Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
box

PostWysłany: 29.03.2021, 09:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Z plebiscytów nierocznikowych widziałbym Najlepsze płyty lat 80-tych.

Już tu kiedyś pisałem, że czekam na lata 80., jak kania na deszcz. Smile Aczkolwiek rozumiem, że jesteśmy obecnie przeplebiscytowani i forumowicze się uwijają, jak służba zdrowia w szpitalach. Kiedy jednak nadejdzie odpowiedni czas, to będę na posterunku! Smile
akond
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 29.03.2021, 12:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
Ci nie do końca przekonani mają na szczęście szeroki wybór w innych miejsach.

Dzięki za sugestię. Możesz mieć rację.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 29.03.2021, 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Jestem weteranem paru forów muzycznych, i przyznaję, że tutejszy nacisk na plebiscyty i zabawy jest dla mnie czymś zagadkowym... podobnie jak bardzo skromna (jak na szacowne grono uczestników i ich osłuchanie) liczba i zakres wątków tematycznych.
.

Mój przyjaciel z Włoch działa na muzycznym forum włoskim i tam też non stop robią plebiscyty. I to typu: najlepszy utwór z Tajwanu czy najlepszy numer z Chile Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 29.03.2021, 17:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Jestem weteranem paru forów muzycznych, i przyznaję, że tutejszy nacisk na plebiscyty i zabawy jest dla mnie czymś zagadkowym... podobnie jak bardzo skromna (jak na szacowne grono uczestników i ich osłuchanie) liczba i zakres wątków tematycznych.
.

Zaciekawiła mnie ta refleksja. Jedyne forum muzyczne oprócz FD, na którym w miarę regularnie swego czasu się udzielałem, a które bywa tutaj niekiedy wspominane, też miało dość rozbudowaną sekcję plebiscytów. Poza nimi, dominowały dyskusje hydeparkowe, pełne ostrego języka, a w tle - jak to ujął jeden z użytkowników - agresywny antyhomosexualizm Smile W wątkach tematycznych nie działo się zbyt wiele, w sumie większość z nich założona została przed wiekami przez zupełnie inne grono użytkowników, stąd przeważał w nich metalowo-rockowy mainstream. Inne fora muzyczne, na które zdarzało mi się zaglądać, też miały - w mniejszym bądź większym stopniu - różne wątki poświęcone zabawom. Nie zainteresowały mnie na stałe raczej przez dobór tematyki, a nie ze względu na formę aktywności osób piszących. W każdym razie, jestem bardzo ciekaw, jakie są polskojęzyczne fora poświęcone muzyce, które stoją na wysokim poziomie merytorycznym. Chętnie bym w takie miejsca zajrzał. O ile jeszcze istnieją i nie chcesz tego zachować w tajemnicy, to mógłbyś jakieś miejsca polecić?
akond
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 29.03.2021, 18:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem na myśli nie tylko fora polskojęzyczne.

Z polskich obecnie w zasadzie nie ma czego polecać - tzn. ja nie mam, bo może ktoś zna takowe.
Te, na których sam się udzielałem, mogę zaliczyć do trzech kategorii:
1) martwe,
2) zamknięte (tzn. wymagające zaproszenia),
3) zbyt szeroko otwarte, a w konsekwencji opanowane przez userów, którzy robią dużo hałasu, choć nie mają wiele do powiedzenia.
.
Powrót do góry
Okechukwu

PostWysłany: 29.03.2021, 18:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mogę dać link do włoskiego forum Smile Jak widać "czampionatów" jest mnóstwo - wystarczy kliknąć odpowiedni kraj, żeby prześledzić rywalizację. Zasady inne niż u nas - jeszcze bardziej sformalizowane Smile

http://forum.ondarock.it/index.php?/topic/24205-campionato-non-anglofono-aspettando-grecia-e-cipro/
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 30.03.2021, 08:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plebiscyty są solą w oku, tzn, tfu solą ziemi tego forum! Myślę, że bez Plebiscytów szybko nastąpiłaby stagnacja i upadek.

Co do tempa: no to jest zawsze kłopot, należy bowiem zważyć rozbieżności w rozeznaniu poszczególnych roczników czy zjawisk.
1969 - 1976
Ja nie miałem kłopotu z latami 1969 - 1976, bo tu właściwie listy były gotowe, była tylko kwestia przypomnienia sobie niektórych rzeczy i poukładania, to jest absolutna klasyka i to się zna na bieżąco.

1967 - 1968
Gorzej już u mnie z 1968 czy obecnie 1967 - to są roczniki, których nie słucham na bieżąco (tzn. rockowe rzeczy słuchałem dawno temu i mi nie weszły, a jazzy poznaję dopiero teraz - widząc jak wielu wspaniałych artystów w ogóle nie znałem. To jest też okazja do porządkowania archiwum mp3 - tu im bardziej w lata 60, tym więcej niewłaściwych przypisań do dat). Trzy miesiące są w sam raz, zważywszy, że dla wielu osób może to być rocznik bardzo dobrze rozpoznany, jako praźródło rocka.

Lata 2000
Lata 2000 - 2010 - tu z kolei ja poganiam, bo nie wydaje mi się możliwe poznawanie tysięcy płyt, które ówcześnie wychodziły. Tu ja wychodzę z założenia, że albo jest tam coś wybitnego i to znamy (albo ktoś napisze, hej jest absolutnie rewolucyjna płyta x.y. z Ekwadoru, musicie posłuchać). W końcu to są czasy nowożytne, w których już żyliśmy i dorastaliśmy. Słuchało się radia, czytało prasę muzyczną, oglądało kanały muzyczne, powoli zaczynał hulać internet. Ja wiem, że te lata to była lipa i tam po prostu jest mizerota, żyłem i istniałem już wtedy na świecie. Tracenie kilku miesięcy na dogłębne sprawdzenie, że tam rzeczywiście nic nie ma mija się z celem - tym bardziej, że docelowo będzie jeszcze Top lat 2000 - 2009.

Demoludy
Co do Demoludów - no to jest temat dla koneserów. I tu proponowałbym Okewuchu być może rozciągnięcie terminu - a niech to trwa i pół roku, albo i więcej. To jest jednak spory temat do ogarnięcia, a jak sądzę sporo nas ma znikome rozeznanie w tej muzyce - co też o czymś świadczy: przecież od lat już interesujemy się muzyką, a Plebiscyty z lat 68 - 76 już się odbyły: poza nielicznymi wyjątkami (Czechoslovakia jazz!) muzyka z tego rejonu nie zdobyła większego uznania. Ja po kilku próbkach odbiłem się do ściany: jednak wokale demoludzkie inne niż polskie są dla mnie nie do przejścia i pozostają jazzy (czechosłowackie jak sądzę). Próby poszukiwania czegoś bardziej piosenkowego zakończyły się zniesieniem mnie na mielizny SŁOWACKIEGO DISCO POLO - nie idźcie tą drogą!

Kašubovci: Chaka Chaka (10 mln wyświetleń, w tym wiele głosów uwielbienia z Polski, jak sądzę spory hit weselny)

https://www.youtube.com/watch?v=HunG_JACXW8

Kristína - Ta ne prod. (42 mln wyświetleń - Najkrajšie nohy na Slovensku!)
https://www.youtube.com/watch?v=dXLuBhc30OE
Powrót do góry
Crazy
remaster

PostWysłany: 30.03.2021, 09:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wreszcie coś dla mnie Very Happy Very Happy Very Happy

Talerzu, jestem Twoim dłużnikiem!!!

Od razu mi się poprawił humor, muszę Ci powiedzieć. No i masz mój coming out przy okazji Cool

Ale jakie te panie wszystkie piękne! W tej czakaczace to niestety już się zadurzyłem Embarassed
Okechukwu

PostWysłany: 30.03.2021, 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chętnie przedłużę termin plebiscytu nawet do września czy października - jeśli tylko to spowoduje, że przynajmniej część osób aktywnych w innych plebiscytach, a do tej pory niekoniecznie przejawiających zainteresowane muzyką z demoludów, włączy się do zabawy. Mam na myśli nie tylko Talerza i Crazy'ego, ale też np. Rory'ego, Safemana, Artura O., Gacka, Ducha, Barta, Esforty'ego, może nawet Wojtka Smile Bo jeśli przedłużymy o ładnych parę miesięcy - a pozostaną tylko ci co wcześniej - to walor edukacyjny takiej prolongaty będzie znikomy.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 31.03.2021, 07:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

Ale jakie te panie wszystkie piękne! W tej czakaczace to niestety już się zadurzyłem Embarassed

A ostrzegałem, by nie iść tą drogą Smile
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 17.06.2021, 09:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bezpośrednio po roku 1977 robimy 2020 a zaraz po tym - 2021? Wink
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 17.06.2021, 09:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i 2022

http://artrock.pl/
Powrót do góry
SafeMan
singel kompaktowy

PostWysłany: 17.06.2021, 10:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję od razu 2030 Smile
Powrót do góry
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.06.2021, 11:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
Bezpośrednio po roku 1977 robimy 2020 a zaraz po tym - 2021? Wink

Tak sobie myślę, że plebiscyty na roczniki bieżące, tj. 2020 oraz nowsze w przyszłości, można byłoby realizować w nieco innej formule. Przecież mamy w dziale "Muzyka" wątki tematyczne poświęcone właśnie najnowszym wydawnictwom. Są one rozwijane na bieżąco, zatem jaki ma sens dublować rekomendacje czy przeklejać linki? Myślę, że plebiscyty bieżące mogłyby iść w trybie przyśpieszonym, tj. na przykład w drugiej połowie roku następnego organizator zakłada temat i po kilku dniach startuje przyjmowanie list, a całość trwa jakieś 3-4 tygodnie. Kto jest zainteresowany powstającą obecnie muzyką, śledzi wspomniane wątki rocznikowe z rekomendacjami i szuka nowości, natomiast tym, którzy z definicji skreślają współczesną muzykę, nie pomoże nawet i półroczny deadline. Co o tym sądzicie?
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 17.06.2021, 11:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
Chętnie przedłużę termin plebiscytu nawet do września czy października - jeśli tylko to spowoduje, że przynajmniej część osób aktywnych w innych plebiscytach, a do tej pory niekoniecznie przejawiających zainteresowane muzyką z demoludów, włączy się do zabawy. Mam na myśli nie tylko Talerza i Crazy'ego, ale też np. Rory'ego, Safemana, Artura O., Gacka, Ducha, Barta, Esforty'ego, może nawet Wojtka Smile Bo jeśli przedłużymy o ładnych parę miesięcy - a pozostaną tylko ci co wcześniej - to walor edukacyjny takiej prolongaty będzie znikomy.

Jeśli o mnie chodzi, to niezależnie od terminu istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo udziału w plebiscycie demoludowym. Niestety, o muzyce z tych rejonów mam bardzo blade pojęcie. Z płyt, które słyszałem, większe zainteresowanie wzbudziło u mnie tylko wspólne dzieło Blue Effect i Jazz Q. Nie mam w ogóle motywacji, by teraz zagłębiać się w ten temat. Może po opublikowaniu wyników zapoznam się z czołówką i wtedy coś ruszy. Na ten moment interesuje mnie wyłącznie słuchanie premierowych wydawnictw oraz nadrabianie zaległości z lat 90. Nawet na odsłuchy do plebiscytu 1967 nie mam w ogóle ochoty,

Nawiązując do postu Talerza, najlepiej szło mi z układaniem list z lat 1968-76. Tutaj już wcześniej znałem mnóstwo płyt, więc wystarczyło niektóre sobie przypomnieć i dosłuchać po góra kilkanaście tytułów. Podobnie będzie w latach 1965-67 oraz 1977-81. Trochę tylko więcej zaległości do nadrobienia będzie w późniejszych latach, do 1999 roku, ale nad tym już teraz pracuję. Natomiast przed 1965 problemem może być to, że po prostu ukazywało się wówczas znacznie mniej płyt, były też mniej różnorodne - uważam, że nie ma sensu robić dla nich osobnych plebiscytów, lepiej iść do przodu. Jeśli chodzi o XXI wiek, to tutaj zaległości mam bardzo duże, ale w przeciwieństwie do Monstrualnego uważam, że tutaj warto poświęcić dużo czasu na nadrabianie zaległości, bo w tych czasach - trwających do dziś - większość najlepszych płyt ukazuje się poza mainstreamem i poza najpopularniejszymi na tym forum gatunkami.

Pomysł gharvelta uważam za bardzo dobry.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103  Następny
Strona 99 z 103

Skocz do: