Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1967 (edycja 2021)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.07.2021, 17:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie się w Interstellar pomruki i zgrzyty też podobały... ale przede wszystkim na Piper jest mój ulubiony kawałek Flojdów: Astronomy Domine.
greg66
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.07.2021, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lori Burton - Breakout (proszę o dopisanie)
Nawet gdyby ta płyta była muzycznie czystą bzdurą i tak warto ją poznać bo jest niesamowitym osiągnięciem, choćby ze względu na fakt, że została napisana, wykonana i wyprodukowana przez parę kobiet. To było po prostu niespotykane w połowie lat 60-tych.
Na tym tle "Breakout" to przeoczony klasyk.
Odpowiedzialnymi za napisanie wszystkich dziesięciu numerów byli Burton i Sawyer, którzy mieli całkowitą zdolność do poruszania się po szerokim spectrum współczesnych dźwięków, a tym pop w stylu Phila Spectora ("The Hurt Won't Go Away"), soul ("Let No One Come Between Us") i inspirowane muzyka Motown utwory taneczne ("Gotta Make You Love Me"). Mamy tu też mocny psychedelic "Nightmare".
Zwróćcie uwagę na głos. W muzyce współczesnej pełno jest kobiet o potężnych głosach - Aretha Franklin, Janis Joplin czy Tina Turner ale nie jestem pewien, czy którakolwiek z nich mogłaby dorównać Lori Burton pod względem czystej mocy. Ona miała instrument, który był niemal przerażający pod względem intensywności; potrafiła przejść ze złamanego serca, by nie brać po drodze jeńców w mgnieniu oka. Ten wokal jest jednocześnie seksowny, mocny jak gwoździe. Ale po pewnym czasie jej czysta siła trzeszczy, sprawiając, że łagodniejszy występ, taki zorientowany na pop jest przyjemną zmianą tempa ("Let No One Come Between Us").
Jak wysłuchasz tej płyty to tylko pomyśl sobie jak to się stało, że takie cudo zostało przeoczone.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 19.07.2021, 07:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
The Hollies - Butterfly (proszę o dopisanie.

Przyłączam się do prośby i ją podwajam bo inna, nieco bardziej popowa tegoroczna płyta zespołu również godna jest uwagi. Świetne melodie, zgrabne aranże, kolorowe dźwięki i klimaty...

Swoją drogą Arturze, trochę Ci umyka tych płyt.

Hollies, The - Evolution
Hollies, The - Butterfly

WOJTEKK

PostWysłany: 19.07.2021, 07:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Butterfly jest wyjątkowo dobra!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok

PostWysłany: 19.07.2021, 08:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Butterfly jest wyjątkowo dobra!

Zdecydowanie tak
MirekK

PostWysłany: 19.07.2021, 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Hollies, The - Butterfly

Nie było Motyla na liście propozycji i zapomniałem zagłosować.

Arturze - czy przyjąłbyś małą zmianę na mojej indywidualnej liście?
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 19.07.2021, 19:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście! Zmiana głosu w arkuszu to tylko parę kliknięć, dlatego zawsze pozwalam na zmiany aż do końca głosowania.
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 21.07.2021, 14:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odebrałem poprawkę od Mirka oraz listę numer 10 od Bartosza. ^^
Crazy
remaster

PostWysłany: 21.07.2021, 14:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdybyś w międzyczasie wpadł na jedyny słuszny pomysł przedłużenia głosowania do, dajmy na to, 14 sierpnia, to nie zapomnij dać znać Cool
Piotr
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 22.07.2021, 08:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I prośba o zerknięcie na poprzednią stronę, bo stamtąd The Beach Boys nadal nie dopisane i chyba nie potwierdziłeś odbioru listy od jednej z niewielu tutejszych uczestniczek (chyba że to celowe działanie zgodnie z nowymi wytycznymi przez wzgląd na muzykę i teksty mogące naruszać "cnoty niewieście" Smile)
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 22.07.2021, 16:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopisałem od razu obie płyty The Beach Boys i od razu wypowiem się o tej drugiej:

Wild Honey o mało nie zmieściło mi się w czterdziestce. Uważam, że w porównaniu ze słynną Pet Sounds, to płyta nieco "współcześniejsza", czerpiąca już brzmieniowo z rockowej psychodelii; niewiele jest tego "surfowego" klimatu, rzadko słychać te wszystkie wokalne harmonie, natomiast wszystko brzmi nieco bardziej różnorodnie, no i nadal jest tu jakościowe popowe piosenkopisarstwo Briana Wilsona. Dla fanów dobrych melodii.

--

Dla porządku przytoczę, od kogo mam głosy: Artur.O, Goran, mahavishnuu (poprawka przyjęta), SafeMan, MirekK (poprawka przyjęta), RoryGallagher, Piotr, Layla (z bardzo fajnym tytułem wiadomości), esforty, Bartosz. Kogoś zgubiłem? ^^

Ostatnio zmieniony przez Artur.O dnia 22.07.2021, 16:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Artur.O
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 22.07.2021, 16:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po 10 głosach, punktuje 127 płyt, z czego cztery mają głosy od wszystkich! Takiej zgodności jeszcze w tych plebiscytach nie widziałem.

A termin zostawię bez zmian, miało być na luzie i bez ciągnięcia. Very Happy
WOJTEKK

PostWysłany: 22.07.2021, 16:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Easybeats - Good Friday - a tego nie ma liście? A dlaczego? Tam jest Friday on My Mind i kilka wcale nie gorszych numerów. wcale takie beatowe nie jest. Tak między Kinks a The Who.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Retromaniak
kaseta FeCr

PostWysłany: 22.07.2021, 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jimmy Witherspoon With Brother Jack McDuff ‎– "The Blues Is Now" - tak fajnie opisałem ten album, a jednak nie ma liście...

Dorzucam jeszcze dwie ważne płyty:

Donovan - "A Gift From A Flower To A Garden" - psychodeliczny, dużo ciekawszy od "Mellow Yellow"

Sérgio Mendes & Brasil '66 - "Equinox " - bossa nova z najwyższej półki
Chart (1967)
US Billboard 200 - miejsce 24
US Top Jazz Albums (Billboard) - miejsce 3

Proszę o wpisanie na listę
Crazy
remaster

PostWysłany: 23.07.2021, 10:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Retromaniak napisał:
Jimmy Witherspoon With Brother Jack McDuff ‎– "The Blues Is Now" - tak fajnie opisałem ten album, a jednak nie ma liście...

Jest to bardzo fajny bluesik!

Zresztą ten, co go B.J. opisał jako geriatryczny (ale doprawdy... dlaczego?!), a esforty zapałał do niego nieoczekiwaną sympatią Wink tego też mi się bardzo miło słuchało. Nie wiem, czy na tyle, żeby się załapał Brother McDuff na listę, ale będę miał w pamięci.

Co do Donovana - może spróbuję, ale od Mellow Yellow się nieco odbiłem, no i nie wiem...

Co do bossanovy - bardzo chętnie bym przygarnął na listę Antonio Carlosa Jobima, ale czy się zmieści? Dyspozycje dnia mogą decydować, w przypadku tych wszystkich chilloutowo-geriatrycznych płytek Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następny
Strona 17 z 21

Skocz do: