Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Historia Forum Dinozaurów - wspomnienia
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 15.09.2021, 09:35    Temat postu: Historia Forum Dinozaurów - wspomnienia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... czyli wątek kombatancki. Od dawna mnie korciło, żeby coś takiego założyć. Sprowokowany dzisiejszym poniżej cytowanym wpisem poczułem się wystarczająco staro. Smile
Bednaar napisał:
Pierwszą odsłonę Forum Dinozaurów założyłem z kolegą o nicku greg(al_chemy) jeszcze na forum twoj.net - jako podforum działu muzycznego (obok Grunge Forum, Metal Forum itp). Był to rok 2002, a ja słuchałem wtedy głównie Van Der Graaf Generator, King Crimson i Jethro Tull... ale już zbliżałem się do jazzu za sprawą Zappy i Gongu, lubiłem też Davisa i Mahavishnu Orchestra. Rock coraz mniej mnie rajcował. Momentem przełomowym było poznanie "Third" Soft Machine - pociągnęło to za sobą poznawanie dyskografii Davisa i Coltrane'a, potem Weather Report i Return To Forever i tak stałem się jazzmanem. Nie chciałem tu początkowo siać off topu i byłem skłonny nawet założyć osobne forum, ale zaczęło tu przybywać więcej osób słuchających jazzu i tak zebrała się frakcja jazzowa.

U mnie zaczęło się od odnalezienia kilkanaście lat temu nieczynnego już wtedy FD w wyżej wspomnianej domenie, po czym już namierzyłem aktywną wtedy lokalizację. A Bednaar był pierwszą osobą poznaną przez Internet, od której dostałem trochę muzyki (Ernest Ranglin). Dziękuję Smile
Zachęcam pamiętających te zamierzchłe czasy do publikacji wspomnień w tym wątku.
Kto pojawił się na FD i był jego solą poza jego przytoczonymi powyżej Założycielami Question Czy wtedy pojawiła się Trójka Lemowska i kto ją tworzył Question Kiedy, kto i z kim spotkał się po raz pierwszy w realu Question Pytań jest wiele. Ustalmy wersję oficjalną.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.09.2021, 10:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje, B.J. za założenie wątku Smile
Pamiętam, że na Twoj.net poza mną był jeszcze tylko Majkel - jedyny z tego pierwszego składu FD, ale teraz od jakiegoś czasu nieaktywny. Niestety, powrót drugiego założyciela - greg(al_chemy) - nie wchodzi w grę, ale nie chcę publicznie ujawniać szczegółów. Spotkaliśmy się osobiście nawet w owych czasach, chyba w roku 2002 lub 2003 w Olsztynie - tam mieszkał greg.
Później co najmniej dwa razy zmienialiśmy serwer. Po drodze miałem też przerwy w aktywności forumowej.
Zrobiłem teraz szybki google search, ale nie ma żadnych dostępów do archiwalnych wpisów z Twoj.net. Ciężko mi teraz przypomnieć sobie, kto jeszcze pisał wtedy na FD. Pamiętam pewną barwną postać o nicku Lzepfan, któremu nie podobało się, że na forum klasyki rocka pisze się głównie o rocku progresywnym - nietrudno domyślić się, jakie on miał preferencje muzyczne Wink
Cure
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 15.09.2021, 12:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy na Twoj.net dominowała zieleń i jakiś piasek Sahary? Wink
Nie wiem zdążyłem tam pisywać, ale na pewno czytywałem.
Na Forum zaprosił mnie JEAKAR, ściągnął mnie z forum muzycznego gazety.pl.
Crazy
remaster

PostWysłany: 15.09.2021, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
powrót drugiego założyciela - greg(al_chemy) - nie wchodzi w grę, ale nie chcę publicznie ujawniać szczegółów

Jasne, ale mam pytanie lżejszego kalibru: czy wiadomo, dlaczego miał ów drugi założyciel tak ekscentryczny nick?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 15.09.2021, 14:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cure napisał:
Czy na Twoj.net dominowała zieleń i jakiś piasek Sahary? Wink
Nie wiem zdążyłem tam pisywać, ale na pewno czytywałem.
Na Forum zaprosił mnie JEAKAR, ściągnął mnie z forum muzycznego gazety.pl.

Dokładnie tak, JEAKAR-a pamiętam Smile
Bednaar

PostWysłany: 15.09.2021, 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jasne, ale mam pytanie lżejszego kalibru: czy wiadomo, dlaczego miał ów drugi założyciel tak ekscentryczny nick?

Częściowo odpowiem: miał na imię Grzegorz, al_chemy - nie wiem dlaczego.
Leptir
box

PostWysłany: 15.09.2021, 16:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie lubił Dire Straits. 🙂
Bart
album CD

PostWysłany: 15.09.2021, 17:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dokładnie nie pamietam jak było, ale szło to jakoś tak. Poznałem się z Maćkiem na muzycznym forum Allegro, gdzie brylowaliśmy w muzycznych zagadkach (ku utrapieniu mainstreamowych użytkowników pytając o jakieś stare dziwolągi). W pewnym momencie Maciek napisał mi, że spada z Allegro, bo znalazł lepsze forum, specjalnie o muzyce jakiej słucha. Dał mi linka i powiedział, że spodoba mi się. Czy był to 2004? Głowy nie dam...

W 2008 wyjechałem do Stanów i zrobiłem sobie pewnie około dekadę trwającą przerwę od forum. W międzyczasie jednak spotkałem się "na żywo" w Warszawie z Andrzejem i Arnoldem.
Powrót do góry
Leptir
box

PostWysłany: 15.09.2021, 18:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja to już nie pamiętam dokładnie (jak to rasowy dinozaur) czego szukałem w czeluściach Internetu (pewnie nagich niewiast - jak zwykle Smile ) i wyskoczyło mi w wynikach wyszukiwania to forum gadów kopalnych. Od razu z wrodzoną bystrością zauważyłem, że jest tu całe stado osobników, którzy przewyższają mnie wiedzą i osłuchaniem, jak Empire State Building mój czteropiętrowy blok na osiedlu mieszkaniowym. No to żeby się dowartościować i chwalić przed dziewczynami - niezwłocznie się zapisałem i tak robię dobrą minę do złej gry do dzisiaj. Smile Osobiście się spotykałem z Wojtkiem, Maćkiem, Arnoldem, Freefallem, Gackiem, Tarkusem, B-side'em i chyba jeszcze kimś, ale jeśli pamięć mnie zawodzi i zapomniałem to proszę mi wybaczyć...
esforty
digipack

PostWysłany: 15.09.2021, 19:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja, stażem jestem <młody żagiel> (styczeń 2010) . Ktoś, via allegro, ( bo nie pamiętam) z grona użytkowników sprzedał mi Sly and the Family Stone - There's a Riot Goin' On w formacie CD i zasugerował dołączenie do Forum, udostępniając link. Zapisałem się szybko, tyle że aktywniej to ostatnie 4-5 lat.
Widzieli mnie Bednaar i Maciek, za co ich, z tego miejsca teraz, przepraszam Wink Cool Cool Wink .

P.S. Płyty już nie mam, zastąpiłem ją boxem z pięcioma pierwszymi.
Maciek
box

PostWysłany: 15.09.2021, 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkiemu winny jest Włodek (wtedy jeszcze znany jako gong), który wysłał mi kiedyś mail, bo trafił na jakieś moje studenckie wypociny (dziś oceniam je bardzo słabo) o muzyce słowackiej i czeskiej i tak mnie ściągnął na forum o dziwnym adresie: www.dinozaury.8.forumer.pl. Na pewno była to okolica kwietnia/maja 2005 roku. Z ówczesnych użytkowników pamiętam najlepiej Andrzeja, JEAKARA, Majkela, Bednaara, Josepha (później Josa) i kilku użytkowników, którzy byli tam tylko przez chwilę (krakowianka?).

B.J. napisał:
Czy wtedy pojawiła się Trójka Lemowska i kto ją tworzył

Okoliczności powstania już nie pamiętam, ale na 90% było to jeszcze na forumerze, czyli przed 2007 rokiem. W skład Trójki wchodził Silent Man aka [Rad nierad] , Majkel oraz ja (znano nas także jako Młodość, Mściwość i Rutyna Wink). Wtedy też powstał regulamin forum, który w większości dotrwał do dziś (z małymi poprawkami, które wymusiło życie).

Pierwsze spotkanie odbyło się przed, w trakcie i po koncercie Jona Andersona w Zabrzu (rok 2005).

Bart napisał:
Poznałem się z Maćkiem na muzycznym forum Allegro, gdzie brylowaliśmy w muzycznych zagadkach (ku utrapieniu mainstreamowych użytkowników pytając o jakieś stare dziwolągi).

Bart, to był czasy! Pamiętam jak w latach 2003-2005 zamęczaliśmy, razem z malentas, społeczność Allegro naszymi pokręconymi zagadkami, które mało kto potrafił rozwiązać oprócz nas. Oj tak, wtedy byłem w swojej szczytowej formie wierszykowo-rebusowej. Smile

Spotkań forumowych udało się zaliczyć wiele, nie będę wszystkich wymieniał, żeby kogoś nie pominąć, ale wszystkich serdecznie pozdrawiam! Wink
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.09.2021, 20:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie spostrzeżenie, że niezwykle istotną rolę w historii Forum odegrał serwis aukcyjny allegro. Wink

Dobry pomysł na wątek. Fajnie się czyta te Wasze kombatanckie wspomnienia. Wink Można się też czegoś dowiedzieć – np. nie pamiętam w ogóle muzycznego forum na allegro (choć miałem już tam wtedy konto).

Gdy dotrzecie z opowieściami do czasów nowożytnych Wink, to podzielę się swoją skromną i krótką "historią" (tego jak tu trafiłem).

Maciek napisał:
Pierwsze spotkanie odbyło się przed, w trakcie i po koncercie Jona Andersona w Zabrzu (rok 2005).

Też tam byłem! Może kogoś z Was widziałem? Może obok kogoś z Was siedziałem? Czyżby mój pierwszy kontakt z Forum Dinozaurów? Very Happy
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 15.09.2021, 20:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy wątek nam się rodzi. Z chęcią poczytam o pradawnych czasach, których niestety nie miałem okazji doświadczyć wśród społeczności FD.
Maciek
box

PostWysłany: 15.09.2021, 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Też tam byłem! Może kogoś z Was widziałem?

Na pewno, bo na sali było raczej pustawo. Nie wiem czy uzbierało się choć 1/3 pełnej widowni? Wtedy też chyba pierwszy i ostatni raz spotkałem się z czymś takim, że na kilka dni przed koncertem organizator zrobił akcję w stylu "2 bilety w cenie jednego". Siedzieliśmy trochę wtedy na schodach przed DMiT oraz nieco dłużej w kilku różnych studenckich knajpach na Pszczyńskiej w Gliwicach (dziś już nie ma ani jednej z tych knajp Sad ).
Paweł
epka kompaktowa

PostWysłany: 15.09.2021, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy nie mylę koncertów, ale wydaje mi się, że do ostatniej chwili ważyło się, czy ten występ dojdzie do skutku. Przy zakupie biletów (Ticketpro, drukowane w jakimś markecie) powiedzieli, żeby przed koncertem zadzwonić do DMiT w celu upewnienia się, czy on się w ogóle odbędzie. Bilet (jeden z trzech) odnalazłem. Smile Wejście: 2, rząd: V, miejsce: 14. Koncert moim zdaniem był słaby (tam było coś na kształt półplaybacku), choć Anderson zaimponował mi drugim bisem – jego zachowanie sprawiało wrażenie spontanicznego, jakby chciał się odwdzięczyć tej nielicznej publiczności, która się pojawiła. Światła już się włączyły, ludzie zaczęli kierować się w stronę wyjść, a on wyskoczył na scenę z gitarą i wykonał (po raz drugi) Owner of a Lonely Heart. Fajnie to wyszło.

Rok wcześniej byłem w DMiT na Fishu (czy ktoś z Forum był? Wink). Ryba za dużo gadał i za dużo pił wódki, ale koncert był naprawdę dobry. Siedziałem w pierwszym rzędzie i wyciągnięte nogi mogłem położyć na scenie (!). W trakcie bisów Fish – śpiewając Market Square Heroes (jedyny utwór Marillion tego dnia) – podszedł na skraj sceny i wówczas razem z kilkoma innymi osobami zrobiliśmy wokół niego kółeczko. Ktoś zarzucił mu na ramiona polską flagę. W pewnym momencie nawiązałem kontakt wzrokowy z Fishem – do dziś pamiętam to spojrzenie, jakieś takie strasznie karcące. Very Happy

Przepraszam za ten offtop (trochę w temacie też było). Robię się ostatnio sentymentalny. Wink

Ostatnio zmieniony przez Paweł dnia 16.09.2021, 10:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: