Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3040, 3041, 3042, 3043, 3044  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 06.06.2021, 18:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magenta - Revolutions (2001)
Bardzo miło się słucha tego melodyjnego proga. Dzięki, Retromaniaku Exclamation
Adi
epka analogowa

PostWysłany: 07.06.2021, 10:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Mierzę się z Cavalcade

Supcio płytka Cool
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SafeMan
singel kompaktowy

PostWysłany: 07.06.2021, 11:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
Crazy napisał:
Mierzę się z Cavalcade

Supcio płytka Cool

Dokładnie Cool

Mnie naszło dziś na klasyki: Black Sabbath debiut oraz Beastie Boys - Ill Communication Cool
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 07.06.2021, 13:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Mierzę się z Cavalcade i nie idzie to tak łatwo...

Również, chyba na trzy razy to słuchałem. Niby fajne, ale jak dla mnie chyba za głośne (nie za ciężkie, tylko właśnie za głośne). Z jednej strony jest bardzo fajnie, single mnie zaciekawiły, natomiast w całości są tu momenty naprawdę ciekawe i magiczne, ale jednocześnie utopione w niepotrzebnym łomocie. Do tego wokal mi nie pasuje, jest go zdecydowanie za dużo. Generalnie mam mocne skojarzenia z Primusem, ale na tyle dawno nie słuchałem żadnego Primusa, że już nie pamiętam za dobrze jak to brzmiało, dlatego w najbliższym czasie zachciało mi się tegoż przypomnieć.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 07.06.2021, 17:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Kinks - The Village Green Preservation Society - Grzesiu ma rację - znakomita płyta, na początku nie siadło jak powinno, ale teraz - mniodzio!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Oleeks
kaseta FeCr

PostWysłany: 07.06.2021, 19:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Amboy Dukes - s/t (1967)

W ramach przygotowań do plebiscytu. Nie znałem tego, a to bardzo fajne bluesowo-psychodeliczne granie. To tutaj po raz pierwszy usłyszymy Teda Nugenta. Dziękuję Freefallowi za polecenie Smile
Crazy
remaster

PostWysłany: 07.06.2021, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oo tak! W ostatni weekend miałem okazję we wspaniałym towarzystwie śpiewać piosenki z tej płyty, wspaniałe dwugłosy, niesamowita energia, tylko w tekście utworu tytułowego się mocno gubiłem Very Happy Best moment śpiewania: The Last of the Steam-Powered Trains! Na płycie nie jest to jakiś mój ścisły faworyt, ale śpiewało się tak, że w tendrze się zagotowało Wink

Ja nie mówię, że Cavalcade niedobre, tylko że nie wchodzi łatwo. Skojarzenia z Primusem wydają mi się bardzo zasadne (a z Primusem też nigdy nie szło mi łatwo, mimo że bardzo szanuję)

Monstrualny Talerz napisał:
momenty naprawdę ciekawe i magiczne, ale jednocześnie utopione w niepotrzebnym łomocie

Brzmi jak niektóre zarzuty wobec Toxicity, o ile pamiętam Wink Jeżeli chodzi o łomot, generalnie jestem za, ale ten tutaj rzeczywiście budzi moje wątpliwości co do potrzebności. Być może po kilku kolejnych szansach materiał mi się osadzi i zacznę wychwytywać kolejne smaczki, a może się zmęczę i odstawię w kąt.
WOJTEKK

PostWysłany: 07.06.2021, 23:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oleeks napisał:
The Amboy Dukes - s/t (1967)

W ramach przygotowań do plebiscytu. Nie znałem tego, a to bardzo fajne bluesowo-psychodeliczne granie. To tutaj po raz pierwszy usłyszymy Teda Nugenta. Dziękuję Freefallowi za polecenie Smile

Na dwójce jest rewelacyjny utwór tytułowy. Stary Nat Fisher w serialu "Sześć Stóp pod ziemią" słucha tego bardzo "żywiolowo" - łysy facet w garniaku szaleje przy tym kawałku w pokoju gdzie jest tylko gramofon i sterta płyt.

https://www.youtube.com/watch?v=2eUXo4VUsYU

Powrót do góry
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.06.2021, 11:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

STONE CIRCUS same (1969, Mainstream)

Sprawdzając nowości na winylu, natrafiłem na ten album. Miałem wieki temu CD i postanowiłem sprawdzić co tam było.
Archaicznie brzmiąca psychodelia bazująca na współbrzmieniu gitary i klawiszy oraz typowych wokali dla tego gatunku. Niezbyt wyrafinowane i niespecjalnie melodyjne kompozycje. Nic dziwnego, że ten amerykański zespół znany jest wyłącznie wśród Gregów66 Wink
Zdecydowanie nie na półkę.
WOJTEKK

PostWysłany: 09.06.2021, 20:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Amorphous Androgynous & Peter Hammill - We Persuade Ourselves We Are Inmortal no i to jest najlepsza płyta Hammilla od jakichś 40 lat... no moze nie do końca tylko Hammilla - ale jest bardzo dobra!

Powrót do góry
Clive Codringher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 10.06.2021, 07:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
The Amorphous Androgynous & Peter Hammill - We Persuade Ourselves We Are Inmortal no i to jest najlepsza płyta Hammilla od jakichś 40 lat... no moze nie do końca tylko Hammilla - ale jest bardzo dobra!

To tylko singiel (tylko taki długi). Właściwa płyta ma się ukazać w tym roku.
Oleeks
kaseta FeCr

PostWysłany: 10.06.2021, 17:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Country Joe & The Fish - Electric Music for the Mind and Body

Ten album ma wszystko, aby być czołówką psychodelii. Brakuje mu tylko jakiegoś hitowego utworu. Nie mniej cieszę się, że w końcu poznałem.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.06.2021, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na koniec dnia wyborny koncert z 1967 roku:

B.J.

PostWysłany: 11.06.2021, 19:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładnych płyt słuchacie, ale i ja nie narzekam, bo bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie składanka Mojo Presents The Madcap Laughs Again! (2010) z kawałkami Syda Barretta w wykonaniu różnych nam współczesnych "młodziaków". Przygarnąłem ją za dyszkę do zakupów na alledrogo z uwagi na moją słabość do tego wybitnego artysty i po prostu jestem w szoku, z jakim pietyzmem i szacunkiem jego dokonania zostały potraktowane. Polecam Exclamation

Adi
epka analogowa

PostWysłany: 12.06.2021, 05:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
no i to jest najlepsza płyta Hammilla od jakichś 40 lat

A tak w ogóle, to która ostatnia płyta VdGG jest godna uwagi?
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 3040, 3041, 3042, 3043, 3044  Następny
Strona 3041 z 3044

Skocz do: