Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Roger Waters
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 21.06.2021, 12:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez ogródek, dosadnie to mi się podoba. Ludzie pieprzą o Gatesowatych czipach a sami w socjal mediach się obnażają.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Duch 1532
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.06.2021, 12:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zaiste wielce zadziwiające i pocieszające, kiedy jeden z najbardziej wpływowych idiotów rocka powie coś do rzeczy (w dodatku na konferencji, gdzie — co samo w sobie nonsensowne — jako celebryta udaje autorytet) Wink Tak czy owak: tym razem rzeczywiście trudno nie przyklasnąć.
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gacek

PostWysłany: 21.06.2021, 14:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę że skoro Roger był filarem Pink Floyd to nie może być idiotą Cool
Powrót do góry
Duch 1532

PostWysłany: 21.06.2021, 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście: gdybym nie miał okazji wykorzystać jego słów, tak bym go nie nazwał. Ale tylko dlatego, że chytrze staram się unikać takich wyrazów, kiedy nie mogę zrzucić częściowej odpowiedzialności na innych — bo w końcu ja kulturnyj narod Cool To, że ktoś jest bądź był wspaniałym artystą, nie czyni go ani mądrym, ani inteligentnym. Ogólnie to największy problem z pojęciem autorytetu: rozszerzanie kompetencji czy czyichś wartości w jednej dziedzinie na inne. Nie: to, że ktoś jest świetnym piłkarzem, nie oznacza jeszcze, że będzie dobrym trenerem. To, że ktoś jest popularny filmowo, nie znaczy, że warto go pytać o politykę, chociaż niektórzy chętnie zapraszają Jarosława Jakimowicza czy inną Agnieszkę Holland. A Roman Polański, Klaus Kinsky i Harvey Weinstein nie są/byli dobrymi ludźmi, niechby podobnie jak Waters odpowiadali za arcydzieła Wink
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 21.06.2021, 19:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie żebym jakoś wazelinował albo chciał się podpiąć pod twoje słowa ale to co napisałeś bardzo dobrze oddaje problem współczesnych mediów i celebrytów. Bardzo mądre słowa.
Tym nie mniej to że Waters ma inne zdanie w pewnych kwestiach nie irytuje mnie i mi nie przeszkadza. Może czasem w zbyt oczywisty sposób się z tym obnosi ale jednak zazwyczaj mieści się to w granicach sztuki i czasem daje do myślenia.
A z wyżej wymienionych wydaje mi się że jedynie Polański jest artystą tego kalibru. A czy nie jest dobrym człowiekiem? Chyba w tym przypadku odpowiedź nie jest jednoznaczna.
Powrót do góry
Duch 1532

PostWysłany: 21.06.2021, 19:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To oczywiście uproszczenie; ogólnie jestem za ocenianiem czynów, nie ludzi. Niemniej wiadomy występek Polańskiego nie jest do usprawiedliwienia w żaden sposób — cóż z tego, że łatwo znaleźć występki plugawsze.
Powrót do góry
Gacek

PostWysłany: 21.06.2021, 22:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest. Nie bronię Polańskiego bo to był czyn bardzo obrzydliwy. Myślę tylko że to co w życiu przeszedł kolokwialnie mówiąc zryło mu banię ale to tylko moje luźne przemyślenie.

IMO jednak Waters trochę zawsze politykował i to nawet w czasach swoich najlepszych dzieł choć robił to mniej dosadnie. Jest to więc trochę wpisane w jego twórczość. Taki już jest stary wuj Roger a że czasem palnie coś niezbyt mądrego. Zdarza się. Ważne że potrafi palnąć też coś bardzo mądrego.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 21.06.2021, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Waters nie tyle politykował, co chętnie wchodzil w tematy społeczne - zgadza się Final Cut czy Radio KAOS są pod pewnym względem polityczne, ale to bardziej nie tyle opowiadanie się po czyjejś stronie, co brak zgody na pewne sytuacje, albo pokazywanie zagrożeń.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 25.06.2021, 16:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NO F..... WAY Mr ZUCKERBERG! - Brawo Roger
Nie wszystko da się kupić za kasę - nawet w dzisiejszych podłych czasach.
Waters to w porównaniu do Marka finansowa płotka - ale tego typu ofertę potraktował jako policzek.

https://www.youtube.com/watch?v=-TGBcAZ55D4
47- 51 s
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27
Strona 27 z 27

Skocz do: