Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 104, 105, 106

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 20.08.2021, 15:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adrithgor
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 20.08.2021, 15:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oby były jakieś koncerty SBB w najbliższym czasie, nie tylko Skrzeka. Fajnie by było ich zobaczyć na żywo.

https://rateyourmusic.com/~Adrithgor
Powrót do góry
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 22.08.2021, 08:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktoś pytał o dostępność Karlstad - tu jako ciekawostka na allegro:

https://allegro.pl/oferta/sbb-karlstad-live-1975-rarytas-koch-2001-10895379767

A ja za swoją w śp. sklepie płytowym w Tarnowskich Górach dałem 35 zł Very Happy , wtedy naprawdę niewiele osób się tym interesowało - biedaczynie sprzedającemu musiałem pomóc i na stojaku wskazać palcem niczym Kargul na Batorym kelnerowi w menu ".... TO....." - służę Wink
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 22.08.2021, 09:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.artrock.pl/aktualnosci/12062/obchody_50-lecia_zespolu_sbb.html

Program konferencji naukowych, wykładów i panel prezentuje iście sielankowo i imponująco - a obecność zasłużonych prof z KUL - gwarantuje niezapomniane wrażenia. Ciekawe czy będzie jakieś nawiązanie czy wysnucie "paraleli" między tekstami śp. Mateja a np jakże palącym współcześnie problemem i zadaniem ponad siły - "Ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich" - lub jak ma się twórczość Norwida - jego pojmowanie natury i ducha Polaków - zawarte w tekstach Niemena i SBB - do współczesności - wymiar uniwersalizmu i czy obecni słuchacze odnajdą tu-i-teraz cenne wskazówki - czy nadal walczyć o "Freedom" w duchu ortodoksyjnego kościoła katolickiego i czy mamy "powstać z kolan" i przestać być narodem "niewolników" ( protesty środowisk LGBT, tęczowej młodzieży, "dżenderowców" ) - o czym również pisał niezawodny Norwid :

"... Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą – daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami...."

Koniec historii Fukuyamy ?.
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 22.08.2021, 17:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

By nie psuć "la fiesty" raczej się nie wybieram - ku zapewne wielkiej uldze co poniektórych aktywnych i zasłużonych z forum - nie wiem czy bym przeżył widok zaproszonych prof. hab. - którzy wspominając rys historyczny zespołu i w jakich specyficznych warunkach geopolitycznych kształtował styl i wizerunek literacki SBB - odstawili taki teatr Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=PuZ24VBrbO4
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 24.08.2021, 11:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś słuchał koncertówki SBB & NOSPR – Z miłości jestem – live
i mógłby podzielić się wrażeniami? Co to warte jest?

Powrót do góry
tryton65
longplay

PostWysłany: 24.08.2021, 20:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Evil or Very Mad Kobcert jest bardzo dobry . Szkoda tylko ze nie gra na perkusji Jerzy Piotrowski . To troche rozczarowuje , choc jego zastepca gra podobnie jak On . Plytki posluchalem dwa razy i jest bardzo dobrze . Prawie wylacznie stary repertuar . Skrzek calkiem dobrze spiewa . Bardzo dobry dzwiek . Warto to miec .
Powrót do góry
Heartbreaker
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 25.08.2021, 09:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tryton, dziękuję za opinię. Właśnie wróciłem ze sklepu z płytą.
Powrót do góry
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 05.09.2021, 06:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=-4SFNQh4fWg

Przy okazji wątku - może i dla niektórych zbyt oddalony i luźno związany z zespołem - lecz godne odnotowania, że w/w utwór niezwykle był ostatnio promowany i zabiegał o popularność by stać "wielkim przebojem lata". Wśród tej "supergrupy" weteranów - jest były współpracownik w kontrowersyjnym dla wielu ale momentami fantastycznym składzie z 93/94 - Janusz Hryniewicz. Dla odboyów zawsze powinno być pełne szacunku miejsce - pod warunkiem, iż rzeczywiści mają coś nowego i sensownego do zaproponowania. Mam mieszane odczucia co do tego kawałka - z jednej strony trochę przypomnienia starych czasów - jakie klimaty królowały na 'opolskiej estradzie" - z drugiej zanadto to zalatuje "dancingiem dla podstarzałem klienteli " w sanatorium - a co - ktoś się odetnie - emerytura nie ma prawa do rozrywki na poziomie ? i przy czym "zadansić" ? Wink . Najgorsze, że melodia jak i w dużym stopniu harmonia są oparte o Last Christmass - co nawet mało zaprawione ucho laika wyłapie - że gdzieś się to słyszało i nagle olśnienie - nawet biednego Tomka Kamela wczoraj olśniło czego nie omieszkał wytknąć. Utworek jest sympatyczny i to takie "solidne rzemiosło" - pamiętam jak lata temu furorę zrobili "emeryci" na Eurowizji ze swoim - Fly on the wings of love.

Poziom "muzyczno artystyczny" jak i prowadzących pominę milczeniem - a dawniej tak również mieszano festiwal opolski z błotem - a gdzie te czasy gdy np w 76 SBB występował z nocnym recitalem ? - z muzyką oddaloną o lata świetlne nawet od ówczesnych standardów - o dzisiejszych nie ma sensu wspominać. No ale za to mamy wymarzoną "FREEDOM" - czego ekipa tvp tez nie omieszkała nam łaskawie przypomnieć - pokazując znów puste haki i pałujących na ulicach - jakby tego nie czyniła aktualna ekipa z tęczowymi protestującymi i wprowadzeniem stanu wyjątkowego i zasieków na granicy. Ciekawi mnie co "zainteresowani" muzycy sądzą o tej sytuacji ? - raczej nie liczę na wstrząsający prostest song w duchu "Strange Fruit" Billie Holiday.
Inkwizytor
digipack

PostWysłany: 06.09.2021, 10:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=0hUPHm1qtcc

Serce rośnie gdy jest z bezinteresownym oddaniem kontynuowana seria płyt z muzyką z "kultowych" polskich seriali. Obecnie zagubiliśmy się w labiryncie - nie będę zaprzeczał, że odwiedzając kuzynów w lubelskim na początku lat 90 - w trakcie przerw między katorżnickimi żniwami odpalało się telewizor i o rozmaitych porach dnia i nocy jaki obraz nas uraczał ? - kolejna powtórka z serialu W Labiryncie - szkoda, że nie w ujęciu Pana Kleksa:

https://www.youtube.com/watch?v=-cu3uz3bO9E

Pięknie oddaje ducha obecnej zbuntowanej młodzieży masowo wypisującej się z katechezy - z którą podobno odpowiada "zły duch".

Wracając do głównego tematu - mam sporo nijako z pierwszej ręki doniesień od wiernych fanów - że czekają z utęsknieniem by obecnie już tylko "dudniące" kasety z drugiej ręki i spod lady - obiegu - przenieść na nośnik CD - są chyba 3 - "Moja Muza" , "Muza na full " i "Graj Piękny Polaku"

https://www.youtube.com/watch?v=wrqCS0LSZHY

https://www.youtube.com/watch?v=Z2JMLYPnTes

Odbyłem kilka poważnych i brzemiennych pod względem prawnym rozmów z Grabowskim - że i owszem - szalenie ucieszyłby się z tych zremasterowanych kaset a już mam potwierdzenie ze strony rynku Azjatów - że chętnie w ciemno brali ok kilkaset sztuk - pod warunkiem że pierwsze paredziesiąt egzemplarzy nosiło własnoręczny podpis i sygnaturę autora. Naturalnie nie mogłoby zabraknąć zdjęć z sesji , parę zapisów nutowych, listy użytego sprzętu - sekwencery i samplery , eseju i źródłach inspiracji - np Furmana Kapłana. Przebiegów harmonicznych, akordów w trzecim przewrocie, fałszywych flażoletów - które swoim uczniom wskazywał na rwących się warsztatach Jaco i naturalnie - kto był jego syntezatorowym guru Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 104, 105, 106
Strona 106 z 106

Skocz do: