Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

The Best of SYNTHPOP
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.09.2021, 21:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj słuchałem Tears for Fears - The Hurting - wyborna płyta, zupełnie bez słabszych momentów, najlepsza plyta TFF, ale to jednak nie do konca o to chodzi w naszym plebiscycie... dlatego nie. Nie będzie na liście.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Taribo West
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 14.09.2021, 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I can suggest two italian albums

Matia Bazar - Tango : retro melodic synth pop and new wave with a wonderful female voice

Lucio Battisti - Don Giovanni: He is the most acclaimed italian songwriter and this is a real masterpiece
Powrót do góry
Taribo West
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 14.09.2021, 21:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I would suggest also this artist from Nigeria:

https://www.youtube.com/watch?v=xyL4c_LDCl0&list=OLAK5uy_mxFhbABYZ8yzdysCcDCaWaVditnLefC7o
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 14.09.2021, 21:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja to w ogóle chyba jeszcze nic nie proponowałem...

Czas więc na trzy pierwsze Eurythmicsy. Nie wiem dlaczego, ale jak byłem mały i wychowywany na teledyskach w TVP to bardzo właśnie jakoś tak mi Eurythmics pasował.

Eurythmics - In the Garden

Jeszcze nie to co tygrysy lubią najbardziej, ale momentami jest ciekawie. W ogóle to czasem brzmi jak jakiś preCocteu Twins...
Najbardziej podobają mi się dwa ostatnie kawałki, nieco eksperymentalny Sing Sing:

https://www.youtube.com/watch?v=q9OwWvqp40k

i ostatni Revenge:

https://www.youtube.com/watch?v=rsUAwqfAjAY

ale na pierwszej dopiero zaczęło się hartowanie stali
bo później już wchodzi kultowa klasyka

Eurythmics - Sweet Dreams (Are Made of This)

oczywiście tytułowy, który rozwala cały ejtisowy system, ale przecież i Love Is a Stranger i Jennifer i właściwie wszystkie inne kawałki, ale przede wszystkim nieprawdopodobny This City Never Sleeps co za klimat!!!

https://www.youtube.com/watch?v=5-DEARoQeqY

Eurythmics - Touch

i nie wiem czy dwójka lepsza czy jednak trójka? Na trójce jednak nie lubię Right By Your Side, na dwójce nie mam takich niedogodności. Ale tu z kolei mamy Here Comes The Rain, Who`s That Girl, no i do końca jest już super.
No Fear, No Hate, No Pain (No Broken Hearts)
https://www.youtube.com/watch?v=2l2E_tHb8Vo

No a potem to już pop raczej zwykły niedogodny do celów plebiscytowych.

Jejku, jak się tak słucha teraz to ileż grup stąd brało inspiracje...
Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.09.2021, 22:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kłapouch napisał:
Wojtek może mi taką rzecz wyjaśnisz, jeśli wiesz.... przeglądam właśnie listę Beksy (13 strona) i w Jego TOP 20 nie ma nic Kraftwerku. Więc pytanie - nie ma bo nie lubił, czy nie ma bo nie zaliczał do synthpopu?

WOJTEKK napisał:
Wiesz, co? nie wiem, ale jak cokolwiek pamiętam, to lubił. Ale faktycznie nie zaliczał. wychodził z założenia, ze cały ten synth pop / new romantic to raczej lata 80-te, ewentualnie koniec 70-ch, a Kraftwerk to ci, ktorzy mieli na ten nurt wielki wpływ, ale niekoniecznie do niego należeli.

Jeśli chodzi o ranking Beksińskiego to trzeba podkreślić jeden istotny fakt – to jest TOP 20 new romantic, a nie synthpopu. W tej sytuacji nieobecność Kraftwerk jest oczywista.
WOJTEKK

PostWysłany: 14.09.2021, 23:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:

Jeśli chodzi o ranking Beksińskiego to trzeba podkreślić jeden istotny fakt – to jest TOP 20 new romantic, a nie synthpopu. W tej sytuacji nieobecność Kraftwerk jest oczywista.

Niekoniecznie - jest Numan, Real Life, Soft Cell, Depeche Mode, OMD, White Door - czyli rzeczy niekoniecznie bardzo nowo romantyczne, ale za to dość bliskie synth popowi.

Powrót do góry
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 14.09.2021, 23:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo to był ewidentnie poszerzony przegląd tego nurtu. W przypadku niektórych z wymienionych wykonawców Beksiński nadmienił, że to nie jest new romantic (np. Gary Numan), przy innych także dzielił się swoimi wątpliwościami (vide Depeche Mode). Chciał docenić artystów ważnych, wpływowych lub bliskich jego sercu. W końcu to on był odpowiedzialny za wylansowanie w naszym kraju takich wykonawców, jak White Door i Real Life.
WOJTEKK

PostWysłany: 15.09.2021, 07:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to albo rybki albo akwarium. Czyli nie ma co podkreślać faktu, że jest to TOP new romantic, bo de facto tak nie jest. Co nie zmienia faktu, że termin new romantic powstał PO TYM jak pojawiła się cała fala nowych wykonawców , których trzeba było jakoś nazwać dla potrzeb opisania zjawiska w prasie - dlatego taki dosyć kulawe coś wymyślono - to nie McCluskey, Ure czy Strange wymyślili tą nazwę, tylko pismaki. Oni grali swoje już wcześniej. Dlatego to określenie traktowałbym jako coś w rodzaju drogowskazu dla zainteresowanych, a nie jakoś ściśłe zdefioniowanie zjawiska. Tak samo z synth/popem. W pewnym momencie nastapił istny wysyp duetów syntezatorowych, które to zjawisko też trzeba było jakoś nazwać - padło na synth pop. U know - Man gave names all the animals - że tak Dylana tu zacytuję.

Powrót do góry
gharvelt
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.09.2021, 20:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnie rekomendacje dopisane.

Tymczasem nieoczekiwanie otrzymałem pierwszą listę, którą przesłał MichalP. Co prawda zbieranie list miało ruszyć za kilka dni, ale w takiej sytuacji nie widzę sensu we wstrzymywaniu ruchu, zatem: kto ma gotową listę, może już mi przesyłać, zgodnie z zasadami wypisanymi w pierwszym poście. W obliczu takiej zmiany postanowiłem nie zwlekać z ukończeniem własnego zestawienia, które od kilku dni i tak było już właściwie gotowe - przed momentem wysłałem depozyt w PW do Bednaara, który deklarował, że nie planuje głosować.
WOJTEKK

PostWysłany: 15.09.2021, 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ma numer jeden. Potem już nic. No chyba żeby wrzucać dziesiątkami, np. 2 do 10, 11 do 20 itd. To bym sobie poradził. Inaczej będzie ciężko...

Powrót do góry
Crazy
remaster

PostWysłany: 15.09.2021, 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam generalnie taki dziwny problem: dorastałem muzycznie w kilku środowiskach, ale ich wspólnym rysem było to, że uważali osiemdziesionę (a już zwłaszcza osiemdziesionowy pop) za szmelc. Że albo muzyka skończyła się wcześniej, albo (zwłaszcza to), że lata 80 były jakąś dziwną wyrwą między wielkimi latami 70 a niewiele mniejszymi, choć mniej klasycznymi - 90.
I w takim otoczeniu przyjęło się, że ja to właściwie jestem wstydliwie fanem tychże sweet eighties, bo nieraz wyrażałem sentymenta i inne takie.

Ale na forum tu, od początku mam wrażenie znacznego niedocenienia wielkich lat 90, natomiast osiemdziesiona ma tu silną bazę, bynajmniej nie tyko sentymentalną. I w takim otoczeniu to ja mam problem z autoidentyfikacją Wink Bo próbuję posłuchać takiego Rio i niestety nic cholery nie mogę zdzierżyć, niczym ci moi koledzy kiedyś (róznych innych rzeczy, bo akurat Duranów to nigdy nie lubiłem i puszczać kolegom nie próbowałem).

Może przyjdzie mi, jak Talerzowi, zrobić listę z 11 pozycji? Albo głosować na jakieś różne takie, co gatunkowo wątpliwie się prezentują...
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.09.2021, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Może przyjdzie mi, jak Talerzowi, zrobić listę z 11 pozycji? Albo głosować na jakieś różne takie, co gatunkowo wątpliwie się prezentują...

Zmartwię Cię, ale minimum to 15 pozycji. Też będę miał problem, żeby tyle uzbierać... Wysoce prawdopodobne, że gatunkowi ortodoksi na widok moich typów załamywaliby ręce. Wink
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 15.09.2021, 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swego czasu modne bylo narzekanie na lata 80-te - zwykle świadczyło to o brakach w muzycznej edukacji. A słuchanie takich rzeczy było czymś w rodzaju quilty pleasure. Ja miałem przerwę w słuchaniu tych rzeczy gdzieś w latach 90-tych, potem mi to wróciło razem z nagrywarką do CD.

Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 15.09.2021, 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Bo próbuję posłuchać takiego Rio i niestety nic cholery nie mogę zdzierżyć, niczym ci moi koledzy kiedyś (róznych innych rzeczy, bo akurat Duranów to nigdy nie lubiłem i puszczać kolegom nie próbowałem).

Naprawdę chce Ci się męczyć z "Rio", jak na samej liście rekomendacji figuruje 228 innych tytułów? Szkoda czasu, słuchaj i głosuj na inne rzeczy. Tylko nie zapomnij o "Black Celebration" Wink

Paweł napisał:
Crazy napisał:

Zmartwię Cię, ale minimum to 15 pozycji. Też będę miał problem, żeby tyle uzbierać... Wysoce prawdopodobne, że gatunkowi ortodoksi na widok moich typów mogliby załamywać ręce. Wink

Natomiast inni aż zacierają ręce na takie wybory Twisted Evil
Białystok

PostWysłany: 15.09.2021, 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:

I w takim otoczeniu przyjęło się, że ja to właściwie jestem wstydliwie fanem tychże sweet eighties, bo nieraz wyrażałem sentymenta i inne takie.

No ale 80s to też i Iron Maiden i The Cure a nie tylko OMD i Kajagoogoo Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 22 z 28

Skocz do: