Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TVP Kultura oraz inne kanały telewizyjne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 17.03.2021, 09:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TVP kultura ostatnio cały czas miażdży system, niemal co dzień leci coś absolutnie kapitalnego. Ale w czwartki od dwóch tygodni prawdziwa Orgia, BillyWilderowa orgia!

Dwa tygodnie temu leciała Miłośc po Południu (och, Audrey...i ta scena z myciem włosów w zlewie), tydzień temu Garsoniera (przy scenie z lusterkiem moje serce pęka na sześc kawałków), a teraz w czwartek Słodka Irma!

Czy to będzie cały BillyWilderowy cykl? Mam nadzieję, ale z drugiej strony dlaczego nie jadą chronologicznie? Moje obawy rosną niczym chmury na zachodnim niebie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
digipack

PostWysłany: 20.08.2021, 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Suzie Q 2019 reż. Liam Firmager
Na początku sierpnia, pokazano to w kanale Planete +. Pełnowymiarowy dokument o filigranowej basistce, świetnie radzącej sobie w świecie glam-rocka w latach 73-76, by później rozmienić się z pomocą Chrisa Normana (organicznie nie cierpię Stumblin' In) w radiową popelinę. Stąd u mnie ten 76 Wink .
Ostatnie 20 minut filmu, zadręcza widza frazesem i bezpardonowym sentymentalizmem, ale zanim to nastąpi, oglądamy Kogoś znacznie bardziej interesującego, niż zapamiętaliśmy z dzieciństwa. Dowiadujemy się o estetycznych woltach z lat 80-tych i 90-tych... i że w 2019 roku Suzie, wydała, swój 24 regularny album, czego umówmy się Confused , nikt z nas nie sprawdzał. Warto film obejrzeć, 6/10.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.08.2021, 10:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdzał - ten album. nie warto.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Retromaniak
singel analogowy

PostWysłany: 21.08.2021, 17:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:

Suzie Q 2019 reż. Liam Firmager
Na początku sierpnia, pokazano to w kanale Planete +. Pełnowymiarowy dokument o filigranowej basistce, świetnie radzącej sobie w świecie glam-rocka w latach 73-76, by później rozmienić się z pomocą Chrisa Normana (organicznie nie cierpię Stumblin' In) w radiową popelinę. Stąd u mnie ten 76 Wink .
Ostatnie 20 minut filmu, zadręcza widza frazesem i bezpardonowym sentymentalizmem, ale zanim to nastąpi, oglądamy Kogoś znacznie bardziej interesującego, niż zapamiętaliśmy z dzieciństwa. Dowiadujemy się o estetycznych woltach z lat 80-tych i 90-tych... i że w 2019 roku Suzie, wydała, swój 24 regularny album, czego umówmy się Confused , nikt z nas nie sprawdzał. Warto film obejrzeć, 6/10.

Popieram, oglądałem na Amazon Prime.
Super dokument, ukazuje scenę glamrocka początku lat 70ch (a dalej nieznane mi, współczesne losy Suzi)
Jak bardzo chciałbym wrócić do tamtych czasów...
Monstrualny Talerz
digipack

PostWysłany: 14.09.2021, 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej
Pytanie czysto techniczne.

A nie wiecie co zrobić, żeby TVP Kultura działała na telewizji naziemnej?

Korzystam z telewizji naziemnej, tzn nie korzystam, bo prócz kultury nic się nie da tam oglądać. Ale czasem tą kulturę mam, a czasem nie mam. W zimie działało, potem w połowie wiosny przestało, potem znowu się na chwilę pojawiło. Inne multipleksy odbiera bez problemu, a MP8, gdzie jest m.in Kultura nie odbiera. Teoretycznie u mnie powinienem odbierać sygnał z nadajnika Mysłowice Kosztowy, i tak jak piszę, pozostałe multipleksy są, a ten jedyny wartościowy nie.

Zrobiłem już takie rzeczy jak nowy kabel i nowe końcówki, żeby wyeliminować ewentualne przerwania, brak styku itp, sprawdziłem dokładne nastawienie anteny, lecz to wszystko na nic...

Ratujcie, było lato i dało się jakoś przetrwać, ale już się ciemno robi o 19...
Powrót do góry
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.09.2021, 09:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, powszechna sytuacja. I problematyczna. Z tego, co się orientuję, to sporo osób dokłada drugą antenę na zwrotnicy – jedną odbiera MUX-8, drugą pozostałe pasma. Przy czym do 8. multipleksu potrzebna jest antena VHF, a nie UHF (są też anteny combo VHF/UHF). Być może w grę wchodzą jeszcze jakieś inne parametry. Kiedyś bardzo pobieżnie rozpoznawałem ten temat, więc więcej nie podpowiem – musisz doczytać, dopytać (o ile już tego nie robiłeś).

Przy czym zwróć uwagę, że w przyszłym roku (chyba w czerwcu) zmieni się standard nadawania, na DVB-T2. Ma być więcej multipleksów, których odbiór powinien być teoretycznie prostszy. Nie wiem jednak, czy się nie okaże, że niektórych czeka wymiana anten. W każdym razie: lepiej się zorientować, czy obecnie ewentualne inwestowanie większych kwot w jakikolwiek sprzęt ma w ogóle sens...
Powrót do góry
esforty
digipack

PostWysłany: 16.09.2021, 18:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w nocy 17. 09. godz. 3.35
Taki dziwny prime time Confused

Obejrzałem!
Wiadomo, że jest to niekompletne (80 lat w 90 minut ??!). Wielu pominięto, wielu ledwie wspomniano...
Tym niemniej, ten destylat niesie ogromną satysfakcję. Dla samych zdjęć Wolffa, których, zapewne, trzeba by, szukać godzinami w sieci a i tak sporo nie do odnalezienia, warto.
Pojawia się, to co w dobrych dokumentach o muzyce, jest normą, mianowicie emocje jak przy słuchaniu nowego wydawnictwa (udanego!), swoich ulubieńców.
Rzecz nie tylko dla tych, którym gatunek coś robi. To w końcu fragment dorobku naszej cywilizacji (ale, pojechalem Embarassed ).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Strona 21 z 21

Skocz do: