeń z KC faktycznie kilka jest, tylko sam przyznaj, że naj to oni będą dopiero wtedy, jak ktoś za 20-30 lat będzie grał jak black midi, a nie jak na poziomie King Crimson. Wink
Bednaar

PostWysłany: 28.05.2021, 07:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
black midi - Cavalcade

Tak z ciekowości spróbowałem. Jednak ciężko jest mi się teraz skoncentrować na muzyce rockowej - coraz bardziej się oddalam od takiej estetyki. Ale fanów King Crimson powinno zadowolić - gęsta struktura, mocne gitary, zmiany tempa itp... gdyby tylko nie śpiewali Wink Póki co, dla mnie albumem roku 2021 jest jednak Fire! - Defeat.
akond
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 28.05.2021, 08:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja hierarchii nie układam, ale uwadze polecam (opisy w podlinkowanych wątkach):
Mdou Moctar - Afrique Victime
Alina Kalancea - Impedance
.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 28.05.2021, 08:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:

Alina Kalancea - Impedance
.

Słucham dostępnych darmowych próbek - super, to właśnie taka elektronika, jaką lubię. Podobnie zresztą, jak Mreńca.
Maciek

PostWysłany: 28.05.2021, 08:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond - dziękuję za wrzucenie również tu, bo mnogość rekomendacji w wątkach sprawia, że łatwo coś przeoczyć.
Bednaar

PostWysłany: 28.05.2021, 08:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Małe sprostowanie - na Bandcamp dostępny jest cały album Alina Kalancea - Impedance. Rzadko korzystam i sądziłem, że trzeba zakupić, by posłuchać, a tylko utwór nr 1 jest za free, na zachętę Wink Generalnie, im dłużej słucham, tym bardziej mi się podoba.
akond
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 28.05.2021, 08:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bandcamp działa tak, że każdy artysta udostępniający swoją muzykę może określić limit liczby darmowych odsłuchów danego albumu (a może nawet pojedynczej ścieżki).

Nie sprawdzałem, jaki jest default, i nie wiem, jak często jest przez twórców zmieniany, ale w praktyce na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuacje, w których Bandcamp już mi nie pozwolił ponowić odsłuchu. Inna rzecz, że ja wszystkie streamingi traktuję jako narzędzia poznawcze przedzakupowe, więc kilkakrotne powroty zdarzają mi się tylko przy mocnym niezdecydowaniu.
.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 31.05.2021, 07:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sneaky Jesus - For Joseph Riddle

Zdolna polska ekipa (z Wrocławia) rusza w świat i od razu wydaje płytę w londyńskiej wytwórni. Dziś mówimy jeszcze o zespole, który obserwuje kilkaset osób, ale jestem przekonany, że bardzo szybko zrobi się z tego liczba pięciocyfrowa. 4 utwory, lącznie ponad 40 minut, ale ponad połowę czasu zgarnia ta perełka: https://youtu.be/EvHbyTzc8AE

Zapętlam ten album od wczoraj.
Bednaar

PostWysłany: 31.05.2021, 08:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Sneaky Jesus - For Joseph Riddle

No faktycznie, fajny, zakręcony kawał jazzu. Ten podlinkowany utwór ciekawszy moim zdaniem, niż np. taki EABS. Trochę mi się kojarzy ze Spiskiem Sześciu.
esforty
remaster

PostWysłany: 01.06.2021, 20:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
black midi - Cavalcade
...

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie oni na tej płycie są kapelą klasy King Crimson, albo Soft Machine, albo Slint. Mam tylko nadzieję, że się za chwilę nie rozpadną, ani nie obniżą lotów. Jeśli tego nie zrobią, staną się jednym a absolutnie najwybitniejszych brandów w muzyce rockowej ever.

Myślę, że na tym forum Cavalcade powinno zaskoczyć tak samo, jak robi to w całym muzycznym świecie. Wiadomo, że na black midi załapią się tu raczej fani awangardy, ale trudno mi uwierzyć, że wyłącznie oni.

Trudno nie dopisać się, Bartoszu, do Twego entuzjazmu.
Wszystko rozwija się tak intrygująco, w tak wielu kierunkach...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Skocz do: