Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o sporcie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 369, 370, 371, 372, 373  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akond
epka analogowa

PostWysłany: 31.07.2021, 14:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Interesuje mnie tylko jedno: czy złote medale dostają wszyscy? Tzn. i skład półfinałowy, i finałowy?

Dostają wszyscy, ale podczas oficjalnej dekoracji na podium wchodzi tylko finałowa czwórka.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akond
epka analogowa

PostWysłany: 31.07.2021, 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Całkiem inaczej za to Jamajki, które wykosiły całe podium na 100m, ale potem wyglądały, jakby się całkiem nie lubiły...

Bo chyba tak jest. Już w paru kolejnych igrzyskach Thompson-Herah i Fraser-Pryce wymieniają się złotem, ale "chemii" między nimi raczej nie ma.
.
Powrót do góry
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 31.07.2021, 14:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Ale - i to jest rzecz dla mnie przedziwna - biegł zupełnie inny skład, niż w półfinale, zresztą nie tylko u nas. Ale dlaczego?! Myślałem, że zwycięskiego składu się nie zmienia

Nic dziwnego. Justyna Święty to mistrzyni Europy, Natalia Kaczmarek ma najlepszy wynik z Polek w tym sezonie. Karol Zalewski to najszybszy polski biegacz na tym dystansie. Trenerzy oszczędzali ich siły na finał. Jak widać słusznie!
Miejmy nadzieję, że to początek dobrej passy lekkoatletów.

PS. Ależ bieg Elaine Thompson w finale setki pań. Drugi wynik w historii!
Powrót do góry
akond
epka analogowa

PostWysłany: 01.08.2021, 20:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawa historia z tym podwójnym złotem w skoku wzwyż. Do tej pory sądziłem, że w przypadku identycznego wyniku współdzielony medal przyznawany jest z automatu (chyba najczęściej zdarzało się to w tyczce), a okazuje się, że wymagało to zgody obu zawodników.

W przeciwnym wypadku byłaby dogrywka (jump-off). (Nigdzie na razie nie znalazłem informacji, na czym miałaby polegać, ale pewnie gdzieś da się wyszukać. A może ktoś wie?).

EDIT. Znalazłem w Wiki: If the event remains tied for first place, the jumpers have a jump-off, beginning at the next greater height. Each jumper has one attempt. The bar is then alternately lowered and raised until only one jumper succeeds at a given height.

Nie pamiętam z praktyki podobnego przypadku. I nie wiem, co w tym przypadku oznacza next greater height - następna od tej, którą obaj pokonali, czyli ta, którą właśnie trzykrotnie strącili, czy jeszcze wyższa?
.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 01.08.2021, 20:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnia którą pokonali

http://artrock.pl/
Powrót do góry
akond
epka analogowa

PostWysłany: 02.08.2021, 08:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A podczas dzisiejszej nocnej sesji lekkoatletów Sifan Hassan zaliczyła w eliminacjach 1500 m upadek na początku ostatniego okrążenia, po czym błyskawicznie wstała, ogarnęła się, dogoniła czołówkę i jeszcze wygrała...

Niby przedbiegi, tempo nieszczytowe, ale ja nie wiem, czy na tym poziomie rywalizacji takie rzeczy są możliwe całkiem "na czysto" (Sifan celuje w tym roku w trzy złota - 1500, 5000, 10000 m - coś dla cyborga raczej, biorąc pod uwagę liczbę startów w krótkim okresie czasu).
Jakoś nie mam serca do tych wszystkich "Salazarianów"... Mo Farah też zawsze był dla mnie, że tak powiem, ambiwalentny...
.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 02.08.2021, 09:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sarazinów tak dokładnie. A fe, rasista.

Powrót do góry
akond
epka analogowa

PostWysłany: 02.08.2021, 09:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Sarazinów tak dokładnie. A fe, rasista.

(?) Chyba nie o tym samym piszemy. Albo czegoś nie łapię.
.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 02.08.2021, 09:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sarazinów, czyli Saracenów. Nie Salazarianów. Bo Tobie chodzi o biegaczy z Maghrebu i okolic?

Powrót do góry
akond
epka analogowa

PostWysłany: 02.08.2021, 10:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, skądże. Mam na myśli podopiecznych Alberto Salazara, kontrowersyjnego szefa Nike Oregon Project. Czyli głównie Amerykanów, akurat Farah i Hassan podłączyli się pod program jakoś chyba po linii sponsorskiej - za to są jego beneficjentami o największych sukcesach.

Od rasizmu (czy czegokolwiek podobnego) w jakiejkolwiek formie jestem odległy chyba najdalej, jak to możliwe.
.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 02.08.2021, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha! Teraz już wiem.
Szczerze mówiąc, ogladając większość konkurencji na IO to się zastanawiam - Ile i czego wzięli, że tak im świetnie poszło...? no bo ciężary to calkiem przez doping zjedzone, lekkoatletyka - bez rewelii, kolarstwo - trudno powiedzieć. I tak dalej, i tak dalej... W miarę czysty jest chyba tenis, piłka kopana, pewnie golf - czyli głównie te sporty gdzie podstawą są umiejętności. A tam gdzie jest tylko citius, fortius, altius - to już niekoniecznie...

Powrót do góry
akond
epka analogowa

PostWysłany: 03.08.2021, 08:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
W miarę czysty jest chyba tenis, piłka kopana, pewnie golf - czyli głównie te sporty gdzie podstawą są umiejętności.

W tych akurat Igrzyska nie cieszą się nadmiernym prestiżem. I najlepsi nie startują (albo nie wypruwają sobie żył, żeby wygrać).

A na bieżni dzisiaj w nocy niewiarygodne 400 m przez płotki. Pobiec ponad pół sekundy szybciej od rekordu świata, i zdobyć tylko srebro - trzeba mieć pecha.
Karsten Warholm rozbił bank - 45,94!!! (przed "pechowcem" Benjaminem 46,17). Sześciu finalistów pobiło życiówki (i przy okazji rekordy krajowe lub kontynentalne).
.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 03.08.2021, 09:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat golf w tym roku był "na galowo" - jakby po The Open całe to towarzystwo zapakowało się do jednego samolotu i pojechało do Japonii.

Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 03.08.2021, 11:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to Włosi do domu. 3:2 z Argentyną...

Powrót do góry
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.08.2021, 13:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anita Włpdarczyk po raz trzeci mistrzynią olimpijską Smile.
A w sumie mamy już 6 medali i wyprzedziliśmy Kosowo w klasyfikacji medalowej, a Fidżi i San Marino to już daleko za nami Wink.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 369, 370, 371, 372, 373  Następny
Strona 370 z 373

Skocz do: