Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chris Squire
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 16.08.2021, 16:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla tych, którzy lubią popuścić wodzę wyobraźni i zadają nałogowo odwieczne pytanie - "co by było gdyby" ?. Fish out of water jest odpowiedzią - jakie oblicze stylistyczne i sound prezentowałby Yes - gdyby zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami - gdy Jon i Rick w 80 zwinęli swoje manatki - został zredukowany wzorem Genesis - do tria z Chrisem na wokalu i jako jedyny frontmen - Wetton i Lake sobie radzili od lat i to wybornie. Alan i Steve byli podekscytowani możliwie cięższym brzmieniem i mieli gorąco namawiać basistę że to właściwa i jedyna droga - niestety się na to nie zdecydował.
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 17.08.2021, 08:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mnie mocno zaskoczyło bardzo słabiutkie miejsce Squiera w plebiscycie 1975, zaledwie 89, to było mocno niezrozumiałe, taka płyta...

Co do Marillionu to oczywiście też jest świetny i w zeszłym tygodniu,w ramach "bezplebiscytowia" poszły właśnie lata 80: Toto, Bush, Kraftwerk, no i dwa pierwsze Marilliony. Oczywiście uważam, że Marilliony są genialne, ale rzeczywiście ten sznyt lat 80 może nieco dokuczać. Właśnie jak sobie słuchałem to sobie myślałem, jak brzmiałby te utwory ale przerobione na bardziej "lekko", w stylu lat 70, z bardziej jazzowym feelingiem.

W zeszłym tygodniu kupiłem też za 19,90 "Tormato" i to z kolei jest płyta o której nie wiem co powiedzieć - jednym uchem wlatuje, drugim wylatuje...W sumie jakoś dużo razy jej słuchałem, ala za każdym razem z takim podejściem, a nuż tam jest coś fajnego - i nic...No ale była za 19,90....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
digipack

PostWysłany: 17.08.2021, 08:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedoszacowana! Cool
Niedawno, przypomniałem sobie o Fish out of water. w rocznikowym plebiscycie głosu nie dałem, choć myślę, że dobrze znosi czas.
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 18.08.2021, 09:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z okresu powstania Fish out of water pochodzi świetny Parallels - miał trafić na krążek solowy - ale.... tu opinie się rozbieżne - nie był ówcześnie w pełni gotowy a znany ze swojej obsesji na punkcie szlifowania rozmaitych detali Chris nie był w pełni zadowolony lub kawałek był za dobry i postanowił zostawić go dla Yes ( choć jedno nie wyklucza drugiego ).

Tormato jak dla mnie jest też takim "przejściowym" albumem - trudno było po Going nagrać cos również majestatycznego - gdy każdy utwór to klasyk i yessowy evergreen. Podobnie jak późniejsza Drama - Tormato ma również swoich entuzjastów - zgodzę się, że można go tak słuchać jednym uchem i całość jakoś przelatuje nie wiadomo kiedy. Choć z niego pochodzi chyba jedna z najpiękniejszych ( i chyba jedyna ) ballad autorstwa Chrisa - Onward. Gdy muzyk odszedł - obecny skład YES na początku koncertu puszczał takie małe intro - z podświetloną osamotnioną gitarą basową na stojaku a z tyłu archiwalne zdjęcia muzyka przy dźwiękach Onward - trudno było się niekiedy nie wzruszyć - to chwytało za serce i nie pozostawiało wątpliwości że naprawdę nie ma go już wśród nas.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: