Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2001 (nadal 20 lat później!)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.06.2021, 07:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje 3 typy (pop music, nie jazz Wink ):

1. Ścianka - Piotrek
2. Radiohead - Pyramid Song
3. System Of A Down - Chop Suey

Link do jednego z nich: https://www.youtube.com/watch?v=CSvFpBOe8eY
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 23.06.2021, 09:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
1. Ścianka - Piotrek

Bardzo ładny typ – popieram. Wink

Z Dni wiatru wybrałem kawałek najbardziej przebojowy, ale mógłbym też wskazać właśnie Piotrka. Lub numer tytułowy. Lub *** (taki jest tytuł utworu)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crazy
digipack

PostWysłany: 23.06.2021, 13:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar, a jednak! Very Happy

Bardzo fajnie się słucha tych Waszych trójek i to był świetny pomysł. Oczywiście jedne mi się podobają bardziej, inne mniej, i w swoim czasie zrobi się z tego listę Wink Ale taka trójka to łatwo wkaszalne za jednym razem danie i pewnie coś ciekawego mówi o autorze zestawienia. Chętnie jeszcze od innych!

p.s. Talerz, Tyś jest jednak ciekawy zawodnik... lubię Excitera, głosowałem na niego i stawałem twardo w obronie, gdy (jakby to napisali w onecie) wylała się na niego fala hejtu podczas finału. Ale I Am You jest nie tylko najsłabszym numerem na tej płycie - był to wówczas prawdopodobnie najsłabszy numer, jaki Depesze zdecydowali się umieścić na swoim wydawnictwie od feralnego New Dress na, otherwise najlepszej ich płycie, Black Celebration!
Piotr
kaseta FeCr

PostWysłany: 23.06.2021, 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem problem z wyborem, bo generalnie takie typowe przeboje jak dla mnie skończyły się XX wieku...
Mogę podać jedynie z podziałem na 2 grupy:

1. Klasyczne przeboje - radiowe, weselne, czy też łatwo wpadające w ucho Smile
Nickelback - How You Remind Me
System Of A Down - Chop Suey
Krawczyk & Bregowic - Mój Przyjacielu

2. Utwory może mniej przebojowe, za to dłuższe, powiedzmy w randze tzw. klasyków:
Tool - Schism
Opeth - The Leper Affinity
No-Man - Returning Jesus
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.06.2021, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z przebojami, zwłaszcza popowymi jest jeszcze całkiem dobrze, ale z takimi typowymi klasykami rockowymi, które byłyby klasykami do wrzucenia np. do trójkowego topu wszech czasów jest już ciężko.

No Mana podbijam, z tej płyty jeszcze kilka utworów spokojnie mogło by jednak uchodzić za takie właśnie klasyki - dziękuję za ten głos w Plebiscycie!
Powrót do góry
Monstrualny Talerz

PostWysłany: 23.06.2021, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Ale I Am You jest nie tylko najsłabszym numerem na tej płycie - był to wówczas prawdopodobnie najsłabszy numer, jaki Depesze zdecydowali się umieścić na swoim wydawnictwie od feralnego New Dress na, otherwise najlepszej ich płycie, Black Celebration!

To jednak w Warszawie chyba dalej upały trwają...Trzeba dużo pić i przebywać w chłodnych miejscach, bo potem są problemy z właściwą oceną sytuacji...New Dress przecież jest całkiem fajowy, zawsze podobał mi się ten wers "Princess Di is wearing a new dress", z resztą cały tekst bardzo proroczy, a może ich szybciej to szaleństwo doścignęło.

Tak sobie przejrzałem dysko Depechów i ośmielę się powiedzieć, że od czasu Some Great Reward do Ultra na płytach nie ma ani jednego złego, kiepskiego, ani nawet średniego utworu, dopiero od Excitera zaczynają się powtarzać, trochę jest wypełniaczy, trochę utworów nijakich, trochę irytujących (mnie np. drażni Dream On) i wszystko to już nie ma takiej siły jak wcześniej.
Powrót do góry
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 24.06.2021, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, że tyle osób wymienia w swoich trójkach "Pyramid Song", a dla mnie był to zawsze jeden z 2-3 najsłabszych momentów "Amnsesiac", bo bliższych konwencjonalnej twórczości Radiohead sprzed "Kid A".

Moje typy:
Radiohead - Life in a Glasshouse
Bjork - Hidden Place
Unwound - Look a Ghost

Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 25.06.2021, 13:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bliższy (choć nie wyobrażam go sobie na którejkolwiek z wczesnych płyt Radiohead), ale to samo w sobie nie musi być przecież wadą – tym bardziej, że jest to utwór lepszy od wszystkiego, co Radiogłowi stworzyli w latach 90.

Pozwolę sobie zacytować dwóch Szanownych Forumowiczów, którzy – dyskutując o Kid A – tak pisali o Pyramid Song:

Crazy napisał:
Ale przecież równocześnie zespół nagrał swój najwspanialszy być może utwór, za jaki mam Pyramid Song, utwór, który eksperymentując niesłychanie z rytmem i również bardzo pielęgnując brzmienie, jednocześnie stanowi wprost eksplozję geniuszu melodycznego, to jest kompozycja, która byłaby klejnotem w dorobku każdego kompozytora od Bacha zaczynając.

Bartosz napisał:
Co do Pyramid Song - zgadzam się, że jednego z najlepszych utworów Radiohead - to on powstał przecież w tej samej sesji co Kid A, więc myślę, że nie bez przyczyny zespół zdecydował się umieścić go na innej płycie. Swoją drogą nawet Piramidy są jednak mocno rytmiczne - powtarzalny akord pianina ma w sobie coś mechanicznego, choć, jako, że cały numer brzmi jak nie z tego świata ciężko byłoby rozłożyć go na części pierwsze.

Szczególnie podoba mi się sformułowanie, że numer brzmi jak nie z tego świata – zdecydowanie jest w tym coś na rzeczy. Niby prosty kawałek, ale słuchając go czuję się trochę w stylu: gdzie ja jestem, co się dzieje? Nieziemski klimat...

Możemy czuć sympatię/uwielbienie do tych samych rzeczy, ale niekoniecznie z tych samych powodów. Obaj mieliśmy Amnesiac w czołówce (a Kid A na pierwszym), ale z kolei dla mnie Life in a Glasshouse to najsłabszy moment płyty (choć słabym bym go nie nazwał).

PS. Podpisuję się natomiast pod wymienionymi przez Ciebie utworami Björk i Unwound. Szczególnie Björk, bo jeśli chodzi o Unwound, to wskazałbym pewnie inny kawałek, ale Look a Ghost też bardzo lubię.
Powrót do góry
Duch 1532

PostWysłany: 04.07.2021, 18:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
3. System Of A Down - Chop Suey
https://www.youtube.com/watch?v=jYijZJ7Wn3s Wink
(...) PSIGŁÓW jest Zwierz w Egypskich Puszczach, nakształt Człeka, ale głowę psią mający (...). To ma do siebie podziwienia godne, że co godzinę puszcza urynę, od godziny do godziny to czyniąc 24 razy. (...) Czasem bywała ta bestya za ciekącą Klepsydrę.
Powrót do góry
akond
epka kompaktowa

PostWysłany: 23.08.2021, 09:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sainkho Namtchylak - Time out [Ponderosa Music and Art, 2001]

Tej płyty Sainkho nie znałem, gdy trwał plebiscyt, więc zgłosiłem tylko "nieprzystępną" Aurę. A Time out chyba miałaby większe szanse na jakiś skromny punkcik.

Tytuł drugiego kawałka ("Tuvanblues") dobrze oddaje charakter całego albumu. Sainkho swoich głosowych ekstremów używa tu generalnie znacznie oszczędniej, mimo to jakość ekspresyjna zostaje zachowana. Wychodzi coś w rodzaju avant/freak-folku.

Jeśli ktoś chciałby poznać lżejsze oblicze artystki z Tuwy, to polecam spóźniony odsłuch. Płyta jest do znalezienia na Spotify.

https://www.discogs.com/Sainkho-Namtchylak-Time-Out-Seven-Songs-For-Tuva/release/1447300

.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 58, 59, 60
Strona 60 z 60

Skocz do: